Jump to content

Yaşlılara domuz gribi müjdesi


monkeybusiness

Önerilen Mesajlar

Bilim adamlarından şok eden açıklama

 

Domuz gribine karşı en önemli silahın yaş olduğu ortaya çıktı. Domuz gribinden korunmak için bir yol arayan bilim adamları şaşırtıcı bir şekilde en iyi korunmanın yaşla alakalı olduğunu saptadı. Sonuçlara göre 65 yaş ve üzeri yetişkinlerin hastalığa yakalanma riski yok denecek kadar az. 65 yaş ve üzerindeki kişilerde belki de ilk defa o yaşta olduklarına dair bir sevinç uyandıran bu verisel sonuç, yaşanmışlık süresi oranında bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve diğer H1N1 virüslerine karşı koruma geliştirmiş olma ihtimaline dayandırıldı.

 

Bilim adamları bu sonuç üzerine çeşitli varsayımlar ortaya atarken, özellikle 30- 50 yaş arası kişilerin neden en yüksek risk grubu olduğunu açıklayamadılar.

 

WHO (Dünya Sağlık Örgütü) Başkanı Margaret Chan dün Cenevre'de yaptığı konuşmasında şöyle dedi:

 

"Biliyoruz ki H1N1 virüsü özellikle gençleri etkileyerek hasta ediyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen vaka bilgilerinde hastaların ağırlık olarak 25 yaş altındaki kişilerden oluştuğu görülüyor.

Bazı ülkelerdeki vakaların %2'sinde de hastalık ölümcül boyutta seyrederek, salgın ihtimalini arttırıyor. Hastalığın en ağır ve ölümcül sonuçlarının özellikle 30-50 yaş arası kişilerde görüldüğü tespit edildi. Bu durum alışılagelmiş grip salgınlarında daha çok yaşlıların ölümüyle sonuçlanan vakalardan çok daha farklı bir tabloyla karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor. Elbette hamile kadınlar hiç şüphe duyulmaksızın en riskli gruptalar.

Tespit edilen bu yeni risk özellikle genç nüfusu etkilemesi nedeniyle hastalığa daha da önem verilmesini gerektiriyor."

 

 

 

Demek ki birileri bu hızla çoğalmamızı istemiyor :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...