Jump to content

Hayalleri Gerçeğe Çekmek


nevermore

Önerilen Mesajlar

Böylesi bir başlık kullanmak ilginç oldu farkındayım fakat kelime anlamıyla yapmak istediğimiz tam olarak budur; Hayalleri gerçeğe çekmek.

Beş duyu arcılığı ile algıladığımız dünyayı gerçekliğimiz olarak kabul ediyoruz, aramızda bazılarının elbette ki başka duyu, sezi, algılama yöntemleri ve özellikleri vardır fakat bunları kullanan sınırlı sayıdaki insan kendine özel bir gerçekliği yaşamaktadır. İstisnasız her durumda mistik öğretileri betimleyebilmek, başkalarına aktarabilmek çok zordur. Ne kadar doğru bir anlatım yolu benimsesek de hep bir şeyler eksik kalacaktır. Bir masayı tam olarak anlatabilirsiniz veya bir bardağı, çünkü diğerleri de bunu görmekte ve deneyimlemektedir. Fakat korkuyu, aşkı, öngörüyü anlatmanın ne yazık ki bu kadar net bir yolu yoktur, herkes bunları kendi iç dünyasına göre yargılayıp alınması gereken mesajı ve bilgiyi farklı yorumlayacaktır.

Hayalleri gerçeğe çekmenin ön hazırlığı düşünmektir.

Yaptığınız ve başardığınız şeyleri kendinize model olarak almanız gerekir, bu detaylı irdeleme ile ilk adımda düşüncenin nasıl olup da fiziki plana aksettiğini, bunu nasıl başarabildiğinizi daha rahat göreceksiniz.

Yaratıcı eylem diye isimlendireceğimiz bu eylem serbest bir anlatımla; enerji halinde idealar (modeller ve düşünce kalıpları) aleminde bulunan gücün fiziksel olarak algılanması ile başlar. Algıladığınız veya bir şekilde bağlantı kurduğunuz bu düşünce enerjisi önce zihninizde belirir ve değerlendirilir. Bu serbest enerjiyi belli bir kalıba sokmak veya gitmesine izin vermek yapılacak ilk seçimdir. Devam etmek isterseniz bu düşünceyi bir kalıba sokmalı ve göz önünde canlandırma dediğimiz yol ile onu fiziki plana uygun hale getirirsiniz. Bu düşünce her ne ise onu elle tutulur, gözle görülür bir şekle indirgemek için onu dünyevi nesnelerle ilişkilendirirsiniz, böylelikle saf enerji formu şekillenmiş olur. Devamında yapacağınız şey bu tasavvur halini eylem sürecine sokup onun ile ilgili diğer nesneleri ve aracıları hayatınıza çekmek olacaktır. Bu cümleden anlayacağınız gibi yaratıcı düşünce bir çığ gibidir; başladığında bir anlık zihin pırıltısı gibi, işlevselleştiğinde ise tüm süreci içine alır. Düşünce eylemini diğer fiziksel eylemlere bağladıktan sonra uygun ortam oluşmuştur artık hareket enerjisi tek gereken şeydir. Ortaya çıkan ve fiziksel planda formunu gerçekleştiren düşünce enerjisi yaradılışın ve var oluşun tüm düğer aşamaları gibi diğer her şey ile bağlantı halindedir. Sonu olmayan evren gibi düşüncelerin de bir sonu yoktur. Yaratıcı düşünce bir kere başladığında kapı açılmıştır, birbirini takip eden düşünce formları sizinle bütünleşir ve bunlar siz gerçekleştirebilme erkini kazandıkça daha da güçlenecektir. Gerçekleştirme erki eylemlerinize inancın gücünü de katacaktır ve bunun yarattığı çekim alanı sizlerin herşey ile iletişim kurmanızı ve gereken tüm araçları olabilecek en verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Hayalleriniz gerçeğe çevirebilmek ve onu bu dünyaya uyulmayabilmek için onun bulunduğu kaynağın sizlerin ulaşabileceği bir yer olduğunu, onu ne kadar çok isteyip hakkında ne kadar fazla tasavvur (göz önünde canlandırma) yetinizi kullanırsanız o kadar çabuk sonuç alacağınızı unutmayın.

Kendinize hayallerinizin kaynağı ile bu fiziki plan arasında bir aracı bulun. Bu aracı yüksek benliğiniz, bir ışık huzmesi veya astral bedeniniz olabilir. Aracınız ve siz tamamen bir olmalısınız onu sizden ayrı bir şey olarak düşünmeyin. O sizin görünmeyen ve sadece algılanan boyutta varolan yanınızdır. Amacı sizin enerji eliniz olmak, sizin için bu dünyada gerekenleri ve isteklerinizi o koskoca verimli enerji aleminden çekip size getirmektir.

Düşüncelerinizi sadece aklınızla sınırlamayın, siz koskoca bir sinyal yayıcısınız bu gerçekliği kabul edin ve düşüncelerin olmasını isteğiniz şekli ile atomlarınıza, DNA sarmallarınıza, ve hücrelerinize dek işlediğini hissedin. Her nefes aldığınızda olmasını istediğiniz şeyin hayatınıza girdiğini düşünün ve bu şekilde davranın. Bu bile sizin bu düşünceleri hayata geçirmeniz için yeterli enerjiyi sağlamanıza olanak tanıyacaktır. Yapabilme erkini (gücünü) bir kez kazandığınızda kazandığınız bu yeti otomatikleşecektir. Eskiden sizleri için sadece hayal olan düşünce formları artık realiteniz olacaktır.

Unutmayın hayalleriniz kadar yaşayacak, düşünceleriniz ve kararlarınız doğrultusunda bir hayat süreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel bir paylaşım olmuş. Evrende çekim yasası dedikleri şey olsa gerek.

Herşey önce düşüncede var olur sonra hayatta vuku bulur.

Düşüncelerimize gerekli değeri vermesek de; her türlü düşüncemiz evren için bir dilektir.

Kötü şeyler düşünmenin aslında bir istek olarak algılandığını unutmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Tanden'e Reiki Çekmek

   Tanden bedenin merkezidir, kişinin canlılığının olduğu yerdir. Nefesinizi ve nefesinizle birlikte çektiğiniz enerjiyi birkaç saniye tutun. Bu Guinness Rekorlar Kitabına girme meselesi değildir, bu yüzden bu egzersizde kendinize karşı nazik olun. Biz bedene stres ve yaşam korkusu değil, sevgi ve enerji sağlamak istiyoruz. Nefesinizi tutarken Tanden’den gelen enerjinin tüm bedeninize yayıldığını ve onu enerjiyle doldurduğunu hayal edin. Şimdi ağzınızdan nefes verin. Bunu yaparken nefesin

   , Yer: Reiki

  • Hayatınıza Şans, Bolluk ve Güzellik Çekmek İçin İksir

   İksirler bitkilerin ruhsal enerjilerinden faydalanmak için hazırlanan özel karışımlardır. Bitkilerden elde edilen bu özel formülleri simyacılar; şans, güzellik, aşk , huzur, sakinlik, iş yerinin bereketini artırmak ve olumsuz enerjilerden arınmak, kurtulmak gibi pek çok amaç için kullanmıştır.   İşte size fiziksel ve ruhsal yaşantınız için şifa kaynağı olabilecek, uygulaması kolay ve pratik iksirler… 1. Şans ve Güzellik İksiri   Gerekli malzeme   Minik cam bir şişe, yedi damla sandal

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Krishnamurti: Acı Çekmek Üzerine

   SORU: Acının ve acı çekmenin manası nedir?   KRISHNAMURTI: Acı çektiğiniz zaman, acınız olduğu za­man, bunun manası nedir? Fiziksel acının ayrı bir manası vardır ama biz büyük ihtimalle psikolojik acıyı ve ıstırap çek­meyi kastediyoruz ki bunun farklı düzeylerde çok ayrı bir manası vardır. Acı çekmenin manası nedir? Acı çekmenin manasım neden öğrenmek istiyorsunuz? Manası olmadığın­dan değil - onu öğreneceğiz. Ama bunu neden öğrenmek is­tiyorsunuz? Neden niçin acı çektiğinizi öğrenmek isti

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Aşk ve Sadakati Çekmek için bir Venüs Kesesi

   Üç ölçek kırmızı yada pembe gül yaprağı,iki ölçek süpürge otu ,bir ölçek mürver ağacı,bir ölçek düğün çiçeği,bir ölçek yaban fesleğeni,bir ölçekte mine çiçeği kullanın. İki damlada Hint yağı ve iki damla sardunya esanslı yağ ilave edin. Yüreği dikmeden önceiçine bir yeşim taşı yada gül pembesi bir kuvars taşı koyun.. bu şekilde aşkı ve sadaki bir mıknatıs gibi kendinize çekiceksiniz,tabiiki bunuları yaparken yürekten bir istek olması gerekiyor kendimizi %100 vererek yapmalıyız,acabalara yer

   , Yer: Witchcraft

  • İlgi çekmek için seri katilim dedi

   http://img6.mynet.com/ha7/i/isvec-katil.jpg     İlgi çekmek için 'seri katilim' dedi İsveç'te seri cinayetler işlediği gerekçesiyle 23 yıldır hapiste olan Sture Bergwall, cinayetleri kendisinin işlemediğini, ilgi çekmek için cinayetleri üstlendiğini itiraf etti İsveç'te 30 kişinin katili olarak yargılanan ve 8 kişinin ölümünden suçlu bulunarak mahkum olan Sture Bergwall (62), mahkemeye verdiği son dilekçesinde daha önce kabul ettiği cinayetleri işlemediğini öne sürmesi üzerine yeniden yarg

   , Yer: Gündem

×
×
 • Yeni Oluştur...