Jump to content

Amoria


Rauhassa

Önerilen Mesajlar

Amoria 2005 yılında Adana'da İsmail tarafindan kuruldu. Gruba bateride Ali dahil olduktan sonra beste çalışmalarına ağırlık veren grup eleman arayışına başladı. Doom metal içine senfonik öğeleride eklemek isteyen Caner gruba dahil oldu.

 

Caner'in çok yönlü vokali ve opera tarzı yorumu ile yapmak istenilen müzik için en uygun kişide böylelikle bulunmuş oldu. Artık besteler şekillenmeye başlamıstı ve çalışmalara hız verildi.

 

Bas Gitarda Ata, Klavyede Okan ve Kemanda Özer'in gruba dahil olmasıyla birlikte grup birçok organizasyonda yer alıp bestelerini çalmaya başladı.

 

Şarkılarında ölüm, savaşlar ve karanlık temaları işleyen grup müziğinde doom etkilerinin yanında senfonik özellikleri de barındırabilmek adına kalabalık ve çok sesli bir kadro oluşturma çabasına girdi.

 

Şartlar yüzünden bu konuda oldukça zorlanan gruba çeşitli enstrümanlarda birçok elaman dahil oldu ve ayrılıklar yaşandı.

 

Konserlerine bu kadroyla devam eden grup 2006 yılında "Amoria" isimli parçalarını kaydetmek için stüdyoya girdi ve bu kayıt oldukça iyi tepkiler aldı.

 

Gruptaki elamanların eğitim durumları yüzünden uzak şehirlerde olması ve bunun zorlukları sebebiyle ellerinde besteler için birçok materyal olmasına rağmen istenilen hızda çalışılamadı. Ve bu zorluklar altında ancak 2007 yılında ikinci parçaları "Night Of Funeral Birds" stüdyoya girilerek kaydedilebildi.

 

Stüdyoda ve bunun sonrasında yaşanılan birçok aksilik ve sıkıntı sonunda bu parçada, tam istenilen şekilde olmaması ve birkaç eksikliğe rağmen çok iyi tepkiler aldı.

 

Grup hala istenilen hayalindeki kadrosunu olusturamamıştı ve hayalindeki müziği tam olarak yansıtamıyordu. Bu yüzden ısrarla klasik enstrüman ve vokal arayışlarına devam etti. Bu ısrarlı arayışlar sonunda gruba Gitarda Kerem, Çello da Betül, Yan Flüt te Batuhan ve Soprano da Vildan dahil oldu. Kadrosu son halini alan grup su an beste ve repertuar çalışmalarına hız vermiş durumda.

 

Kadro:

Vokal:Caner

Vokal: Vildan

Gitar: Ismail

Gitar: Kerem

Davul: Ali

Bas Gitar: Ata

Klavye: Okan

Keman: Özer

Çello: Betül

Yan Flüt: Batuhan

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...