Jump to content

Dijital Uyuşturucu I-Doser


sateswam

Önerilen Mesajlar

İnternette sessiz sedasız büyüyen i-dose akımı yüzyıllardır kullanılan binöral ses dosyalarıyla beyinde uyuşturucu etkisi yapıyor. Tek ihtiyacınız olansa internet ve stereo kulaklık

 

Prusyalı biliminsanı Heinrich Wilhelm Dove, 1839 yılında farklı ses frekanslarının belirli bir düzende dinletilmesiyle beyinde binöral etkiler yaratılabileceğini keşfetti. Bu deneylerde sağ ve sol kulağa 1000 ile 1500 Hz frekans aralığını geçmeyecek farklı tonlarda ses veriliyordu. Beyin bu iki tonu algılayıp birleştirirken ortaya ilginç tepkiler çıkıyordu.

Dove’dan 134 sene sonra 1973 yılında Gerald Oster de bu konuda bazı çalışmalar yürüttü. Onun çalışmalarında hayvanların aynı yöntemle üç boyutlu algılama yaptığı ve Parkinson hastası insanların binöral etkilenmeye girmediği ortaya çıktı.

Ardından yürütülen çalışmalarda bu teknikle beyin dalgalarının senkronize edilmesi gündeme geldi. Farklı ses frekanslarını kullanan müziklerle insanların rahatlaması, konsantre olması ya da derin uykuya geçmesi sağlandı. Hatta bu beklentiler için hazırlanmış kimi özel albümler, yazılımlar bile piyasa çıktı

 

Tedavi amaçlı bazı kullanımlarda işin boyutu ses frekanslarıyla vücuttaki bazı hormonların dengelenmesine kadar vardı. Kontrolsüz bir deneyde anksiyete bozukluklarının psikolojik tedavisinde de 60 günlük bir terapinin olumlu sonuç verdiği kayıtlara geçmiş durumda. Uyku terapisi ve çocuklarda öğrenmeyi hızlandırma gibi kullanım alanlarına da halen sıkça rastlanıyor.

Bu amaçla kullanılan ritm ve ses örneklerine internette kolayca ulaşmak mümkün

 

Yaygın ve etkili

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Oklahoma Narkotik Masası’ndan gelen bir uyarıysa binöral ritm tekniğinin korkutucu bir diğer kullanım alanını daha ortaya çıkardı. İddiaya göre internette özel olarak hazırlanan kimi ses dosyaları dinlendiğinde beyinde uyuşturucu etkisi yapıyordu! Dijital formundan dolayı herkesin kolayca ulaşabileceği, hiçbir üretme ve çoğaltma maliyeti olmayan bu ses dosyaları dinleyenlerde uyuşturucuya emsal psikolojik etkiler bırakabiliyor.

Herhangi bir bağımlılık yapmıyor olsa da Narkotik Masası bu tip kolay ve yaygın yöntemlerin gençleri gerçek uyuşturucuya yönlendirmesinden endişe ediyor.

Bir MP3 dosyasıyla uyuşturucu hap almak arasında bağlantı kurmak zor gelse de video paylaşım sitelerinde bu sesleri dinleyenlere ait kayıtlar etkinin kimilerinde azımsanmayacak boyutta olduğunu ortaya koyuyor.

‘i-dose’ adı verilen bu akımın en popüler dosyalarından biri Gates of Hades adını taşıyor (Hades, Yunan mitolojisinde ölülere hükmeden yeraltı tanrısının ismi). Youtube’dan ücretsiz olarak erişilebilen bu yapım şimdiden 450 bine yakın kişi tarafından dinlenmiş (http://getir.net/2zg). Aynı sayfadaki ilgili içeriklerde bu dosyayı dinleyenlerin etkilenmelerini gösteren kayıtlar da yer alıyor.

Ücretsiz ulaşılabilen binöral içeriğe karşılık ‘daha etkili’ olduğunu iddia eden ses dosyaları özel sitelerde ücretli olarak satılıyor. Bu tip sayfalarda esrar, kokain, eroin, opium ve peyote etkisi sunduğunu iddia eden dosyalar para karşılığı alıcılarını bekliyor.

I-dose akımının en korkutucu yanı dijital bir ses dosyası olmasından dolayı üretiminin, dağıtımının, paylaşımının kolaylığı ve her yerde, her cihaz yardımıyla ‘kullanılabilir’ olması. Tek ihtiyacınız olan şey bir müzikçalar ve kulaklık.

Bu konuyu ciddiye alan kimi uzmanlar siber uyuşturucu etkisi yapan ses ve video dosyalarının yakın gelecekte devletlerin geleneksel uyuşturuculardan çok daha fazla başını ağrıtacağını savunuyor.:blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamamen saçmalık. I doser programını ben çokta buldum indirdim. Ayrıca uyuşturucu vb. dosyaları da dinledim. 2 saatten fazla aralıksız dinledim. Zaten bir tur 45 dk. falan sürüyor. Hiçbir işe yaramadı. Zaten gelen sesler bilinçaltına mesaj göndererek rahatlattığını iddia eden bir ses programına çok benziyordu. Bu da onun gibi işe yaramaz bir şey. Ne güzel bedavadan kafa buluruz diye sevinmiştim ama nerdeee :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

programı kurunca içinde alchol var zaten ve işe yarıyor ;) kulaklıkla dinlemelisin ama ve yüksek seste gerçekten bir süre sonra gözün kaymaya başlıyor bitincede kalk bi yürü :) kıas bir süre kafa yapıor xD da yemişim gider bi istanbulu alr çekerim xD

 

------

 

Gate of hadesi dinledim şimdi karanlıkda gözler kapalı bi numarası yok bi yerinde bir cızırtı geliyor yüksek sesin verdiği bir ürperti o kadar :)

Rapit tarafından düzenlendi
ardarda atılan msjlar birleştrirldi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bişey olmuyo diyen arkadaşlar sırf yaşadıklarımı paylaşmak için kayıt oldum buraya geziyordum yorumları gördüm ve sizleri biraz bilgilendirmek istedim.. İşin temel noktası konsantre olmaktan geçiyor. Önce düşük dozlarla başlayın zaten ilk denemenizde büyük ihtimal bir sonuç alamıcaksınız. Quick Happy ile başlayın biraz mutlu olduğunuzu göreceksiniz, eroin etkisini dinlerken konsantre olmalısınız ben dinlerken çok garip şeyler hissettim sonra internetten eroinin yarattığı etkilere baktım hemen hemen aynı.. Gate of Hadesi tavsiye etmem pek ama illa yapıcam diyorsanız yanınızda birinin olması faydalı olur. Çünkü ilerleyen dakikarlarda o ses sanki beyini ele geçiriyor ve saçma sapan hareketler yapmanızı sağlıyor. Lucid Dream etkisinde ise ilk gece dinledim bişey olmadı ikinci gece dinledim pek bişey yoktu yine üçüncü gece dinledim rüyamda taş gibi bir hatunla seviştim yani rüyanıza yön verebiliyorsunuz fakat bir bedel ödüyorsunuz. Beyin allak bullak oluyo gözlerimi bir açtım kıpırdayamıyorum halbuki sırtım bile yere değmiyor kafamı çevirdim siyah birşey odanın içinde bir o yana bir bu yana çarpmaya başladı beni iki üç gün uyuyamadım sonra normale döndü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç bişey olmaz ki zaten sizin dinlediniz 1000 ila 1500 arası değil internette yüklenirken frekansı artar ve ya azalır sebebi yüklerken kalite düşey yani youtubede film izlemk gibi bişey görüntü kalitesi nasıl bozuk ise sesinde kalite düşer ki buda etki kaybına sebep olur ... diye düşünüyorum hiç denemedi gerek te duymadım sigaramı içince rahatlıyorum ben :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hiç bişey olmaz ki zaten sizin dinlediniz 1000 ila 1500 arası değil internette yüklenirken frekansı artar ve ya azalır sebebi yüklerken kalite düşey yani youtubede film izlemk gibi bişey görüntü kalitesi nasıl bozuk ise sesinde kalite düşer ki buda etki kaybına sebep olur ... diye düşünüyorum hiç denemedi gerek te duymadım sigaramı içince rahatlıyorum ben :D

 

Ondan olabilir de gerçeklerinin teki 150 dolardan başlayınca başka çare kalmıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ses sonda kulağımda kulaklık nette dolaşan ve burda verilen TAM 43 i-doser dosyası dinledim... Bi !dıt! olmadı... Harbi diyorum ya gerçekten saçma bişi ya da bende buna karşı savunma sistemi var.. Nese.. bi kafa yapıcaz diye 3 saat 45 dakkam gitti baş ağrısından başka bişi yapmadı. Lanet sanada i-doser'a da. Mallık ben de napsın idoser :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valal ben torrentten indirdim bütün dozları ve arakdaş yazmış ya hani yeni üye oldum diye doğru söylemiş tam onun dediklerini ekliycektim konsantre olmak şart en uygunu yatıcam gözlerini kapayıp dinliyceksin tabikide güzel bir kulaklık olmalı yani sesi net versin :) işe yarıyor ;) gate of hadesi arakdaşa dinlettim yattı dedim sadece sese odaklan hiçbirşey yapma çocuk op ses yükseldiği yerde attı kulaklığı başladı şyöel bi 5 dk falan ağladı sonrada ben üşüyorum demeyeye başladı triplere girdi saçma sapan hareketler falan yapmaya başladı dedim noluyoz :D ben dinlediğimde pc başında hem dinliodum hemde forumda geziordum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...