Jump to content

Anarşistin Hakikisi ( Orhan Baba ve Bob Dylan )


chesterfield

Önerilen Mesajlar

Sabah gazetesinden Berrin Karakaş’a havadan, sudan ve siyasetten mürekkep bir röportaj veren Orhan Gencebay, anarşizm açılımı yaptı.

 

Anarşistin hakikisinin “saygılı” olduğunu vurgulayan Baba, internetten beleşe müzik indirenlerin “anarşist” saiklerle değil, “insan haklarını bilmediklerinden” arakçılık yaptıklarını söylemiş.

 

Sabah gazetesi yazdıkça Türkiye’nin gelişmiş ülkeler sınıfına gireceğini belirten Gencebay, “Anarşiyi karıştırmayalım, zaten anarşi varsa olumsuz bir şeyler olduğu için vardır” diyor ve “Batsın Bu Dünya”nın, “Kula Kulluk Edene Yazıklar Olsun”un “bir nevi anarşistlik” olduğunu ilan ediyor.

 

Orhan Pamuk’un Nobel yemeğinde de pilava kaşık daldıran Gencebay, Berrin Karakaş’ın “İsteseniz Bob Dylan bile olabilirdiniz, di mi?” sorusu üzerine, “Kesinlikle. Daha öteye bile giderdik” cevabını veriyor. Demek yıllardır dönen geyikler Orhan Baba’nın da kulağına gitmiş. Bakalım, bu ülkenin Bob Dylan’ının kim olduğu konusunda Müslüm Baba ile bir kapışma yaşanacak mı...

 

Vodafone reklamında oynamasına, “80’lerden sonra tüketici toplumu olmaya özendirildik” gibi pek ironik bir açıklık getiren Orhan Gencebay (gülüşmeler), son albümündeki, adı “Ergenekon” olup da sonradan “Diriliş” olarak değiştirilen şarkısına atfen, “Öteki Ergenekon’la işinin olmadığını” vurgulamayı da ihmal etmiyor.

 

İlgi alanı geniş olan Baba, CERN’de yapılan deneyi de merakla bekliyor. “Bilgi yaradanın bilgisidir, mutlaktır, tektir” diyen Gencebay’ın, yıllardır aranıp da bulunamayan Higgs parçacığına gönderme yaptığı tahmin ediliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Bob Sinclar

   İyi dinlemeler... http://www.izlesene.com/video/love%20generation-bob-sinclair---love-generation/251550

   , Yer: Diğer Müzik Türleri

  • Bob Dylan Videoları

   [video=youtube;z6_opGKQ-GE]http://www.youtube.com/watch?v=z6_opGKQ-GE&feature=related

   , Yer: Videolar

  • 14 yaşında kıza baba tecavüzü!

   5 yaşından itibaren babasının tecavüzüne uğradığını söyleyen 14 yaşındaki kız, ailesini inandıramayınca tecavüzü gizli kamerayla görüntüledi. Baba tutuklandı ve davada sona gelindi. Tecavüzcü baba, üst sınır olan 30 yıl hapis yatacak.   DURSUN C. ve G.C. Tokat’ta evlendiler. 1998’de kızları S., 7 yıl sonra oğulları D. dünyaya geldi. Aile 2004’te İstanbul’a göç etti, Esenyurt’a yerleşti. Baba kapıcılık yapıyor, eşi bir restoranda çalışıyordu. Çift 16 Eylül 2011’de kavga etti. 14 yaşındaki S.C.,

   , Yer: Gündem

  • Baba Vanga'nın Kehanetleri

   Baba Vanga Kimdir?   Asıl adı Vangelia PanDeva Dimitrova olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911 tarihinde dönemin Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Bulgaristan‘da (şimdiki Makedonya) Strumitza köyünde doğmuştur. Beklenenden 2 ay evvel dünyaya gelen bebeğe, iyi haber getiren anlamında Vangelia adı verildi. Vanga’nın babası Pande Surtcev’in, belli bir dönem çete kurma suçundan Yedi Kultığı bilinir. Annesi Paraskeva; henüz Vanga 3 yaşındayken, ikinci çocuğunun doğumu sırasında vefat etti.  

   , Yer: Fal ve Kehanetler

  • Kırmızı Saçlı Kadın - Orhan Pamuk

   Orhan Pamuk'tan Yeni Roman: Kırmızı Saçlı Kadın   Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk'un yeni kitabı 'Kırmızı Saçlı Kadın' Yapı Kredi Yayınları'ndan çıktı. Kitapta, 30 yıl öncesinde İstanbul yakınlarındaki bir kasabada geçen aşk hikayesi anlatılıyor.   Orhan Pamuk, Türk edebiyatına yeni eserleriyle damga vurmaya devam ediyor. Son olarak Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan 'Kırmızı Saçlı Kız' romanı ile okurlarıyla buluşuyor. 'Kırmızı Saçlı Kız' romanında İstanbul yakınlarındaki bir kasabada 30 yıl önce

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

×
×
 • Yeni Oluştur...