Jump to content

Spiritüel Kadın Nasıl Tavlanır?


promise

Önerilen Mesajlar

Spiritüel Kadın Nasıl Tavlanır?

 

Hasan Sonsuz Çeliktaş

 

 

 

Etrafınızda sayıları gittikçe artıyor. Kimisi meditasyon yapıyor, kimisi yoga, kimisi Reiki, kimisi Feng Shui… Bazılarının elinden astrolojik haritaları eksik olmuyor hatta sizinle ilişkisini bile yıldızların o an ki konumuna göre belirliyor. Kryon, Ramtha, İçinizdeki Güç tarzı kitapları okuyorlar ve bazıları size de okutturmaya çabalıyor. Gizemli ve egzotik havalarını inkar etmek olanaksız. Bir spiritüel kadınla karşı karşıyasınız; peki, ona nasıl yaklaşacaksınız? Hepsinden önce nedir yahu bu spiritüel kadın? Ne yer, ne içer; nerelerde gezer; özellikleri nedir ve nasıl tavlanır?... Başlıyoruz…

 

Spiritüel Kadın mı? Nasıl yani?

Yukarıda saydığımız tüm ilgileriyle birlikte aslında spiritüel kadın,. İyi niyetinden dolayı az buçuk saf, bu saflığın suistimali sonucu kalbi kırık, bu kalbi kırıklıklar sonucu da özünde mutsuz bir kadın tipidir. Bu yüzden, sürekli mutluluk arayışı içindedir. O yüzden nice nice kitapları devirir; herkese mutluluk öğretmeye çalışıp mutlu olur; fırsat buldukça vaaz verir; ortam gevşeyince de etrafını ciddiyete davet eder.

Bol bol gülümser; etrafa az buçuk ürkek ve biraz safça bakar; ying yang sembollü dövmelere bayılır; otantik eşya dükkanlarını talan eder; çoğunlukla ortalamanın üstünde güzelliğe sahiptir (birçoğu da taş gibidir); hızma gibi şeylere hastadır; sigara tiryakisidir; kavga ortamında lafları inceden inceye beş beş geçirir ve üniversite mezunudur…

Çok zekidir ve sezgileri çok kuvvetlidir. Hatta aralarında medyumluk yapanı, geleceği görebileni, astral seyahat yapabileni bile bulunur. Allah’tan, telepat olan nerdeyse hiç yoktur da aklınızdan geçeni okuyamazlar, eğer çıkarsa da ondan çekinmeyin; açık olun iyice, zaten o ana kadar her haltınızı bilip halen karşınızda oturuyorsa, sizden hoşlanıyordur.

Ortalama bir kadına göre, kendisine güveni çok daha fazladır. Bazılarının erkek enerjileri çok güçlüdür ve resmen kodumu yamulturlar. Ayrıca, zeki oldukları için, mizahı algılama yetenekleri de çok gelişmiştir. Reiki’ye, nerdeyse yüzde 90’ı bulaşmıştır ve güzel kızların çoğu Reikici’dir.

Yalnız şunu vurgulamak gereklidir ki spiritüel kadın, diğer kadınlardan farklı bir imaj çizmekle birlikte, sonuçta kadındır. Dünyadaki bir kadında görebileceğiniz süslenme, dırdır etme, dedikodu, kapris yapma vs. vs. gibi birçok özelliği, yumuşatılmış ve biçim değiştirmiş olarak bu modelde de görebilirsiniz. Fakat mesela ortalama bir kadın terk edildiğinde hırstan ve üzüntüden, bilmeden bahçedeki antep süs biberlerini yiyip, ciğeri yanmış şekilde, sağa sola koşturan huskyler gibi davranırken spiritüel kadın, okuduğu bilgilerin de etkisiyle, bu ayrılışlarda bir hayır arar durur ve kaderine razıdır. Bu ayrılığın, ona bir sürü hediyesi olacağını düşünür ve bir de üstüne, size sarılır ve teşekkür eder; siz de ona ööle şaşkın şakın bakakalırsınız.

Bununla birlikte modelin en büyük özelliği, kendisinin asla kalıba koyulamayacağını ve böyle sınırlamalar içinde anlatılanların kendisi olmadığını, üstüne basa basa vurgulamaktır. Fakat tüm bu vurgularına rağmen spiritüel kadınlar da tıpkı diğer kadınlar gibi aşağıda da görülebileceği üzere kendi içlerinde rahatlıkla kategorilendirilebilinir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Spritüel Kadın Tipleri

 

Mistikler

Mistik tipin en belirgin özelliği, önünden geçerken sürekli tütsü kokusu aldığınız, ama kapısındaki maskları görüp, pek de yanaşmadığınız otantik mağazalardan çıkmamaları; çıkmadıkları gibi, Navajo Kızılderilisi Yumuşak Bulut'un 11’inci yüzyıldan kalma kreasyonlarını da üzerlerinden çıkarmamalarıdır. Bir nev'i ayaklanmış Hereke halısı gibidir. Genelde Carlos Castaneda falan okurlar ve az buçuk da büyüye, mistik ayinlere falan yatkındırlar. Bunlar kendi içlerinde ikiye ayrılırlar ve özellikle ilişkisel anlamda iki tipin ortası pek yoktur. Bir türü pek işin felsefesinde olmayıp, daha çok görsel olarak takılanlardır ki, birçoğu bir şeyler biliyor gibi görünseler de, içleri tıntındır ve böyle konulardan konuşanlara, hele de az buçuk bir şeyler bilenlere atlarlar. Bunları az biraz bilginizle bile tavlamak çok zor değildir; yalnız içlerindeki boşluk, duygusal alana da yansıdığı için, uzun süreli ilişki anlamında bir şey beklemeyin. Zaten siz onu bırakmasınız bile, o sizi bırakır; çünkü, aslında ne istediğinin o da farkında değildir. Bu tür, çiftleşme anlamında da pek sorun çıkarmaz, ama kolyelerini, yüzüklerini falan çıkartmadan sevişmeye kalkarsanız, oranız buranız çizilebilir; sonra o çizikler enfeksiyon kapabilir falan, demedi demeyin.

 

Bu türün ikinci bölümü ise, yine kendi içinde ikiye ayrılır: Bu ayrım, özellikle cinselliğe bakış açısında görülür. Bir defa bu kadın türü, spiritüelliği muhtemelen binlerce yıllık öğretiler üzerinden götüren, az buçuk o bilginin rahibesi kıvamına ulaşmış ve öyle üç-beş astral seyahat muhabbetiyle kandıramayacağınız bir türdür. Çoğunun yanında, adamın vaftiz olası gelir. Ayrımları şurdadır ki, bir kısmı harbiden rahibedir ve kendilerini ilişkiye ve cinselliğe toptan kapatmıştır. Bir kısmı da ilişkiyi, ağırlıklı olarak da cinsel ilişkiyi, bir ibadet gibi görür; böylesi de adamı dindar eder, hatta ilahi bile söyletir. (Bilmem anlatabildim mi?)

 

Peki, bu türe nasıl yakınlaşacaksın? Zaten az biraz tüyo verdim: Görüntüdeki mistikler için bir-iki kitap okuman, az biraz kendine gizemli hava vermen, biraz da (çok değil) entelektüel faaliyetler içinde bulunman yeterlidir; adamı fazla zorlamaz.

İkinci tür içinse de benim bildiğim bir doğa dini manastırı var, oranın adresini, telefonunu veririm sana; gider eğitim alırsın. Zaten o eğitimden sonra da, karıymış kızmış derdin kalmaz; vatana, millete hayırlı olur gidersin. Rahibelerin ikinci cinsi için hiç heveslenme; o, seni yeterince güçlü ve hazır bulursa gelir sana, öyle şebeleklik yaparak falan olmaz o iş.

 

 

Şifacılar

İkinci tip "şifacı"lardır. Bunların başında da Reikiciler gelir. En rahat erişilebilecek spiritüel kadın modelidir: Bir kere, ortak konuşma konunuz vardır; Reiki dersleri ve toplantıları aracılığıyla, ortak tanışma ve buluşma mekanınız da vardır ki delikanlı adam daha ne ister?

Şifacılardan iyi sevgili olur; uzun ilişki yaşamaya da son derece müsait tiplerdir. Kullandıkları teknikler harbiden işe yaramaktadır ve bu yüzden kendilerini ruhsal olarak dengeleyip dururlar ve pek baş ağrıtmazlar. Çoğu, çok derin spiritüel bilgilere dalmadığı için, daha çok bir 'dünya kadını' görüntüsündedir. Zaten, birçoğu daha yolun başındadır ve Reiki onlara yeni bir giriş olmuştur. Güzellik ortalaması, özellikle 20 ila 30 yaş arasındakilerde bayağı yüksektir; yuzde 70'inin orasında burasında dövme, ya da kolye, yada yüzük olarak Japonca Reiki yazısı olur. (Hele dövme olanlar, çok daha çekici olur.) Dediğim gibi yakınlaşması, tanışması ve kaynaşması çok rahat bir türdür. Özellikle masaj yapanını da bulursanız, kaçırmayın derim ben. Hem uzun bir ilişki, hem dırdır etmiyor, hem masaj yapıyor, hem de enerji veriyor; daha ne istenir ki, bir kadından be.

 

 

Spiritüelciler

Üçüncü tip, "spiritüelci"lerdir. Bunların ömürleri her nev'i spiritüel kitaplar, medyumik kanal bilgileri, meditasyonlar, falan filanla geçer. Acayip maymun iştahlıdırlar ve gördükleri her şeye atlarlar; çocuk parkına gidip de her oyuncağa bir anda binmek isteyip, neye bineceğine karar veremeyip, ortada mal mal dolaşan çocuk gibidirler.

Bunlar kesinlikle uzak durulması gereken bir türdür. Bir defa, neyi istediklerini bilmedikleri için kararsızlardır; her şeye atladıkları için karman çormanlardır; zaten ruh halleri allak bullaktır; eee burada, bir de kendi curcunalarına mutlaka ve mutlaka sizi de çekmek isteyecekleri gibi bir durum söz konusu olacağı için, sizi de çorba edeceklerdir. Kendinizi, bir gün Kryon'un yeni mesajlarını dinlerken; diğer gün meditasyon yaparken; diğer gün spiritüel bir grubun toplantısına giderken; bir başka gün dünyadaki enerjinin sert olduğu bahanesiyle terk edilmişken; bir sonraki gün aslında bunların karma çözülmesi olduğu ve sizi affettiği için, sizinle olabileceği muhabbetini dinlerken; sonra da bir gün, bir yazıda bağımlılıklarınızdan kurtulun dediği için, gene terk edilmişken... (bu uzaaar gider) bulabilir ve en sonunda kafayı çizebilirsiniz. Bu da vatana aslanlar gibi gençler yetiştirecek Türk evladına ters kaçar. O yüzden, siz siz olun sakın bu türe yanaşmayın.

 

 

Boşanmış Tek Çocuklu Dullar

Dördüncü tip, "boşanmış tek çocuklu dul” modelidir. Aslında bu modelin spiritüellikle falan alakası yoktur; normal hayatta da görülebilir, ama spiritüel kadın adını alıp, hele bir çocuk doğurup da, en az bir kere boşanmamışı yoktur. Bu noktada, "spiritüel olmak" kavramı bilgisayar virüsü gibidir ve bulaştığı kadını tek çocuklu dul bırakır. Aslında bu olay, büyük ihtimalle şu aralar 20'li yaşlarını yaşayan kızlarımızın da ileride katılacağı bir kategoridir; çünkü, zaten bu model ilk evliliğini 20 ila 25 yaş arasında yapmıştır.

20'li yaşlardaki spiritüel kızların en büyük hobilerinden birisi, kendisinin ağzına eden az biraz psikopat ve sorunlu bir herife deliler gibi aşık olup, sonra da onla koşa koşa evlenmektir. Çoğunun, evliliklerinin daha ilk haftalarında akılları başlarına gelir: Deliler gibi aşık olduğu adam hastanın tekidir ve o bunu, evlenene kadar görmezden gelmiştir. Eh, toplumsal mutluluk, hedef olarak bilinçaltlarımızda yer alan evlilik gerçekleştikten ve illüzyonlar ortadan kalktıktan sonra, bir anda gerçek görülür ve çocuktan sonra da o, ya da bu şekilde boşanılınır falan.

 

Bu türle ilişkiye girmek hiç zor değildir; yeter ki, az biraz adam olun. Bir kere, bunların ömrü psikopatlar arasında geçtiği ve sonrasında da uzun yalnızlık dönemleri geçirdikleri ve bir yandan da veledin sorumluluğunu taşıdıkları için, birileriyle birlikte olup, düzgün bişiler yaşamaya acayip açtırlar. Burada "düzgün" kelimesinin altını çizerim; çünkü bunlar, "götürülmeye" en müsait tür olarak görünse bile, özellikle spiritüel olanlarla bu muhabbete girmek, ancak tek yolla mümkündür: Karşınızdaki hatun, halen "deneme-yanılma" metodunda takılı kalmışsa. Bu metottan ağzı yananlar ise, yoğurdu çok sıkı üflerler ve hayatın çemberinden geçtikleri için de, öyle kolay lokma değillerdir. Birçoğu zaten 35 yaş üstü oldukları için ne istediklerini bilen, deneyimli tiplerdir. Öyle kolay kolay, spiritüel muhabbetler yapayım da kandırayım ayaklarını yemez. Özellikle "olgun kadın" fantezisi hayali kuran 25 yaş civarları için şunu söyleyebilirim ki, kesinlikle "çıtır" muhabbetlerine bayılmalarına rağmen, ancak onların liginde bir olgunluk gösteriyorsanız, sizinle birlikte olurlar. Az biraz sorunlu, psikopat bir tip olduğunuzu hissediyorsanız, bunlara pek yanaşmayın zaten; sizinle abla modunda arkadaşlık ederler. (Siz gidin 20'liklere takılın. Onlar, "nerde benim psikopatım, nerede benim hayatımı karartacak adam" diye ortalarda vik vik gezmektedirler.)

Eğer az biraz olgun, biraz da konuşmasını bilen bir tipseniz ve karşınızdakine uzun ilişki adamı tipi olduğunuzu hissettirebilirseniz ne ala... En güzel kadın modellerinden biridir: Sizden beklentisi olmaz; güzel sözler söyleyin, hoş sürprizler yapın, romantik davranın; çişe çıkartılacağını anlayan köpek gibi mutluluktan yerinde duramaz. 20'liklerin aksine, oturmuş bir kişiliği olduğu için, dırdırı, sorunu az olur. Sizden önce düşüneceği bir çocuğu olduğu için, dikkatini size döndürmez, ki bu da ilişkiyi rahatlatır. Çocuğu, muhtemelen sizi anasına pazarlamaya uğraşacaktır ve ilişkiniz iyi olacaktır, falan filan... Yalnız, bunların değişmez iki eşantiyonu vardır: Gay bir arkadaş ve evlerinde kedi-köpek. Bunlara alerjiniz yoksa, güzel bir ilişkiniz olacaktır. Tavsiye edilir.

 

 

Dengeli Kadınlar

Beşinci ve son model ise "Dengeli" kadın modelidir ki bu, "zaman makinesi" gibi, teoride olan, ama pratikte rastlanmayan bir şeydir. Gerçi, şurası da kesindir ki, teori bir gün pratiğe geçecek ve "zaman makinesi" icat edilecektir, ama bu noktada şu soru ortaya çıkmaktadır: "Bizim ömrümüz, bunu görmeye yetecek midir?".

El cevap: Zaman makinesini icat edip, bundan beş yüz sene sonrasına gitmek, bu modelle tanışmak için en uygun fırsat olaca

 

hasan çeliktaş

-Alıntıdır-

boynuzsuzgeyikler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''Mistikler

Mistik tipin en belirgin özelliği, önünden geçerken sürekli tütsü kokusu aldığınız, ama kapısındaki maskları görüp, pek de yanaşmadığınız otantik mağazalardan çıkmamaları; çıkmadıkları gibi, Navajo Kızılderilisi Yumuşak Bulut'un 11’inci yüzyıldan kalma kreasyonlarını da üzerlerinden çıkarmamalarıdır. Bir nev'i ayaklanmış Hereke halısı gibidir....... ''

 

:rofl: :rofl: :rofl: çok doğru tespitleri var :rofl: :rofl: :rofl:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu durumdan üzere en azından fikirler arasında

bir benzerlik olması gerektiğini düşünüyorum.

 

Ben inandıklarıma saygı duymayan enerji de neymiş diyen kişilerle

taviz vererek de olsa arkadaş veya sevgili olmayı denedim.

 

Ama hep fedakarlık ve saygı benden beklendi,

çünkü onlara göre biz spiritüeller yanlış yoldayız, anormaliz ,vs.. vs..

 

Veya aksi bir durumda bizden biri sizden birini yazıda dediği gibi

garip toplantılara, yoga yapmaya falan zorlayacağız.

 

Hani nasılsa sürmicek ama ben eğlenceme bakarım diyen

mantığındakiler buyursun denesinler.

3-5 gün bir şekilde hoş ve tutkulu zaman geçirirsiniz.

 

Ama onun haricinde uzun süreli hele de evliliğe dönük

bir ilişki olmayacak.

 

Çünkü spiritüel kadından değişmesi beklenecek.

Bunu yapıcak olsak bugüne kadar zaten yapardık değil mi?

O noktada gene bu iş bitecek.

 

Özetle; herkes kendine uygun kişilerle olmalı.

Öbür türlüsü kullanılmaktan, üzülmekten, taviz vermekten

başka birşey kazandırmıyor. (iki taraf için de yani).

 

Not: Yolların ustasıyım; Kryonun hastasıyım.

Bize bizden başkası yalan dostlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni bir başlığa daha ihtiyaç olduğunu hissettim. "Spritüel kadın niye tavlanır" . Hani derdiniz ne oğlum sizin gidin normal biriyle birlikte olun yani spritüel kadınlar burda zeki ve sıkıcı kadın tipi olarak görülüyor. Hani öyle ben bilmem beyim bilir modunda olan ve sıkıcı olsalar neyse :D . Öncelikle neden spritüel kadın peşindesiniz oturup düşünün hatta ne bileyim bu fantezinin nedeni olarak bilinçaltınızda neler yatıyorsa bunu çözmeyi deneyin. Psikiyatriste gidip ilaçlarınızı düzenli olarak kullanın. Yok illa ben bunlardan istiyorum bir tane diyorsanız tabi üstte metodlar anlatılmış buyrun deneyin. Ha bir de tüm yöntemler bir yana sizi istemiyorsa istemiyordur nirvanaya erseniz boşa yani :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...