Jump to content

Idam Restoranı


Guest arman

Önerilen Mesajlar

2.jpg

 

Dünyanın en dehşet verici lokantası Kaliforniya’da...

 

ABD’de ilginç, ilginç olduğu kadar da tüyler ürpertici nitelikte bir restoranın. 1852 yılından beri faaliyet gösteren restoranın belli bir mönüsü yok. Müşterileri çok önceden ısmarlayarak istedikleri her şeyi yiyebiliyorlar. Fiyatı hiç önemli değil ve hesap da ödemiyorlar. Ancak ufak bir ayrıntı var...

 

Bu yedikleri son yemek oluyor. Hatta yemek sonrası yapılan “ikram” da, ölümcül bir zehirli iğne. San Quentin Eyalet Hapishanesi’nden bansediyoruz. Son 10 yılda sadece 10 kişi bu sözde restorandan.

 

Eyalet Adalet Bakanlığı’nın web sitesinden öğrendiğimiz kadarıyla, idam mahkumu bu talihsiz 7 kişinin ısmarladığı son yemekler arasında ilginç mönüler var. Örneğin bir seri katil, son yemek olarak iyice kızarmış bir tabak patates ve iki bardak vanilyalı milkshake istemiş. Bir başkası, tecavüz ve cinayetten mahkum Tom Thompson ise sıcak bir meyvalı bulamaç yemiş. Ve şehirlerarası karayollarında çok sayıda insanın canına kıyan bir katil ise, son yemeği için iki adet pepperoni ve sosisli pizza ısmarlamış. En mütevazı idam mahkumunun son isteği ise tek bir bardak greyfurt suyuymuş.

 

The Times gazetesinin haberinde, bunları yedikten sonra o insanlara “afiyet olsun” denilip denilmediği ise belirtilmemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şaka bi yana muhtemelen bende güzel bi 45lik isterdim intihar hakkımı kullanmak için yada kurşuna dizilmeyi tercih ederdim.Bilmiyorum ama bana çok onursuzca geliyor zehirler ve asılmak.Hoş oraya düşen insanlarda da onur olmaz ya neyse....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoş oraya düşen insanlarda da onur olmaz ya neyse....

 

bu kadar kesin yargıları anlamıyorum

Tabiki haklısın kesin yargılarda bulunmak mantıksız.Bütün genellemeler hataya gebedir nihayetinde ama gerçekten bya bi suç dosyası kabarık insanlar malum ordakiler.Ve ben açıkçası suça eğilimli bireylerin ahlaki olgularında eksiklikler olduğuna inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...