Jump to content

Ezoterik Dünya Tarihi


nevermore

Önerilen Mesajlar

Gezegenimizin bilinen tarihi arkeolojik verilere dayanır. Hepimizin bilinen tarih ile ilgili genel bilgilerimiz vardır ama ya bilinmeyen/ezoterik tarihi? Binlerce yıldır kuşaktan kuşağa kadim öğretiler ve bilgelik okulları ve öğretiler aracılığıyla aktarılan ezoterik tarih şu an için bilinmeyen bir tarih ama ya gelecek bu tarihi doğrulayacak yeni olaylara ve oluşumlara hazırlanıyorsa?

 

Sümer’lerin Aztek/İnka/Maya ya da Afrika’daki Dogon yerlilerinin binlerce yıl önceden bugüne aktardıkları ve günümüz biliminin sınırlarını zorlayan bilgileri bize ne işaret etmek istiyor kökenlerimiz hakkında hangi büyük gerçekleri saklı tutuyorlar.

 

 

 

Ezoterik tradisyonlar gezegenimizin iki üç milyar yıl önce oluştuğunu iddia ediyorlar. Bu gezegen üzerinde milyonlarca yıldır nice nice görkemli uygarlıklar evrim süreçlerinden geçtiler.

 

 

 

Tradisyonlara göre son iki üç miyar yılda dünya haritasında büyük değişiklikler ortaya çıktı. İlk başlangıçta tüm karalar büyük bir okyanusun ortasında tek bir kıta halindeydi.

 

Bu kıtanın adı “Pangea” idi. Pangea sonradan parçalanarak o günkü dünya haritasını meydana getiren kıtalar çıktı. Sonra o kıtalar defalarca battı çıktı. Bugünkü kıtaların ilkel biçimleri belirdi.

 

Kuzey Amerika’yı meydana getiren Laurasia Güney Amerika’yı oluşturan Gondwana Avrupa Kuzey ve Orta Asya Hindistan Antarktika Afrika. Bunlar Akdeniz'le birbirinden ayrılmış durumdaydı. Uzun çağlar boyunca Laurasia ve Gondwana bir uçtan bir uca ormanlarla kaplıydı.

 

Bu topraklar sonra buzullarla parçalandı. Dünyanın manyetik alanında birçok değişmeler oldu ve söz konusu topraklar birçok değişimlerden sonra bugünkü dünya haritasını oluşturdular.

 

Eskilerin inançlarına göre ilk uygarlık buzul çağından önce uzak kuzeyde kurulmuştu. Işık ve güzellik diyarı olan bu bölgeye “Tanrıların Toprakları” adı verilmişti. Çinliler imparatorlarının gücünü Ejderha Tanrı’dan aldıklarını düşünürlerdi. Mısırlılar “Parlak İnsanlar” ın Ejderha takımyıldızı doğrultusunda Kuzey Kutup yıldızını işaret ettiğini söylerlerdi. Bazı Hint inançlarına göre Aryanlar uzak kuzeyde bulunan Sveta-dwipa (Beyaz Ada) dan gelmişlerdi.

 

 

 

Eskimolarda kuzeyli “Parlak Ruhlar” a inanırlardı. Sioux yerlilerinde ise atalarının kuzeyde bir adada oturmuş olduklarını söylemi hakimdi. Bazı öğretilerde şimdi buzlarla kaplı bulunan kuzey topraklarının dünya beşeriyetinin beşiği olduğu inancı vardı.

 

Tradisyonlar gezegende dünya insanlığının ikinci döneminin kutuplar civarında bulunan Hiperborea kıtasında başladığını söylerler. Hiperboreonların uzun boylu kumral tenli açık mavi gözlü kumral saçlı güzel insanlar oldukları söylenir. Tufandan önce kutup bölgelerinin oldukça sıcak alanlar olduğu ezoterik tradisyonların genel bir kabulüdür. Tufandan önce kutup bölgeleri oldukça sıcak alanlardı çünkü dünya ekseni dikti. Dolayısıyla mevsimler yoktu.

güneşe daha yıkan bir yörüngede dönüyordu

Ezoterik bilgilerin aktardıklarına göre Hiperboreonlar dünyanın bu yörüngesini kendi orijinal gezegenlerine benzeterek iskan etmiş olan parlak insanlardı. Ve beyaz ırkın da ilk atalarını oluşturuyorlardı ve eski İngiletere’nin Hiperborea ülkesi olduğu öne sürülür. Hatta Maya ve Hint tradisyonlarında Hyperborea Tanrılarıyla Lemurya majisyenleri arasındaki savaşın anlatıldığı metinler vardır. Bu savaş o kadar büyük ve etkileyici olmuştur ki dünya üzerinde büyük iklim değişiklikleri meydana gelmiş ve buzul çağına girilmiştir.

 

Not : Alıntıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

maalesef bilebileceğimiz net bir bilgi değil, ilginç ancak tutarlı

 

Zaten dünyanın geçmişi hakkında bilinenler kitaplarda yazanlar ve çok enteresan gelen bilgilerin çoğu inanılamayacak ölçüde ki zaten çoğu insan ucube gibi görünen şeylere inanmaz ama inanmadığın zaman nasıl gerçek olabilir öyle değil mi herşey inancın ölçüsünde gerçek. Geçmişte dünya kütüphanelerinde yakılan çoğu kitap / bunları yakan insanlar yüzünden 200 bin yıllık insanlık tarihinin hepsini bilemeyeceğimizi öngörüyoruz öyle değil mi? ama buna inanıyoruz ki dünya tarihini bu yüzden eksik biliyoruz diyoruz. peki ya yakıldığını nerden biliyoruz. Buna inanıyoruz çünkü öyle değil mi ? Herşey inancın ölçüsünde gerçek.

Tufandan önce mevsimlerin olmaması eğer gerçekse daha başka sebeplere de bağlanabilir.Ama dünyanın sürekli döndüğünü biliyoruz bu ölçüde mevsimlerin olmaması saçma olur.Ama hâLA dünyanın düz mü yoksa yuvarlak mı olduğunun tartışıldığı bir evrende herşey beklenebilir.Ama şöyle birşeyde var tufandan önce mevsimler olsa ne olucak olmasa ne olucak dünya düz olsa ne olucak yuvarlak osla ne olucak.Hepimiz yaşıyoruz sonuçta bu kafi.

Yorum için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...