Jump to content

En Ünlü 10 İnternet Kahramanı


Cyllwen

Önerilen Mesajlar

10. Angry German Kid

 

http://www.fanboy.com/wp-content/uploads/2008/12/angry_german_kid.jpg

 

Unreal Tournament oynarken çıldıran 14 Yaşındaki alman bir çocuğun videosu hepimize bilgisayar öfkesinin (computer rage) hangi boyutlara ulaşabildiğini göstermiştir. Hatta Bir ara Türk Haber bültenlerine online oyunların çocuklar üstündeki etkileri diye gösterilimiş. Bilgisayar kullanıcısı olarak her birimizin evde, işte ya da dışarıda bir yerde bağlantısı kopunca, ekranı donunca gerildiği için çocukla bir empati kurup forward zincirlerimizin başrolüne layık görmüşüzdür. Çocuğun ve bizlerin ortak derdi bizleri germekten çok eğlendirmişti. Bir şekilde bu gerginliği çözmek için “ram taktır, işlemcini yükselt yavrumcum” şeklinde tavsiyeler çocuğun videolarınn altına yazılan yorumların en masum ve samimi olanlarıdır.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kBVmfIUR1DA

 

 

9. Sütü Seven Kamyoncu

 

http://www.kommik.com/htm/komk/video/0sutuseven.jpg

 

“Bana Kitap Al” ve “Sütü Seven Kamyoncu” ile internet gündemini dağıtan Volkan, Ömür, Tansu üçlüsü bir anda herkesin ve medyanın gündemine oturdular. "Ne me quitte pas" ve "Si tu savais combien"in Türkçe versiyonu Youtube'ta rekor kırmış, talkshowlar, anahaber bültenleri, gazetelerin haftasonu eklerinde yeraldılar. En son hatırladığım kadarıyla Sertap Erener’in hit şarkısı Sevdam Ağlıyor’u kendilerine özgü bir şekilde yorumlayan grup GittiGidiyor.com reklamlarında kullanmışlardı.

 

 

 

8. Lonely Girl 15

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f6/Lonelygirl15_bree_pmonkey.jpg

 

lonelygirl15, YouTube‘daki lakabı “lonelygirl15″ olan genç kız Bree’nin hayatındaki olayları anlattığı videoblogtur. İlk başlarda gerçek sanıldığı için oldukça büyük bir takipçi kitlesi yakalamıştır. Bu kızımız her hafta başından geçen gizemli olaylar, komplo teorileri hakkında webcam karşısında gündem oluşturarak bizi de monitör başına mıhlardı. Sahte olduğu anlaşıldığında bile popülerliğini kaybetmemiş olan lonelygirl15 listemizde yeralmayı fazlasıyla hakediyor. Günümüzde sürekli takip ettiğimiz webdizilerinin atası olarak kabul edilir.

Bu adresten tüm videolarına bakabilirsiniz: http://www.youtube.com/user/lonelygirl15

 

 

 

7. İdare Edemem Anne !

 

http://www.mentalmasturbasyon.com/wp-content/uploads/2007/11/idare-edemem-anne.jpg

 

Küçük Yaman‘ın annesinin faşist tavırları karşısında çileden çıkması sonucunda oluşan toplumsal harekettir. Bana göre türk tarihinin en ünlü replikleri arasına girmeyi başarmıştır. Yaman’ın videosu yayılmaya başlar başlamaz herkesin msn modu “idare edemem anne” olmuştu.

 

 

6. Britney Spears hayranı çarşaf altından ağlayan kız

 

http://www.product-reviews.net/wp-content/userimages/2007/09/britney-spears-fan-defends.jpg

 

Britney Spears hayranı bir gencin, paparazilerin Britney Spears’ı rahat bırakmaları için çektiği video 2007 yılının en çok izlenen videosu oldu. Hatta okadar meşhur olmuştu ki taklit videoları bile en hit videolar arasına girmeye başlamıştı.

Açıklamaya benden bir ek: O kişinin adı chris crocker ve o bir kız değil, erkek(msi) :rofl:

 

http://www.youtube.com/watch?v=kHmvkRoEowc

 

 

5. Numa Numa yeee

 

http://www.atypicaljoe.com/archives/images/NumaNuma.jpg

 

Bilgisayar başında kulaklığını takıp müzik dinleyen şişman genç hayet sakindir. Taki şarkıya eşlik etmeye karar verene kadar.

 

http://www.youtube.com/watch?v=60og9gwKh1o

 

4. Öykü - Berk

 

http://www.haber34.com/UserFiles/Image/oyku-berk.jpg

 

“Evlerinin önü boyalı direk” türküsü diyince pek azımızın aklına Uğur Yücel’in Muhsin Bey’deki müthiş performansı gelir. Çünkü flamenko ezgileri ile düzenlenmiş türküyü Öykü ve Berk ikilisi büyüleyici bir şekilde yorumlamaktadırlar. Facebook’un ülkemizde üye sayısı henüz 2 milyonu bulmamışken, youtube’a erişim varken :) bu arkadaşlarımızın müthiş performansları salgın bir hastalık gibi yayılarak, hepimizin beğenisini toplamıştı.

 

 

 

3.Obama Girl

http://1.bp.blogspot.com/_NPeIdlHaoaQ/SDGgE36afpI/AAAAAAAABvY/cKRgQjrpBgQ/s400/obama_girl_pic.jpg

 

Barely Political adlı websitesi için çekilen politik komedi videolarında oynayan Amber Lee. “I got a crush on Obama” adlı video ile şöhreti yakaladı ve pek bırakacak gibi görünmüyor.

 

 

 

2. İnternet Mahir

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/0/05/Internet_mahir.jpg

 

Nerden başlasam nasıl anlatsam :) Sadeliği ve samimiyeti ile tüm dünyanın ilgisini çeken ve sempati toplayan Mahir Çağrı bu listede yeri tartışılmayacak tek kişi gibi. "I kiss you all" hümanist mottosu ile tanınmış ve yaptığı basit kişisel web sitesi ile ödül almış adına hayran siteleri açılmış internet fenomeni.

Bu official sitesi: http://www.ikissyou.org/

Wikipedia'da bile başlığı açılmış: http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nternet_Mahir

 

 

 

1. Sedat Abi

 

http://img.donanimhaber.com/upfiles/87818/FFEECC5FCBE647EFADDFB9494A652E92.jpg

 

Dünyada hiç kimsenin bu kadar hayranı olabilceğini sanmıyorum. Google Görseller aramalarının her iki sayfasının birinde bu sırıtan sevimlimi sevimli abiyi görmemeniz imkansız. Photoshop’u bize tanıtan, sevdiren insandır kendisi. Adobenin gönüllü çalışını, Türk Halkının sevgilisi harika surat.

 

 

*Tüm başlıklara, ilgili olan videoları ekledim. İzleyemeyenler olursa Tıkla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...