Jump to content

2012'de Kim Hayatta Kalacak? / Who Will Survive 2012


Harry

Önerilen Mesajlar

2012 hakkında doğruları yansıtmıyor bu film. Sadece meteor yağmuru , tsunami , çöken yerler. Bu tamamen alışılmış bir kıyamet senaryosu. 2012 nin belki de sadece marduk versiyonunu kapsıyor. Nerede kaldı foton kuşağı , nerede kaldı dünya dışı yaşam..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 hakkında doğruları yansıtmıyor bu film. Sadece meteor yağmuru , tsunami , çöken yerler. Bu tamamen alışılmış bir kıyamet senaryosu. 2012 nin belki de sadece marduk versiyonunu kapsıyor. Nerede kaldı foton kuşağı , nerede kaldı dünya dışı yaşam..

daha önceden de söylediğim gibi herkes 2012'de hem fikir ancak herkes farklı senaryo yazıyor, kimisi "marduk gelecek, dertler bitecek" diyor kimisi "mayaların takvimi 2012 de bitmiş o zaman bu tarihte kıyamet olacak" diyor ortak bir fikir yok, kimisi de inancına göre "isa, gelecek, inananları cennete götürecek" diyor, kimisi "foton çağı başlayacak, güçsüzler o çağa ayak uyduramayacak" diyor... filme dönersek fragmanlardaki yazılarda "son" diyor ancak daha sonra da "sadece başlangıç" diyor, sanırım filmin tamamını izlemeden bir yorum yapmak yanlış olur, yine de benim düşüncem 2012'de hiç bir şey olmayacak... ne isa gelecek, ne de filmlerdeki gibi meteor yağmurları olacak... ve şayet haklı çıkarsam bu filmleri yapan emek veren kişilere "karşı" olan her organizasyonda olacağım... şayet haklı çıkarlarsa da yapacak bir şey yok :D ki zaten inançlı bir insan bırak 2012'yi her an ölecekmiş gibi yaşamalı diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Independance Day ve The Day After Tomorrow adlı filmleriyle bilinen Roland Emmerich, yeni filmi 2012 ile de çok konuşulacak. Çünkü bu sefer adından da anlaşılacağı üzere Maya kehanetlerini konu alıyor ve dünyanın yerle bir oluşunun ayrıntılı olarak gösterildiği müthiş sahneleriyle izleyiciyi sarsacağa benziyor.

 

Filmin duyuruluşu ve fragmanlarının sinema salonlarında ve nette dönmesiyle birlikte komplo teorileri de sıralanmaya başladı. Acaba Holywood endüstrisi bizi 2012'de olacaklara hazırlamakla mı görevlendirildi ve bu filmler bunun için mi yapılıyor? Yoksa ortalıkta böyle teoriler dolaşıyor madem, bu konuda bir film büyük bir gişe toplar denilerek ticari bir amaçla mı bu film yapıldı?

 

Şüphesiz filmin promosyonu için inanılmaz yöntemler geliştirildi. Mesela "The Institute For Human Continuity" (ITC yani "İnsan Soyunun Devamlılığı Enstitüsü." diye hayali bir enstitü üzerine bir web sitesi hazırlandı. Bu sözde kuruluşun amacı Aralık 2012'de gerçekleşecek katastrofik olaylardan mümkün olduğunca çok insanın "hayatta kalarak" çıkması ve bu amaçla bilgi paylaşılmasıymış:)

 

Sitenin adresi :http://www.instituteforhumancontinuity.org

 

Bir başka site de http://www.thisistheend.com/ Burası da Charlie Frost adında, 2012'de olacaklarla ilgili kendi teorilerini geliştiren ve ITC'ye rakip çıkan birinin sitesi gibi görünüyor ama aslında öyle birisi yok. Her iki sitenin de altına dikkatle bakarsanız, Sony Pictures Digital Inc. adına 2009 yılına copyrightlı olduğunu görürsünüz:)

 

Filmin imdb sayfası için http://www.imdb.com/title/tt1190080/

 

Filmin sarsıcı fragmanını da resmi siteden seyredebilirsiniz:

http://www.sonypictures.com/movies/2012/

 

Film 13 Kasım'da ülkemizde gösterimde olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://img264.imageshack.us/img264/2928/58590938.jpg

Maya takviminin 21 Aralık 2012'de bitmesi dünyanın sonunun geldiği şeklinde yorumlanıyor. 13 Kasım'da vizyona girecek '2012' filmi de bu gerçekten yola çıkıyor

 

 

Büyük bütçeli felaket filmlerinin yönetmeni Roland Emmerich'in çektiği '2012' filmi; 'Marduk kehaneti'ni yeniden gündeme getirdi. 21 Aralık 2012'de 'dünyanın sonunun geleceğini' öngören filmde; büyük bir felaket ortamında yaşanan kaos, gözler önüne serilecek.

 

http://i35.tinypic.com/2m6lpv7.jpg

KİMLERİN KURTULMASI LAZIM?

John Cusack'ın limuzin şoförlüğü yapan bir bilim kurgu kitap yazarı, Danny Glover'ın ise ABD Başkanı olduğu '2012'de; "Nuh'un Gemisi'ne kimler binmeli?" ve "Böyle bir durumda kimler kurtarılmalı?" gibi soruların yanıtı aranacak.

 

http://i37.tinypic.com/6ygtbs.jpg

FELAKETE KÖRÜKLE GİDİYOR

'Yarından Sonra' filminde, 11 Eylül saldırılarının üstünden henüz üç yıl geçtiği halde, New York'u tarumar vaziyette göstermekten çekinmeyen yönetmen Emmerich; '2012'de de felakete körükle gidiyor. Ünlü yönetmen; dünyanın dikkatini çekmek ve 'küresel ısınmaya karşı' insanların duyarlılığını artırmak için bu tür felaket görüntülerine ihtiyaç olduğunu savunuyor.

 

http://i37.tinypic.com/fpbes1.jpg

SÖYLENTİLER, ROLAND EMMERİCH'İ ETKİLEDİ

'M.Ö. 10000'in ardından, çekeceği yeni filminin arayışına giren Roland Emmerich; internette 2012 tarihini yazınca karşısına çıkan 240 milyon adet siteden oldukça etkilenmiş... 'Yarından Sonra/The Day After Tomorrow'un ardından asla felaket filmi çekmeme kararı almasına rağmen; 2012 yılına dair ortalıkta dolaşan söylentiler sonucunda, şansını bu dalda bir kez daha denemeye karar vermiş

 

 

http://i34.tinypic.com/x4iydl.jpg

BÜTÇESİ 200 MİLYON DOLAR

200 milyon dolarlık filmin yönetmeni Roland Emmerich, senaryo yazım aşamasında bütçeyi hiç düşünmediklerini belirterek, şunları anlattı: "Evet, film çok pahalıya maloldu; ama her şeyden önce dünyanın sonunu konu alıyor! Finansçılar senaryoyu okuduklarında, bu filmin para olmadan çekilemeyeceği konusunda bizimle hemfikir oldu. Biz de bütçeyi hiç düşünmedik ve görmek istediğimiz hikayeyi yazdık."

 

 

http://i33.tinypic.com/14jafrd.jpg

2012'YE DAİR PEK ÇOK SENARYO VAR

Mayalar'dan kalan takvim, 21 Aralık 2012'de sona eriyor! Bazı teorisyenlere göre de bu tarihte dünyanın sonu geliyor. 2012 yılına dair bilinen diğer bir gerçek ise; tüm gezegenlerin aynı hizaya gelmesi ile dünyanın Samanyolu'nun tam ortasına yerleşmesi... Bu sıralanışın, dünyanın çekim kuvvetini tersine çevireceği de iddia ediliyor. 2012'de; insalık uygarlığının felaketlerle yok olacağı, çok az sayıda insanın kalacağı ve buna da Marduk gezegeninin sebep olacağı rivayetleri de mevcut.

http://i38.tinypic.com/2d0as5w.jpg

http://i36.tinypic.com/339pvs3.jpg

http://i38.tinypic.com/x5tnrt.jpg

 

http://i36.tinypic.com/30mol86.jpg

http://i35.tinypic.com/4huofr.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eline sağlık. Bu haftasonu nasip olursa izleyeceğim olmazsa wareze başvuracağız artık :) Zaten altyazılı böyle filmlerde çok daha iyi olur. Aralarda başka ama aynı içerikli filmlerin afişleri var onları kaldırırsan sevinirim. Doomsday ve nostradamus u başka filmler olarak biliyorum. Yanlış biliyor da olabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 hakkında doğruları yansıtmıyor bu film. Sadece meteor yağmuru , tsunami , çöken yerler. Bu tamamen alışılmış bir kıyamet senaryosu. 2012 nin belki de sadece marduk versiyonunu kapsıyor. Nerede kaldı foton kuşağı , nerede kaldı dünya dışı yaşam..

Katılıyorum ... Fakat Roland Emmerich ' ten de kötü bir film beklemiyorum severim filmlerini :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ısınma hareketleri bunlar ashtar...zart diye insanlara foton dünya dışı yaşam denirse panik yaratılır...o yüzden yavaş yavaş...

 

Filmde yer yerinden oynuyor , dikkat diyorum. :D Isınma olayını aşmışlar bunlar , direkt olaya girmişler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olsun...2010 yazından sonra beyinler de kıvama gelmiş olunca gereken bilgiler yağacak...şimdilik bunlarla oynayarak alışma yapılsın ;)

ben de izleyeceğim bu tür filmleri seviyorum tabii aşılanmak istenen dini ya da milli fikirleri görerek...

3 günsonra hepimize iyi seyirler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bu filmi (eğer o 2012 ise) izledim sadece hristiyan inançlarıyla bağdaşıyor yok maya tapınağında çocuk doğuyor yok İsa yeni bir şans veriyor yok bilmemne. Nerden izledin diye soracak olursanız internette çoktaaaan verildi altyazısıyla :):)

 

o 2012 doomsday olmasın :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet iki hatta üç adet 2012 adını taşıyan film var :) Biri Nostradamus'un kehanetlerinin anlatıldığı belgesel, ikincisi 2012 Doomsday ve üçüncüsü de beklediğimiz 2012 filmi. Bu arada 2012 filmi 2009 ve 2010 da yayınlanacak üç filmden oluşacakmış ben de yeni öğrendim.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Hz86TsGx3fc

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Filmi izleyeceğim. Benzerleri olan Derin Darbe , Yarından Sonra ve Independance day gibi filmlerden farklı olacağını sanmıyorum. Zaten bu filmlerden ikisinin yönetmeni de Roland Emmerich :) Yani yine görsel efektler ve vasatın altında oyunculuklar izleyeceğiz. John Cusack'in kariyeri bu filmden sonra çökmese bari :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Kim Katil Kim Programcı?

   http://www.malevole.com/mv/misc/killerquiz/

   , Yer: Akıl Oyunları

  • Türkiye'nin En İyi Karikatüristi Sizce Kim ?

   Evet arkadaşlar sizce Türkiye'nin en iyi karikatüristi kim ?   (En komiği değil en iyisi )

   , Yer: Karikatür

  • Kim bunlar

   Merhabalar 4 yıl önce yaşadığım bir olayı anlatacağım,sadece çok yakın olduğum 2 arkadaşıma anlayabileceklerinden dolayı anlattım neyse ben yoğun bakım hemsiresiyim ve gece nöbetinde uyumak için odama geçtim uykuya daldigim sırada başımın arkasında bir varlık olduğunu hissettim dokunmaya çaba sarf ettim ama nafile en sonunda tamam yoruldum vazgeçiyorum dedim ve sağ tarımda olan kapıdan 2 kişi girdi biri yanıma oturdu diğeri ise içeride kapıda bekliyor ama kafamı çevirip bakamıyorum yanıma oturan

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Müziği kim icat etti, tarihte müziği ilk keşfeden ve yapanlar

   Müzikteki matematiksel gizemi keşfederek yazıya dökmenin ilk temeli Pisagor (Pythagoras, M.Ö. 530-450) tarafından atılmıştır. Biz kendisini okul sıralarından o meşhur dik üçgen teoremi ile hatırlarız ama Pisagor günümüzde ulaştığımız bilim seviyesinin babasıdır. O kendi devrine kadar gelişmiş bütün çalışmaları bir disiplin altında toplamış, geometri, aritmetik, astronomi, coğrafya, müzik ve tabiat bilgisi olarak ayrı ayrı bilim dalları yaratmıştır. Pisagor bilimi, bilim için düşünüyor, bilimin u

   , Yer: Diğer Müzik Türleri

  • 2012'de Yaşanacak Manyetik Kıyamet ve Foton Çağı

   Yüksek enerjili fotonlardan oluşan büyük bir kuşak. 2012 yılında güneş sistemimiz tüm gezegenleri ile birlikte bu kuşağa girdiğinde dünyamızın ozon deliği onarılacak ve tüm yaşam 3. boyuttan 5. boyuta geçecek. İnsanların 2 sarmallı DNA'ları ikişerli olarak biraraya gelip 12 sarmallı bir DNA'ya sahip olacaklar. Bu olay sırasında tüm insanların chakra'ları açılacak ve duyuları ve algılamaları artacak. Herkes birbirinin düşüncesini okuyabilecek. Bu ilk önce kısa süren bir kaosa neden olacak fakat d

   , Yer: 2012 Kehanetleri

×
×
 • Yeni Oluştur...