Jump to content

Neden Bazı İnsanlar İnanılmaz Derecede Şanslı


cuRsed

Önerilen Mesajlar

Neden Bazı İnsanlar İnanılmaz Derecede Şanslı?

NEDEN BAZI İNSANLAR İNANILMAZ DERECEDE ŞANSLI İKEN, DİĞERLERİ HAK ETTİKLERİ OLANAKLARA ASLA SAHİP OLAMAZLAR?

BİR PSİKOLOG,YANITI BULDUĞUNU SÖYLÜYOR; 10 YIL ÖNCE ŞANSI ARAŞTIRMAYA BAŞLADIM.NEDEN BAZI İNSANLARIN HEP DOĞRU ZAMANDA DOĞRU YERDE OLDUĞUNU ,DİĞERLERİNİN İSE SÜREKLİ OLARAK ŞANSSIZLIKLARLA BOĞUŞTUĞUNU MERAK EDİYORDUM. ULUSAL GAZETELERE İLAN VEREREK KENDİLERİNİ HER ZAMAN ŞANSLI YE DA ŞANSSIZ HİSSEDEN İNSANLARIN BENİMLE TEMASA GEÇMELERİNİ RİCA ETTİM.

 

YÜZLERCE SIRA DIŞI ERKEK VE KADIN ARAŞTIRMAM İÇİN GÖNÜLLÜ OLDU. YILLAR BOYUNCA ONLARLA SÖYLEŞİLER YAPTIM,YAŞAMLARINI GÖZLEMLEDİM VE DENEYLERE KATILMALARINI SAĞLADIM. SONUÇLAR GÖSTERİYOR Kİ İNSANLAR NEDEN ŞANSLI YE DA ŞANSSIZ OLDUKLARINI TAM OLARAK BİLEMESELER DE DÜŞÜNCELERİ VE DAVRANIŞLARI BU DURUMU BÜYÜK ÖLÇÜDE AÇIKLIYOR.BİR ŞANS YE DA BİR FIRSAT GİBİ GÖRÜNEN DURUMLARI DÜŞÜNELİM.ŞANSLI İNSANLARIN BU TÜR FIRSATLARLA SÜREKLİ KARŞILAŞMALARINA KARŞILIK ŞANSSIZ İNSANLAR BUNLARLA HİÇ KARŞILAŞMAZLAR.BU DURUMUN İNSANLARIN SÖZ KONUSU FIRSATLARI FARK ETME YETENEKLERİ ARASINDAKİ FARKLILIKLARDAN MI KAYNAKLANDIĞINI BULMAK İÇİN BASİT BİR DENEY YAPTIM.

 

HEM ŞANSLI HEM DE ŞANSSIZ İNSANLARA BİR GAZETE VERDİM VE ONLARDAN GAZETEYİ İYİCE İNCELEYİP İÇİNDE NE KADAR FOTOĞRAF OLDUĞUNU BANA SÖYLEMELERİNİ İSTEDİM. GAZETENİN ORTALARINDA BİR YERE ÜZERİNDE ŞU NOT YAZILI OLAN BÜYÜK BİR MESAJ YERLEŞTİRDİM. DENEY GÖREVLİSİNE BUNU GÖRDÜĞÜNÜZÜ SÖYLEYİN 250 DOLAR KAZANIN

 

BU MESAJ SAYFANIN YARISINI KAPLIYORDU VE YÜKSEKLİĞİ 5 CM İN ÜZERİNDE OLAN BİR FONTLA YAZILMIŞTI. HERKESİN YÜZÜNÜ SABİT BAKIŞLARLA SÜZÜYORDUM ŞANSSIZ İNSANLAR BUNU FARK EDEMEZLERKEN ŞANSLI İNSANLAR HEMEN FARK ETTİLER.. ŞANSSIZ İNSANLAR GENEL OLARAK ŞANSLI İNSANLARDAN DAHA GERGİNDİRLER. BU ENDİŞELİ RUH HALİ, BEKLENMEYENİ FARK ETME YETENEKLERİNE ZARAR VERİR. SONUÇ OLARAK FIRSATLARI KAÇIRIRLAR ÇÜNKÜ BAŞKA BİR ŞEYİ ARAMAYA AŞIRI ODAKLANMIŞLARDIR. PARTİLERE,MÜKEMMEL EŞLERİNİ BULMA DÜŞÜNCESİYLE GİDERLER.BU YÜZDEN DE İYİ ARKADAŞLAR EDİNME FIRSATLARINI KAÇIRIRLAR.BELLİ İŞ İLANLARINI BULMAYA KARARLI BİR BİÇİMDE GAZETELERİ İNCELERLER VE DİĞER İŞ OLANAKLARINI KAÇIRIRLAR. ŞANSLI İNSANLAR DAHA RAHAT VE AÇIKTIRLAR. DOLAYISIYLA YALNIZCA ARADIKLARINI DEĞİL ORADA NE OLDUĞUNU DA GÖRÜRLER.

 

ARAŞTIRMAM SONUÇ OLARAK ŞUNU GÖSTERDİ...

 

ŞANSLI İNSANLAR 4 İLKE SAYESİNDE ŞANSLARINI YARATIRLAR.ŞANS FIRSATLARINI YARATMA VE FARK ETME KONUSUNDA BECERİKLİDİRLER. SEZGİLERİNİ DİNLEYEREK ŞANSLI KARARLAR VEREBİLİRLER.OLUMLU BEKLENTİLER SAYESİNDE DOĞRU ÇIKAN TAHMİNLERDE BULUNURLAR.ŞANSSIZLIĞI ŞANSA DÖNÜŞTÜREN ESNEK BİR YAKLAŞIM BENİMSERLER.ÇALIŞMANIN SONUNA DOĞRU BU İLKELERİN ŞANSI YARATMADA KULLANILIP KULLANILAMIYACAGINI MERAK ETTİM.BİR GRUP GÖNÜLLÜDEN BİR AY BOYUNCA ŞANSLI BİR İNSAN GİBİ DÜŞÜNÜP DAVRANMAYA YARDIMCI OLACAK EGZERSİZLER YAPMASINI İSTEDİM.

 

ÇARPICI SONUÇLAR; BU EGZERSİZLER ŞANS FIRSATLARINI FARK ETMELERİ, SEZGİLERİNİ DİNLEMELERİ,ŞANSLI OLMAYI UMMALARI VE ŞANSSIZLIĞA KARŞI DAHA ESNEK OLMALARINDA ONLARA YARDIMCI OLDU.GÖNÜLLÜLER 1 AY SONRA DÖNDÜ VE NELER OLDUĞUNU ANLATTILAR.SONUÇLAR ÇARPICIYDI.BU İNSANLARIN %80 İ ARTIK DAHA MUTLUYDU,YAŞAMINDA DAHA ÇOK TATMİN OLUYORDU VE BELKİ DE EN ÖNEMLİSİ DAHA ŞANSLIYDI.SONUÇ OLARAK ASLA AKLA GELMEYECEK ŞANS FAKTÖRÜNÜ BULMUŞTUM.

 

AŞAĞIDA PROFESÖR WISEMAN'IN ŞANSLI OLMAK İÇİN ÖNERDİĞİ 4 TEMEL İPUCU BULUNUYOR..

 

1- İÇSEL SEZGİLERİNİZİ DİNLEYİN,NORMALDE DOĞRU ÇIKARLAR

 

2- YENİ DENEYİMLERE VE NORMAL RUTİNİNİZİ BOZMAYA AÇIK OLUN.

 

3- HER GÜN BİR KAÇ DAKİKANIZI İYİ GİDEN ŞEYLERİ HATIRLAYARAK GEÇİRİN

 

4- ÖNEMLİ BİR TOPLANTI YE DA TELEFON GÖRÜŞMESİ ÖNCESİNDE KENDİNİZİ ŞANSLI OLARAK HAYAL EDİN. ŞANS ÇOĞU ZAMAN DOĞRU ÇIKAN BİR TAHMİNDİR.

 

Kaynak: http://www.webhatti.com/ruh-sagligi/185092-sansin-psikolojisi-uzerine.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

saol ...

güzel bir paylaşım olmuş.

herşeyi kendimiz çağırıyoruz üstümüze her insan bunun farkına varsa ne güzel bir dünya olurdu be :)

 

bunu yapamadığımız için içinde yaşadığımız dünya 'dünya' olma özl. taşıyor be kardeşim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Hitit Büyü Metinlerinde Geçen Bazı Otsu Bitkiler, Ağaç Türleri Ve Ahşap Nesneler

   Hitit Büyü Metinlerinde Geçen Bazı Bitkilerin Kullanım Şekilleri   Hitit büyülerinde birçok bitki türü özellikle analoji/benzerlik büyüsü yapılırken kullanılmıştır. Benzerlik büyüsü yapılırken bu bitkilerin temel nitelikleriyle, büyüde amaçlanan durum bu benzerlik vasıtasıyla gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Aşağıda benzerlik büyüleri yapılırken kullanılan bitkilerin neler olduğu ile ilgili ilgili örnek metinler verilmiştir: Tanrı ve insanların arınması için yapılan bir ritüeld

   , Yer: Maji ve Türleri

  • Hayatımın Anlamı Ne ? Neden Yaşıyorsun ? Anket!

   Merhaba Sevgili Gnoxis Ailesi;     -Kimimiz bazen mutlu olduğunda, -Bazen mutsuz, -Bazen her şeyini kaybettiğinde, -Bazen ise artık arzulayacak bir şey bulamadığında, -Anlamsız bir eksiklik hissi içerisinde, -Hatta kişi artık ölümü arzulamaya başladığında, -Hiç Bir Şey Yokken Bu Sorunun Akla Gelmesi,     Sorduğu bir soru "Hayatımın Anlamı Ne?" sorusunu cesaret edip kendine sormakta, cesaret etmekte çünkü bu soru cevabı keskin, net veya hemen bulunabilecek bir soru olmadığı için

   , Yer: Felsefe

  • Avrupalı Cadıların Bostanları, İstanbullu Kocakarıların Çiçek Aşısı ve Cinchon Kontesinin Kınakına Ağaçları: Modern Tıp Tarihi Kadınları Neden Yazmadı?

   Bu yazı, modern tıbbın tarihi yazılırken ve modern tıbbi bilgi üretilirken, kadınların sağaltım bilgisinin bu süreçlerin dışına atıldığını, ikincilleştirildiğini, görmezden gelindiğini ortaya koymaktadır. Nihan Bozok  Makalenin takip ettiği argümana göre, modern tıp, objektiflik, kanıtlanabilirlik, akılcılık ve ilerlemecilik ilkeleri etrafında şekillenirken, kadınların eskilerden beri sözlü aktarımla, çıraklıkla biriktirdikleri sağaltım bilgisi, botanik bilgisi ve bakım bilgisi, bu

   , Yer: Sağlık

  • Doğum Gününde Neden Pasta Keseriz?

   [video=youtube;zjXNwcc8-64] http://www.youtube.com/watch?v=zjXNwcc8-64

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Backlink Neden Önemli?

   Bir web sitesi için SEO hizmetlerinden faydalanarak o siteyi mevcut kitlesinden çok daha fazla sayıda kişiye tanıtıp, ziyaretçi çekebiliriz. SEO çalışmaları dijital reklam araçlarından biri haline geldi. Son yıllarda özellikle SEO hizmetlerinden sıkça bahsediliyor. SEO paketlerindeki backlink hizmeti ise firmanız ve web siteniz için çok büyük değer sağlar. Backlink Nedir? Backlink nedir? ; backlink terimi web sitenizin başka bir platformdan bağlantı, link alması anlamına gelir. Backlin

   , Yer: İnternet

×
×
 • Yeni Oluştur...