Jump to content

Agguelos


nevermore

Önerilen Mesajlar

Fransız fizikçi Jean-Pierre Garnier Malet, zaman ve yaşam hakkındaki düşüncelerimizi kökünden değiştirecek bir teoriye imza attı. Eşiyle birlikte kaleme aldığı, Changez Votre Future par les Ouvertures du Temps (Zaman Açılımlarıyla Geleceğinizi Değiştirin) başlıklı yapıtında zamanın sürekli akmadığını; zaman dilimleri arasında algılayamadığımız bir hızla gerçekleşen 'açılımlar' olduğunu, bunların da geçmiş, şimdi ve gelecek arasında bilgi alışverişini mümkün kıldığını söylüyor.

"La Theorie du Dedoublement / The Doubling Theory" adıyla bilim dünyasına duyurulan teoriden yola çıkılarak yazılan kitabın belki de en ilginç yönü Sümerliler, Mısırlılar ve kadim Yunanlılar tarafından bilinen bir gerçeğin yeniden ortaya çıkarılması: 25.920 yıldan oluşan güneş döngüsünün (24.840 + 1.080 yıl geçiş dönemi) başında, zamanın üç farklı birime bölünmesiyle birlikte, bedenlenen her varlığın ikiye ayrılmış olması.

 

Daha ileriye gitmeden yukarıda anlatılanları çok yalın bir dille özetlemek istiyorum:

 

Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda ama farklı viteslerde gelişen realitelerdir. Bunlar arasındaki fark edilmez 'zaman açılımları' bilgi değiş tokuşunu sağlamaktadır. Ve; şu anda yeryüzünde bulunan her insanın daha yavaş akan bir zamanda, yani geçmişinde yazarın "Double" ya da "Agguelos" (zamanın ulağı) adını verdiği bir çifti bulunmaktadır. Matafizik literatürdeki "eş ruhlar" ve "ruh ikizleri" kavramıyla hiçbir ilgisi olmayan bu paralel kişilik, ruhun amacını ve asıl sorularını bildiği için huzurlu ve sağlıklı bir geleceğin garantörü olarak yaratılmıştır. Dolayısıyla, Agguelos ile kurulan her iletişim düşüncelerimizle yarattığımız 'tehlikeli' gelecek potansiyellerini ortadan kaldıracak, gitmemiz gereken yolu kendi irademizle çizmemize yardım edecektir. Bir başka deyişle, aklımızdan geçen her düşünce farklı bir gelecek potansiyeli oluşturmakta, oluşan bu potansiyeller güçlendikçe bizi kendilerine doğru çekmekte, isteklerimizi, seçimlerimizi, seçeneklerimizi ve projelerimizi etkilemektedir. Bu etki olumsuz olduğunda, gelecekten şimdiki ana sızan yanıltıcı bilgiler yanlış bir geleceği realize etmemize sebebiyet verirler.

Günlük yaşamda karşılaştığımız problemleri, geçirdiğimiz psişik ve fizyolojik rahatsızlıkları n nedenini yaratılmış negatif gelecek potansiyellerine bağlayan Garnier Malet, Agguelos'un bunları değiştirebildiğini öne sürüyor ve derhal uyumamızı tavsiye ediyor! Neden mi? Hemen izah edeyim:

 

Uykunun R.E.M bölümünde, geçmişle şu an arasındaki zaman açılımı sayesinde, "agguelos"un enerjetik bedeniyle kişinin enerjetik bedeni yer değiştirerek birbirlerine ait bilgiyi okuyabiliyorlar. Bu etkileşimde kilit rolü oynayan faktörün "su" olduğunu unutmadan eklemeliyim. Keza Agguelos, bizdeki bilgileri okuyup geleceği inceledikten sonra önerilerini enerjetik bedeni vasıtasıyla hücrelere kaydediyor. Bilince sezgiler ve önseziler halinde yükselen bu bilgiyi dinlemek, istenmeyen gelecek potansiyellerini yaratan düşünceleri ve davranışları değiştirmek tamamen bizim irademize kalmış bir seçim. Uyku esnasında kendi çiftiyle iletişim kurmayan bilincin gidecebileceğ i tek yer, gelecekteki potansiyellerdir. Bu potansiyellerden bazıları asalaklara benzer. Onlar kendi varlıklarını sürdürebilmek için enerjetik bedene yanlış doneler verirler. Sakın kormayın, Değerli Okurlarım. Bilirsiniz, her problemin çözümü kendi içinde gizlidir. Bu durumda yapmanız gereken şey, Agguelos'u kullanma yönteminin inceliklerini belleyerek, her gece onunla dansa gitmektir. Uykuya dalmadan önce zihninizdeki en son düşünce ona söylemek istedikleriniz olmalı. Garnier Malet'ye göre bu, çok basit bir şekilde formüle edilmeli:

"Lütfen geleceğimi isteğin gibi düzenle ve şu problemi çözümleyecek en uygun çareyi bul."

Beklediğiniz cevap ve çözüm üç gün veya 40 gün içinde gelecektir. Bunun nedeni, geçmişteki zaman açılımının bizim üç günümüze; şu andaki zaman açılımının ise gelecekteki 40 güne tekabül etmesidir. Burada sizlerle paylaşmaya geyret ettiğim bilgi, kitapta anlatılanların ufak bir bölümüydü sadece. Daha geniş bilgi edinmek isterseniz, www.garnier-malet.com adresine girebilir; teoriyi İngilizce okumak için, Google'da "The Doubling Theory" başlığıyla araştırma yapabilirsiniz.

alıntı

[/color]

nevermore tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...