Jump to content

Tarihe Geçen Saflıklar


eisenheim

Önerilen Mesajlar

Tarihe geçmiş göz çıkaran saflıklar!

 

Arizonali bir adam kelepçelerle oynarken kendini kelepçeledi ve anahtari bulamadı. Kendisini kurtarmak için çilingir çagirmak yerine polisi arayınca basi belaya girdi. Onu kelepçeden kurtaran polisler, ödenmemiş bir kefalet borcu bulundugunu belirleyince onu yeniden kelepçelediler.

Bir banka soyguncusu Florida'da bir veznedara şartlı tahliye kartının arkasına yazdığı soygun notunu verince yakalandı.

Florida'da bir başka soyguncu ise parmak izlerinden yakalanınca şaşırdı. Çünkü her soygunda eldiven giymeye özen göstermişti, fakat yarım parmaklı golf eldiveni kullanıyordu.

Ünlü Ingiliz avukat F.E. Smith, bir otobüs kazasinda kolu yaralandigi için dava açan ve kolunu sadece omuz mesafesine kadar kaldirabildiğini belirten bir dolandırıcıya, "Kazadan önce kolunu ne kadar yüksege kaldırabildiğin" sordu. Adam kolunu başının üzerine doğru kaldırarak gösterince, davayi Smith kazandı.

Gillette sirketi 1902 yilinda güvenli jilet satmaya basladiginda yüzlerce erkek onlardan aldi. Sonra da bu jiletlerin sakallarini kesmedigini söyleyerek onlari çöpe attilar. Gillette yetkilileri, mutsuz müsterilerin tiras olmadan önce jiletin sarildigi kagidi çikarmadiklarini fark ettiler.

1897'de bir matador, bogayla bir bisiklete binerek güresmek istedi. Bundan hiç etkilenmeyen boğa, adamı bisikletiyle birlikte duvara fırlattı.

1932 yılında Los Angeles olimpiyatlarında Fransız atlet Jules Noel'in disk atmada kırdığı olimpiyat rekoru sayılmadı. Çünkü atışı izlemesi gereken bütün hakemler, sırıkla yüksek atlama yarısmasını izlemek için arkalarını dönmüşlerdi.

1840'da ABD baskanligina seçilen William Henry Harrison, çok soguk bir günde Washington'da açik havada düzenlenen göreve baslama töreninde sapka ve palto giymeyi reddederek yaptigi uzun konusma sonucu zatürre oldu. Yeni baskan sadece bir ay görev yaptiktan sonra öldü.

Meksika'daki bir sağlıklı yaşam merkezinin sahibi, vasiyetine mezarlığın sigara içilmeyen bölümünde gömülmek istedigini ısrarla ekletmeye çalıştı.

1962'de Marine 1 adlı füze, rotayı belirleyen bilgisayar programında bir - işaretinin yanlış yere konulması yüzünden rotasından çıkınca dünyaya çarpmaması için havaya uçuruldu. Bu operasyon 18,5 milyon dolara mal oldu.

Fransiz ordusu, askerlerin mayın tarlalarında yürüyebilmelerini sağlayan patlamaya dayanıklı botlar icat etti. Fakat botlar o kadar ağır ve içinde yürünmesi o kadar zordu ki, askerler mayınlarla havaya uçmadan önce pusuya yatan düşman askerleri tarafından vuruluyorlardı.

Clinton-Levinsky skandalından sonra Avustralya'nin Sidney kentindeki Madam Tussaud balmumu müzesinin yetkilileri Clinton'un balmumu heykeli yüzünden zor anlar yasadılar. Ziyaretçiler şaka olsun diye Clinton'un balmumu heykelinin pantolonunun fermuarini açıp duruyorlardi. Müze yetkilileri sonunda fermuarı mühürleyerek kapatmak zorunda kaldılar.

Viktorya Ingiltere'sinde, kütüphane kurallarına göre kadınlarla erkeklerin yazdığı kitaplar, kişiler evli olmadığı sürece aynı rafta yan yana bulunamazdı.

7.yüzyil Avrupası'nda hapşırmak, iyi bir aileden gelmenin ve iyi yetistirilmis olmanın bir isareti olarak kabul edilirdi. Bu yüzden üst sınıflar enfiye çekmeye başladı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Hitit Büyü Metinlerinde Geçen Bazı Otsu Bitkiler, Ağaç Türleri Ve Ahşap Nesneler

   Hitit Büyü Metinlerinde Geçen Bazı Bitkilerin Kullanım Şekilleri   Hitit büyülerinde birçok bitki türü özellikle analoji/benzerlik büyüsü yapılırken kullanılmıştır. Benzerlik büyüsü yapılırken bu bitkilerin temel nitelikleriyle, büyüde amaçlanan durum bu benzerlik vasıtasıyla gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır. Aşağıda benzerlik büyüleri yapılırken kullanılan bitkilerin neler olduğu ile ilgili ilgili örnek metinler verilmiştir: Tanrı ve insanların arınması için yapılan bir ritüeld

   , Yer: Maji ve Türleri

  • Ölümsüzlüğe Geçen Çoban

   Efsane diye anlatılıyordu ama anlatılar gerçekti. Milattan dokuz bin yıl önce geçmişti ölümsüzlüğe. Adı Muhterem’di. Yaşadığı binlerce yıla rağmen geçmişini gayet iyi biliyor ve hatırlıyordu. Tarihini her yıl inzivaya çekildiği mağarasında yazıyor ve istifliyordu.   Peşinde ona düşman olan ve ölümsüzlüğü bulduğu için onu, yok etmeye çalışan Kaya isimli kişinin takibindeydi. Kaya için ölümsüzlük onu önce bulanın hakkıydı. Kaya’nın mahiyeti on dokuz kişiydi. Ve Kaya en sadık arkadaşına “Gizlimiz

   , Yer: Edebiyat

  • Tarihe Geçen 10 Harika Heykel

   Heykellerle Güzelleşen İnsanlık Tarihi   Ülkemizdeki tarih algısı sadece devletle sınırlı kaldığından ne sanatın ne de insanın tarihi anlaşılabiliyor. Siyasetçilerin sanatın toplumsal alanda en görülen olanı olan heykellere de düşmanlığı buradan geliyor. Sanatla beslenmeyen toplumumuz sanatın toplumsal alandaki varlığına da kuşkuyla bakıyor. Bir yandan ülkedeki heykeller siyasi misyon üstlenmekten kurtulamazken siyasilerde heykelleri dahi ötekileştirmekten geri duramıyor. Oysa insanlık tarihi i

   , Yer: Plastik Sanatlar

  • Attack on Titan'ın ortaokulda geçen animesi geliyor!

   Atack on Titan'ın (Shingeki no Kyojin) Saki Nakagawa tarafından yazılıp çizilen Attack on Titan: Junior High (Shingeki! Kyojin Chūgakkō) adında bir parodi mangasının olduğunu biliyor muydunuz? İşte o manganın animesi geliyor.             Titan Junior High adlı ortaokulda geçen animede Eren ve arkadaşlarının öğretmenlerin, derslerin, sınavların ve devlerin olduğu zorlu ortaokul hayatına tanıklık edeceğiz. Şu kırmızı dev titan var ya, Eren’in öğle yemeğini yiyormuş. Bu tarz olaylar olacak. Ciddi

   , Yer: Anime & Manga

  • Başımdan Geçen Bazı Olaylar

   merhaba herkese. bu forumda ilk mesajı olacak açıkçası yazıp yazmama konusunda tereddütteyim. zira başıma gelenler bana zarar vermedi ama ben hariç etrafımdaki herkes sanki ya olanlardan zarar görüyor (mesela eşim benimle evlendiğinden beri müthiş sinirli biri haline geldi) ya da benim üstümden planlar kuruyorlar (şimdiye kadar aklınızdan geçebilecek en yakın akrabalarım dahil menfaat haricinde yaklaşan olmadı). bu arada klavyede bir sıkıntı var ama çözemedim nedenini eğer yazdıklarımda hata olu

   , Yer: Paranormal Olaylar

×
×
 • Yeni Oluştur...