Jump to content

Masaj Terapileri


Urumhamatahayil

Önerilen Mesajlar

Hara farkındalık masajı

 

 

Bu masaj bir beden ve enerji çalışmasıdır.Hara göbek deliğimizin 2 parmak altında yaşam enerjimizi aldığımız bölgedir.Tüm bilinç altına attığımız olaylar (Travmalar,şoklar,korkular...)sırt bölgemizde çeşitli yerlerde toplanır ve blokaj yaratır.Bu blokajlar zamanla kronikleşir ve ağrılar oluştururlar.Yapılan seansta sırttaki blokajlar yumuşak ve derin dokunuşlarla,enerji çalışmasıyla ve güven duygusu oluşturularak yumuşatılır.Daha sonra yavaş yavaş hara bölgesine aktarılır ve buradan da dışarı atılır.Merkezimizle bağlantıya geçtiğimizde hayat gücümüz üzerimizden akmaya başlar ve şifa bu noktada oluşur.Bu masaj sonrası yüklerin azalması ve farkındalık düzeyinin artması kaçınılmazdır.

 

ayurveda mesajı

 

Ayurveda yaşam bilimi demektir.5000 yıllık şifa sistemi olup,eski hint yapısı üzerine kurulmuştur.Bu çalışma derin doku çalışması ve beden çalışmasının karışımıdır.Yogadaki streching hareketleri,özel yağlar ve bitki özleri kullanılmaktadır.Bu çalışma ile kaslar rahatlar,eklem yerleri açılı,kan dolaşımı hızlanır,enerji akışımız güçlenir ve bedendeki toksinler vücuttan atılır.Bedenle uyum içinde olma hissi yükselir.Bu çalışma;sırt ağrıları,siyatik,boyun tutulması,yüksek stress gibi bedeninde blokaj oluşmuş kişilere özellikle tavsiye edilir.

 

not:bitkiler yağlar ile ilgili forumdan yaralanabilirsiniz

 

 

 

Rebalancing (Yeniden Dengeleme) beden çalışması ile ilgilenen herkese bedenin derinden deneyimlenmesini sağlayarak, farkına varmak ve beden-zihindeki gerginliklerden ağrısız bir şekilde kurtulmak için çeşitli yöntemleri ustalıkla ve sevecenlikle sunuyorum.

 

 

 

Osho Rebalancing nedir?

 

 

 

Osho Rebalancing, kişinin hakiki beden, zihin ve kalp birliğini yaşayabilmesi kendisi ile yeniden denge kurmasını sağlar.

 

 

 

Osho Rebalancing, derin doku masajı ve beden ve zihnin ideal dengesine kavuşmasını sağlayan eklem gevşetme teknikleriyle birlikte bilinçli dokunuşlardan oluşan, çok boyutlu, “meditatif” ve iyileştirici etkileri olan bir beden çalışması.

 

 

 

Dönüştürücü beden çalışması ile ilgilenen herkes için, özellikle Osho-Rebalancer olmak ve bunu bir meslek olarak yapmak isteyenler için uygun. Farklı alanlarda çalışan terapistlerin, özellikle de beden çalıştırıcılarının becerilerini geliştirmeleri ve deneyimlerini genişletmeleri için eşsiz bir fırsat.

 

osha rebalancing masajı

 

Rebalancing, yapısal ve iyileştirici beden çalışmasına çok boyutlu bir yaklaşım, temelleri ise bilimsel olarak geliştirilmiş Rolfing, Duruş Entegrasyonu, Shiatsu, Traeger gibi birçok farklı yöntemden kaynaklanıyor. Ben bu kursta derin doku masaj sanatını (Rolfing), eklem gevşetme, nefes, bilinçli dokunuş, enerji dengeleme, beden okuma ve hareket eğitimi ile birlikte öğretiyorum. Bir kurs veya eğitimde, öğrenciler farklı modellerle çalışmayı deneyimler. Aynı zamanda, profesyonel rehberlik ve destek ile kendi bedenleri ile çok daha yakın bir ilişki geliştirir ve diğer insanlar ve onların gereksinimleri üzerinde çalışmak için gerekli beceriyi kazanırlar.

 

 

 

Kaynağı:

 

 

 

Rebalancing, 35 yıl önce Osho’nun rehberliğinde meditasyon merkezinde geliştirilmiş daha sonra dünyaca meşhur olmuştur. “Osho” ismi, Hindistan’ın Puna kentinde, bir Zen ustası olarak yirmi iki yıl boyunca “yaşamın sırlarını” öğreten Hintli bir mistiğe ait. Bu beden çalışması onun aydınlanmış bir vizyondan esinlenerek derin doku masajı, eklem gevşetme, duruş entegrasyonu, shiatsu ile meditasyon ve kendini kabul öğretilerini birleştirerek tasarladığı bir çalışmadır.

 

 

 

osha-rebalancing seanslarının faydaları:

 

 

 

*stres / kas gerginliğinin azalması, *rahatlama/ canlılığın artması

*daha fazla hareket özgürlüğü

*bütünlük hissinin, bedendeki “evimdeyim” *hissinin yeniden kazanılması

*kronik ağrılardan (sırt, diz, boyun, migren, siyatik) kurtulma

*eski tutunma huylarının / fiziksel bedenin *huylarının değişmesi

*iskelet – kas sisteminin entegrasyonu (core integration)

*iç organların çalışmasında iyileşme

daha sakin, daha derin bir uyku ve kan dolaşımının iyileşmesi

*ifade edilmeyen duygulardan / köklü travmalardan (doğum travması, kaza veya diğer yaşamı tehdit eden olaylar) kurtulma

beden / zihin yapısının farkındalığının derinleşmesi

*fiziksel / duygusal stresin önlenmesi, sessizlik, meditasyon ve iyileşme sürecinin başlatılması

*beden hizasının ve duruşun düzelmesi

kendini kabul

 

holestik masaj

 

Beden doğdumuz andan itibaren yaşadıklarımızı hafızasında depolayan canlı ve komplike bir sistemdir. Fizik bedenimizin bugünkü şekli ve durumu ana rahminden beri yaşadıklarımızın somutlaşmış resmidir. Toplum, daha kendi bedenimizin bilgelik ve şifa potansiyelinin farkına varamadan, bizi teslim almıştır. Bedeni unutarak zihin üstünde medeniyet kuran bir toplum elbette farkındalık kulvarında gözleri kapalı ilerlemektedir.

 

 

Bedene dönmedikçe, bedenin derinliğini hissetmedikçe, ona kendi bilgeliğini teslim etmedikçe, beden dilini öğrenmedikçe, insanoğlu bütünselliğini nasıl deneyimleyebilir? Sahip olduğumuz en somut gerçek olan bedenimiz, ana rahminde yolculuğumuzun başladığı yerdir. Yadsınamaz, tartışmaya açık olmayan bir gerçektir. Gerçek evimizdir. Fakat aynı zamanda en çok unuttuğumuz, en çok yabancılaştığımız yerdir.

 

 

Ellerin bedene dokunmasıyla başlar sevginin dansı. Her dokunuş, ister yavaş, ister hızlı, ister derin, ister yumuşak, bölgesel veya bütünsel olsun, belli bir ahenk ve müzikalite içinde birbirine eklemlenen sevgi ritimleridir. Masaj iki kalbin arasında akan bir coşku nehridir, sevinç melodisidir. Holistik masaj ile düşünceden çıkıp hissetmeye başlanır; zihinden bedene dönülür. Parçalardan bütün (‘whole’) oluşmaktadır. Beden sadece bir fizik madde değil, mental ve duygusal planların kalp atışlarında beraberce barındığı bir bütündür.

 

Lingt tekniğinin (İsveç Masajı) nın bir çeşitlemesi olan Holistik Masaj, tüm bedene uygulanır ve 60 ila 90 dakika süren masaj seansları kasları rahatlatır, duyguları sakinleştirir ve kan dolaşımını iyileştirir. Holistik masaj aynı zamanda lenf, sinir sistemi ve bağışıklık sistemini canlandırmak için idealdir.

 

Masaj sırasında zaman zaman kullanılan derin nefes ile bedende depolanan duygu hafızası aktive edilir. Nefes bedenimizle olan ilişkimizi sağlamlaştıracak bir köprü görevi görür. Derin rahatlama ile beden, merkezinden nefes almaya kendiliğinden başlar. Nefes, merkezine; can bedenine dönmüştür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...