Jump to content

Anarşistin Hakikisi ( Orhan Baba ve Bob Dylan )


chesterfield

Önerilen Mesajlar

Sabah gazetesinden Berrin Karakaş’a havadan, sudan ve siyasetten mürekkep bir röportaj veren Orhan Gencebay, anarşizm açılımı yaptı.

 

Anarşistin hakikisinin “saygılı” olduğunu vurgulayan Baba, internetten beleşe müzik indirenlerin “anarşist” saiklerle değil, “insan haklarını bilmediklerinden” arakçılık yaptıklarını söylemiş.

 

Sabah gazetesi yazdıkça Türkiye’nin gelişmiş ülkeler sınıfına gireceğini belirten Gencebay, “Anarşiyi karıştırmayalım, zaten anarşi varsa olumsuz bir şeyler olduğu için vardır” diyor ve “Batsın Bu Dünya”nın, “Kula Kulluk Edene Yazıklar Olsun”un “bir nevi anarşistlik” olduğunu ilan ediyor.

 

Orhan Pamuk’un Nobel yemeğinde de pilava kaşık daldıran Gencebay, Berrin Karakaş’ın “İsteseniz Bob Dylan bile olabilirdiniz, di mi?” sorusu üzerine, “Kesinlikle. Daha öteye bile giderdik” cevabını veriyor. Demek yıllardır dönen geyikler Orhan Baba’nın da kulağına gitmiş. Bakalım, bu ülkenin Bob Dylan’ının kim olduğu konusunda Müslüm Baba ile bir kapışma yaşanacak mı...

 

Vodafone reklamında oynamasına, “80’lerden sonra tüketici toplumu olmaya özendirildik” gibi pek ironik bir açıklık getiren Orhan Gencebay (gülüşmeler), son albümündeki, adı “Ergenekon” olup da sonradan “Diriliş” olarak değiştirilen şarkısına atfen, “Öteki Ergenekon’la işinin olmadığını” vurgulamayı da ihmal etmiyor.

 

İlgi alanı geniş olan Baba, CERN’de yapılan deneyi de merakla bekliyor. “Bilgi yaradanın bilgisidir, mutlaktır, tektir” diyen Gencebay’ın, yıllardır aranıp da bulunamayan Higgs parçacığına gönderme yaptığı tahmin ediliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...