Jump to content

Pamela Colman Smith'in Diğer Çalışmaları


dreamtime

Önerilen Mesajlar

Pamela Colman Smith'i tartışmasız en ünlü Tarot destesi olan Rider-Waite destesinin illüstrasyonlarını yapan sanatçı olarak biliyoruz. Ancak diğer çalışmaları hakkında çok az şey bilinir.

Muhtemelen Arthur E. Waite için o Tarot destesini çizmeseydi bugün hiç kimsenin tanımadığı bir illüstratör olacaktı. Halbuki şu anın telif yasaları o zamanlar geçerli olsa Pamela Colman Smith bir milyoner olarak ölebilirdi. Ancak tam tersi, arkasında borçlar bırakarak ölmüştür.

 

İşte bunlar az bilinen çalışmalarından bazı örnekler:

 

http://grimoire.blog.ocn.ne.jp/doll/files/chimney02.jpghttp://www7.ocn.ne.jp/%7Eelfindog/grsh2e.jpghttp://www7.ocn.ne.jp/%7Eelfindog/grsh8f.jpghttp://www7.ocn.ne.jp/%7Eelfindog/grsh7sp2.jpghttp://www7.ocn.ne.jp/%7Eelfindog/bfg01.jpg

http://grimoire.blog.ocn.ne.jp/doll/files/worm01.jpghttp://www7.ocn.ne.jp/%7Eelfindog/grsh9c.jpghttp://www7.ocn.ne.jp/%7Eelfindog/peterpan.jpghttp://grimoire.blog.ocn.ne.jp/doll/files/strand05.jpghttp://grimoire.blog.ocn.ne.jp/doll/files/strand02.jpghttp://grimoire.blog.ocn.ne.jp/doll/files/strand06.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...