Jump to content

Aura Görme Oyunu


Logii

Önerilen Mesajlar

“Aura Görme Oyunumuz” adlı yazıda bahsettiğim, teknik ile ilgili görsel çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim.

 

Yazıyı okumadan önce, okur için yasal olmayan ama vicdan rahatlatıcı uyarı:

 

Aura görmeye inanmayabilirsiniz.

 

Spritüel konular ilginizi çekmiyor olabilir.

 

Ancak ilk teknikle görmeye başlayacağınız renklerle eğlenebilir, hafif şaşı bakarak dışarıdan komik görünebilir ve günün sonunda gözünüzü bozduğumu iddia ederek bana iyi niyetlerinizi sunabilirsiniz.

 

İkinci teknikle ise, kadın ve erkek beyinleri arasındaki farkın gönüllü denekleri olarak hizmet verebilir, aksi çıkan sonuçları bize duyurabilirsiniz. O zaman da biz eğleniriz. Yok eğer kutsal büyük artıyı oluşturduysanız, o zaman da saygıyla önünüzde eğilirim. Benim oluşturmam haftalar aldı da.

 

Bu yazıdaki adı “Aura görme egzersizleri” olsa da, aslında onlara “Farklı şekilde bakabilme çalışmaları”, “Beynimizin iki yanını kullanma egzersizleri” veya “Şaşı bak şaşır oyunu” gibi adlar da vermek mümkün. Önemli olan niyet.

 

Tek söyleyebileceğ im, büyük beyaz artıyı oluşturmayı başardığınızda, konsantrasyon performasınızdaki artış sizi de şaşırtacak, eminim.

 

Artı’yı oluşturana kadar hangi rengin ön plana çıktığı bilgisini benimle paylaşırsanız sevinirim. Böylece beyninizin hangi yanının daha dominant olduğunu öğrenmiş oluruz hep birlikte. Bakalım mantık yanınız mı ağır basıyor, sezgileriniz mi daha güçlü?

 

Sevgiyle,

 

A.Müjde Özdemir

 

AURA GÖRME EGZERSİZLERİ

 

Egzersiz 1

http://img369.imageshack.us/img369/7310/egzersiz1il8.png

 

Bir nolu resmi kendinizden 1.5 metre uzağa yerleştirin ve 30 saniye boyunca ortadaki siyah noktaya odaklanarak bakın. Siyah noktadan başka yerlere gözünüzün kayma isteğine karşı dirençli olun.

 

Bu egzersiz sırasında çevresel alıcılarınız uyarıldığı ve merkezi görüntüleme merkeziniz alıştığınızdan farklı kullanılmaya zorlandığı için renk hassasiyetiniz bir sure sonra artacaktır. Bu sürecin sonunda renkli dairelerin çevresinde farklı renklere sahip “aurik” renkler algılayacaksınız.

 

Önemli olan uzun sure bakmaktan çok, konsantre olarak bakmaktır. Bu egzersiz aynı zamanda insan aurasına bakmanın nasıl bir yöntemi olacağı konusuna da sizi hazırlar.

 

Egzersiz 2

http://img369.imageshack.us/img369/7007/egzersiz2ci3.png

 

Bu egzersiz, beynin sağ ve sol yarıküresi arasındaki iletişimi güçlendirmeye ve Aura görmek için gereken algılama gücünü geliştirmeye yarar.

 

İki nolu resmi kendinizden 1 metre uzağa yerleştirin. Bir parmağınız iki şeklin alt ucunu ve tam ortasını gösterecek şekilde elinizi ileri doğru uzatın. Parmağınızın ucuna bakmaya odaklandığınızda iki daire sanki 4 daire varmış gibi algılanır. Sonradan oluşan ortadaki iki daire parmak ucunuzun gösterdiği noktada üst üste gelene kadar bekleyin. Bunu başardığınızda şeklin ortasında beyaz bir artı işareti oluşacaktır.

 

Ancak beyaz artı işareti de stabil kalmayacaktır. Beyin genel olarak hangi tarafını sıklıkla kullandığımıza bağlı olarak dairelerden birini ve onun beyaz çizgisini ön plana çıkartarak artının bozulmasına neden olacaktır. Çünkü sağ göz sol beyin, sol göz ise sağ beyin tarafından idare edilir. Denemeye devam ettikçe iki beyin kürenizi dengeli kullanmaya başlayacaksınız.

 

İlk gün birkaç dakikadan başlayarak, ortalama 45 dakikalık deneme sürelerine ulaştığınızda aurik görüşünüzle ilgili hissedilir bir fark yaratacaksınız.

Pratik yapmaya devam ettikçe artık parmak ucunuzun desteğine gereksinim duymadan da iki şekli üst üste getirmeyi başarabileceksiniz. Çevresel görüşünüz geliştikçe ortada beyaz artıyı yaratmakla kalmayacak, aynı zamanda şekiller çevresindeki aurik renkleri de görmeye başlayacaksınız. Ortadaki şeklin rengini de mor-pembe arası parlak bir renkte algılayacaksınız.

 

Alıntı

nazirella tarafından düzenlendi
renk değişikliği
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alıntınıza renk ve şekil sonuçlarınıda eklerseniz seviniriz. Yukarıdaki yazıda görülen renk ağırlığına göre beynin hangi tarafının kullanıldığının anlaşıldığı söylenmiş ama hangisinin ne olduğunu belirtmemiş. Yazının bilgilerini tamamlarsanız daha başarılı olur diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Örneğin;

 

İlk egzersizde sağdaki kürenin rengi soldaki kürede ve soldaki kürenin rengi sağdaki kürede oluşabilir.

İkinci egzersizde ise; ortada yeniden oluşan tek kürenin mavi ve kırmızı parçalardan oluştuğunu görülmüştür. Maviler yanda kırmızı parçalarsa altta ve üstte.

 

veya

 

İlk resimde, yarım dairelerin çevresinde siyahlıklar görülebilir.

2. aşamada kırmızı yarımm dairelerin rengi ara sıra turkuaz olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Allah Allah

çok ilginç.. ben parmağımı kullanmadanda bakabiliyorum o şekilde. Yani şaşı bakmadan 4 daire görme olayı.

ilk resimde ise daireler yer değiştirmiş gibi oldu, fakat yer değiştirmelerini istemeyerek bakıtığımda kırmızı dairenin etrafında sanki bir sigaranın kağıdındaki yanma misali bir dönen aurayı andıran bir renk gördüm(sadece kendi auramın çoook ince bir kısmını görebiliyorum. Başkalarınınkini görmeme çok varmı? :D)

 

 

fakat ben bu şekilde bakma olayını kendimi bildim bileli yaparım.. bi keresinde o şekilde anneme bakıp şaşı gözüküyormuyum diye sormuştum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam ,

çok rahatlıkla birinci ve ikinci resmi aynen şekillendirdim, birinci egzersizde soldaki kırmızı renk çok belirgindi ,

ikinci egzersizde bazen lacivert bazen kırmızı kayboldu , ikisinden biri kayboldu diğeri geldi , tekrar yaptığımda da kırmızı kürenin etrafında ince bir şerit gibi 1. egzersizdeki mavi gibi bir renk oluştu parlak mavi , tam bu sırada lacivert kürenin etrafında da sarı bir şerit oluştu... ilginç bir deneyim oldu

ama hiç zorlamadan yaptım daha önce de bazı objelere böyle bakar odaklanır etrafındaki renkleri görürdüm demek ki bilinçsizce yapıyormuşum ama doğru bişeyler yapıyormuşum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aura egzersizi

 

Konsantrasyon Egzersizi 1

1.Figürdeki siyah noktaya 1.5 metre uzaktan 30 saniye bakın.Renkli yerlerin farklı bir renk aurası ile çevrelendiğini göreceksiniz.(Kırmızı olan dairenin turkuaz aurası görünür, Turkuaz olan dairenin kırmızı aurası görünür) Çevresel algılar bir süreliğine görünür. Bizim renk duyarlılığımız, merkez görüşünü kullandığımız zamankinden çok daha farklıdır.Daha uzun süre konsantre olduğunda daha anlaşılır şekilde renkli yerlerin aurası görünür çünkü sizin duyarlılığınız artmıştır.

 

 

 

Konsantasyon Egzersizi 2

Bu egzersizin amacı beynin her iki yarımküresinin arasındaki iletişimi teşvik etmek, böylece auraları görmek için gerekli olan güç işlemini artırmaktır. 2.figürdeki resme yaklaşık 1 metre uzağınıza alın. Parmağınızı yuvarlakların arasındaki alt kısma getirecek şekilde uzatın. Parmağınzın ucundaki odak görüşünü değiştirin ve yuvarlaklara dikkate almayacak şekilde genelce bakın. 4 tane yuvarlak göreceksiniz. Sonra 2 tane yuvarlak arasında 1 tane üzerinde beyaz renkli + olan bir yuvarlak göreceksiniz. Bu her iki görüntünün üst üste gelmesi ile oluşur.+ işaretini görmek,sağ göze bağlı olan beynin sol yarim küresinin sol göze bağlı olan beynin sağ yarım küresinin arasında iletişim olduğunun kanıtıdır. Bu + işareti ilk başlarda devamlı yerdeğiştirir.

 

Konsantrasyonun İleri Aşamaları

Genellikle artı işaretinin |* veya ***--- kısımlarindan biri diğerinin daha önünde yani ondan daha baskın görünür. Bu, beynin bir yarım küresinin diğerine üstünlük sağladığı anlamına gelir. Erkekler genellikle( ---) eksi veya yan çizgi şeklini daha baskın olarak görürler (beynin sol yarım küresi üstünlük sağlar) Bayanlar genellikle dikey çizgiyi daha baskın görürler (beynin sağ yarımküresi üstünlük sağlar).

 

Amacına konsantre olarak gizli olan düşey veya yatay çizgiyi ortaya çıkarmaya çalışın. Konsantrasyonun son seviyesi 4 kolu da aynı baskınlıkta olan mükemmel bir + işareti görmeyi başarmak.

 

 

 

Renkler ve Aura Eşleri

1 ve 2 deki konsantrasyon egzersizlerinde, gerçek renklerin farklı aura renkleri ile çevrelendiğini gördük. Bu aura renkleri, tesadüfi değildir.

Kırmızı Turkuaz aurası verir, Turkuaz kırmızı aura verir

Turuncu mavi aura verir, Mavi turuncu aura verir

Sarı menekşe rengi aura verir, Menekşe rengi sarı aura verir

Yeşil pembe aura verir, Pembe yeşil aura verir.

Ara renkler bunların karışımı ara aura renkleri verir Mesela; Sarı-yeşil karışımı renk pembe-menekşe karışımı bir aura verir

 

-Asema

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...