Jump to content

Sufiah Yusof


nevermore

Önerilen Mesajlar

http://lh6.ggpht.com/chinazhangzhengying/R_eKwfwd73I/AAAAAAAAAEA/umBtRfXjjvs/Sufiah+Yusof+aka+Shilpa+Lee+picture_thumb[1].jpg

 

Sufiah Yusof, 13 yaşında Oxford'da okuyan bir matematik dehasıydı. Şimdi 23 yaşında ve ismi Shilpa Lee. Acı olansa artık bir hayat kadını.

 

 

Kim derdi ki günün birinde hayatı tepetaklak değişecek? Sufiah Yusof'un ilginç yaşam öyküsü "Nereden nereye?" dedirtecek cinsten.

 

 

13 yaşında zekası ve matematikteki başarısından dolayı Oxford Üniversitesi'nde okumaya başlayan Sufiah, şimdi tüm gazetelerin manşetinde. Ancak matematikteki başarısı değil konuşulan. Profesör veya bilim adamı da olmadı. Genç kadın şimdi 23 yaşında ve 130 sterlinlik bir hayat kadını.

 

 

Londra'da yaşayan Pakistan göçmeni Sufiah'ın yaşamı gibi adı da değişti. Shilpa Lee'nin yaşamının bu yöne kaymasının en büyük nedeninin babası olduğu söyleniyor.

 

 

Internet üzerinden kendisini pazarlayan genç kız, daha küçücük bir kızken matematik öğretmeni olan babasının tacizlerine boyun eğmek zorunda kalmış, daha sonra da dayanamayıp evden kaçmış.

 

 

Artık zor bir hayat yaşayan Shilpa Lee'nin babası Faruk Yusuf ise, evde matematik dersi verdiği öğrencilerinden, yaşları 13-14 olan iki kıza tacizden tutuklanmış.

niye yazdıysam :D bize neki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...