Jump to content

Blacktooth


nevermore

Önerilen Mesajlar

http://img279.imageshack.us/img279/6174/blacktoothfotonn8.jpg

2004 yılında Ankara da Tuna ve Deniz tarafından kurulan grup adını fanı oldukları PANTERA grubunun Official içeceği olan BLACK TOOTH dan yani Kanada viskisi ve kola karışımından almıştır. Black Tooth, Southern Metal, Sludge Core tarzı bir beste grubu olup şuan için Türkiye de türünün ilk ve tek örneğidir. PANTERA coverları ile de oldukça dikkat çeken ekip ayrıca sahne performansına da oldukça önem vermektedir.

 

Grup Elemanları:

 

Tuna ( Vokal )

Deniz ( Bass )

Utku ( Davul )

Orcan ( Lead Gitar )

Onur ( Ritim Gitar )

 

Southern Metal, Sludge Core tarzı gruplara Örnekler : Pantera, Down, Crowbar, Black Label Society, Süper Joint Ritual, Disarray, Southern Whiskey Rebellion, Soilent Gren v.b

 

Konser Sayısı:9 ve buna ek olarak yardımcı performanslar.

 

web adresi:www.blacktoothmusic.com

 

iletişim adresi:[email protected]

 

Black Tooth Canlı Performans Görüntüsü içinT I K L A Y I N

 

sadece ankaranın degil turkiyenin en sağlam gruplarından olma yolunda hızla ilerliyorlar.. temmuz ayında amerika'da verecekleri konser sanırım hakettikleri yere gelmelerini hızlandıracak....

 

http://www.myspace.com/blacktoothmusictr

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vuhuu.. Çok sevdiğim bi grup..

Elemanların sahne performanslarıda muhteşem ötesi.. İnsanı coşmaktan beter ediyolar.. Tuna abinin fırlamalığı zaten bitiriyo xD Konserlerine gidilesi bi grup.Gitmemişseniz gitmelisinizdir..

Ayrıca Ankara ve Türkiye ne kelime :D Dünya grubu olma yolunda ilerliyolar.. Bence panteradan sonra en sıkı southern metal müzik yapabilen grup kendileri..

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://blacktooth.anatolianrock.com/dosyalar/haber_resimleri/kucuk/1313_1232189637.jpgBlack Tooth Haziran 2009 da SWEDEN ROCK FEST de.... In Flames, Amon Amarth, Motorhead, ZZ TOP, Heaven & Hell, Dream Theatre gibi bir çok dev isimle beraber sahne alacak

:thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Shatraug : Selamlar Blacktooth. Nasıl gidiyor işler.

 

Black Tooth : Valla adamım aynen devam ediyoruz işte, bir yandan müzik bir yandan da iş hayatı tam gaz ve yorucu. Bu arada teşekkür ederiz röportaj teklifin bizi çok mutlu etti. Ellerine sağlık

 

Shatraug : Tuna ve Deniz 90 lardan beri bir arada müzik yapıyorsunuz sanırım ancak grubun kuruluş tarihi 2004 gözüküyor. Grup son şeklini almadan önce yaptığınız tarz neydi? Yine southern metal mi yapıyordunuz?

 

Black Tooth : Black Tooth : Hemen bir düzeltme ile başlamak istiyorum sorunuza , bu noktada bir yanlış anlaşılma mevcut. Biz Denizle 94 den beri arkadaşız ama biz beraber bu tarihe kadar hiç müzik yapmadık bizim için hep bir hayal olarak kaldı bu, ta ki 2004 yılına kadar. Yani bizim hiç ortak bir grubumuz olmadı bir ara ben ( Tuna ) Üniversite zamanında bir iki grupla çok kısa süreli olarak çalıştım ki bunlardan bir tanesi Death metal yapıyordu, çok seviyorum Death Metali ama yapmak istediğim tarz değildi, ikincisi ile de Pantera coverları yapmak üzere bir oluşuma girmiştik o da 1 -2 ay gibi kısa bir süre sonra dağıldı zaten. Sonuç olarak bir grubumuz yoktu ortak yada ayrı. Biz bu işe 2004 de start verdik. ve zaten çok uzun zamandır bu tarzı ve türevlerini( Blues / Country ) dinlediğimiz için hep Southern tarzı bir grup kurma hayali içindeydik yani başka bir tarzla başlayıp da hadi bu tarza dönelim demedik, bu iş için bir araya geldik.

 

Shatraug : Yeni bir grupsunuz ve kısa zamanda çok büyük olaylara imza attınız. şu anda SOUTHERN ROCK SOCIETY üyesisiniz. Olaylar nasıl gelişti anlatır mısınız?

 

Black Tooth : Evet kısa zamanda sanırım biraz iyi yol kat ettik. Seninde bahsettiğin gibi bu tür için kariyerli bir nokta olan Southern Rock Society ve Southern Metal Confederacy ‘e dahil edildik. Valla aslında olaylar Myspace sayfamızı açmamızla start aldı diyebilirim yani 3,5 aylık bir süreçte fırtınalar koptu bizim için :) . Önce S.R.Society den bir mesaj geldi yazıştık derken kendimizi içinde bulduk, kartlarımız geldi Amerika dan , tebrik yazısı falan geldi.Hemen ardından S.M.Confederacy den mail geldi Türkiye’de bu işin yapıldığına inanamıyorlardı ve müziğimizi çok iyi bulduklarını söylediler.Derken oraya da girdik hatta ayın grubuna bahsettiğim gibi aday dahi gösterildik.Buralara katılmamızın ardından Kanada ve Amerika’dan Southern Rock & Metal radyoları parçalarımızı istedi derken Avrupa’dan bu yönde talepler başladı. Parçalar bayağı bir yere gönderildi anlayacağın hala da gönderilmeye devam ediyor.

 

Shatraug : Peki bu camianın size ne gibi getirileri olacak?

 

Black Tooth : Bu iki topluluk fazlasıyla getiri sağladı. Birincisi takipçisi dünya çapında olan topluluklar bunlar ki insanlar bize bu sayede ulaştı dilden dile yayıldı Black Tooth adı, düşünün Myspace sitesi kurulalı 3 ayı biraz geçti profili ziyaret edenler 24.000’e yaklaşmak üzere, arkadaş talebi 12.000 lerde. O kadar çok mail ve arkadaş talebi geliyor ki bazen günde 3-4 saati sırf bunları cevaplamaya ve kabullere ayırıyorum. Bunların dışında Radyo kanalları bize bu topluluklar tarafından ulaştı. Çok büyük gruplarla iletişim fırsatı kurmayı sağladı, destek sağladı her şeyden önemlisi bizi RITA HANEY’e ulaştırdı.

 

Shatraug : Bundan farklı olarak THE SOUTHERN METAL CONFEDERACY'nin olayı nedir? Onlar tarafından da ayın grubu olmaya aday gösterilmiştiniz.

 

Black Tooth : İkisinin birbirinden farkı adlarından da anlaşılacağı gibi biri daha Southern Rock – Blues ve Country ağırlıklı gruplara yer verirken Konfederasyon çok daha sert gruplara yer veriyor. Ortak noktaları ise ikisi de Aynı kökene dayalı müzik tarzını destekliyor olmaları. Evet yukarıda da bahsettiğim gibi bizi aday gösterdiler hatırladığım kadarıyla Şubat ayı olsa gerek.

 

Shatraug : O oylamanın sonucu ne oldu bu arada?

 

Black Tooth : Biz seçilmedik, aslında seçilmeyi de beklemiyorduk bizim için aday gösterilmek dahi fazlasıyla gurur vericiydi. Düşünsenize yaptığınız bir tarzın elit kitlesi tarafından aday gösteriliyorsunuz bu sizin doğru yolda ilerlediğinizin bir göstergesi olduğu gibi tarzınızda da tescillenmenizi sağlıyor. Onlar size sen Southern Tarzı yapıyorsun diyorlarsa bu iş olmuş demektir.Mesela Redneck Metal Birliği var onlara da dahil edildik ama onlar biraz daha küçük topluluklar bu ikisine göre.

 

Shatraug : 19 Ağustos'da Texas'ta RIDE FOR DIME festivalinde sahne alacaksınız? Olaylar nasıl gelişti. Bu festival hakkında bilgi verebilir misiniz?

 

Black Tooth : Öncelikle 20 Ağustos Dimebag in doğum günü ve ölümünden sonra adına bu festival düzenlenmeye başladı. Organizasyonu düzenleyenler Dimebag in karısı RITA HANEY başta olmak üzere Black Label Society grubunun Motorcu Chapter larıdır. Amaç tüm motor tutkunlarını ve Dimebag sevenleri bir arada toplayarak onun anısını yaşatmak. Tabi bizim buraya çağırılmamız da çok ilginç oldu, çünkü bu festivale yurt dışından davet edilen ilk grubuz bildiğimiz kadarıyla. Bizi davet eden ise RITA HANEY yani Dimebag in karısı oldu, kendisi bizi Rock Society kanalı ile tanımış sanırım sonra Myspace sayfamızı incelemiş ve bir mail atmıştı, ardından iletişim başladı. Ona desteklerinden ötürü çok şey borçluyuz. Örneğin yine geçen gün bir mail geldi bakın aynen şöyleydi mail bir radyo kanalının program yapımcısından geliyordu ‘’ Selamlar, geçen gün HELLYEAH’nin albüm sunum partisinde Mudvayne üyeleri ve Vınnıe ile beraberdik sizden bahsedildi bende sizinle tanışmak ve parçalarınızı radyomda çalmak için izin istemek istedim ‘’ İnanabiliyor musunuz? Biz inanamıyoruz da :) işte bunlar hep onun sayesinde oldu.

 

 

Shatraug : Sahneye tulum giyerek çıkmak sadece bir kaç konsere mahsus bir şey miydi yoksa bu olayı benimsediniz de tüm konserlere bu şekilde mi çıkacaksınız? Bu arada neden tulum?

 

Black Tooth : Şu an tulumla çıkmıyoruz biliyorsun yaklaşık 5 – 6 konserdir farklı bir konsept var. Daha öncesinde söylediğin gibi tulum vardı, 3-5 konser sonra başka bir şey de olabilir. Bunun sebebine gelince bize göre ortak kıyafet anlayışı grup olma ruhunu tetikliyor bu birincisi, yani düşünsenize gruptaki bir elemanın diğerinden farkı yok aynı zamanda aynı ruhu, aynı zevkleri paylaştığımızın göstergesi bu. Bir ikinci etkende konserlerde sahne estetiği yaratmak... Bize göre Metal müzik her şeyi ile bir bütündür, işitsel olarak da görsel olarak da seyirciye farklılığı hissettirmelidir. Örneğin her grubun aslında kendine has bir kostümü var. Bu sadece aynı kıyafeti giymekle olmaz, gruptaki her kişinin farklı farklı kıyafet seçimi ile de olabilir. Biz ortak kıyafeti seçtik, bunun bizi daha çok kenetlediğine ve güzel bir görsellik yarattığına inanıyoruz. Ha bizi çok eleştirende oluyor ama si*imizde dahi değil. Onlara ne oluyor ki istersem donla çıkarım istersem çıplak…………

 

Shatraug : Raven Records ile anlaşmanız nasıl gerçekleşti?

 

Black Tooth : Öncelikle Raven Records elemanları ile çok güzel bir iletişim kurduğumuzu söylemek isterim. Bu iletişim sonucunda bize sağ olsunlar güzel bir çalışma ortamı ve kendimizi ifade etme özgürlüğü sundular. Tarzımızı da çok güzel benimsediler ki bu her şeyden önemlisi diyebilirim. Bütün bunlar sonucunda da aramızda bir anlaşma gerçekleşti

 

Shatraug : Dimebag Darrell'ın karısından Big Vin Records'a dinletileceğinizden bahsedilen bir mail almıştınız. Bunla ilgili bir cevap geldi mi? Raven Records ile anlaşmanızın tek albümlük olmasının sebebinin bununla bir alakası var mı yoksa ;)

 

Black Tooth : Evet dediğin aynen doğrudur ancak şöyle bir şey var ki biliyorsun Vinnie bir proje içindeydi ve bununla çok sıkı düzeyde uğraşıyordu: HELLYEAH. Nisanın ilk haftası albüm piyasaya sunuldu ve bize gelen bilgilere göre ilk günde 25.000 satmış tabi şimdi bunun turnesi falan gerçekleşecek ya da bir takım konserler filan bu yoğunlukları içerisinde bahsedildiğini biliyoruz yukarıda da belirttim ya son gelen maili HELLYEAH’nin albüm partisinde bahsimiz geçmiş. Bu da demek oluyor ki bir şekilde haber ulaşmış ama bir gelişme olma ihtimali varsa Texas konseri sonrasında olabilir ama sizin de bildiğiniz gibi öyle kolay bir şey değil “hadi gelin albüm yapalım” demezler kimseye. O yüzden böyle bir hayal içinde değiliz. Zaten 2 yılda bu noktalara kadar gelmek Amerika’da adımızdan bahsettirmek bize yetti bile. Ama Allah büyük, kısmetse o da olur ama biz hayallere göre değil gerçeklere göre yolumuzu çizmek istiyoruz. Büyük atmanın pek bir manası yok

 

Shatraug : Big Vin Records'tan çıksa iyi olurdu ama :)

 

Tabi kim istemez ki böyle bir şeyi. Dedim ya inancımız kuvvetli kısmetimizde varsa böyle bir şey olacaktır biz inanıyoruz.

 

Shatraug : Albüm kaydı ne alemde. Şubatta stüdyoya girecektiniz.

Valla sarkıtmak zorunda kaldık açıkçası bu süreyi. Geç olsun güzel olsun. Bizim için önemli olan Texas’a albümümüz bitmiş şekilde gitmek. Yoksa albüm satışı olsun da para kazanalım falan değil.

 

Shatraug : Nasıl bir albüm bekliyor bizi?

 

Black Tooth : Açıkçası Mayıs’tan önce start veremeyeceğiz. Albümün beğenisini sizler yapacaksınız.

 

Shatraug : Ne zaman piyasada olur albüm? Dağıtımı hangi firma yapacak?

 

Black Tooth : Valla dağıtım kanalları hakkında bildiğimiz bir şey yok bu konularda biraz cahiliz özellikle de ben. Bu işler nasıl yürür bilmem ama sanırım RAVEN RECORDS bu konuları düşünmüştür. Albümün piyasada olması noktasına gelince Haziran ya da Temmuz

 

Shatraug : Bu bilgileri de aldıktan sonra, OZZFEST'te Second Stage ile ilgili de bir şeyler vardı? onlar ne oldu? Gelişmeler nedir?

 

Black Tooth : Aaaaa bakın işte hani society ve confederacy nin faydalarından bahsetmiştik ya bir tanesi de buydu işte. Biliyorsunuz OZZFEST büyük bir festivalin ardından Road Show şeklinde bazı eyaletleri turluyor işte bu tur sırasında 2 sahne kuruluyor ve second stage yani ikinci sahnede gidilen eyaletin popüler gruplarına öncelik veriliyor ve sahne alacak gruplar önceden yapılan oylamalarla belirleniyor. İşte bu oylama listesinin Texas ayağında BLACK TOOTH’un da adının eklendiğini bize bildirdiler. Bildiren kişi de Organizasyonun Texas bağlantılarını sağlayan bir kişiydi ancak tabi ki bu listeler Ozzy’nin karısının eline gidiyor ve oradaki bir komisyon tarafından belirleniyor. Ancak seçilemeyeceğimiz garantiydi çünkü kolay bir şey değil bu kalkıp Türkiye'den daha albümü olmayan bir grup listeye ekleniyor ve OZZFEST gibi dev bir organizasyonda yer alıyor. Zaten olacak deseler sahneye çıkana kadar inanmazdım da. Ama burada güzel olan o listeye dahil ediliyor olabilmek. Bu bizce çok büyük bir başarı, dedim ya daha albümümüz çıkmadı 2 tane dinledikleri şarkı ile bizi o listede oylanmaya layık gördüler daha ne olsun hatta o liste belki OZZY’nin eline geçti ve bizi sitemizden dinledi. Bunlar bir başlangıçtır . Düşünün ki şu an Pumpjack gibi Güneye adını kazımış efsane bir grupla beraber sahne alacağız. Bu adamlar Arlingtonlu ve PANTERA grubunun kankileri. Pantera tarafından adlarına şarkı adanmış hehehe :) Bu adamlarla kanki olduk sohbetler ediyoruz, şimdiden bizi paritye davet ettiler onlar bize Black Tooth ısmarlayacaklarmış bizde onlara WHITE TOOTH içireceğimizi *mı g*tü dağıtacaklarını söyledik yani mükemmel içkimiz RAKI’yı. Hahahaha :)

 

Shatraug : Soracağım başka bir şey kalmadı Tuna. Ekleyeceğiniz bir şey varsa buyrun ekleyin Türkiye'yi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeniz dileğiyle. Başarılar.

 

Black Tooth : Aslında eklenebilecek pek bir şey kalmadı umarım yazıyı okuyanlara kendimizi ifade edebilmişizdir. Çok teşekkür ederiz.

biragen de yayınlanan röportajıdır..

10 üzerinden 20 numara işler bunlar. canlı olarakta izledim mükemmellerdi. en kral işler yakışır bu adamlara...

raki icirme olayini takdir ettim şahsen :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kesinlikle katılıyorum claudia .. cok farklı tarzları var... bilindik klasik türk grupları gibi degil... gercekden destek verilse dünya grubu olabilirler..

 

Panteranın izinden gidiyorsan başarılısındır demek :p Gereken destek dinleyicileri tarafından veriliyo zaten. Çok sevilen bi grup.Ne diyelim; yolları açık olsun.:clapping:

--------------------

ya bi dk :/ Davulda Onur abi yok mu ? Onur abiyle çalıyolar artık çünkü bildiğim kadarıylaki, konserlerdede onur abiyle birlikteler :confused:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Blacktooth bu sene nekadar başarılı olduğunu gösterdi ve foça rock fest bünyesinde ana sahnede yer alacak, Gerçekten Türk müziği namına bizi ileriye taşıyabilecek gruplardan birisi ve umarım diğer gruplar gibi onlarda bir gün sönmezler.Teşekkürler tanıtım için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birkere black tooth amatör bir grup değil..tabii algılarınız amatörlüğü 'albüm çıkarma' diye tanımlamıyorsa..adamların müzikal becerileri çok iyi..ki amerikadaki yarışmada dahi 1. gelen bir grubu,sadece türkiyeyle sınırlanmayan yurt dışındada tanınan bir grubun amatör gruplar başlığı altında yer alması bence gayet güzel eleştiriyi hakediyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya amatör değill diyorsunuz evet değil ama tunanın yaptığı bir röportajda nekadar mütevazi olduğunuda görmüş oldum orda amatör ruhuyla işimize sarılıp tam gaz devam ediyoruz demişti adamlar böbürlenmekden uzak yurt dışında hatrı sayılır bir hayran kitlesinede sahipler onur verici .....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya amatör değill diyorsunuz evet değil ama tunanın yaptığı bir röportajda nekadar mütevazi olduğunuda görmüş oldum orda amatör ruhuyla işimize sarılıp tam gaz devam ediyoruz demişti adamlar böbürlenmekden uzak yurt dışında hatrı sayılır bir hayran kitlesinede sahipler onur verici .....

ne yazık ki bitirdiler kendilerini :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o kadar sevmişsiniz de saymışsınız da cover grubu olarak -da dememek lazım aslında- panteranın taklidini yapan birbirleri arasında sürekli kavga eden karı kız hastası alkolik insanların takılmak ve piyasa yapmak için kurdukları basit bir gruptur bu arkadaşlar.. hepiniz kaliteli sandığınız bu grubun albümleri çıkınca ne kadar da basit olduğunu görmüştünüz inkar edemezsiniz bence.. kişisel olarak birebir tanıyorum hepsini bu yüzden bu kadar sert eleştiriyorum. bir art niyet aranmasın lütfen. kendilerini bitirmekle bize de çok büyük bir iyilik yaptılar sayın hicri bozdağ a da..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...