Jump to content

Burçlar ve Doğal Taşlar


boggyhillocks

Önerilen Mesajlar

ŞAKRALAR

 

Holistik Şifa, bir tür enerji beden tedavisi ve enerji beden hekimliği olduğu için holistik şifa ile ilgilenen herkesin Şakralar konusunda kısa ve öz bilgilere ihtiyacı var;

 

‘Şakralar, gözle görülmeyen enerji bedenimiz üzerinde, çarka benzeyen delikler halinde bulunur. Geniş ağızları olan, bedene yaklaştıkça daralan, uzun ince hunilere benzerler. Kozmosun spiritüel ve süptil enerjilerini bedenimize aktarma görevi yaparlar. Bunları, bedenimize gelen enerjilere açılan küçük birer kapı gibi düşünebiliriz. Her Şakra farklı frekanstaki bir enerjinin giriş kapısı. Bu kapılardan birinde tıkanma oluşursa bedenin enerji alımı güçleşir. İşte problemler de böyle başlar. Çünkü bedeni besleyen enerji akımı kısıtlanmış olur. Şakralar, insan enerji sistemi içinde korku, stres, duygusal sıkıntılar gibi engellere en duyarlı bölgelerdir.’

 

Her bir Şakranın bedenimizde etkilediği organlar var. Hangi şakramızda enerji azalması, tıkanması, yani sorun varsa onun etkilediği organda da sorun olur. Onun için çakralara, içinde bulunan enerjilerden daha yüksek ve saf enerjiler aktığı sürece titreşimleri artar ve tıkanıklıklardan kaynaklanan düşük frekans yok olmaya başlar. Şakralarımıza işlevine uygun enerji titreşimleri vermemiz gerekir. Böyle enerji titreşimleri, doğada bolca bulunan elementlerle olduğu kadar saf, parlayan renklerle, değerli taşlarla, seslerle ve aromaterapi yağlarıyla sağlanır. Ama bunlar bir uzman yardımıyla yapılmalıdır.

 

Bu konuda Arıtan yayınları’ndan çıkan ‘Chakra El Kitabı’ndan örnekler sunmak mümkün.

“Değerli taşlar, Toprak Ana’nın elementlerinden yaratıldıkları için bizi toprağın koruyucu, güçlendirici ve besleyici enerjisiyle birleştirirler. Işığı, en saf ve en doğal renkleriyle verirler. Hem gökyüzünün hem de yeryüzünün güçlerini çekerler ve dünyaya yayarlar. Kristal yapıları, bizimle kozmik düzen arasındaki ilişkiye benzer düzen prensiplerini yansıtır. Böylece beden ve ruh üzerinde uyum sağlayan bir etkiye sahip olurlar.Değerli Taş Terapisi’nden faydalanmak için bunun uygulamasını yapan yerlere gitmenizde fayda var.Yani bazı yoga ve meditasyon merkezlerine.”

Sizin kişisel olarak yapabileceğinizse, hangi çakranızda sorun varsa ona uygun taşı üzerinizde (kolye, yüzük olarak) taşımanız ve onun size iyi geleceğine inanmanız. Ancak mucize beklemeyin. Taşlar tek başına hiçbir şey yapamaz.

 

Hangi Şakra için hangi taşı taşımalısınız?

 

1. KÖK ŞAKRASI

Akik: Ciddiyet, dayanıklılık ve sükunet sağlar. Kendinize güven duymanızı sağlar ve cinsel organları organları aktive eder.

Hematit: Güç ve enerji sağlar. Gizli enerjileri hareket ettirir. Böylece zayıflık hallerinin üstesinden gelmenize yardım eder ve hastalıktan sonraki iyileşme dönemini destekler.

Kırmızı Yeşim Taşı: Toprak Ana’nın temel gücü ve sabırlı sevgisiyle bağlar. Alçakgönüllülüğü ve bencil olmamayı öğretir.

Lál: Dürtü, irade,özgüven ve başarı sağlar.Cinsel dürtüleri teşvik eder ve dönüştürücü,canlandırıcı bir enerjiye dönüşmesine yardım eder.

Kırmızı Mercan: Yaşamsal, akıcı enerji verir. Kan hücrelerinin yapılmasını destekler.

Yakut: Saflaşmaya ve değişime götüren yaşamsal enerji verir.

2. SAKRAL PLEKSUS

Karneol (Kırmızımsı akik): Dünyanın yaratıcı enerjisiyle ilişki kurmanızı sağlar. Tamamen şimdiki zamanda yaşamanıza yardım eder ve zihninizin yoğunlaşma gücünü arttırır. Yaratıcı güçleri canlandırır.

Aytaşı: Sizi, duyarlı, alıcı ve mükemmel yanlarınızla birleştirir ve bu yönünüzü kabullenip kişiliğinizle bütünleştirmenize yardım eder. Tıkanmış lenf bezlerini temizler.

3. SOLAR PLEKSUS

Kaplan gözü: Zihnimizi keskinleştirir ve hatalarımızı görüp ona göre davranmamıza yardım eder.

Amber: Sıcaklık ve güven sağlar.Sahip olduğu güneş enerjisi daha çok neşe ve berrak ışık yoluna iletir.Karaciğeri temizler ve güçlendirir.

Topaz: Altın renkli topaz, içimizi güneşin sıcak ışığı ve enerjisiyle doldurur. Duygusal yükleri ve kötümser düşünceleri ortadan kaldırır.

4. KALP ŞAKRASI

Kızıl Kuvars(Sitrin): Yumuşak pembe rengi, inceliği, şefkati ve sevgiyi cesaretlendirir. Kalbinizde kalabalık, düşüncesizlik ya da ilgisizlikten doğan yaraları iyileştirecek titreşimlerle ruhunuzu sarar ve sevgiyi özgürce alıp verebilmesi için ruhu açar.

Turmalin: Genellikle kesilmiş halde kullanabileceğiniz yeşil köşeli pembe turmalinlerin ayrı bir önemi vardır. Çünkü pembemsi kırmızı turmalinin genişletici özellikleriyle, yeşil rengin iyileştirici, uyumlaştırıcı titreşimlerini birleştirir.

Zümrüt: Her şeyi kucaklayan sevginin taşıdır, çünkü sevgiyi güçlendirir ve derinleştirir.

Yeşim Taşı: Yeşil ışığı, huzur, bilgelik, adalet ve alçakgönüllülük verir. Eğer huzursuzsanız, sizi rahatlatacak ve huzur içinde uyuyup mutlu rüyalar görmenizi sağlayacaktır.

5. BOĞAZ ŞAKRASI

Akuamarin: Açık mavi rengi, bulutsuz bir gökyüzünü yansıtan denize benzer. Böylece ruhunuzu, içinizdeki genişliği yansıtan bir aynaya dönüştürür. Onun etkisiyle ruhunuz, sevgi ve şifa kanalı olabilir.

Turkuvaz: Renginde gökyüzünün mavisiyle yerin yeşilinin bileşimi bulunur. Pozitif enerjiyi emer, bedeni ve ruhu negatif etkilerden korur.

Kadıköytaşı(Kalsedon): Beyaz-mavi bu taşın, tiroit bezi üzerinde olumlu etkisi vardır. Konuşma ve yazma yoluyla yaratıcılığı arttırır.

6. ALIN ŞAKRASI

Lapis (Lacivert taşı): Kozmostaki güvenlik duygusunu ruhumuza iletir. Sezgimizi ve iç görümüzü uyararak maddi dünyanın gizli anlamının ve ardındaki enerjilerin bilincine vardırır.

Sodalit: Lacivert sodalit, zihnimizi saflaştırır ve daha derin düşünmesini sağlar. Işıması bize dinginlik verir ve sinirlerimizi güçlendirir.

7. TAÇ ŞAKRA

Ametist: Bu taş, korkuyu ve uyumsuzluğu çözen canlı bir dinginlik yayar ve evrendeki enerjilere güven duymamızı sağlar. Zihnimizi sonsuza yönlendirir, meditasyonu canlandırır.

Kaya Kristali(Quartz): Ruhumuzun everensel ruhla birleşmesine yardım eder, tıkanıklıkları çözer ve bize yeni enerji ve koruma sağlar.

‘Ametist’in yeri bambaşka, çünkü...Ametisti odaya koyduğunuz zaman, sadece size uyumlu enerjileri alır, olumsuzlukları yoldan çevirir ve değiştirir. Üçüncü gözün üzerine koyduğunuzda geçmişi daha kolay hatırlatır ve ileri görüşü geliştirir.

Yang enerjisini ying’e dönüştürür; yani bir anda sizi bir uçtan diğerine taşıyarak mucizeler gerçekleştirir.

Ametistin sivri ucunu yatarken 3. gözünüze veya meditasyon yaparken tepe çakrasına koyun ve kafanızdan atmak istediğiniz düşünceyi gözünüzde canlandırın. Onu nefesinizle içinize alın ve dışarı verdiğiniz nefesinizle önünüzdeki menekşe rengi ateşe bu düşünceyi atın.

Sürekli olarak üzerinizde taşıyabilirsiniz. Size uyumsuz enerjili insanların yanında bu taşı bulundurmanız sizi koruyacaktır.

Meditasyon, EMF, reiki gibi çalışmalarda bu taşı her seanstan sonra ucu aşağı gelecek şekilde soğuk sudan geçirin. Bu şekilde işe yaramayan enerjilerden temizlenecektir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emeğine sağlık güzel paylaşım olmuş

 

Arkadaşlar bu taşların temin edilebileceği yerler konusunda bu ara pek çok soru soruldu:

İstanbul'dakiler için bir nebze olsun daha kolay olacaktır.İzmir'de kemeraltında,istanbul'da eminönünde bulabilirsiniz rahatlıkla.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.astroset.com/bilgi/astroloji/images/tas1.jpg

--------------------

ayrıca akmar pasajında arka kapısından düz gidince sağda kalan -ön kapıdan girince sağdan ilk merdivenden yukarı da olur- taşçı bir amca var...yıllardır orada esnaflık yapmakta kendisi ve taşları da çok çeşitlidir...değişik bir tiptir zaten... biraz da asabidir herhalde o kadar taşın arasında enerjisi ssıkışmış :p oğluyla beraber bu işi yapıyorlar... ben taşlarımı genelde ondan alırım ... tavsiye de ederim... işlenmiş işlenmemiş takı,süs veya oda aurası temizlemek için kullanabilirsiniz...tabii paraya b akıyor bu da... ama diğer yerlere göre çok pahalı olduğunu düşünmüyorum...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araştırdım ama bulamadım forumda umarım yanlışlık yapmamışımdır:)

 

Burçlar ve Doğal Taşlar...

 

Değerli ve yarı değerli taşlar

http://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif doğadaki minerallerden ve kimyasal karışımlardan doğal olarak oluşanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kişisel zevk ve teknoloji için kullanılan oluşumlardır. Yeryüzünün değişik bölgelerinde farklı cinsleri bulunmaktadır. elliye yakın renk ve çeşidiyle kuyumculuk sektöründe kullanılmakdır. Laboratuar ortamında meydana getirilenhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif gerçek değerli taşlarda çok benzer görüntü ve fiziksel özelliklere sahip olan vegenellikle gerçeğinin yerini tutması için şekillendirilen taşlara da sentetik yarı değerli taşlar denir. gerçek ve sentetik taşlar ancak laboratuar koşullarında ayırt edilebilirler.

 

KOVA (AQUARIS) 20 Ocak - 18 Mart

Granathttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Turkuazhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Aquamarinhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Safirhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Lapis

 

BALIK (PISCES) 19 Şubat - 20 Mart

Amatisthttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif İncihttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Mercanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zümrüthttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Safirhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Tanzanit

 

KOÇ (ARIES) 21 Mart - 20 Nisan

Aquamarinhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Elmashttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Mercanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Kuvarshttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Granat

 

BOĞA (TAURUS) 21 Nisan - 20 Mayıs

Elmashttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zümrüthttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Turmalin

 

İKİZLER (GEMINI) 21 Mayıs - 20 Haziran

Kehribarhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Sitrinhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Sarı Topazhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zümrüt

 

YENGEÇ (CANCER) 21 Haziran - 22 Temmuz

İncihttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Yakuthttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Yeşil Turmalinhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Pembe Turmalin

 

ASLAN (LEO) 23 Temmuz - 22 Ağustos

Yakuthttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Peridothttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Granathttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Lapis

 

BAŞAK (VIRGO) 23 Ağustos - 22 Eylül

Safirhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Lapishttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Peridothttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Alexsandrit

 

TERAZİ (LIBRA) 23 Eylül - 22 Ekim

Safirhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif İncihttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Tanzanithttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Sibirya Kuvarsıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Limon Kuvarshttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Dumanlı Kuvarshttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Aquamarin

 

AKREP (SCORPIO) 23 Ekim - 21 Kasım

Lapishttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Opalhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Amatisthttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Sitrinhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Topazhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Peridot

 

YAY (SAGITTARIUS) 22 Kasım - 21 Aralık

Zirkonhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Topazhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Lapishttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Amatishttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Granat

 

OĞLAK (CAPRICORN) 22 Aralık - 19 Ocak

Turkuazhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zirkonhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Turmalinhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Mercanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Alexsandrit

-Alıntıdır-

--------------------

Aslında ben burçlarla çok bağdaştırmak istemiyorum forumda hangi taşları ne için kullanmamız hakkında bilgi var :)

atlamadan bir de pırlanta vardır ki her kadına iyi gelir :D

tears_of_rain tarafından düzenlendi
Ardarda Atılan Mesajlar Birleştirildi
İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-------------------

Aslında ben burçlarla çok bağdaştırmak istemiyorum forumda hangi taşları ne için kullanmamız hakkında bilgi var :)

atlamadan bir de pırlanta vardır ki her kadına iyi gelir :D

 

dimi dimi :D her kadına has bi pozitif enerjisi var :D ama erkeğe maliyeti yüzünden negatif böyle soldan soldan enerji yolluyo :D

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar. Ben terazi burcuyum ve burcuma göre uygun taşları alacağım ve bunun için size danışmak istedim. Öncelikle alacağım taşların açıklamasını yazacağım. Elbet çoğunuz bunu biliyorsunuzdur ama genede belirtmek istedim hani bilmeyenler için. Terazi burcu hava elementi olduğundan dolayı :

 

Akik,Turkuaz,Mercan,Lap is lazuli,Pembe kuvars,Yeşim ve Akuamarin Olmak üzere 7 ayrı taşı vardır.

 

Şimdi almak istediğim taşlar ise ;

 

Lap is lazuli : Kullanan kişiye dinginlik veren ve zihni berraklaştıran bir taştır.

Mercan : Şans getirmesi ve koruma sağlaması için uzun süredir kullanılan bir taştır.

 

Şimdi asıl sorumuza gelicek olursak bunları nasıl bir türde kullanmam gerekir. Aytaşımda var rainbow türünden hepsinin bir arada kullanmanın bir zararı olur ?

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğal taşların yararları bilimsel bir gerçeğe dayanmamakla birlikte, eski inanışlardan ve bugüne kadar kullananlardan ötürü çeşitli güçleri oldukları varsayılıyor. bir yararı lup olmadığını sanırım ancak kullanınca öğrenebileceğiz. Bu taşlarla ilgilenen kişiler genellikle taşın ancak tene temasıyla şifasını aktarabileceğini söylüyorlar ve taşın 1 gramdan az olmaması gerektiğini belirtiyorlar. alternatif tıpta da kullanılan taşların yararlarına gelince;

Ametist

 

Endoktrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği, kanı temizlediği ve enerji verdiği söyleniyor.Bilinç seviyelerini aktive etmesi ve yatıştırıcı etkisi de faydaları arasında.Meditasyonda etkili olarak kullanılan bir taş.Tepe chakra ilgili olduğu, migren ve akciğer hastalıklarına iyi geldiği ifade ediliyor.

ask tasıdır. negatif elektrik yüklü oldugu icin vücuttaki fazla elektrigi alır ve pozitif enerjiye dönüstürür. depresyona iyi gelir.

Kuvars Kristali

 

Duygusal olarak dengeleyici etkisi olduğu söyleniyor.Beyin fonksiyonlarını uyarıyor ve dengeliyor.Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği gibi, pozitif enerji toplayarak aktive ediyor, biriktiriyor ve geçiriyor.Ayrıca tansiyonu düzenleyici olarak tanınıyor.Korunma, nazar, cep telefonunun ve bilgisayarın yaydığı radyasyondan etkilenmemek amacıyla da kullanılabildiği belirtiliyor. altıncı hissi sefkat ve sevgiyi besler.

 

Aventurin

 

Bu taş, hücre yenileyici ve gençlik verici etkilere sahip bir taş olarak biliniyor.Hayal kuranların taşı olarak da tanımlanıyor ve kişinin hayallerini gerçeğe taşımasında etkili oluyor.Yaşlılıkla savaşmakta etkili olduğu söyleniyor.Aventurin neşe saçıcı bir taş ve kullanımı ile hem kullanan kişiye hem de çevresine neşe duyguları getiriyor.Ayrıca kolesterol düşürücü etkili ve bağırsak , cilt problemleri ve miyoba karşı kullanılıyor.

 

Hematit

 

Kan dolaşımı düzeninin sağlıklı olmasına yardımcı oluyor.Enerji verici ve canlandırıcı etkisi olduğu söyleniyor.Cesaret veren Hematitin , kararsızlık çekenler için çok faydalı olduğu biliniyor.İskelet sistemi hastalıklarına iyi geliyor.

Pembe Kuvars

 

Negatif enerjilerden koruyucu ve sevgi duygularını artırıcı bir taş.Kullanan insanların çevrelerinde sevgi dolu bir ortam olmasına yardım ediyor.Korkuyu ve öfkeyi azaltarak sakinlik veriyor.Kan dolaşımına iyi gelen bir etkisi olduğu söyleniyor.

 

Akik

 

Uyum verici bir etkisi var ve kan dolaşımına yardımcı oluyor.Bereket amacıyla da kullanılıyor.Özellikle işadamlarının pantolon ceplerinde akik taşımasının maddi bereketi artıracağına inanılıyor.Kötü rüyalara ve nazara iyi geliyor ve grçeklerin farkına varılmasına yardım ettiği söyleniyor.

 

Obsidyen

Volkanik cam, olumsuz enerjiyi emiyor.Terapi gücü yüksek olduğu için vücut masajlarında kullanılıyor.Depresyona ve karamsarlığa iyi geliyor.Kaygıyı azaltrak bilinçaltındaki negatif duyguları temizliyor.Stresi azalttığı ve bağırsaklara iyi geldiği de biliniyor.

 

Sodalit

İçeriğinde soda ve kalsiyum var.Hücre, damarlar ve organizmayı etkiliyor.Hormonların düzenlediği, lenf aktivasyonu ile bağışıklık sistemini güçlendirdiği belirtiliyor.Kan basıncını düşürdüğü, kalbi ve zihinsel aktiviteleri desteklediği söyleniyor.Sezgileri artırıcı ve ilham verici etkisi var.Nazardan, negatif düşüncelerden koruduğuna inanılıyor.Sakinleştirici etkili bir taş ve baş ağrılarına iyi geliyor.

Turkuaz

 

Barışın ve ahengin taşı olan turkuaz, taşıyan kişilerin şifa yeteneklerini artırıyor.Tansiyon ve kalp hastalıklarına iyi geldiği belirtilen bu taşın, negatif enerjiyi ve nazarı önlediği biliniyor.Bağışıklık sistemine iyi geliyor.İletişimleri kolaylaştırıcı etkisi bulunuyor.Etkili konuşmaya ve şarkı söylemeye yardımcı oluyor.

 

Yeşim

 

Bolluğun sembolu olan yeşim taşının, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına iyi geldiği söyleniyor.Korku ve endişe duygularına iyi geldiği söyleniyor.Toksin maddelerinin vücuttan atılmasını sağlıyor.Denge ve şifa verici etkileri biliniyor.Adalet, cesaret ve mütevazılık verdiğine inanılıyor.

Jasper

 

Direnci artırıcı olarak biliniyor. kisinin kendini düclü hissetmesini saglar. karaciger dalak sindirim sistemi ve safra kesesi üzerinde etkilidir.

Agat (Agate)

 

Uzun ömrün ve mutluluğun simgesi.Tansiyon dengeliyici, öfkeyi ve siniri azalttığı yani günlük stresi attığı ifade ediliyor.

 

Aytaşı

 

Kramplara, bacak ağrılarına ve sırt ağrılarına iyi gelir. Sezgileri ve iletişimi kuvvetlendirir. Yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı etkilidir. rüyaların net hatırlanmasını saglar. kilo vermeye yardımcı olur metabolizmayı hızlandırrır. kötü enerjileri uzaklastırır

 

Havlit

 

Dişler ve kemikler üzerinde olumlu etkileri vardır. Sanatsal duyarlılığı ve ifadeyi kuvvetlendirir. Huzur ve sakinlik verir.öfkeyi engeller.kalsiyum dengesini saglar.

Azurit

sindirim sisteminde enerji akısını hızlandırır. oksijen kullanımını dengeler. psişik gücleri arttırır ve düsünceleri netlestirir.

 

Oniks

kadın erkek iliskilerini dengeler. evlilikteki uyuma yardımcı olur. bagımlılıklardan kurtulmayı ve otokontrol saglamayı kolaylastırır. meditasyon sorasında içimizi görmemizi kolaylastırır. seksüel hırsları zayıflatır

 

 

BURCLAR VE TASLAR

 

KOC: akik, sitrin, jasper, kantası, yakut, hematit,ametist, zümrüt

 

BOĞA:turkuaz, krizopraz, safir, mavi akik, zümrüt

 

İKİZLER: akik,turkuaz,kuvars, krizopraz

 

YENGEÇ: kuvars, krizopraz, peridot, aventurin, akik, ametist

 

ASLAN: akik, peridot, kuvars,ametist,kehribar, sitrin, inci, mavi topaz

 

BAŞAK: akik, turkuaz, opsidyen, yesim, kaplangözü, sitrin topaz

 

TERAZİ:akik ,turkuaz, opal, mercan, lapis, lazuli. pembe kuvars, akua marin , yesim, dumanlı kuvars

 

AKREP: ametist, pembe kuvars, obsidyen, lal, kaplangözü, mercan

 

YAY: ametist, turkuaz, topaz, mavi akik, peridot, jasper, kaplangözü, sodalit, lapis lazuli

 

OGLAK: akik, kehribar, oltu, malakit, yakut, jasper

 

KOVA: ametist, kristal kuvars, akik, yesim, lal, zirkon, mavi akik

 

BALIK: ametist, opal , aytası, pembe kuvars, jasper, mercan

 

 

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Nedendir bilmiyorum burcum başak olmasına rağmen (ki yükselenim de başak ) bu taşlar bana hiç de iyi gelmiyor . Terazi ile ilgim olmamasına rağmen onun taşlarını kullanıyorum .

 

ıyyyy mükemmelliyetçii :D belliydi zaten :p

 

yükselen burcun etkili olabilir belkide nevermore. ama akik turkuaz ve yesim her ikisindede oldugu icin sende ekstra güclü olabilirler :)

Yükselenide başakmış :D:p

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...