Jump to content

En Ünlü 10 İnternet Kahramanı


Cyllwen

Önerilen Mesajlar

10. Angry German Kid

 

http://www.fanboy.com/wp-content/uploads/2008/12/angry_german_kid.jpg

 

Unreal Tournament oynarken çıldıran 14 Yaşındaki alman bir çocuğun videosu hepimize bilgisayar öfkesinin (computer rage) hangi boyutlara ulaşabildiğini göstermiştir. Hatta Bir ara Türk Haber bültenlerine online oyunların çocuklar üstündeki etkileri diye gösterilimiş. Bilgisayar kullanıcısı olarak her birimizin evde, işte ya da dışarıda bir yerde bağlantısı kopunca, ekranı donunca gerildiği için çocukla bir empati kurup forward zincirlerimizin başrolüne layık görmüşüzdür. Çocuğun ve bizlerin ortak derdi bizleri germekten çok eğlendirmişti. Bir şekilde bu gerginliği çözmek için “ram taktır, işlemcini yükselt yavrumcum” şeklinde tavsiyeler çocuğun videolarınn altına yazılan yorumların en masum ve samimi olanlarıdır.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kBVmfIUR1DA

 

 

9. Sütü Seven Kamyoncu

 

http://www.kommik.com/htm/komk/video/0sutuseven.jpg

 

“Bana Kitap Al” ve “Sütü Seven Kamyoncu” ile internet gündemini dağıtan Volkan, Ömür, Tansu üçlüsü bir anda herkesin ve medyanın gündemine oturdular. "Ne me quitte pas" ve "Si tu savais combien"in Türkçe versiyonu Youtube'ta rekor kırmış, talkshowlar, anahaber bültenleri, gazetelerin haftasonu eklerinde yeraldılar. En son hatırladığım kadarıyla Sertap Erener’in hit şarkısı Sevdam Ağlıyor’u kendilerine özgü bir şekilde yorumlayan grup GittiGidiyor.com reklamlarında kullanmışlardı.

 

 

 

8. Lonely Girl 15

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f6/Lonelygirl15_bree_pmonkey.jpg

 

lonelygirl15, YouTube‘daki lakabı “lonelygirl15″ olan genç kız Bree’nin hayatındaki olayları anlattığı videoblogtur. İlk başlarda gerçek sanıldığı için oldukça büyük bir takipçi kitlesi yakalamıştır. Bu kızımız her hafta başından geçen gizemli olaylar, komplo teorileri hakkında webcam karşısında gündem oluşturarak bizi de monitör başına mıhlardı. Sahte olduğu anlaşıldığında bile popülerliğini kaybetmemiş olan lonelygirl15 listemizde yeralmayı fazlasıyla hakediyor. Günümüzde sürekli takip ettiğimiz webdizilerinin atası olarak kabul edilir.

Bu adresten tüm videolarına bakabilirsiniz: http://www.youtube.com/user/lonelygirl15

 

 

 

7. İdare Edemem Anne !

 

http://www.mentalmasturbasyon.com/wp-content/uploads/2007/11/idare-edemem-anne.jpg

 

Küçük Yaman‘ın annesinin faşist tavırları karşısında çileden çıkması sonucunda oluşan toplumsal harekettir. Bana göre türk tarihinin en ünlü replikleri arasına girmeyi başarmıştır. Yaman’ın videosu yayılmaya başlar başlamaz herkesin msn modu “idare edemem anne” olmuştu.

 

 

6. Britney Spears hayranı çarşaf altından ağlayan kız

 

http://www.product-reviews.net/wp-content/userimages/2007/09/britney-spears-fan-defends.jpg

 

Britney Spears hayranı bir gencin, paparazilerin Britney Spears’ı rahat bırakmaları için çektiği video 2007 yılının en çok izlenen videosu oldu. Hatta okadar meşhur olmuştu ki taklit videoları bile en hit videolar arasına girmeye başlamıştı.

Açıklamaya benden bir ek: O kişinin adı chris crocker ve o bir kız değil, erkek(msi) :rofl:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kHmvkRoEowc

 

 

5. Numa Numa yeee

 

http://www.atypicaljoe.com/archives/images/NumaNuma.jpg

 

Bilgisayar başında kulaklığını takıp müzik dinleyen şişman genç hayet sakindir. Taki şarkıya eşlik etmeye karar verene kadar.

 

http://www.youtube.com/watch?v=60og9gwKh1o

 

4. Öykü - Berk

 

http://www.haber34.com/UserFiles/Image/oyku-berk.jpg

 

“Evlerinin önü boyalı direk” türküsü diyince pek azımızın aklına Uğur Yücel’in Muhsin Bey’deki müthiş performansı gelir. Çünkü flamenko ezgileri ile düzenlenmiş türküyü Öykü ve Berk ikilisi büyüleyici bir şekilde yorumlamaktadırlar. Facebook’un ülkemizde üye sayısı henüz 2 milyonu bulmamışken, youtube’a erişim varken :) bu arkadaşlarımızın müthiş performansları salgın bir hastalık gibi yayılarak, hepimizin beğenisini toplamıştı.

 

 

 

3.Obama Girl

http://1.bp.blogspot.com/_NPeIdlHaoaQ/SDGgE36afpI/AAAAAAAABvY/cKRgQjrpBgQ/s400/obama_girl_pic.jpg

 

Barely Political adlı websitesi için çekilen politik komedi videolarında oynayan Amber Lee. “I got a crush on Obama” adlı video ile şöhreti yakaladı ve pek bırakacak gibi görünmüyor.

 

 

 

2. İnternet Mahir

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/0/05/Internet_mahir.jpg

 

Nerden başlasam nasıl anlatsam :) Sadeliği ve samimiyeti ile tüm dünyanın ilgisini çeken ve sempati toplayan Mahir Çağrı bu listede yeri tartışılmayacak tek kişi gibi. "I kiss you all" hümanist mottosu ile tanınmış ve yaptığı basit kişisel web sitesi ile ödül almış adına hayran siteleri açılmış internet fenomeni.

Bu official sitesi: http://www.ikissyou.org/

Wikipedia'da bile başlığı açılmış: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nternet_Mahir

 

 

 

1. Sedat Abi

 

http://img.donanimhaber.com/upfiles/87818/FFEECC5FCBE647EFADDFB9494A652E92.jpg

 

Dünyada hiç kimsenin bu kadar hayranı olabilceğini sanmıyorum. Google Görseller aramalarının her iki sayfasının birinde bu sırıtan sevimlimi sevimli abiyi görmemeniz imkansız. Photoshop’u bize tanıtan, sevdiren insandır kendisi. Adobenin gönüllü çalışını, Türk Halkının sevgilisi harika surat.

 

 

*Tüm başlıklara, ilgili olan videoları ekledim. İzleyemeyenler olursa Tıkla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • İnternet Sansür yasası meclisten geçti.Sizin tepkiniz ne?

   Meclisten geçmiş sansür yasası.Artık her siteden her türlü hesaplarımıza bile müdahele edilebilecek.Tarayıcıyı açtıktan kapatana kadar yaptığınız her şey kayıt edilecek.Aynı şekilde mesajlaşma programları gibi şeyler de her türlü mesajlaşmalar da kayıt edilecek.   Kaynak: Sansür yasası meclisten geçti   Sizin düşünceleriniz ne bu konuda? Çok üstümüze geliniyor açıkçası..

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Faydalı İnternet Adresleri

   Yıllaarr yıllarr önce bir ajandanın ön sayfalarından birinde yazıyordu bu internet siteleri hatta başlığıda değiştirmedim sayfanın başında ne yazıyorsa onu yazdım hatta o kadar eski ki belki bazı internet siteleri şuan kullanım dışı bile olabilir kontrol etme şansım olmadı bugün eski ve önemli şeyleri sakladığım bir kutuyu açıp bir bakayım dedim onun içinde gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim aslında hepsini teker teker yazmaya üşeniyorum ve kağıttaki harflerin çok çok küçük olması şevkimi dah

   , Yer: İnternet

  • Akinator || Bir ünlü düşünün, Akinator tahmin etsin.

   Başlıkta da bahsettiğim gibi bir ünlü tutuyorsunuz aklınızdan ve Akinator onu buluyor. Ünlü'den kasıt ister oyun karakterleri, ister dizi karakterleri, aktörler, aktrisler... Hatta mesleklerinde dolayı kamera karşısına sıkça kıyafetsiz çıkan insanları bile bulabiliyor.   Buyurun Link

   , Yer: Yararlı ve Eğlenceli Linkler

  • Bilinçaltın Dünyanın Hangi Ünlü Şehrine Benziyor? (Test)

   Bilinçaltın dünyaca ünlü bir şehir olsa hangisi olurdu diye hiç düşündün mü?   https://onedio.com/haber/senin-bilincaltin-dunyanin-hangi-unlu-sehrine-benziyor-829540

   , Yer: Yararlı ve Eğlenceli Linkler

  • Tarihteki Ünlü Simyacılar

   Arnaldus de Villa Nova ya da Arnaldus de Villanueva, Arnaldus Villanovanus, Arnaud de Ville-Neuve, Arnau de Vilanova, (~ 1235 Valencia 313), Katalonyalı bir aileden geldiği düşünülen simyacı, gök bilimci ve fizikçidir. Bu bilim dallarının yanında kimya, tıp ve Arap felsefesi de okumuştur. Bir süre Aragon'da yaşadıktan sonra Paris'e gitti ve orada yaşamaya başladı. Savunduğu tezler nedeniyle kilisenin şiddetli baskısına maruz kaldı.Bunun diğer ve bulunduğu yerden kaçmak zorunda kald

   , Yer: Simya

×
×
 • Yeni Oluştur...