Jump to content

Amerikalılarla İspanyollar Arasında Geçen İlginç Diyalog


GrimReaper

Önerilen Mesajlar

Aşağıdaki konuşmalar tamamen gerçek olup, Deniz Navigasyon kanalı 106 (Finisterra / Galicia ) tarafından kayıt edilmiştir.

 

İspanyollar:

'Burası A-853, çarpışmadan kaçınmak için lütfen rotanızı 15 derece güneye çevirin. su anda 25 deniz mili uzaklıktasınız ve tam üzerimize dogru gelmektesiniz. '

 

Amerikalılar:

'Asıl siz kendi rotanızı 15 derece kuzeye çevirin.'

İspanyollar:

'Negatif ! Tekrarlıyoruz. Rotanızı 15 derece güneye çevirin.'

 

Amerikalılar:

'Sizinle ABD gemisinin kaptanı konuşuyor. Kendi rotanızı derhal 15 derece kuzeye çevirin.'

 

İspanyollar:

'Öneriniz mümkün görülmedi. Bize çarpmak istemiyorsanız rotanızı 15 derece güneye çevirin.'

 

Amerikalılar:

'(Artık sesini yükselterek) Sizinle ABD Deniz filosunun büyüklükte ikinci uçak gemisi USS Lincoln'un Kaptanı Richard James Howard konuşuyor.

Beraberimizde iki kruvazör, avcı uçakları, dört denizaltı var. Ayrıca bizi hücumbotlar destekliyor. Size TAVSİYE etmiyorum, EMREDİYORUM!

Rotanızı 15 derece kuzeye çevirin, aksi halde filomuzun emniyeti için tedbir alacağız. Derhal rotamızdan çekilin gidin.'

 

İspanyollar:

'Sizinle Juan Manuel Salas Alcantara konuşuyor. Burada iki kişiyiz. Beraberimizde bir köpek, akşam yemeğimiz, iki şişe bira ve bir de kanaryamız var. Kanarya şu anda uyuyor. Ayrıca bizi radyo istasyonu Cadena Dial La Coruna destekliyor. Şu anda İspanya'nın Finisterra Galicia kıyısında veA-853 numaralı Deniz fenerinde olduğumuzu göz önünde bulundurarak, buradan hiçbir yere gitmeye niyetimiz olmadığını söyleyelim. Deniz fenerimizin İspanya'daki deniz fenerleri arasında büyüklük açısından kaçıncı sırada olduğu konusunda hiç bir fikrimiz yok. Kayalık sahillerimize kafadan geçirmek üzere yönlenmişboktan geminizin emniyeti için istediğiniz boktan tedbiri alabilirsiniz. Ama yine de ısrarla tavsiye ediyoruz. Rotanızı 15 derece kuzeye çevirin.'

 

Amerikalılar:

'Okey, anlaşıldı. Teşekkürler...'

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında buradaki anlayış farklarını çok rahat görebiliyoruz. Ve ABD lilerin nasıl bir ruh haliyle Şu an Dünyayı ne hale çevirdiklerinide sanırım bu küçük örnekten daha iyi anlatabilecek bir şey olduğunuda sanmıyorum. Paylaşan Arkadaşa Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...