Jump to content

Yakın Plan : ‘Cehennem Melekleri’


schizophrana

Önerilen Mesajlar

Böyle kadro görülmedi. Sylvester Stallone, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Eric Roberts, Randy Couture, Steve Austin, David Zayas, Giselle Itie, Charisma Carpenter, Gary Daniels, Terry Crews ve Mickey Rourke. Durun daha bitmedi, filmin konuk oyuncuları; Bruce Willis ve Arnold Schwarzenegger. Anlayacağınız Hollywood’un aksiyon sever kaslı, kuvvetli, yaşları ilerlese de her daim dövüşken ağabeyleri bir arada.

 

Dünyaca ünlü aktör, yönetmen, yapımcı Sylvester Stallone, yine sansasyon yaratacak bir filmle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Sylvester Stallone bizzat kaleme aldığı ve yönettiği ‘Cehennem Melekleri’nde dövüş ve aksiyon türünün neredeyse bilinen tüm ünlü yüzlerini bir araya toplamayı başarmış. Tabi kendisi de başroldeki yerini almış.

 

 

 

Kimler yok ki; son yıllarda bu türün vazgeçilmez oyuncuları Jason Statham ve Jet Li; Stallone'nin ‘Rocky 4’te kapıştığı Dolph Lundgren; pek çok farklı rolde izlediğimiz tecrübeli aktör Eric Roberts; Yıldızı son yıllarda yeniden parlayan ünlü aktör Mickey Rourke ve konuk oyuncu olarak usta aktör Bruce Willis ile artık California valisi olan Arnold Schwarzenegger.

 

Filmin Konusuna Gelince…

 

Cehennem Melekleri, bir Güney Amerika ülkesinin kural tanımaz diktatörünü yıkmak ve diktatörlük rejimini sona erdirmek için ülkeye gizlice sızan bir grup paralı askerin hikayesinin anlatıldığı; aksiyon sinemasının en gözde aktörlerinin yer aldığı olağanüstü kadrosuyla dikkatleri çeken 2010’un en iddialı aksiyon-gerilim filmlerinden biri.

 

Yeni görevleri nedeniyle ülkeye gizlice giriş yapan özel birlik kısa sürede hiçbir şeyin kendilerine anlatıldığı gibi olmadığını fark eder. Akabinde ekip kendini büyük bir yanılsama ve ihanet içinde bulur. Olaylar kontrolden çıkmaya başladığında ve masum hayatlar tehlike altına girdiğinde bu ekip çok daha büyük bir düşmana karşı mücadele etmeye başlar. Bu kardeşler takımını yok etmek adına onları bu görevin içine sokmuş olan ve geleceklerini tehdit eden kişiye karşı…

 

Barney Ross kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir adamdır. Hayatında ilişki içinde olduğu şeyler oldukça sınırlıdır ve kamyonu ile uçağının dışında ilgisi dahilinde olan tek şey ekibindeki askerlerdir. Ross’un ekibinde eski bir SAS komandosu olan Lee

Christmas (Jason Statham), yakın dövüş uzmanı Yin Yang (Jet Li), silah uzmanı Hale Caesar (Terry Crews), Toll Road (Randy Couture) ve Gunnar Jensen (Dolph Lundgren) yer almaktadır.

 

Gizemli biri ekiple iletişim kurup sadece Cehennem Melekleri’nin kabul edeceği bir iş önerdiğinde, aslında hedef ve görev son derece sıradan görünmektedir. Görev, yıkıcı bir diktatör olan General Gaza’nın (David Zayas) devrilmesini sağlamak ve küçük bir ülkenin büyük zulüm gören halkını diktatörlük rejiminden kurtarmaktır. Ancak işler kısa sürede çığrığından çıkacak ve ihanet ekibin zor durumda kalmasına neden olacaktır.

 

Yapım Çalışmaları Hakkında

 

Sylvester Stallone bizzat kaleme aldığı bu hikayeyi yaratmaya başladığında, keskin hatlara sahip olan ve türün tüm gerekliliklerini kullanan bir aksiyon yaratmayı planladığını dile getiriyor. “Hayatta birbirilerinden başka hiç kimsesi, kendilerini sorumluluk altında tutacak bir aileleri ya da özlemini duyacakları herhangi bir kökleri olmayan erkeklerden, savaşçılardan bahsetmek istedim” diyor Sly. Kendisine ilham kaynağı olan filmlerin isimlerini vermekten de hiç çekinmiyor; The Dirty Dozen ve Dogs of War. Bu filmlerin gerçekten savaşçı erkekler hakkında olduğunu düşünüyorum diyor aksiyon sinemasına adını altın harflerle kazıtmış olan Stallone.

 

 

 

Uzun yıllardır Stallone filmlerinin yapımcısı olarak karşımıza çıkan Kevin King ise, Cehennem Melekleri gerçek anlamda bir aksiyon olmasına rağmen, yaratılış sürecinde Sylvester’ın önem verdiği şey aksiyon değildi. Sly için senaryo aşamasında en önemli olan şey gerçekten ruhu olan bir hikaye olmasıydı diyor King. Eğer gerçek bir hikayeniz yoksa, içinde ne karda büyük oyuncular yer alırsa alsın, gerçek bir filminiz, hatta bir filminiz bile olmayacaktır diyor ünlü yapımcı.

 

Senaryoyu tamamladıktan sonra ise kendilerini en çok zorlayan şeyin oyuncu seçimi olduğunu söylüyor King. Ve bu filmi Rambo çizgisinden, Sly’ın üzerine oturmuş olan bu kimlikten uzak tutmak, yepyeni bir karakter hatta karakterler yaratabilmek için çok uğraştıklarını söylüyor. Beyazperdede birer dev gibi duran bu aksiyon kahramanlarının, tüm güçlü yanlarına rağmen hikayede ayrıntılı olarak yer almaları gerektiğine ve tüm zayıflıklarıyla filmin bir parçası olmaları gerektiğine inandığını söylüyor. İkimiz de tamamen aynı fikirdeydik diyor King. Tüm oyuncu seçimlerini, hem bu güçlü savaşçı kimliğiyle filmde yer alabilecek hem de gerçek anlamda karakter oyunculuğu sergileyebilecek aktörler üzerinde durarak yaptıklarını de özellikle belirtiyor. İşte Cehennem Melekleri’nin bu olanüstü oyuncu kadrosu tüm bu ayrıntıların üzerinde durulularark özenle bir araya getiriliyor.

 

http://www.gencsinema.com/makale/6-9093/maco-abiler-isbasinda-cehennem-melekleri

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu filmi izledim sağlam film olmuş aksıyon filmleri sevenler için kadro sağlam gerçekden ama bu film para için çekilmiş zaten butun filmler para için çekılır ama bu yuzde yuz para için yoksa bu kdr kadyoya ihtiyaç yoktu hepsinı topla kölerler gelsın yönetmene para kazandırsın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Aslına en yakın kalp üretildi

   İsrailli araştırmacılar, insan dokusu ve damarları kullanarak üç boyutlu yazıcıda bir kalp üretmeyi başardı. Dünyada bir ilk olan bu gelişme, organ nakli açısından çığır açabilecek bir gelişme olarak nitelendiriliyor. Tel Aviv Üniversitesi’nden bilim insanları bir hastaya ait hücreleri ve biyolojik materyali kullanarak üç boyutlu yazıcıda kalp üretti. Projeye başkanlık eden Profesör Tal Dvir, “Dünyada ilk kez bütün bir kalp hücreleri, kan damarları, odacıkları ve karıncıklarıyla birlikte bir b

   , Yer: Bilim & Teknoloji

  • En Yakın Zamanda Gidilmesi Gereken Sergiler

   Oğuz Erten'in Yaptığı Respect/Saygı Sergisi Bozlu Art Project, küratörlüğünü Oğuz Erten'in yaptığı Respect / Saygı isimli sezonun son sergisinde sanat yapıtının piyasa koşullarından bağımsız tek başına bir söylem içeren, izleyiciyi değiştiren, dönüştüren ve yeni farkındalıklar yaratan çok yönlü yapısına bir saygı niteliğindeki bakışla müzelerin duvarlarında görmeye alışık olduğumuz sanat yapıtlarına ve onların sanatçılarına yeniden bakmayı öneriyor. Türkiye’de sanat tarihine mal olmuş

   , Yer: Pano

  • Telefon Arka Plan Resminizi Atın

   fazla özel şeyler olmasın tabi

   , Yer: Cep Telefonu ve Tabletler

  • Yakın göz bozuklukları ve Supracor lazer ışınları

   Yaşın ilerlemesiyle birlikte oluşan yakını görme bozuklukları Supracor tedavisi ile çözüme kavuşuyor.   Lazer tedavisi sırasında gözün dış yüzeyine excimer laser uygulanır ve kornea zarar görmeden şekillendirilir. Lazer ameliyatında hedeflenen; miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz bozukluklarını, kornea kırma kusurlarını düzeltmek ve net görmenin sağlanmasıdır. Yakın ve Uzak Görme Bozukluğu Aynı Anda Tedavi Edilir Güvenli bir işlem olan bu tedavi yöntemi hem uzak hem yakın görmeyi tek sean

   , Yer: Sağlık

  • Yeryüzü Melekleri - Hangi Yeryüzü Meleği Boyutuna Aitsiniz?

   Bazı insanlar her tipin tanımını duyduktan sonra kendilerinin hangi yeryüzü meleği boyutuna ait olduklarını hemen anlar fakat hala emin değilseniz, bu test spiritüel kökeninizi tanımanıza yardımcı olacaktır.   lütfen aşağıdaki her cümlenin yanına doğru veya yanlış yazın.aklınızdan ya da kalbinizden geçen ilk yanıtı verin.   -1.çok kolay kilo alıyorum veya şu an aşırı kiloluyum.   -2.geçmişteki veya şimdiki sevgililerim bağımlı ya da alkolik.   -3.çok nadiren bir kuralı çiğnerim.   -4.

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

×
×
 • Yeni Oluştur...