Jump to content

Sahaja Yoga..


grim

Önerilen Mesajlar

 

 

"Sahaja Yoga diğer yogalardan farklı

çünkü o Aydınlanmadan başlar."

 

Shri Mataji Nirmala Devi

 

SAHAJA YOGA

 

İnsanlık evriminde, dünyadaki tüm insanların artık hayata dair yapılan dünyevi araştırmaların ötesinde başka birşeyleri aramaya başladığı, yepyeni bir çağ açılmıştır. Her toplumda, mutlak tatminkarlığın artık sadece mesleki başarı, ilişkiler ve maddi bolluk ile elde edilemeyeceği düşüncesi yaygınlaşmaya başlamıştır. Bütün bu ahlaki, ekonomik ve ruhsal kargaşanın ötesine, içimizde bir şekilde mutlaka varolan ve neşe ile desteklenen bir huzur konumuna geçmek, artık zorunlu hale gelmiştir. Gerçek yoga deneyimi de işte budur.

 

GERÇEK MEDİTASYON

 

Meditasyon, genelde sessizce oturmak veya düşünceye dalmak anı olarak tanımlanmaktadır. Gerçek meditasyon ise bundan çok daha öte birşeydir. Bu, aklın sakinleştiği ve sessizleştiği ama buna karşın tamamen uyanık olduğu, "düşüncesiz farkındalık" diye bilinenderin huzur halidir. Bu, bizi farkındalığın daha yüksek boyutlarına götüren ve kendi gerçek insani değerlerimizi ortaya çıkaran bir değişimin sadece başlangıcıdır. Sorun, elbette ki, bu konuma nasıl geleceğimizdir.

SÜREÇ

 

Her insanın içinde, 3 kanal ve 7 enerji merkezinden meydana gelen birgizli beden mevcuttur. Bu gizli bedenin kökünde, Sanskritçe'de Kundalini diye adlandırılan, yaratıcı, koruyucu ve besleyici bir güç, uyur vaziyette bulunmaktadır. Bu güç bizim Tanrısal Anne enerjimizdir. Bu güç içimizde uyandırıldığı zaman, bilincimiz ruhumuzla birleşir ve enerji merkezlerimiz aydınlanır. Aydınlanma sırasında, Kundalini hızla enerji merkezleri (çakralar) boyunca yükselir ve bilincimizi yedinci merkeze, "bin yapraklı nilüfer çiçeği'ne" çıkartır. İşte huzur ve mutluluk dolu farkındalığı deneyimlediğimiz yer burasıdır.

ESKİ BİR BİLGİ

"Sahaja Yoga" ("kendiliğinden birleşme'nin Sanskritçe'si) basit ve doğal bir süreçtir ve binlerce yıldır bilinmektedir. Bu eski bilgi bugün, çağımızın en büyük Yoga Ustası olan

Shri Mataji tarafından kullanılabilir hale gelmiştir. Dünya tarihinin bu kritik ve karmakarışık döneminde, Sahaja Yoga, tüm sıradan insanlara huzur dolu bir sükunet ve derin ruhani kuvvet kazanma imkanını vermektedir.

 

SAHAJA YOGA'NIN FAYDALARI

 

Annesel Kundalini enerjisi içimizde uyandığı zaman, hassas benliğimizde, birçok nitelik kendiliğinden ortaya çıkmaya başlar. Masumiyet, neşeyi deneyimlememizi ve şartlanmalarımızın ve önyargılarımızın ötesine geçmemizi sağlar. Yaratıcılık çok daha doğalbir şekilde kendini gösterir. Başkaları için şefkat duyarız ve büyümemize engel olan öfkeden, korkudan ve kinden kurtuluruz. Ayrıca, ruhani varlığımızda, dışsal şartlardan etkilenmeksizin, mutlak bir tatminkarlık duygusu ortayaçıkar. Sıkıntılarımızın ve endişelerimizin ötesini görebilmeye başlarız. Meditasyonun bir yan ürünü olarak, sağlığımız düzelir ve capcanlı oluruz. Keşfedeceğiniz gibi, bu bir hipotez değil kanıtlanabilen bir deneyimdir. Bu deneyimin gerçekliliğini, o kendisini ellerde serin bir esinti olarak gösterdiği zaman kanıtlayabiliriz. Aydınlanmanın tüm etkileri tabii ki burada anlatılamayacak kadar geniştir, ama gizli bedeni tamamiyle temizleyici ve kuvvetlendirici etkisi çok açıktır. Yapılmakta olan toplantılara katılarak Sahaja Yoga hakkında çok daha fazla şey öğrenebilirsiniz.

HERKESE AÇIK

Sahaja Yoga bir organizasyon, bir klüp, mezhep veya New Age dini değildir. Bu, herkesin yapabileceği ve tüm dünya dinlerinin özünü birleştiren bir deneyimdir. Sahaja Yoga öğrenmek veya Aydınlanma almak için asla para ödenmez çünkü Aydınlanma doğuştan kazanılan bir haktır.

alıntıdır..

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...