Jump to content

Eliphas Levi üzerine


cloud_above_myhead

Önerilen Mesajlar

biri bana aşağıda resmini verdiğim (rosy cross of the Golden Dawn)altın ışığın gül haçına ait bu sembolleri çözebilir mi??

 

http://img200.imageshack.us/img200/3373/eliphas.jpg

 

First Order

 • Introduction—Neophyte 0=0
 • Zelator 1=10
 • Theoricus 2=9
 • Practicus 3=8
 • Philosophus 4=7

Second Order

 • Intermediate—Portal Grade
 • Adeptus Minor 5=6
 • Adeptus Major 6=5
 • Adeptus Exemptus 7=4

Third Order

 • Magister Templi 8=3
 • Magus 9=2
 • Ipsissimus 10=1

 

Eliphas Levi araştırdığım kadarıyla 19.yy da yaşamış Fransız bir okültist olup astrolojiyi evrensel niteliğinden ayırmaya çalışmış bir majisyendi. buna yönelik saklanmış birşeyin olduğundan şüphem yok ve nette surf yaparak gizli olan şeye ulaşılabileceğini sanmıyor resmen avrupada kütüphaneleri kolaçan etmek gerekiyor. 2012'ye ilişkin dökümanlarda ve benzeri belgesellerde hep zamanın sonundan bahsediyor ya da kimilerine göre kutsal kitaplarca kıyametin kopacağı ya da mesihin veya sahte mesih - deccal' in geleceğini söylüyor. yukarıdaki 3 buyrukda kullanılan dili bilen kişileri arıyorum. çünkü bende astrolojiyi evrensel niteliğinden ayırmaya çalışacak bir şey üstünde durdum ama astroloji üzerine quantum mekaniklerine(-ki zaten anlamam etmem) gerek kalmadan aynı olasılıkların benzer sonuçları doğurduğu fikrinde karar kıldım. tüm bunlar yeniden doğuş, reankarne, diriliş gibi olguları doğruluyor. zamanın durması önemli birşey değil, önemli olan zamanın kimin lehine ya da kimin aleyhine olduğu konusudur. biri bana şu dili öğretirse sanırım gül haçın anlamını çözeceğim..

 

 

alıntı: http://en.wikipedia.org/wiki/Hermetic_Order_of_the_Golden_Dawn

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gülhaçın anlamını mı soruyorsun dostum tam anlamadım ben ?

--------------------

http://img23.imageshack.us/img23/4838/adszpke.png

 

bu tablo işine yarayabilir belki..

 

İsa çarmıha gerildiği zaman hemen ölmemişti. Büyük bir ızdırap çekiyordu. Bunu gören bir asker dayanamayıp mızrağı ile İsa`nın böğrüne bir darbe vurmuştu. Askerin amacı İsa`nın daha fazla acı çekmeden bir an önce ölmesini sağlamaktı. İsa`nın böğründen akan kan, ayaklarından ve ellerinden çivilenmiş olduğu haçın dibine damlamış ve inanca göre İsa`nın kanının damladığı haçın dibinde birdenbire güller yeşermeye başlamıştı. İşte bu Gül ve Kan İsa`nın tensel canıydı. İsa bir çiçek olmuştu ve açmıştı. Bu olayda kuşkusuz haçta önemli bir anlama sahipti. Çünkü haç olmasaydı İsa`nın kanının Gül`e dönüştüğü de bilinemeyecekti.

Ama bu anlatım Gül ve Hac konusundaki sayısız söylenceden sadece biri, belki de en çok kabul görmüş olanıdır. Başka değerlendirmelerde vardı. Ünlü Ezoterist Arthur Edward Waite`ın anlattığına göre Gül, İsa`nın kanı olmasının yanı sıra, haçın esrarengiz mesajını iletmek için kullandığı ışıktır. Yine aynı kaynağa göre Gül, gerçekte ‘‘Çiğ Damlası`` demektir ve bu haliyle de İsa`nın Hıristiyan Gonostisizmindeki (Rafızilik) sembolüdür. Aynı zamanda Gül, Orataçağ`daki yazılışıyla RAS (Rose) kelam demektir ve sayısal değeri itibariyle de R=200; O=75, S=90, E=365`i vermektedir. Bu nedenle günümüzde kullanılan takvim sistemini kuran Papa Gregor tarafından bir Yılın 365 gün olması uygun görülmüştür. Böylelikle İsa`nın yılın her gününe damgası vurması sağlanmıştır. Bu sistematikte İsa yine çiçek olarak değerlendirilmiştir. Çünkü NASIRA kentinden geldiği için kendisine Nasıra`lı İsa denilen Tanrı`nın Oğlu, Nasıra, (Nazereth) çiçek anlamına geldiği için böyle anılmıştır. İşte Gül ve Hac örgütü, gülün ve haçın bu türden olağanüstü ve mucizevi yönlerinin bulunduğuna inanmış şövalyeler tarafından 2.yy`da Kudüs`te kurulmuş ve günümüze kadar çeşitli dünya olaylarına karışarak gelmiştir.

nevermore tarafından düzenlendi
Ardarda Atılan Mesajlar Birleştirildi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok sağol be elektrikler kesilmişti net cafe kolaçan ediodum. eve döndüğümde araştırıcam. gül haçı sormaktan ziyade orada kullanılan dili tam bilmem gerekiyor. hatta bu yetmiyor çünkü haçın ortasındaki semboller ibranice kabala dilinde yazılmış. astroloji bilen için bu semboller zor birşey değil. ama verdiğin bilgi bir sonraki aşama için gerekli çok teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

varmaya çalıştığım şey aslında bu haçtan yola çıkarak 2012 safsatalarından kurtulmak ve gerçek kova çağının olduğu tarihleri saptamak. zaten babil astrolojisini reddetmeyen roman uygarlığının koç(aries) çağından balık(pisces) çağına geçişte ilkbahar gündönümünün(vernal equinox) isanın ölümü ile yanlış yerde(koç'ta) işaretlenmesidir. 1947 civarında bir kahin vardı. kendisiyle ilgili bilgiyi ve izini internetten kaybettim. ama kova çağına geçişte bir kaç ispatte bulunmuş. ama bu kahinden önce bunu farketmiş tek kişi 19.yy daki hermetik Eliphas Levi' ymiş. aslında öyle olduğunu ben düşünüyorum. ha sen sorarsan ki nedir bu garip uğraşın ya da neyi kovalıyorsun diye cevabım şu olacaktır: uzun zamandır anormal 'dejavu' algıları yaşamaktaydım. ve bu algı içersindeyken aynı benzer olayların aynı sonuçları doğurduğunu farkettim. yani eğer benzer olaylar derken aynı olasılıkları tahmin edebilirsem bu bana muazzam bir prekognisyon yeteneği sağlayacak ki gerçekten oluyor da. ama içten içe korkutan bir şey varki prekognisyon konusunda onu da şu figürle açıklamam gerek...

 

http://img40.imageshack.us/img40/5104/bast.png

 

 

hipokrat(sarı renkli çizimde en arkadaki) figürde 4 çocuğun önündeki anti-christ olarak anılan kişiye prekognisyon sağlar. en arkadaki hipokrat ın bir semboludur. hiyeroglif şeklindeki duvarda kazılı olan sol altta sarı çizimle betimlenmiştir. Çocuk diken üstünde durmaktadır. ve üstte bastet ve man durmaktadır. bast(bu arada msn nikim bu) normalde erkek ama kafası kadındır. adamsa kadın. Neyse bunları boşver mısır tanrılarını tasvir eden bir papirüsü yastığımın altına koyup yatmıştım. uyku ilacı da almama rağmen nerden geldiğini anlayamadığım bir ışık tarafından ya çarpıldım ya da auram zarar gördü. evde resmen koridorda filan bütün ampulleri söktüm. delirdim. ama sonunda getirdiğim kanaat şuydu birşey ya da bir güç benim gitgide artan prekognisyon yeteneğimden rahatsız olmuş olmalı ki o en öndeki anti-christ tezahüründeki çocuk olmaktan tırsar ve isa misyonerliği yapacak durumlara geldim. kime anlatsam kafayı yemişsin git bir psikiyatrik yardım al diyor ya da diyecek. ama ben bişeylerin gizlendiğinden eminim ve 666 sayısı buna ciddi anlamda dahil olan şeylerden biri. 3 yıldır uğruna uğraştığım şey, bütün kişisel çalışmam bu işte...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

premonisyon desek daha doğru olur gibi geldi ?prekognisyon medyumluğunun kapsamındaki fenomenlerin oluşum biçimleri içinde, % 60’ını haberci rüyalar, % 40’ını ise uyanıkken kendiliğinden görülen vizyonlar yada işitsel halüsinasyonlar, aniden zihinde çakan düşünceler, trans sırasında alınan duyumlar veya bilme duygusu biçiminde ortaya çıkan medyumluk oluşturuyor..

peki senin çekincen nedir?

 

prekognitif duyumların büyük kısmının genellikle ilk 48 saat içinde olacak olaylara ilişkin olduğunu göstermekte (ama yastığın altına koymuş olduğun papürüs zihnimi kurcaladı). Aylar veya yıllar sonra olacak olaylara ilişkin prekognisyonların sayısı çok az bildiğim kadarıyla... prekognisyon fenomenlerinin büyük bir çoğunluğunda, fenomene konu olan kişiler ile prekognitif duyumu alan kişi arasında duygusal bir bağ (eş, aile bireyi, dost vs.) olduğu görülür... ırsi hastalık gibi ama herkes bunun farkında olmayabilir.Bu bağın mevcut olmadığı kısım ise genellikle büyük, önemli felaketlere (uçak düşmesi, deprem, önemli birine suikast girişimi vs.) ilişkin duyumlar hisseder..

yanlız demek istediğini anladım da yastığın altına koyduğun papürüs?? işte karmaşa burada,başka şekilde denedinmi bunu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanlız demek istediğini anladım da yastığın altına koyduğun papürüs?? işte karmaşa burada,başka şekilde denedinmi bunu ?

 

dostum cidden beni şaşırtıyorsun. öncelikle prekognisyon vakasından şüphen olmasın çünkü yeteri kadar deneyim yaşadım ki zaten saydıklarının çoğu mevcut. şaşırtmak konusuna gelince koyduğum papirüsün üstünde ('Lucifer's Enlightment - Those who born blind gains eternal vision / lucifer'in aydınlatması - kör doğanlar sonsuz bir vizyon kazanır) yazan bir kağıt vardı. neden delice böyle birşey yaptım bilmiyorum kafam iyiydi ve başıma gelen şeyi zaten bu yüzden sırrı bir güce bağlıyorum. prekognisyon olayına gelince o yazdığım salak şey yüzünden böyle bir yeteneğe sahip olmak sevindirici olmaktan ziyade aile bağlarına zarar verebilecek olmaktan korkuyorum. bu sebepten ciddi ciddi protestanlığı seçtim. alakaya maydanoz diyeceksin. normalde dinle uzaktan yakından ilişiğim bile yok. ama lucifer gibi birşeyi kaleme alıp üstüne üstlük böle saçma birşey yazıp yastığın altına koymak ve o yaşadığım korkudan sonra dinsel anlamda bazı şeyleri ılımlı hale getirmem gerekti. papirus olayını başka şekilde denediğimi nasıl tahmin ettin malzeme buydu ailemin mısır ziyaretinden kalma..

 

sırasıyla(RAMSIS-SATIS-THOTH-NEFERTARI-ANUBIS)

 

http://img81.imageshack.us/img81/4497/papz.jpg

 

bu da arka tarafı... pek belli olmuyor ama olsun :D

 

 

http://img196.imageshack.us/img196/4892/arkad.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

papirus olayını başka şekilde denediğimi nasıl tahmin ettin malzeme buydu ailemin mısır ziyaretinden kalma..

 

sırasıyla(RAMSIS-SATIS-THOTH-NEFERTARI-ANUBIS)

 

http://img81.imageshack.us/img81/4497/papz.jpg

 

bu da arka tarafı... pek belli olmuyor ama olsun :D

 

 

http://img196.imageshack.us/img196/4892/arkad.jpg

tahmin etmedim hissettim ;)..

anladığım kadarıyla kendini temize çıkarmaya çalışmışsın..

.. hadi ama yapma ,bukadar kolay olmadığını benden iyi biliyorsun.

dinsel yönden kuvvet kazanman ihanet olarak algılanırsa?

ya bu seviyeyi çoktan geçmişsen ?

tamam felaket tellallığı yapmak değil niyetim ama,ANUBIS ve THOTH zamanın büyük tanrıları nefilim varlıklar . ve şu sitede bazı varlıkları oyuncak sanan kişiler farketmesede demonlar...

sen bilinçli yada bilinçsiz ışığı istemissin.. hemde sahibinden. ve öyle güçlü bir aura ya sahipsinki onu engel oolarak görmüş ve beynini delta modundan çıkarmak için uyarmış seni.

ışığıda getirmiş( ışıktan kastımın ne olduğunu bi

liyorsun)

ama her bedel gibi ışığın da bir bedeli varken,sen tamamen ters bir manevrayla dönmüssün..yada sırt çevirmişsin)protestan olmak yada o doğrultuda hareket etmek onun için ayagına kadar gittiği bedensel varlığın ona kapıyı kapatması demek olabilirmi?

 

evet... şimdi söyle bana kendine ne kadar güveniyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dinsel yönden güç kazanmam ya da yeniden benzer bir delilik içersine girmem hususunda malum tanrıların (ki enerji-zaman akışkanlığında varolduklarını biliyorum) aynı şeyi ve o berbat ışığı zihnimde idrak ettireceğini biliyorum o yüzden de tekrar aynı şeyi yapmaya ve yeltenmeye ne niyetim var ne de cesaretim. ama buna rağmen devam ediyorlar. yine dürüstçe sana birşeyi açıklayacağım. kim okursa okusun umrumda değil. bir dönem bir tür ev yapımı halisinojen madde kullanıyordum ve mısır tanrılarına ilişkin bir tür psikoz gelişti bende. ve kesinlikle tanrı demekten ziyade nefilim olarak nitelendirmek daha doğru bu varlıkları çünkü farkındalığına vardığım şey bizim enerjilerimizi kendilerinkine dönüştürmek. 50 kere stargate sg-1 serisini seyretsen başedemessin bu varlıklarla(inan şaka yapmıyorum çünkü varlar!!!). bunları göremezsin duyamassın ama bahsettiğim enerji-zaman-boyut akışkanlığından dolayı önceden vardılar, varlar ya da varolacaklar tabirini kullanamayız. ki zaten herşey insan bilincinde tezahür eden şeyler böyle bir dünya konumunda. ben burda birşeyler gösterdim ama yinede tüm bunları sadece paranormal olaylar olarak nitelendirmekte fayda var. geriye kurgu fantazi film dizi seyretmek kalıyor :D son olarak bilmen gereken, şeytan aptal değildir lucifer aptaldır. demonolojide kolaylıkla gözünden kaçmayacak şeydir bu. mephistopheles zaten kutsal kitaplarda geçmez faust mitinden çıkmadır. aslında mit bile değildir dr. faustus adında bir bilim adamının kendini büyüye vermesinden sonra kılıktan kılığa giren ikircikliği temsil eden muntazam bir kahramandır. ve o gece yastığımın altına o yazıyı koyarak ondan üstün olduğumu kanıtladım. sanırım kendime yeteri kadar güveniyormuşum. ama yinede bir ihtimal birşey yardımcı olmuş olabilir. Bastet,Thoth, Anubis dın dın dın... bilmem hangisi kurtardı :J

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayır bast :)

aynı sekilde hissediyoruz ki tahmin değil hissettim dememdeki sebep buydu.

ne kadar güçlüsün diye sormuştum?

işte bu yüzden.

ister beynim de ister ben de (sen) ister O birşekilde pes edecek çünkü.

aslında seni tanıyorum sende beni bu yüzden bunlara çokta şaşırmadım,isterimki bunu okuyan kişler üzerinde düşünsün,birçok şeyi okadar basite alan kişiler varki :)

neyse sonuç olarak,kendini kurgu fantezi filminde hisset. ve film bitmeden başrol oyuncusu ne yaşarsa yaşasın ölmez. bu yüzden kurgu sadece senin yönlendirdiğin şekilde devam edecektir.

tezahür eden olaylar zaten senin farkındalığından ileri geliyor. gözlerini açık tutmak yada yummak sana kalmış.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

işin aslı dine yani protestanlığa yeltenmem ani bir olaydı. şimdi hayatım biraz daha düzgün ve ateist adında bir dergi ve e - book yayınlamayı düşünüyorum. gerçekten yeltendim çünkü o ışık cidden korkunçtu. hatta prostestanlığın kurucusu martin luther akrep burcu diye koluma sembolunu bile yaptırdım. küçüklüğümde karıştırdğım ansiklopedilerde figüründe ölesiye masum bir adam. yıldırımdan kaçıyor. eğer bu felaketten kurtulabilirse papaz olacağına karar veriyor. en sonunda 90 tezini yayınlıyor ve katolikten daha ılımlı olan protestanlığı kuruyor. benim davam başka. müslümanlığa darbe indirmek. hatta bunu ben bile yapmayacağım. kendiliğinden olacak bu. yediğim o lanet ışığın bilmem kaç günlük uykusuzluğun bıkkınlığın bir bedeli bu. zaten içsel bir hapishaneyim. ne diye ibadete ihtiyaç duyayım? ama gelgelelim hiç bir haine de davam ve kavgam konusunda bir tür nihai hedef olmam. kendi cehennemimi kendim yaratır içine başka bir 'ben'i dahil etmem!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

seninle bundan sonraki kısmı msn de konusmaya karar verdim.. yada yuzyüze ...

ışığı çağırıyorsun sonra isteklerinden kaçıyorsun. gölgenden.... çünkü ışığın parçası konumundasın. kimbilir içinde yarattığın cehennem cennetle yüzleşiyordur.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sizin diyaloglarınız tadından yenmez şimdi. kaydedip hepsine bakıcam. :) önemli konulardandır eliphas levi.

 

bilmiyorum üstte yazıldı mı ama eliphas levi baphomet adı verilen satanik keçi resmini çizen adamdır. çok fazla şey bilmiyorum hakkında zten, iyi olmuş bu konu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Baphomet kelimesi İbrani alfabesinde yazılıp üzerinde Atbash şifrelemesi (İbrani alfabesinde kullanılan ve harflerin sondan başa doğru yazılması esasına dayanan bir tekniktir.)uygulandığında Sophia kelimesi türemektedir(yunanca HİKMET)

Levi'ye göre bir dizi Latine kısaltmadır. Temp. ohp. Ab - Templi omnium hominum pacis abhas (İnsanlar arasındaki barışın babası)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a4/Baphomet.png/250px-Baphomet.png

buda Eliphas Levi'nin Baphomet çizimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

işin aslı dine yani protestanlığa yeltenmem ani bir olaydı. şimdi hayatım biraz daha düzgün ve ateist adında bir dergi ve e - book yayınlamayı düşünüyorum. gerçekten yeltendim çünkü o ışık cidden korkunçtu. hatta prostestanlığın kurucusu martin luther akrep burcu diye koluma sembolunu bile yaptırdım. küçüklüğümde karıştırdğım ansiklopedilerde figüründe ölesiye masum bir adam. yıldırımdan kaçıyor. eğer bu felaketten kurtulabilirse papaz olacağına karar veriyor. en sonunda 90 tezini yayınlıyor ve katolikten daha ılımlı olan protestanlığı kuruyor. benim davam başka. MÜSLÜMANLIĞA DARBE İNDİRMEK. hatta bunu ben bile yapmayacağım. KENDİLİĞİNDEN OLACAK BU. yediğim o lanet ışığın bilmem kaç günlük uykusuzluğun bıkkınlığın bir bedeli bu. zaten içsel bir hapishaneyim. ne diye ibadete ihtiyaç duyayım? ama gelgelelim hiç bir haine de davam ve kavgam konusunda bir tür nihai hedef olmam. kendi cehennemimi kendim yaratır içine başka bir 'ben'i dahil etmem!

 

nasıl bir darbeden söz ediyorsun ve ne şekilde kendiliğinden olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle birşey olması (müslüman protestanlığı yani) darbe değilde faydalı olur. Şu an müslümanlığın içinde bulunduğu durum bana ortaçağ hıristiyanlığının durumunu çağrıştırıyor. Ne zaman ki hıristiyanlık katoliklik baskısından kurtuldu avrupa hızla gelişmeye başladı fikir olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Yeni Oluştur...