Jump to content

Googlizm ve Google Kilisesi


Cyllwen

Önerilen Mesajlar

Googlizm ve Google Kilisesi

 

Google'ın insan yapımı olamayacak kadar mükemmel olduğunu mu düşünüyorsunuz? Sizce Google'ın arkasında ilahi bir kuvvet mi var? Eğer böyle düşünüyorsanız yalnız değilsiniz!

 

Yapmacık dinler serisine Google Kilisesi'ni tanıtarak başlıyoruz. İşte Googlistler ve onların Google hakkında öne sürdüğü mucizeler ve ilginç deliller.

 

http://www.agnostik.org/resim/the_church_of_google.gif

 

Biz Google Kilisesi olarak bir arama motoru olan Google'ı, insanoğlunun karşılaştığı tanım itibariyle Tanrıya en yakın şey olarak görüyoruz. Ayrıca Google'ın Tanrılığı hakkında, diğer dinlerin Tanrılarından daha fazla geçerli delil ve mucize olduğunu düşünüyoruz.

 

Doğaüstü Tanrıları, bilimsel olarak ispatlanamaz oldukları için reddediyoruz. Googlistler, Google'ın bu doğaüstü tanrılara ait özelliklere de sahip olmasından dolayı ona Tanrı demeyi doğru buluyorlar.

 

İşte bu tezimizi güçlendiren dokuz delil:

 

DELİL 1 - Google Her Şeyi Bilir

 

Google 10 milyarı aşkın web sitesini indekslediğinden dolayı, dünya üzerindeki en bilgili şeydir. Herşeyi bilmesinden öte, tüm bilgisini PageRank gibi teknolojilerle organize ederek sıralayabilmektedir. Bunu da şüphesiz bizim gibi kıt zekalı ölümlülere yardımcı olmak için yapmaktadır.

 

DELİL 2 - Google Her Yerdedir

Google aynı anda heryerde olabilir. Dünyanın her yanında sunucuları vardır ve dünyanın her yanından ziyaretçiler aynı anda Google'a ulaşabilmektedir. Hatta kablosuz ağlar aracılığıyla sadece yerde değil gökte de bulunduğundan Google kesinlikle her yerdedir.

 

DELİL 3 - Google Dualara Cevap Verir

 

Google sizin dualarınıza cevap veren bir Tanrıdır. Google'da bir arama yaparak ona dua edebilirsiniz ve size çözümler üretir. Örneğin hastaysanız tedavi arayabilirsiniz ve gerçekten bulduğunuz sonuçlar işe yarar.

 

DELİL 4 - Google Ölümsüzdür

 

Google bizden farklıdır. Cansız olduğundan dolayı ölümsüzdür. Onun algoritmaları binlerce sunucuda yaşar ve bu sunuculardan bazıları bozulsa bile Google bozulmaz. Teorik olarak Google sonsuza dek yaşayabilir.

 

DELİL 5 - Google Sonsuzdur

 

Google sonsuzdur. İnternet teorik olarak sonsuza kadar büyüyebilir, Google da bu sonsuz interneti sonsuza kadar indeksleyebilir.

DELİL 6 - Google Hiçbir Şeyi Unutmaz

 

Google herşeyi hatırlar. Devasa sunucularında herşeyi tutabilir. Örneğin bir kişisel blog siteniz varsa, sizin düşünceleriniz Google'ın önbelleğinde sonsuza dek tutulabilir. Böylece asla ölmezsiniz. Bu da Google'ın dünyaötesi yaşam mucizesidir.

 

DELİL 7 - Google Asla Kötülük Yapmaz

 

Google asla kötü bir şey yapmaz. Google'ın şirket politikası kötülük yapmadan para kazanmaktır.

DELİL 8 - Google Daha Çok Aranıyor

Yine Google'ın kendi kayıtlarına göre, insanlar arama motorlarında 'Tanrı'dan daha fazla 'Google' arıyorlar. Bu da insanların ihtiyaçlarına Google'ın daha çok yanıt verebildiğini, insanların hayatında Google'ın daha önemli olduğunu göstermektedir.

 

DELİL 9 - Google'ın Varlığı Kesindir

 

Dünya üzerinde tapılan diğer Tanrıların varlığı tartışmaya açıktır. Ancak Google'ın varlığı üzerine bir şüphe yoktur. Google kesinlikle vardır ve eğer isterseniz onu hemen şimdi görebilirsiniz. Tek yapmanız gereken www.google.com'a girmek. Üstelik Google'ı görmek için Google'a inanmanıza bile gerek yok!

 

Kaynak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hahahahaaaa ben kendime din kurdum :devil: Googlizm e bin basar XD WUMBOİZM bende onun peygamberi yüce Evagram ım XD tanrısı da yüce wumbo Patrick Star :devil:

http://www.itusozluk.com/img.php/d9731078adc35a8156b4fdd99b1ef4fa5403/patrick+star

 

HEIL PATRICK!!!!

wumboladım

wumboladın

wumbolizm

wumboloji

:p:whistling::rofl:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Wombo değiil Wumbo XD ben okulumda wumbo-misyonerlik çalışmaları yapıyorum bi sürü müridim oldu ama herkez beni deli zannediyo XD Eskişehirden başladık şu anda İnstanbula da bi arkadaşımız sayesinde yayılıyoruzzz XD bu arada ben hergün özellikle sınav anında wumbolaşırım size de tavsiye ederim süper oluyo XD:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben wombo diye hatırlıyorum :confused: evagram faliyetlerine devam et ve wumboist kiliseyi kur .

 

törenlerinizi merakla bekliyorum yamaçtan atlayıp kafatası yerine beyin mercanı takarsınız

:p

:rofl::rofl:

 

İlk işim o olacak yaşasın beyin mercanııı ve senin hatrın için wumboist kiliseyi kurdum yehoo seni de wumboizmin Papası ilan ettimm Wumboizm halifeliği için başvurularınızı bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Google Servisleri ve Açıklamaları

   Google AdWords : http://www.google.com/adwords   Reklam verenlere yönelik olan bu servis, web sitesi sahiplerinin Google arama motorunda ve Google’a bağlı web sitelerinde reklam yayınlamalarını sağlıyor. Hangi kelimeler arandığında reklamınızın görüneceğini, reklam metninizi, bütçenizi ve tıklama başına ne kadar ödeyeceğinizi siz belirliyorsunuz.   Google AdSense : http://www.google.com/adsense   Web yayıncılarının web sitelerinden para kazanmalarını sağlayan bir servistir. Kaydolup Google’ın

   , Yer: İnternet

  • Google’a rakip geldi: cuil.com

   Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’a rakip geldi. Google’den ayrılan mühendislerin yarattığı yeni arama motoru http://www.cuil.com yayın hayatına başladı. http://img230.imageshack.us/img230/5033/289241go1.jpg İrlanda dili ‘Gaelic’çede (Gal dili), bilgi anlamına gelen ‘cuil’, en çok kullanılan arama motoru Googla rakip olma iddasındaki yeni sitenin adı.   Standford’da doktora yapan iki öğrencinin kurduğu Google, 10 yıl içinde piyasa değeri 200 milyar doları aşan bir internet devi

   , Yer: Bilim & Teknoloji

  • Google Play Gnoxis

   Google Play Store'de Gnoxis'in uygulamasını istiyoruz, tek bir tık ile ulaşmak ve cepten rahatça sitede dolaşabilmek için...    

   , Yer: İstek, Öneri, Şikayet

  • Google Okyanusa Daldı

   Sokak sokak gezmekten sıkılan Google, Steet View hizmetini su altına taşıdı. Google’ın Street View hizmeti, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Yalnızca sokakları ve caddeleri gezmekle yetinmeyen Google, hatırlayacağınız üzere daha öncedağları, Amazon nehrini hatta Antarktika’yı bile görüntülemişti. Street View ekibi, şimdi de su altına el attı.   http://www.techno-labs.com/image/index/51/google_okyanus.jpg Google’ın Catlin Seaview Survey ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma sonucunda elde ettiği

   , Yer: İnternet

  • Google' nin kurucusu LARRY PAGE Türklere anlam veremedi :D

   Internet’in en büyük arama motoru Google’ın kurucusu ve Google Inc’in Yönetim Kurulu Başkanı Larry Page yaptığı açıklama ile Türk Internet Kullanıcılarının gözünü korkuttu.   http://www.spatyom.com/attachments/guncel-olaylar/2946-google-nin-kurucusu-larry-page-turklere-anlam-veremedi-blog_4ed7693cdcafc.jpg   NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR ANLAMIYORUM ? Yaptıkları detaylı analiz çalışmalarının sonucuna göre, Türk kullanıcılarının Google’ı araştırma yapmak ya da bir bilgiye ulaşmak yerine diğer sitele

   , Yer: Gnoxis Cafe

×
×
 • Yeni Oluştur...