Jump to content

Marduk gelince ne olacak? (2012:Marduk'la Randevu)


mistik

Önerilen Mesajlar

2012: Marduk'la Randevu kitabından 3. alıntı yaptığım bölüm, ilk ikisi için aşağıdaki bağlantıları açabilirsiniz.

http://www.gnosis.gen.tr/forum/gizemli-dev-gezegen-2012-mardukla-randevu-t5882.html

http://www.gnosis.gen.tr/forum/abzu-kozmos-dedigimiz-deniz-t5893.html

 

... Gerçekten de eğer okyanusun iki yakasında tarihsel izleri görülen, 'dünyanın dönüş hızının yavaşlaması' gibi bir olgu varsa, bu bir tek şeyi gösterir: Dünyanın ekseni ve manyetik kutuplarına yönelik çok şiddetli bir baskı uygulanmıştır. Bunu da ancak çok yakından geçen, ters yörüngeli ve büyük kütleli bir gezegen yaratabilir. Aslında iki olayın eş zamanlı olup olmaması da çok önemli değildir; her iki anlatı, birbirinden çok uzak zamanlara ait sözlü efsanelerden aldıkları esini kullanıyor olabilirler.

 

Dikkat çekici olan nokta, Hitit Mitolojisindeki Hahimmas Miti ya da Mısır'da karşımıza çıkan "Ra'nın Gözü" hikâyesinde olduğu gigi, güneşin ortalardan kaybolduğu sıradışı anlara ilişkin, toplumsal bellekte yer etmiş olayların varlığıdır.

 

"Enuma Eliş" ve sümer kil tabletleri ya da silindir mühürler bize yalnızca Nibiru/Marduk adlı bu gezegenden söz etmiyor. Güneş sistemimizin henüz tanışmadığımız bu üyesinin, cüssesine uygun büyüklükte ve çapta, dört de uydusu var. Yaratılış efsanesinde bu uydulardan birinin "Tiamat'a saldırdığını" okuyoruz; ve onu parçaladığını. Tiamat'tan geriye kalan parçalar, bu çarpışmadan artakalan "molozlar".

 

Şimdi, böylesine büyük bir kütleye ve çevresinde dönen dört uyduya sahip dev bir gezegenin, yörünge geçişleri sırasında güneş sistemimizin dünyanın da bulunduğu bölümde ne denli büyük tehlikeler yaratacağını düşünebiliriz:

 

Büyük yeni çarpışmalara yol açabilir; asteroid kuşağından geçip Mars'a doğru yaklaşırken çok sayıda bu tür parçacığı çekim gücüyle "yedeğine alıp" yanında sürükleyebilir; bunların uzaya savrulmasıyla dünya ve uydusu ay üzerine meteor yağmurları yönlendirebilir; uydularıyla birlikte oluşturacağı güçlü etkiyle dünyanın atmosferini rahatsız edebilir ve benzeri görülmedik fırtınalara neden olabilir; dahası, yerkabuğuna uygulayağı güçle yeryüzünde büyük zincirleme depremlere, hatta eksen hareketinde aksama, yavaşlama ve durmalara bile neden olabilir.

 

Eski çağ toplumlarının bize bıraktığı zengin "mitoloji"lerde, bunların hepsinin izlerine rastlıyoruz. Hatta Ay'ın ve Mars'ın üzerinde gördüğümüz bol miktarda krater ve çukurlar, evrenin bu iki gök cismine hiç de nazik davranmadığının göstergeleri olarak hâlâ önümüzde duruyorlar.

 

Kitabın başından beri yinelediğimiz gibi, mitleri ve kutsal metinleri geçerli birer tarihsel kaynak gibi birebir "yaşanmışların kaydı" olarak kabul etmek, büyük bir yanılgı olur ve ancak körü körüne inancın varlığını gösterir.

 

Ama dünyanın değişik bölgelerinde binlerce yıldan bu yana varlığını koruyan, büyükçe bir bölümü çok eski çağlardan bu yana sözlü gelenekle aktarılmış bu külliyatı bütünüyle "uydurulmuş hikâyeler" olarak görüp, dikkate almadan bir kenara atmak, sandığımızdan çok daha vahim bir hataya sürükleyebilir bizi.

 

Düşeceğimiz en büyük ve en korkunç yanılgı, sahip olduğumuz bilim ve teknolojiye narsist bir utkuyla bağlanıp, "ne çok şey bildiğimizi" düşünerek böbürlenmek; eski çağdaki atalarımızıysa "hiç bir şey bilmeyen batıl inançlı cahiller" olarak yargılamaktır. Evren ve bu gezegendeki varlığımız hakkında neredeyse hiç bir şey bilmiyoruz. El yordamıyla başlayan ve hızlanarak süren bir bilgilenme dönemindeyiz henüz; elimizdekilerse son derece az.

 

"Çok açıktır ki, eskilerin yazdıklarına daha saygılı bir tavırla yaklaşmamız gerekiyor. William Irwin Trompson, Tarihin Kıyılarında adlı müthiş kitabında 'Ya dünyanın tarihi bir mitse, ama bu mit, dünyanın gerçek tarihinden geriye kalanlarsa?' diye sorar."

 

Zecharia Sitcihin'in çabalarıyla tarihsel izleri su yüzüne çıkan Onuncu Gezegen Nibiru/Marduk astronomların yarım yüzyıla yakındır ısrarla aradıkları "Gezegen X" den başka bir şey değildir. Plüton'un diğer gezegenlere oranla farklı eğime sahip, basık ve uzun bir yörünge izlemesi gibi, Nibiru/Marduk da çok büyük ve aykırı bir yörüngeyle Güneş'in çevresinde tur atmaktadır.

 

Güneş sistemimize her yaklaştığında ciddi doğal afetlere neden olan bu dört uydulu devin, baştan beri izini sürdüğümüz, İ.Ö. 1650'lerde tüm dünyada yaşanan ve Exodus kitabına esin kaynağı olan zincirleme felâketlerin doğrudan sorumlusu olduğunu düşünüyorum. Bu, ilk bakışta, bütün ayrıntılar bir yana, son derece dikkat çekici bir sonuca yönlendiriyor bizi: Eğer İ.Ö. 1650'lerde olanların sorumlusu Nibiru'ysa ve eğer bu gezegenin yörüngesi gerçekten 3600 yıl dolayında sürüyorsa, güneş sistemimze bir daha ki yakın geçişi çok yakınlarda olmalıdır!

 

Yörüngesinin tam uzunluğu açıklanmayan; ancak '3600 yıl' gibi yuvarlak ve hesaplamayı kolaylaştıran bir sayıyla simgelenen bu dev gezegenin geri dönüşü, acaba astronomik tahminlerdeki isabetle tanıdığımız antik Maya uygarlığının "Çağ Bitişi" olarak işaretlediği 2012 yılına rastlayabilir mi?

 

(sayfa 285-287)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

 

Düşeceğimiz en büyük ve en korkunç yanılgı, sahip olduğumuz bilim ve teknolojiye narsist bir utkuyla bağlanıp, "ne çok şey bildiğimizi" düşünerek böbürlenmek; eski çağdaki atalarımızıysa "hiç bir şey bilmeyen batıl inançlı cahiller" olarak yargılamaktır. Evren ve bu gezegendeki varlığımız hakkında neredeyse hiç bir şey bilmiyoruz. El yordamıyla başlayan ve hızlanarak süren bir bilgilenme dönemindeyiz henüz; elimizdekilerse son derece az.

 

 

Teknoloji ve bilim'deki gelişimlerimizle manevi alandaki ilerleyişimiz tam zıttı şekilde ilerliyor..Yani bilim'de teknolojide ne kadar ilerliyorsak , manevi ahlaki ve duygusal anlamda'da o kadar geriliyoruz. Ve bu manevi gerileme öyle bir noktaya dayandıki , insanoğlu kendi kendini bitirecek adımları atmaya başladı..

Marduk etkilermi etkilemezmi bilemem ama , büyük oranda insanoğlunun etkisi olan küresel ısınma ileriki dönemlerde dünya'ya büyük zarar vericek.

Bence artık maddesel anlamda ilerleyeşimizin sonuna geldik , bir şekilde başımıza büyük bir bela gelicekki aklımız başımıza gelicek ve belki sıfırdan başlıyacaz..

Eski büyük ve gelişmiş medeniyetlerin başına geldiği gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Bir kaç görsel ve sorum olacak?

   Arkadaşlar uzun bir aradan sonra yeniden selam, konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın, Yakın zamanda bir hoca ile görüşme fırsatı buldum bazı kişisel sorunlarım (maddi) ile ilgili bana dükkanıma asmam için aşağıda gördüklerinizi verdi bir kaç tane de muska verdi (aile fertlerine de) sizden ricam bilgisi olan bunların neler olduklarını bana söyleyebilir mi acaba? Teşekkürler, iyi forumlar.    

   , Yer: Kabala

  • Sana hayatın boyunca yardımcı olacak erk hayvanını buluyoruz?

   Sana Hayatın Boyunca Yardımcı Olan Ruhani Erk Hayvanını Buluyoruz! Bazı şamanlar, modern kültürün çocuklarının bunalım ve depresyon içerisinde, sağlıksız bir hayat sürmesinin sebebinin erk hayvanları ile bağlantılarının kopmuş olmasından ve bunu nasıl elde edeceklerini bilmediklerinden dolayı çaresiz kalmalarından kaynaklandığını ileri sürmektedirler. Erk hayvanı, en vahşi ve ilkel gücümüzü, ruhumuzun özünü simgeler. Onu keşfetmeniz durumunda hayatınız kolaylaşır, gücünüzü yönlendirebi

   , Yer: Yararlı ve Eğlenceli Linkler

  • Aşk Aciniza Derman Olacak En Etkili ve Kolay Büyü

   Aşk büyüsü odkara.Aşk büyüsü odkara nasıl yapılmalı?Odkara aşk büyüsü tarifi.   Üç büyük cin yardımıyla yapılan ateşli aşk büyüsü.ODKARA aşk büyüsü. Odkara aşk büyüsü çok eski çağlardan günümüze gelen bir asya şaman büyüsüdür.Çar,Çur,Çor bu üç isim orta Asya Türklerince çok tanınan ve çekinilen üç büyük cininin adıdır.:devil:Bu gün bile dilimize yerleşmiş olan karman çorman olmak ve çar çur etmek deyimleri onların hala unutulmadığını teyid eder gibidir.Bu cinlerin yardımıyla yapılan aşk büyüsü

   , Yer: Witchcraft

  • sinastride yorumlaması ilginç olacak bir durum!!!

   Arkadaşlar kafamı karıştıran bir durum var fikirlerinizi beyan ederseniz çook sevinirim şimdi bir ilişki düşünün yengeç kadını ve oğlak erkeği. ama karşıt burç değiller. şöyle ki; yengeç kadını 6 derece, oğlak erkeği 28 derece. yani açısal olarak üçgen açı durumu var . bu nasıl yorumlanabilir? elementler farklı ama açı üçgen. yardım ederseniz sevinirimmmm

   , Yer: Gezegenler ve Evler

  • Hadi Çılgınlar Gibi Saçmayalım: Illuminatinin Akibeti Ne Olacak?

   Yine ben, yine benim yazılarımdan biri. Bu yazımla artık ne kadar muhteşem ve ileri görüşlü olduğumu vurgulamak, Uluların Ulusu Lethal Perfection lakabının neden bana verildiğini anlayacaksınız. (Açıkçası bu lakabı ben kendime verdim.) http://www.blogcdn.com/massively.joystiq.com/media/2012/01/hqcorridordesc-1091x600.jpg Tamam, tamam. Illuminati'nin varlığını tam olarak inanmıyorum, benim yaşımdakilerin inandığı bir korku masalından fazlası değil ancak böyle bir yapının da tamamen yok olduğun

   , Yer: Komplo Teorileri

×
×
 • Yeni Oluştur...