Jump to content

Sorrowful Tears


Rauhassa

Önerilen Mesajlar

Sorrowful Tears; 2000 yılı sonlarında Ömer tarafından Aydın'da kurulan doom metal grubudur. Bir çok ayrılık yaşamasına rağmen hala bir şekilde ayakta kalmayı sağlayabilmiştir.

 

Ömer klavyeleri, Yasin de gitarları üstlenerek grupta çalışmalara başlanmıştır. Kısa bir süre sonra Mehtap da bayan vokaller için gruba dahil olmuştur. Birkaç çalışma sonra, kayıt aşamasında iken, kişisel projelerine daha fazla zaman ayırmak amacıyla Yasin gruptan ayrılma kararı almıştır.

 

Grup yoluna Ömer ve Mehtap'tan oluşan 2 kişilik kadrosu ile devam etme kararı aldıktan sonra kayıtlara da hız vermiştir. Grup 1 Eylül 2006 tarihinde 5 parçadan oluşan "Where Memories Drown... " isimli demosunu Total Death Productions etiketiyle yayınlamıştır.

 

Grup,kayıtlarında yerli yabancı birçok önemli ismin fikirleri doğrultusunda müziğine şekil vermiştir. Ülkemizde dinleyicinin pek de alışık olmadığı bir tarz olan bu karanlık müziğin sayılı grupları arasında yer alan Sorrowful Tears,"Where Memories Drown... " isimli demosuyla dünyanın birçok yerine ulaşmıştır.

 

Demonun çıkışından kısa bir süre sonra bayan vokal olan Mehtapta kişisel sebeplerden dolayı gruptan ayrılmıştır. Ardından gruba Eylül dahil olarak; piyano ve soprano olarak görev almıştır. Tekrar kişisel sebeplerden dolayı gruptan ayrılan Eylül'ün yerine Serkan gruba dahil olmuştur.

 

Grup hala doom/downtempo/ambient başlıkları altında çalışmalarına devam etmektedir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...