Jump to content

Çizgi Roman Uyarlamaları(Sinema/Tv)


mysteriouslady

Önerilen Mesajlar

X-Men: First Class seriyi yeniden mi başlatacak?

 

 

 

http://img511.imageshack.us/img511/3408/xmenvq9.png

 

 

20th Century Fox’un kendisine bolca para kazandıran X-Men serisini bırakmaya niyeti yok. Bu yaz gösterime girecek olan X-Men Origins: Wolverine filmi haricinde önümüzdeki yıllarda Magneto’nun gençliğini anlatan bir solo film ve X-Men: First Class projesi var.

Marvel Comics tarafından yayınlanan X-Men: First Class adlı çizgi roman serisi X-Men’in orijinal beş üyesi Cyclops, Marvel Girl, Beast, Iceman ve Angel’ın Profesör Charles Xavier tarafından eğitilmeye başladığı ilk dönemleri anlatmaktaydı. Fox’un çekmek istediği aynı adlı film de gene benzer bir yolu izleyerek ekibin ilk kurulduğu zamanki bu genç üyelerinin hikayesini anlatacak.

Bir ekip hikayesi olması gereken X-Men filmlerinin sadece tek bir karakteri ön plana çıkartarak Wolverine şovuna dönüştüğü ve tüm filmler boyunca diğer karakterlerin geri plana itildiği inkar edilemez bir gerçek. Hayranların da X-Men filmleriyle ilgili en büyük tepkisi bu şekilde olmuştu. X-Men serisinin yapımcısı Lauren Shuler Donner tarafından yapılan açıklamaya göre X-Men: First Class filmiyle Scott Summers (Cyclops), Jean Grey (Marvel Girl / Phoenix) ve Hank McCoy (Beast) gibi diğer karakterlere ağırlık verilecek. First Class’ın ayrı bir seriye dönüşmesini umut eden Donner bu sayede izleyicilerin bu karakterlerin büyümesini görebileceklerini söylüyor.

Fakat ortada ciddi bir sorun var. Çizgi romanlarda ekibin orijinal üyelerinden olan Iceman ve Angel film serisinde olmaları gereken yaştan çok daha genç olarak uyarlandılar ve sadece yan karakterler olarak geçiştirildiler. Eğer First Class serisi Fox tarafından çekilen X-Men film serisiyle bağlantılı olacaksa bu karakterler direkt olarak devre dışı kalacak, çünkü filmleri baz alırsak Cyclops, Marvel Girl ve Beast’in gençlik dönemlerinde bu karakterlerin henüz bebek olması gerekli. Önceki film serisinde aşırı genç olan karakterler First Class serisinde olmaları gerektiği şekilde kullanılacak olursa o zaman da First Class’ın önceki filmleri yok sayarak X-Men sinema serisini yeniden başlatması ihtimali olduğunu söyleyebiliriz.

Fox yapımcılarının açıklamalarının X-Men hayranlarını pek tatmin etmiş olduğu söylenemez. Çoğu hayran Fox’un X-Men’in film haklarını bırakıp Marvel Studios‘a devretmesi yönünde görüş bildirmekte.

 

 

 

 

 

 

Mandarin filmlerde olacak mi?

 

 

http://img15.imageshack.us/img15/5876/mandarin.png

 

 

Iron Man’in azılı düşmanı Mandarin çekimleri başlamış olan ikinci filmde şu an için yokmuş gibi gözükmekte. İkinci filmin ön hazırlıkları sürmekteyken Mandarin’in filmde olacağına yönelik haberler çıkmıştı. Yönetmen Jon Favreau yapmış olduğu açıklamalarda Mandarin’i sinemaya uyarlamanın zorluğundan ve büyülü güç yüzükleri taşıyan büyü kökenli bir düşmanı Tony Stark’ın teknoloji tabanlı daha gerçekçi dünyasına uyarlamanın çıkartabileceği sorunlardan bahsetmişti.

Aslında Mandarin’in hikayeye daha ilk filmde dahil olduğunu bile söyleyebiliriz. İlk filmdeki Asya kökenli terörist örgütünün Ten Rings (On Yüzük) adlı adı direkt olarak Mandarin’e bir göndermeydi. Yapımcılar da Mandarin’in Iron Man film serisinin baş kötü karakteri olacağını açıklamışlardı.

Mandarin’le ilgili bir diğer açıklama da ilk filmde Ten Rings’in Tony Stark’ı kaçıran grubunun lideri olan Raza’yı canlandıran Faran Tahir’den geldi. İlk filmde karakteri ölmüş gibi gözükmesine karşın Faran Tahir’i yeniden görebiliriz, çünkü kendi açıklamasına göre Iron Man 2′de yeralmıyor olsa da Iron Man 3′de dönebileceğini belirtmiş durumda.

Öne sürülen tahminlere göre Iron Man 3′de herşeyin ardındaki baş kötü olarak Mandarin ortaya çıkabilir, hatta belki Iron Man 2′de bile kısa bir an gözükebilir.

Iron Man 2 hakkındaki bir diğer bilgi de Tim Robbins hakkında. Birkaç ay önce çıkan haberlerde Robbins’in flashback sahnelerde Tony Stark’ın babası Howard Stark’ı canlandırma ihtimalinden bahsedilmişti. Bu haberlerin doğru olmadığı ve Tim Robbins’in filmin kadrosunda yeralmadığı açıklandı.

 

 

Dragonball da gişe faciasi yaşadi!

 

 

http://img8.imageshack.us/img8/2937/dragonballk.jpg

 

 

Sinema projesi başladığından beri hayranlarının tepkileriyle karşılaşan Dragonball: Evolution filmi 10 Nisan tarihinde gösterime girdi. Sonuç hiç de şaşırtıcı değil, açılış haftasonunda ABD gişelerinde sadece 4,5 milyon $’lık bir hasılat elde eden film haftasonu listesine ancak 8. sıradan girebildi ve muhtemelen bir sonraki haftasonu ilk on arasında dahi yeralamayacak. Filmin ABD gişe hasılatını 10 milyon $’a dahi taşıması epey zor gözüküyor. ABD dışında gösterime girdiği ülkelerde ise 25 milyon $ hasılat elde etti.

Elde ettiği bu rakamlarla filmi çeken 20th Century Fox’un devam bölümü planları direkt çöpe gitmiş durumda, filmin maliyetini çıkarması bile epey zor gözüküyor. Filmin aldığı eleştiriler de bir o kadar kötü.

Hayranlarını daha filmin yapım aşamasında tatmin etmeyi başaramayan yapımların gişede çok kötü hasılat elde etmesi olağan bir durum. Bir süre önce gösterime giren Street Fighter: The Legend of Chun-Li filminde de benzer bir durum yaşanmıştı.

 

 

 

Karşinizda… III… Phantom ?!!!

 

 

 

http://img23.imageshack.us/img23/1268/phantomfront.jpg

 

SCI FI Channel tarafından çekilecek The Phantom uyarlamasından bahsetmiş ve kısa süre önce de başrole Ryan Carnes’ın getirildiğini belirtmiştik. Şimdi bu uyarlamadan The Phantom’un (ya da ülkemizdeki popüler adıyla Kızılmaske’nin) kostüm tasarım konsept çizimi yayınlandı.

 

http://img23.imageshack.us/img23/9540/phantomfullfront.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/4144/phantomback.jpg

 

Çizimlerden gördüğünüz üzere bilinen kostümü uyarlamada yenilemek adına epey köklü değişikliklere gidilmiş durumda. Açıklamalara göre kostümde koruyucu amaçlı kurşun geçirmez zırh plakalar, giyene hızlı hareket imkanı sağlayan bio-elektronik prostetikler, yeteneklerini 2,5 kat arttıran exoiskelet, tırmanmasını kolaylaştıran yapışkan tabanlı botlar, ısıya dayanıklı kumaş, telsiz frekansı sağlayan ekipmanlar vs. içermekte.

 

 

Açıkçası çizimlerde görünen ve Phantom’un orijinal kostümünü çağrıştırmakla uzaktan yakından alakası olmayan tasarım daha çok Batman’in film kostümü ile Smallville dizisinde Green Arrow’un giydiği kostümün karışımı bir tasarıma benzemekte. Tahmin edileceği gibi bu tasarım çizimleri yayınlanır yayınlanmaz SCI FI Channel’ın uyarlamasına yönelik sayısız olumsuz görüş nette boy göstermiş durumda.

 

 

 

 

Green Lantern: First Flight!

 

 

http://img17.imageshack.us/img17/4052/greenlanternfirstflight.jpg

 

 

Warner Bros. ve DC Comics’in direkt dvd piyasasına yönelik hazırladığı animasyon filmler furyası Superman Doomsday, Batman: Gotham Knight ve son olarak da bu yıl piyasaya çıkan Wonder Woman olmuştu. DC’nin en büyük üç ikon karakterinden sonra animasyon filmi hazırlanan yeni karakter DC’nin bu üç ikonunun hemen ardından gelen popüler karakteri Green Lantern oldu.

 

Green Lantern: First Flight adlı animasyon film Hal Jordan’ın bu ünlü süper kahramana dönüşmesini, evrenin koruyucuları Green Lantern Corps’a dahil olması ve baş düşmanı Sinestro’ya karşı verdiği mücadeleyi anlatan bir köken hikayesi. Film 21 Temmuz’da dvd ve blu-ray formatlarında piyasaya sürülecek. Fragmanını izlemek için tıklayın.

17 Aralık 2010‘da gösterime girmesi planlanan Green Lantern sinema uyarlamasının da hazırlıkları başladığı için önümüzdeki dönemlerde DC Comics ve Warner Bros.’un bu karakteri ön plana çıkaran reklamlara başlamaları muhtemel.

 

The Phantom belirlendi!

 

 

 

http://img17.imageshack.us/img17/6638/ryancarnest.jpg

 

SCI FI Channel tarafından çekilecek The Phantom uyarlamasında baş karakteri canlandıracak aktör belli oldu. Nesilden nesile geçen ünvanın son temsilcisini tv uyarlamasında canlandıracak aktör Ryan Carnes olacak. Daha önce General Hospital, Desperate Housewives, CSI: NY, CSI: Miami, Doctor Who gibi dizilerde bulunmuş olan Carnes ayrıca Clint Eastwood tarafından yönetilmiş olan Letters from Iwo Jima filminde ufak bir rolde yeralmış.

Filmin bayan kötü karakteri Lithia rolünde Isabella Rossellini yeralacak. Camerine Goodman ve Sandrine Holt da filmin oyuncu kadrosunda bulunan diğer isimler.

 

 

 

 

Wolverine gösterimden önce internete sizdi, kiyamet koptu!

 

 

http://img23.imageshack.us/img23/8025/wolverinenew.jpg

 

 

20th Century Fox’un 1 Mayıs’ta gösterime sokacağı X-Men Origins: Wolverine filminin korsan bir kopyası internete sızınca ortalık karıştı. Gösterim tarihinden bir ay önce, 31 Mart Salı günü nete sızan kopya Fox tarafından tespit edilir edilmez hemen yasal merciilerle irtibata geçilerek filmi paylaşıma açan siteden kaldırılması sağlandı. Fakat iş işten çoktan geçmiş ve sadece birkaç gün içinde film yüzbinlerce kullanıcı tarafından download edilmişti.

Fox yetkilileri internete sızan kopyanın filmin montajı ve özel efektleri tamamlanmamış, önemli ses efektleri ve müziğin bulunmadığı erken bir versiyonu olduğunu açıkladılar. Hiçbir stüdyo çalışanının elinde bulunmadığından filmin tamamlanmış versiyonunun sızmasının mümkün olmadığı, sızan versiyonun stüdyonun yapım departmanları arasında gidip gelen ön versiyonu olduğu önemle belirtilmekte.

Korsan yayınla ilgili FBI ve MPAA hemen harekete geçmiş ve bu kaçak dosyayı paylaşıma açan siteleri ve download eden bilgisayarları tespit etmeye başlamış durumdalar. 2009 yazının en önemli gişe filmlerinden biri olması beklenilen filmin yarım versiyonda bile olsa bu şekilde internete sızmış olmasının filme büyük bir zarar verebileceğini söyleyen yetkililer o versiyonu indirip izleyenler sinemada filmi izlemeye gitmezse gişe hasılatına telafi edilemez bir darbe vuracağını belirtmekteler.

 

 

Nolan artik Bat serisinde yok!

 

http://img91.imageshack.us/img91/1671/chrisnolanrg1.jpg

 

Warner Bros. tam anlamıyla şok yaşıyor. Christopher Nolan herkesi şaşırtan bir açıklama yaparak Batman 3′ü yönetmeyeceğini resmen duyurdu. Nolan aşırı yoğun beklenti içeren o denli büyük bütçeli filmleri yapmanın yoruculuğuna ve stresine dikkat çekerek bir kere daha aynı tempoya uzun bir süre girmek istemediğini bildirdi. Nolan şu şekilde eklemekte: “Anlatmak istediğim tüm hikayeyi anlattığıma inanıyorum. İkinci filmin finali ile hikayenin sonuçlanmasından gayet memnunum ve üçüncü bir film ile eklemek isteyeceğim bir şeyler olduğunu düşünmüyorum. Heath Ledger’ın ölümü de derinden sarsıcı bir olaydı. Warner Bros. yeni bir ekip ile devam etmek isterse bu kararlarına saygım sonsuz ama benim için Batman macerası sona ermiştir.”

Batman serisine ara vermek istemesi ve bu yaz çekimlerine başlayıp önümüzdeki yaz gösterime girecek bilim-kurgu projesi Inception‘ı çekmek istemesiyle Nolan yavaş yavaş Bat filmlerinden kopmaya başladığının ilk sinyalini vermişti. Warner Bros. yönetmenin üçüncü filmi devralmak isteyeceğinden aşırı umutluydu, hatta üçüncü filmin senaristi olarak adı bile geçmekteydi. Fakat Warner Bros.’un yönetmene sağladığı tüm imtiyazlar geri tepti ve Nolan resmi olarak projeden çekildiğini duyurdu.

Nolan’ın bıraktığını açıklamasıyla başta Christian Bale olmak üzere geri kalan oyuncuların da seriyi bırakması yüksek bir olasılık. Her ne kadar üçer filmlik kontrat imzalamış olsalar da Nolan’ın yerine gelecek yönetmenin seriye getireceği yeni bakış açısından hoşnut olmamaları projeyi terketmelerine neden olabilir. Bale daha önce yapmış olduğu röportajlarda Nolan giderse kendisinin de gideceğini defalarca belirtmişti.

Nolan’ın açıklamasının ardından acilen bir toplantı düzenleyen Warner Bros. yetkililerinin stüdyonun elindeki en değerli film serisi olan Batman’in başına getirmek için yeni bir yönetmen arayışına girdikleri söylenmekte. İlk haberlere göre Brett Ratner (Rush Hour 1-2-3, X-Men 3), Michael Bay (Transformers 1-2) ve Stephen Sommers (The Mummy 1-2, G.I.Joe) olası yönetmen adayları arasında bulunuyor.

Batman 3 senaryosu ise büyük olasılıkla yeniden Akiva Goldsman’a devredilebilir. Bu konuda deneyimi bulunan Goldsman daha önce Batman Forever ve Batman & Robin filmlerinin senaryolarını yazmıştı. Hollywood’un en ünlü senaristlerinden biri olan ve 2001 yılında A Beautiful Mind filmi ile En İyi Senaryo dalında oscar kazanan Goldsman’ın yazmış olduğu senaryolar arasında I, Robot, Cindirella Man, I Am Legend, The Da Vinci Code ve Angels & Demons bulunuyor. Daha önce yazmış olduğu iki Batman filminin senaryosunda yapmış olduğu hatalardan gerekli dersi çıkardığını belirten Goldsman eğer yeni filmin senaryosu kendisine devredilirse yeni Bat serisinin yaklaşımına uyan bir hikaye oluşturacağını söylemekte.

 

 

http://img24.imageshack.us/img24/1189/jokernty.jpg

 

 

Raimi günah çikardi!

 

 

http://img6.imageshack.us/img6/54/samraimi.jpg

 

 

İlk Spider-Man filmi yüksek gişe hasılatlı serinin başlangıcını yapmış ve karakterin kökenlerini bozmadan anlatması ile başarılı bulunmuştu. Spider-Man 2 ise ilk filmden daha başarılı olan nadir devam filmleri listesinde kendine yer edinmiş ve ilkini de aşan bir hasılat elde etmişti. Fakat Spider-Man 3′de yukarı doğru seyreden gidişat bozuldu. Önceki iki filmden daha fazla hasılat elde etmesine karşın film hayranları hayal kırıklığına uğratmıştı. Bunda başlıca sebep çok fazla yeni karakterin bulunması ve bu yeni karakterlerin çoğunun hakkı verilmeden çok kısa yeralmasıydı.

Spider-Man 3′ü baltalayan ve hayranların öfkesini çeken en önemli unsur ise Eddie Brock yani Venom olmuştu. Sam Raimi’nin üçüncü filmde sadece Green Goblin II ve Sandman’e yer vermek istediği, fakat yapımcılardan Avi Arad’ın yoğun baskısı nedeniyle senaryoda süregelen onca hikayenin arasına simbiot kostüm ve Venom’u sıkıştırmak zorunda kaldığı çok iyi bilinen bir gerçek. Raimi içine sürüklendiği bu zorunluluktan memnun değildi ve bunu dile getirmekten de çekinmiyordu. Nitekim korktuğu da başına geldi. Spider-Man’in en popüler düşmanı olan Venom çizgi romandaki karakterinin özünden epey koparak ve sadece filmin finalinde 5-10 dakika gözükerek hayranları büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Sonuçta serinin üçüncü halkası pek çok Spider-Man hayranını süregelen film serisinden epey soğuttu. Hatta çoğu kişi son dönemlerin popüler modasına uyularak serinin sıfırdan yeniden başlatılmasını dile getirdi.

Spider-Man 4 ve 5′in de yönetmen koltuğunda bulunacak olan Sam Raimi bir süre önce yapmış olduğu açıklamada Spider-Man 3′e yönelik eleştirileri haklı bulduğunu belirtti. Spider-Man 1 ve 2′de film üzerinde çok daha büyük bir kontrol hakkı bulunduğunu, fakat Spider-Man 3′de yapımcıların daha baskın çıkarak kendisine fazla kontrol hakkı tanımadıklarını belirten Raimi dördüncü filmde proje üzerinde tüm kontrol hakkını elinde tutmak istediğini, aksi halde filmde yeralmayacağını açıklamıştı.

Raimi bu isteğinde başarılı oldu ve serinin yeni filminde her konuda son söz hakkı kendisine devredildi. Raimi şöyle demekte: “Bu filmlere devam etmenin en iyi yolu filmlerin yaratıcı fikirleri konusunda tek ses olmam. Spider-Man’i çok seviyorum ve Spider-Man hikayeleri anlatmaya devam etmek istiyorum. Fakat sadece bu şartlar altında karaktere hakkını verebilirim.”

David Lindsay-Abeire tarafından yazılan Spider-Man 4 senaryosunun yaz aylarında tamamlanması bekleniyor. Sony filmin gösterim tarihini 6 Mayıs 2011 olarak açıkladı, bu durumda filmin çekimlerinin 2009 sonu veya 2010′un ilk yarısında başlaması lazım. Serinin başrol oyuncularından Tobey Maguire’in dönüşü kesinleşti, Kirsten Dunst’un dönüşüyse henüz resmilik kazanmadı ama Raimi’nin açıklamalarına göre büyük olasılıkla dönecek.

Sam Raimi’nin serinin dördüncü halkası ile Spider-Man 3′ün kötü anılarını unutturmayı başarıp başaramayacağını iki yıl sonra göreceğiz.

 

 

 

 

Orijinal Crow filminin yönetmeni yeniden yapima karşi!

 

 

http://img530.imageshack.us/img530/1681/brandonleeinthecrow.jpg

 

Bir süre önce Stephen Norrington yönetmenliğinde yeni bir The Crow

filminin çekilerek baş karakter Eric Draven’ın hikayesinin yeniden anlatılacağını belirtilmişti. Bu habere orijinal The Crow filminin yönetmeni Alex Proyas tepki vermekte gecikmedi.

Bu fikri çok “saçma” bulduğunu belirten Proyas açıklamasına şu şekilde devam etmekte: “The Crow’un yeniden yapımı ile hiçbir alakam yok. Başkaları ilgileniyor. Zaten o filmi yeniden yapmanın hayalini bile kurmam. Çünkü bana göre o film Brandon Lee’nin filmidir ve o zaman filmi de o yüzden tamamlamıştım, Brandon’ın anısı için. Doğruyu söylemek gerekirse filmi tamamlamamın tek sebebi oydu. Tüm bu yeniden çekim işi bence tam bir saçmalık ve bununla hiçbir alakam olamaz. Aynı o filmin ardından yapılan devam bölümleri, tv dizisi ve diğer şeylerle hiçbir alakamın olmadığı gibi.”

1994 yılında gösterime giren The Crow filminin yıldızı Brandon Lee filmin setinde kurusıkı kurşun ile kazayla vurularak ölmüştü. Lee vurulmadan önce çekimlerinin büyük kısmını bitirmişti, henüz yapmamış olduğu çekimler ise ölümünden sonra bilgisayar efektleri aracılığıyla tamamlanmıştı.

 

 

Kaynak: ign-grafikroman

mysteriouslady tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

X-men'in yeniden çekilmesi gerektiğine bende katılıyorum. Ben 3 filmdende çizgi romandaki zevki alamamıştım. Hikayeler , çizgi romanla paralel gitmiyor. Bu da hayranların canını sıkmıştır. Dragon ball'ın amerika'da gişe başarısı yakalamaması gayet doğal. Neden şaşırdılar anlamadım. DC den green lanternin filmide çekilecekmiş. Sevindim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaplumbağalar bir defa daha sinemada

 

 

http://www.webwombat.com.au/entertainment/movies/images/tmnt-3.jpg

 

 

80′ler sonu ve 90′lar başlarında aşırı popüler olan ve o dönemde üç film ile sinema salonlarına gelen Teenage Mutant Ninja Turtles (Ninja Kaplumbağalar) uzun bir aradan sonra 2007 yılında TMNT adıyla bu sefer bir CGI animasyon film ile beyazperdede gözükmüştü. Film iyi bir gişe geliri elde etmiş ve o zamandan beri bir başka filmin daha çekilme ihtimali gündeme gelmişti, fakat kaplumbağaların bir sonraki sinema yolculuğunun gene animasyon mu yoksa gerçek aktörlerle çekilecek live-action bir film mi olacağı konusunda farklı açıklamalar vardı.

 

TMNT konseptinin sahibi The Mirage Group tarafından yapılan açıklamaya göre yeni bir film için anlaşmaya varılmış durumda. 2011′de gösterime girmesi planlanan yeni TMNT filmi live-action olacak. Kaplumbağaların beyazperdeye yansıtılmasında “yüz yerleştirme teknolojisi” adı verilen efekt tekniği kullanılarak karakterlerin yüz hatlarının daha detaylı olması sağlanacakmış. 2007 yılındaki animasyon filmin yapımcısı Galen Walker ile 300, Superman Returns, 10.000 BC filmlerinin yapımcıları arasında yeralan Legendary Pictures’dan Scott Mednick yeni filmin yapımcılığını üstlenecek.

Filmin Ninja Kaplumbağalar’ın ortaya çıkışını anlatacak bir köken hikayesi olacağını anlatan Walker karakterlerin karanlık tondaki çizgi roman kökenlerine sadık kalınacağını söylemekte ve konseptin yaratıcıları Peter Laird ve Kevin Eastman‘ın ilk ortaya çıkardıkları çizgi romanların başvurabilecekleri en iyi kaynaklar olduğunu söylemekte.

 

İlk defa Mayıs 1984′de çizgi roman sayfalarında gözükerek ortaya çıkan TMNT konsepti Mayıs 2009′da 25. yıldönümünü kutlayacak. New York’da çeşitli etkinliklerle yapılacak kutlama töreni sırasında film hakkında daha detaylı açıklamalar yapılacak. New York’da düzenlenecek yıldönümü etkinliklerinden en ilgi çekici olanı ise şehrin sembolik yapılarından biri olan Empire State Binası’nın kaplumbağa yeşili şeklinde ışıklandırılması olacak.

 

 

Kaynak: superherohype

 

 

 

 

 

Thor adaylari azaliyor

 

 

http://img2.imageshack.us/img2/65/thorz.jpg

 

 

Bu yıl çekimleri başlaması planlanan Thor filmi için başrol oyuncusu arayışı devam ediyor. Thor’u fiziksel olarak uygun bir aktörle beyazperdeye taşımak için epey yoğun bir çaba gösteren yapımcılar ve yönetmen Kenneth Branagh genç Yıldırım Tanrısı’nı canlandırması için adı pek duyulmamış aktörlere odaklanarak deneme çekimleri yapmaktalar.

 

Bu adaylardan biri olan ve bir süre önce haberini yayınladığımız Alexander Skarsgard rol için önde giden isimlerdendi. Skarsgard kısa süre önce bir açıklama yaparak yönetmen Branagh ile rol için görüşmüş olduğunu, fakat o zamandan beri kendisine bir yanıt gelmediğini belirterek artık rol için adaylıktan çıkarılmış olduğuna inandığını açıkladı.

 

Bu yaz gösterime girecek G.I.Joe: Rise of the Cobra filminin yıldızlarından Channing Tatum da rol adaylarındandı, fakat bir süre önce o da açıklama yaparak adaylıktan çıkartıldığını, çünkü film yapımcılarının İskandinav görünüşlü birini aradıklarını belirtmişti.

 

 

Kaynak: ign

 

 

 

Wanted 2 senaristi belirlendi

 

 

http://img2.imageshack.us/img2/5066/wanted2q.jpg

 

 

2008 yazının bol görsel efektli aksiyon filmi Wanted‘ın devam bölümünün senaristi belirlendi. Wanted 2′nin senaryosunu Evan Spiliotopoulos yazacak. Daha önce Winnie the Pooh animasyon filmini yazmış olan senaristin diğer senaryo çalışmaları da direkt olarak dvd piyasasına çıkan Walt Disney animasyon filmleri The Little Mermaid: Ariel’s Beginning ve Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers olmuş. Bu tür çalışmalarda bulunmuş birine büyük bütçeli sert bir aksiyon hikayesinin devredilmesi kuşkusuz herkesi şaşırtmış durumda.

 

İlk filmin yönetmeni Timur Bekmambetov ve başrol oyuncusu James McAvoy ikinci filmde de yeralacaklar.

 

Mark Millar ve J.G.Jones’un Wanted adlı çizgi romanını ilham alan film çizgi romanla zerre kadar alakası kalmadığı için okurların büyük tepkisini çekmişti. Fakat gene de dünya çapında 339 milyon $’lık başarılı bir hasılat elde etmişti.

 

Kaynak: ign

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

WOLVERINE’DEN İYİ GİŞE HASILATI

 

 

 

http://img19.imageshack.us/img19/2536/wolvie.png

 

 

1 Mayıs’da gösterime giren X-Men Origins: Wolverine filminin dünya genelinde pek olumlu eleştiriler aldığı söylenemez. Şu ana dek genel görüşlerin büyük çoğunluğu filmin epey vasat bir çizgi roman uyarlaması olduğu yönündeydi. Fakat bu durum filmin başarılı bir gişe hasılatı elde etmesini engellemedi. Filmin gösteriminden önce internete sızan tamamlanmamış kopyası da yapımcıların korktuğu gibi gişe hasılatını düşürmedi.

20th Century Fox tarafından çekilen film ABD’deki açılış haftasonu hasılatında 87 milyon $ hasılat elde etti. Bu hasılat ABD sinemalarında bugüne dek Mayıs ayında elde edilmiş en yüksek üçüncü açılış haftasonu hasılatı. İlk iki sıra gene Marvel karakterlerinden uyarlama filmlere ait: Spider-Man ve Iron Man. Wolverine altı yıl önce gene Mayıs ayında gösterime girmiş X2: X-Men United filminin açılış hasılatını ise geçmiş durumda.

ABD dışı ülkelerde de film açılış haftasonunda 73 milyon $’lık bir uluslararası hasılat elde etti. Böylece gösterime girdiği ilk üç günde tüm dünya genelinde ulaştığı toplam rakam 160 milyon $ oldu.

Filmin bütçesi 150 milyon $’dı, üç günde bunu karşılayıp kara geçmeyi başarmış durumda.

Elde edilen rakamların yapımcıları tatmin ettiği muhakkak, bu durumda 20th Century Fox’un X-Men film haklarını mümkün olduğunca elinde tutmaya devam etmesi ve seriye yeni filmler eklemesi kaçınılmaz gözüküyor. Bir süredir sözü geçen Magneto ve Deadpool filmleriyle kısa süre önce Hugh Jackman’ın değindiği Wolverine 2 fikri o kadar da uzak bir ihtimal değil.

 

 

 

IRON MAN 2′DEN İLK FOTOĞRAF

 

Marvel Studios tarafından çekilen ilk film olan Iron Man elde ettiği yüksek gişe hasılatıyla 2008 yılının en kazançlı filmlerinden biri olmasının yanısıra izleyici ve eleştirmenler tarafından da çok başarılı bir uyarlama olarak görülmüştü. Gene ilk filmin yönetmeni Jon Favreau tarafından Iron Man 2‘nin çekimlerine kısa süre önce başlanmıştı.

Iron Man 2′den ilk fotoğraf da yayınlanmış durumda. Fotoğrafta Tony Stark rolündeki Robert Downey Jr. gözükmekte ve geri planda da ilk versiyondan son versiyona Iron Man zırhları yeralmakta. Büyük versiyonunu görmek için fotoğrafa tıklayın.

Iron Man 2 gösterim tarihi 7 Mayıs 2010 olarak açıklanmış durumda.

 

 

 

 

 

 

 

SPAWN FİLMİ İÇİN HALA UMUT VAR

 

 

http://img152.imageshack.us/img152/5894/spawn.jpg http://img152.imageshack.us/img152/7734/toddq.jpg

 

 

90′lı yıllarda Image Comics ilk kurulduğunda firmanın kurucuları arasında yeralan Todd McFarlane tarafından yaratılmış olan Spawn ilk defa çizgi roman sayfalarında gözükmüştü.

Hükümetin pis işlerini yapan bir gizli operasyon askeri olan Al Simmons üstleri tarafından ihanete uğrayarak öldürülür. Cehenneme gidince dünyaya geri dönerek çok sevdiği karısına yeniden kavuşmak için ruhunu ortaya koyarak şeytan ile anlaşma yapar, karşılığında cehennem ordusunun komutasını üstlenmeyi kabul eder. Fakat şeytan ona acımasız bir oyun oynar ve ölümünden beş yıl sonrasında dünyaya dönmesini sağlar. Simmons’ın karısı Wanda artık onun en yakın arkadaşı ile evlidir. Fakat şeytanın Simmons’a oynadığı tek oyun bu kadar değildir, tamamen yanmış bir bedenle ve cehennem ordusu komutanlarının giydiği bir Spawn kostümü içinde dünyaya geri gönderilmiştir. Bir Spawn olarak Simmons sahip olduğu yeni güçlerini keşfederek onu öldürenlere karşı bir intikam hareketine girişir, bir taraftan da kendini cennet ve cehennem arasındaki ebedi savaşın tam ortasında bulacaktır.

Spawn çizgi romanı büyük bir patlama yaparak çok kısa sürede en popüler çizgi roman karakterleri arasında yerini almıştı. En çok satanlar listesinde en üst sıralardan inmeyen çizgi roman kısa sürede popüler kültür içinde de kendine yer edinmiş ve Todd McFarlane’in şöhretini epey arttırarak sonradan Spawn figürlerini ürettiği McFarlane Toys aracılığıyla adını bir marka haline getirmesini sağlamıştı.

Spawn’ın bu hızlı yükseliği kaçınılmaz olarak Hollywood yapımcılarının da ilgisini çekmiş ve 1997 yılında Niew Line Cinema tarafından çekilen beyazperde uyarlaması sinemalarda gösterime girmişti. Bolca görsel efekt dışında hiçbir şey sunmayan film çok kötü bulunarak düşük bir gişe hasılatı elde etmiş, böylece tam bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Fakat aynı yıl yayınlanmaya başlayan ve toplam üç sezon süren yetişkinlere yönelik animasyon serisi filmden çok daha sert ve karanlık tonuyla kült Amerikan animasyonları arasında yerini almıştı.

Spawn hızlı yükseldiği kadar aynı oranda hızlı bir düşüşe geçti. 2000′li yıllara gelindiğinde çizgi roman serisinin satış grafiği 90′lı yıllardakiyle kıyaslanmayacak kadar gerilemiş ve çok sayıda okur kaybederek karaktere gösterilen ilgi epey azalmıştı. Todd McFarlane’in de arasıra kapak çizmek dışında seriden elini ayağını çekmesi ve McFarlane Toys’a odaklanmayı tercih etmesi karakterin düşüşündeki bir diğer önemli etkenlerden biriydi. Yakın zamanda McFarlane serinin yazarlığına geri döndü ve Spawn konseptini kökten bir revizyondan geçirerek yeni bir Spawn ile seriyi yeniden eski popülaritesine taşımaya çalıştı.

1997′deki başarısız filmden sonraki yıllar boyunca devam filmi çekilmesi gündeme geldi, fakat hiçbir gelişme olmadı. New Line Cinema yeni bir film çekmek için herhangi bir girişimde bulunmayınca da film hakları McFarlane’e geri döndü. Son on yıl boyunca zaman zaman yeni bir Spawn filmi hakkında çeşitli haberler çıktı, fakat somut bir girişim olmadı. Birara McFarlane yeni Spawn filmi senaryosu yazdığını, yeni filmi çizgi romandaki uyumsuz polis ikilisi Sam ve Twitch’e odaklamak istediğini, Spawn’ı bir yan karakter olarak hikayeye dahil etmek istediğini söylemekteydi. Fakat bir Spawn filminde Spawn’ı yan karakter olarak kullanmak fikri hiçbir stüdyonun hoşuna gitmedi. Böylece McFarlane senaryoyu değiştirmek zorunda kaldı, fakat ondan da sonuç alınamadı.

Çizgi roman uyarlamalarının altın değerinde kabul edildiği ve sürekli yeniden çevrimlerin yapıldığı son yıllarda her ne kadar ilgi azalmış olsa da hala epey popüler olan Spawn’ın da rağbet görmesi kaçınılmaz. McFarlane’in son açıklamasına göre yeni bir Spawn filminin haklarını elde etmek için kendisine beş ayrı teklif sunulmuş durumda. Bu tekliflerden bazıları filmi büyük bir bütçe ve bol görsel efektle yapmak isteyen stüdyolara ait, bazıları da daha mütevazi bir bütçe ile bağımsız türde çekebilecek stüdyoların. McFarlane ikinci şık gerçekleşirse filmi kendisi yazıp yönetebilmeyi umduğunu belirtmekte.

 

 

 

DEATH NOTE FİLM HAKLARI WARNER BROS'DA

 

 

http://img232.imageshack.us/img232/5071/deathnotensg.jpg

 

 

Tsugumi Ohba tarafından yazılan ve Takeshi Obata tarafından çizilen ünlü manga serisi Death Note‘un film hakları Warner Bros. tarafından satın alındı. Toplam 13 ciltten oluşan manga serisi daha sonra epey popüler bir anime serisi olarak uyarlanmış ve üç adet Japonca filmi çekilmişti.

Filmin senaryosunu yazması için Charley ve Vlas Parlapanides (War of the Gods) ile anlaşılmış durumda. Açıklamalara göre film 13 ciltlik manga serisinin ilk üç cildinden uyarlanacak ve daha çnce çekilmiş olan Japonca filmlerle herhangi bir bağlantısı bulunmayacak.

 

 

 

 

BLOOD FİLMİNİN ULUSLARARASI DAĞITIMI SONY’DE

 

 

http://img22.imageshack.us/img22/3561/bloodthelastvampireqw9.jpg

 

 

2000 yapımı ünlü anime filmi Blood: The Last Vampire‘ın Japonya’da çekilen beyazperde uyarlamasının uluslararası dağıtım hakları Sony Pictures Worldwide Acquisitions Group tarafından alınmış durumda. Chris Nahon (Empire of the Wolves, Kiss of the Dragon) tarafından yönetilen filmin baş karakteri Saya rolünde Gianna (My Sassy Girl, Daisy) bulunuyor. Diğer başrol oyuncuları Koyuki (The Last Samurai, Always: Sunset on Third Street), Michael Bryne (Beyond the Sea, Gangs of New York), Colin Salmon (Resident Evil, Punisher: War Zone, Clubbed) ve Allison Miller (Kings).

Dövüş koreografileri Cory Yuen (Transporter 3, Red Cliff) tarafından yapılan filmin yapımcıları Bill Kong (Crouching Tiger, Hidden Dragon, Hero) ve Abel Nahmias, senaristi ise Chris Chow.

 

 

 

LONE RANGER NİHAYET YÖNETMEN BULDU

 

 

http://img395.imageshack.us/img395/8094/loneranger.jpg

 

 

Pirates of the Caribbean üçlemesi ve önümüzdeki yıl gösterime girecek Prince of Persia filminde birlikte çalışmış olan Walt Disney stüdyosu ve yapımcı Jerry Bruckheimer tarafından çekilecek olan The Lone Ranger projesi nihayet yönetmene kavuştu. Yapılan açıklamaya göre stüdyo ve yapımcının Prince of Persia projesinin başındaki isim ve daha önce de Harry Potter and the Goblet of Fire filmini yönetmiş olan Mike Newell ülkemizde daha çok Maskeli Süvari adıyla tanınan Lone Ranger’ın yönetmen koltuğuna geçecek kişi olacak. Newell’in yönettiği diğer filmler arasında Pushing Tin, Four Weddings and a Funeral, Mona Lisa Smile ve The Young Indiana Jones Chronicles dizisinin iki bölümü bulunuyor.

Lone Ranger’ı kimin canlandıracağı hala belirsiz durumda, fakat onun sadık dostu kızılderili Tonto’yu Johnny Depp’in canlandıracağı birkaç ay önce kesinleşmişti. Filmin senaryosunu Pirates of the Caribbean‘ın senaristleri Terry Rossio ve Ted Elliott kaleme alacaklar.

 

 

 

 

JACKMAN’DAN WOLVERINE 2 FİKİRLERİ

 

 

http://img60.imageshack.us/img60/4637/xmenoriginswolverine.jpg

 

 

Hugh Jackman’ın ilk defa 2000 yılındaki X-Men filminde canlandırarak kendisini bir anda şöhrete taşıyan Wolverine rolünde yeralmaktan gayet keyif aldığı çok iyi bilinen bir gerçek. Bu hafta sinemalarımızda gösterime girenX-Men Origins: Wolverine filminde pençeli mutantı dördüncü defa canlandırmış oldu. Durum böyleyken Jackman’ın bir kere daha Wolverine olarak beyazperdede gözükmek istemesine şaşırmamak gerek.

Jackman MTV ile yapmış olduğu röportajda senaristlerle Wolverine 2 hakkında çoktan konuşmaya başlamış olduğunu dile getirmiş. Wolverine’in çizgi roman serisindeki Japonya hikayesinin büyük bir hayranı olduğu söyleyen Jackman şu şekilde devam etmekte: “Japonya’da geçen hikayede anlatabilecek çok fazla şey var. Böylesine anarşist ve dışlanmış bir karakterin kendini tamamen zıttı olan onur, gelenek ve törelerle dolu bir dünyada bularak orada yolunu bulmaya çalışması fikrine bayılıyorum. Samurayların hikayede yeralmasına da. Bu gerçekten harika. Çizgi romanda bir grup samuray kıçına tekmeyi basıyordu, üstelik onlar mutant bile değildi. Bu en başta onu tam anlamıyla şok etmişti.”

Jackman bu hikayede ilgi çekici olan bir başka unsuru da belirtmekte: “Japonya’daki öyküde ayrıca Wolverine’in aşık olduğu Mariko ile olan çok güzel bir hikaye de bulunmakta. Bu film için harika bir kaynak oluşturur.”

Jackman tüm bu fikirleri söyledikten sonra da şu şekilde eklemekte: “Gene de asıl önemli olan filmin gösterime girdiği Mayıs ayındaki duruma bakıp hala izleyici çekip çekmediğini ve karakterin ne oranda sevildiğini görmek. Eğer kimse görmek istemiyorsa o hikayeyi anlatmanın bir faydası yok.”

 

X-MEN ORIGINS: WOLVERINE GÖSTERİMDE

 

 

 

http://img504.imageshack.us/img504/9402/wolverineposter.jpg

 

 

20th Century Fox tarafından çekilen üç X-Men filminin öncesine dönerek Wolverine’in kökenlerini konu alan X-Men Origins: Wolverine filmi 1 Mayıs Cuma günü itibariyle ABD ile aynı anda ülkemizde de gösterime girmiş durumda.

Hugh Jackman’ın beyazperdede dördüncü defa Logan/Wolverine’i canlandırdığı filmde diğer önemli rol dağılımlarından bazıları şu şekilde: Victor Creed/Sabretooth rolünde Liev Schreiber (ilk X-Men filminde Tyler Mane canlandırmıştı), William Stryker rolünde Danny Huston (ikinci X-Men filminde Brian Cox canlandırmıştı), Remy LeBeau/Gambit rolünde Taylor Kitsch, Wade Wilson/Deadpool rolünde Ryan Reynolds, Scott Summers/Cyclops rolünde Tim Pocock (önceki filmlerde James Marsden canlandırmıştı), Kayla Silverfox rolünde Lynn Collins yeralmakta.

Her ne kadar konu Wolverine’in kökenlerine odaklansa da çizgi romanda Wolverine’in geçmişiyle herhangi bir alakası olmayan X-Men çizgi romanlarından çok sayıda karakterin filme yan rollerde dahil edilmesi hikayenin tutarlılığına dair X-Men okurlarının kafalarında soru işareti bırakmıştı. Filmin yönetmeni Gavin Hood’un bunu nasıl kotardığını izleyip göreceğiz.

Filmin iyi bir gişe hasılatı sağlaması halinde Magneto‘nun gençliğini anlatan bir köken hikayesi ve bu filmde yan karakter olarak gözüken Deadpool‘a ayrı bir film çekilmesi gündemde.

X-Men Origins: Wolverine filmi hakkında bugüne dek yayınlamış olduğumuz haberlere sitemizin arama bölümüne filmin adını girerek ulaşabilirsiniz.

Bale’den Batman 3 hakkinda açiklamalar

 

 

http://img404.imageshack.us/img404/6329/christianbale.jpg

 

 

Christian Bale bir süre önce Batman 3 hakkında bazı açıklamalar yaptı ve söylediklerine bakılırsa şu anda üçüncü filmle ilgili kayda değer bir gelişme yok.

“Üçüncü filmi yapacak mıyız? Doğru hikaye olması lazım. The Dark Knight gibi bir film yapıp da sonrasında hayal kırıklığı yaratacak bir şey ortaya çıkartamazsınız.” Başarılı bir üçüncü film yapma zorunluluğunun kendisini gerdiğini itiraf eden Balde şöyle devam etmekte: “İnsanlar ‘Asla iyi bir üçüncü film yapamazsınız.’ dediklerinde ‘Tamam, o halde iyi bir üçüncü film yapıp onları yanıltalım.’ diyebilmeyi isterdim.”

Bale ayrıca yönetmen Christopher Nolan dahil olmazsa üçüncü filmde yeralmaya pek de hevesli olmadığını belirtmekte. “Gerçek şu ki filmde olmak zorundayım. O şekilde kontrat imzaladım. Chris ise imzalamadı. Bu yüzden eğer yapmak istemezse ikilemde kalacağım.”

Her ne kadar Bale biraz karamsar açıklamalar yapmış olsa da Warner Bros.’un kapalı kapılar ardında çoktan Christopher Nolan ile anlaşmış olduğu yönünde dedikodular sürmekte. Nolan şu anda gene Warner Bros. filmi olan, önümüzdeki yaz çekip 2010 yazında vizyona girecek bilim-kurgu projesi Inception‘a odaklanmış durumda ve bu filmin de Nolan’ın stüdyoyla yaptığı anlaşma dahilinde olduğu söylenilmekte. Inception‘ın hemen ardından Nolan’ın Batman 3′ün ön prodüksiyonuna başlaması bekleniliyor. Hatta Warner Bros. tarafından resmi kurumlara dağıtılan listede Nolan’ın adının Batman 3′ün senaristi olarak geçtiğini daha önce açıklamıştık.

Bugüne dek çizgi roman uyarlamalarında “üçüncü film laneti” adı verilen bir durum oluştu. Başarılı ilk iki uyarlamanın ardından çekilen üçüncü filmler genellikle izleyicileri hayal kırıklığına uğrattı ve sonrasında çekilen filmler de o düşüşü devam ettirdi. Superman III, Batman Forever, The Crow: Salvation, Blade: Trinity, X-Men: The Last Stand, Spider-Man 3 başarısız üçüncü filmlere verilebilecek örnekler. Bakalım yeni Batman serisi bu laneti kırmayı başarabilecek mi?

KAYNAK:grafikroman

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alıntı da olsa yazı gayet güzeldi :D ve gerçektende "Spawn" hayal kırıklığı olmuştu.İlk izlediğimde küçüktüm ama zamanla filmin çok kötü olduğunu daha iyi kavradım :D ayrıca başarısız uyarlamalara "Daredevil" örneğinide verebilirim ki filmde tanınmış oyuncular rol olsada gayet sıradan olmuştu.Keza yazının son bölümünde sıralananlarda bekleneni veremeyen filmlerin sayısını ortaya koyuyor.Neyse umuyorum ki fantastik filmleri sadece görsel efektlere bulamanın yeterli olmayacağını anlarlar.

 

(Not: "X-Men Origins: Wolverine" gayet güzel olmuş ve izlenmeye değer olduğunu belirtmek istedim :D)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

WOLVERINE’NİN JAPONYA SEYAHATİ KESİNLEŞTİ

 

 

 

http://img385.imageshack.us/img385/9827/wolvievssilversamurai.jpg

 

 

1 Mayıs’ta gösterime giren X-Men Origins: Wolverine filmi açılış haftasonunda yapımcıların epey yüzünü güldüren bir gişe hasılatına ulaşınca yeni bir Wolverine filminin düşünülmesi de kaçınılmazdı. Sonuçta ikinci filmin haberi beklenilenden çok daha çabuk ulaştı. Hugh Jackman ve Seed Productions ortağı John Palermo’nun yeni bir Wolverine filminin hazırlıklarına başladığı açıklanmış durumda. Yapımcıların ilk işi bir senarist bulmak olacak.

Böylece Hugh Jackman beyazperdede beşinci kere Wolverine’i canlandırmış olacak. Daha önce Hollywood’da aynı süper kahramanı sinemada en fazla canlandıran aktör dört Superman filmiyle Christopher Reeve olmuştu ve bu rolle özdeşleşmişti. Jackman’da 2000 yılında gösterime giren ilk X-Men filminden beri özdeşleştiği rolde Reeve’in rekorunu elinden almış olacak.

Jackman çok kısa süre önce yapmış olduğu açıklamasında Wolverine 2′nin Japonya’da geçecek bir samuray hikayesi olabileceğinden bahsetmişti ve çizgi roman serisindeki Japonya hikayesine atıfta bulunmuştu. Yeni filmin bu konsepti temel alacağı kesin diyebiliriz.

Japonya’da geçecek bir Wolverine filminde pençeli mutantımızın karşısına rakip çıkma potansiyeli olan ilk karakter olarak akla hemen çizgi roman takipçilerinin çok iyi tanıyacağı Silver Samurai geliyor (bakınız: yukarıdaki resim). Wolverine’nin Japonya’daki bir diğer önemli düşmanları da Marvel Comics evreninin meşhur suikastçi ninjaları olan Hand örgütüydü. Hand ninjaları konsepti daha önce Elektra filminde kullanılmıştı (epey başarısız bir şekilde). Fakat Elektra filminin yapım haklarının da X-Men filmlerini çeken 20th Century Fox stüdyosunun elinde oluşu istendiği taktirde Hand’i bu sefer Wolverine filminde kullanma imkanı sağlayabilir. Bir diğer potansiyel düşman da Lady Deathstrike, gerçi bu karakter ikinci X-Men filminde yeralmıştı, fakat Sabretooth’un da ilk X-Men filminde yeralması onun değişikliğe uğrayarak Wolverine filminde kullanılmasına mani olmadı.

 

 

 

DEADPOOL FİLMİ DE KESİNLEŞTİ

 

 

http://img23.imageshack.us/img23/6163/ryanreynoldsdeadpool.jpg

 

 

Wolverine 2 filminin ardından Deadpool filminin çekileceği de kesinlik kazandı. 20th Century Fox tarafından çekilecek filmde X-Men Origins: Wolverine filminde Deadpool’u canlandıran Ryan Reynolds başrolde olacak. Film için senarist arayışı başladı.

Marvel evreninin epey geveze paralı askeri Deadpool’un filminin çekilme olasılığı zaten X-Men Origins: Wolverine filminin çekimleri başladığından beri sürekli gündemdeydi. Ryan Reynolds da karaktere özel olası bir solo film düşünülerek role getirilmişti. Fakat filmin finalinde Deadpool’un çizgi romanda olduğundan çok farklı bir şekilde ve hiç sahip olmadığı çeşitli güçlerle beyazperdeye yansıtılması karakterin hayranlarının epey tepkisini çekti. Deadpool’un kendi filminde yapımcıların Wolverine filminde karaktere verdikleri zararı nasıl toparlayabilecekleri merak konusu.

X-Men Origins: Wolverine filminin sinemalara iki farklı kopyası dağıtıldı, bu kopyaların herbirinin sonunda farklı bir sahne yeralıyor. Filmin kapanış jeneriklerinin sonuna kadar beklerseniz bu son sahnelerden birinde Wolverine bir barda Japonca konuşuyor, kuşkusuz bu sahne Hugh Jackman’ın değindiği gibi Japonya’da geçecek ikinci Wolverine filmi ihtimali düşünülerek eklenmiş. Diğer kopyadaki son sahnede ise finaldeki dövüşten sonra Deadpool’un akibeti gösterilmekte, bu sahne de tabii ki olası bir Deadpool filmi için eklenmiş durumda.

 

 

ÇİZGİ ROMAN KARAKTERLERİ FİLMLERİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

 

 

 

http://img520.imageshack.us/img520/6140/marveldc.jpg

 

 

Son yıllarda sinemayı iyice etkisi altına alan çizgi roman uyarlaması furyası ve çekilen filmleri hakkında çizgi roman karakterleri ne düşünüyor? Bu sorunun cevabı epey matrak olabilir. ItsJustSomeRandomGuy adıyla internette videoları yayınlayan bir çizgi roman hayranı tarafından kotarılan parodiler epey komik anlar içeriyor.

Çizgi roman karakterlerinin aksiyon figürleriyle yapılmış çok basit ama fazlasıyla eğlenceli animasyonlar Marvel/DC adı altında yayınlanmakta. Her bölüm bu iki firmanın birer ya da daha fazla karakterini biraraya getirerek filmleri üzerine atışmasını göstermekte. Bugüne dek çekilmiş tüm filmlerine, yönetmenlere, oyunculara, senaryolara ve filmler hakkında çıkmış haberlere atıfta bulunuyor, iyi uyarlamalarıyla böbürlenip kötü uyarlamalarına da sızlanarak tüm bunları çok başarılı bir mizahla izleyenlere aktarıyorlar.

Eğer geçmişten günümüze sinema ve tv’de çizgi roman uyarlamalarının sıkı bir takipçisiyseniz ve sinema haberlerini de yakından takip ediyorsanız sizi kahkahaya boğacak epey diyalog var, tabii iyi bir İngilizceniz olduğu taktirde. Özellikle Batman ve Iron Man’in atışmalarıyla Deadpool ve Watchmen’in olduğu klibi mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

 

 

DYLAN DOG FİLMİ DEAD OF NIGHT’TAN İLK FOTOĞRAFLAR

 

 

 

http://img22.imageshack.us/img22/228/deadofnight1.jpg

Brandon Routh‘un (Superman Returns) başrolde yeraldığı Dylan Dog uyarlaması Dead of Night filminden ilk fotoğraflar yayınlandı. Bu fotoğraflar Routh’un Dylan Dog rolündeki ilk görüntüleri. Filmin net gösterim tarihi henüz belli değil, 2009′un ikinci yarısında gösterime girmesi beklenilmekte.

Baş karakter Dylan Dog’u canlandıran Brandon Routh’un yanısıra diğer önemli rollerde vampirlerin lideri Vargas olarak Taye Diggs ve Dylan’ın yardımcısı Marcus olarak Sam Huntington yeralıyor.

Çizgi romanda Dylan Dog’un yardımcısı ve mizahi bir unsur katması için eklenmiş bir karakter olan Groucho filmde yeralmıyor. Bunun başlıca sebebi bu karakterin 1900′lerin ilk yarısında Hollywood filmlerinin ünlü komedyenlerinden Marx Kardeşler’in Groucho’sundan direkt alıntı olması. Bu karakter İtalya kökenli çizgi romanda rahatça kullanılabilmekte, fakat Amerika’da telif hakları yasasına göre izinsiz kullanıma girdiğinden filmde yeralamamakta. ABD’de yayınlanan Dylan Dog çizgi romanlarında da bu karakterin bıyığı silinip adı da Felix olarak değiştirilerek hem görünümü hem de kimliği değiştirilmişti.

Filmden birkaç fotoğraf:

http://img22.imageshack.us/img22/7480/deadofnight2.jpg

 

 

http://img22.imageshack.us/img22/2951/deadofnight3.jpg

 

 

http://img22.imageshack.us/img22/2006/deadofnight4.jpg

 

 

http://img22.imageshack.us/img22/8259/deadofnight5.jpg

 

 

 

 

 

 

STAR TREK GÖSTERİMDE!

 

 

http://img5.imageshack.us/img5/2724/startrekpromo1.jpg

 

Bilim-kurgu efsanesi Star Trek ya da ülkemizde yıllar boyunca ünlenmiş adıyla Uzay Yolu orijinal mürettebatının yenilenen yüzleriyle seriye yeni bir başlangıç yapıyor. 2009 yazının en iddialı filmlerinden olan yapım pek çok ülkeyle aynı anda ülkemizde de 8 Mayıs Cuma günü itibariyle vizyona girmiş durumda.

Gene Roddenberry tarafından yaratılan Star Trek ilk defa 1966 yılında tv ekranlarında bir dizi olarak izleyicilerle buluştu. O dönemden günümüze farklı nesillerdeki mürettebatları içeren beş farklı dizi ve tam on sinema filmi çekildi. Vizyona giren bu yeni film seriyi tamamen yeniden başlatarak serinin eski hayranlarına olduğu kadar yeni izleyici kitlesine de hitap etmekte. Filmde yıldız gemisi U.S.S. Enterprise’ın mürettebatı ise 1966′da başlayan orijinal diziden 1991′de yayınlanan altıncı sinema filmine dek süregelen, herbirinin adı bilim-kurgu literatürüne geçmiş serinin en meşhur mürettebatı. Kaptan James T. Kirk, Spock, Doktor McCoy, Sulu, Uhura, Scotty, Chekov artık yeni aktörlerle beyazperdeye taşınmış durumda.

Yenilenen Star Trek serisinin bu ilk filminde izleyiciler efsanenin en başına götürülüyor. Kirk ve Spock başta olmak üzere mürettebatın birbirleriyle tanışıp Starfleet Academy’den mezun olarak ilk defa U.S.S. Enterprise’ın köprüsüne adım atmalarına ve Kirk’ün geminin kaptanlığına gelişine şahit oluyoruz. Mürettebatı yeni bir maceraya taşıyacak serinin ikinci halkasının hazırlıkları da şimdiden başlamış durumda.

Filmin yönetmenliği ve yapımcılığını Mission: Impossible III ve Cloverfield filmi ve de tv dizileri Lost, Alias, Fringe‘in yaratıcılarından J.J.Abrams üstlenmekte. Gene bu film ve dizilerde Abrams’ın yanında yeralan yapımcı ve senarist ekip de projeye dahil diğer önemli isimler.

Star Trek’in ilk ortaya çıktığı dönemden günümüze detaylı bir tarihçesini okumak istiyorsanız tıklayın.

Sitemizin arama bölümüne de “Star Trek” yazarak film hakkında bugüne dek yazmış olduğumuz haberlere ve filmin fragmanlarına ulaşabilirsiniz.

Müsaadenizle serinin o meşhur repliğini söyleyip en yakın sinema salonunun yolunu tutacağız.

“IŞINLA BİZİ, SCOTTY!”

CROM’A ŞÜKÜRLER OLSUN!

 

 

http://img48.imageshack.us/img48/3066/conannv8db0.png

 

 

Conan hayranları artık rahat bir nefes alabilirler. Conan filminin yapımcılığını üstlenecek Joe Gatta’nın açıklamasına göre Brett Ratner projeden çıkmış durumda.

Brett Ratner’ın yeni Conan filminin yönetmenliğini üstlenmek için görüşmelerin başladığı açıklandığı tarihten beri hayranların bu seçime yönelik büyük tepkileri olmuştu. Ratner’ın filmografisinin hiç de iç açıcı olmadığını söyleyebiliriz. Kendisi daha önce gayet vasat bir aksiyon/komedi serisi olan Rush Hour 1-2-3 filmlerini yönetmiş ve de X-Men: The Last Stand ile serinin en zayıf filmine imza atmıştı. Yönetmenlik yetenekleri sorgulanan bir isim olan Ratner’ın çok beklenti uyandıran Conan gibi bir projenin başında olması da dolayısıyla herhangi bir umut vaadetmemekteydi.

Joe Gatta’nın açıklamasına göre son altı aydır yönetmenlik konusunda görüştükleri Brett Ratner’la yollarını ayırma sebepleri takvim uyuşmazlıkları. Fakat hayranların tamamınca Ratner’a yönelik süregelen yoğun eleştirilerin yapımcıların onu projeden çıkarmaya zorlamasındaki asıl sebep olma ihtimali de bulunuyor.

Şu an yeni bir yönetmen arayışı başlamış durumda. Yeni Conan filminin çekimlerine 24 Ağustos’ta Bulgaristan’da başlanılması bekleniliyor. Önümüzdeki aylarda filmin yönetmen ve oyuncu seçimlerine dair haberleri duyabiliriz.

CONAN FİLMİNİN YÖNETMEN ADAYLARI

 

 

http://img40.imageshack.us/img40/7694/conanh.jpg

 

 

Kısa süre önce Brett Ratner’ın Conan filminin yönetmenliğini üstlenmeyeceğini belirtmiştik. Filmin yapım ekibine yakın bir kaynağın belirttiğine göre mevcut yönetmen adayları şu şekilde:

James McTeigue (V For Vendetta), Marcus Nispel (Friday the 13th, Texas Chainsaw Massacre, Pathfinder), Neil Marshall (The Descent, Doomsday), Christophe Gangs (Silent Hill, The Brotherhood of the Wolf) ve Phil Joanou (US: Rattle and Hum, Gridiron Gang, State of Grace).

Tüm bu yönetmenlerin filmin yapımcılarıyla görüşmüş olduğu belirtiliyor. Latino Review sitesindeki söylentiye göre yönetmen koltuğu için en avantajlı aday Phil Joanou, stüdyonun ikinci tercihiyse Marcus Nispel’miş. Fakat CHUD sitesindeki söylentiye göre de James McTeigue ilk sıradaki aday.

Kısa süre içinde yönetmen koltuğuna geçecek ismin kesinlik kazanması ve yapımcıların epey öncelikli olarak gördükleri Conan filminin prodüksiyonunu başlatması bekleniliyor.

 

 

MILLER’IN BUCK ROGERS PROJESİ İPTAL EDİLDİ

 

 

http://img43.imageshack.us/img43/2306/buckrogers.jpg

Frank Miller tarafından yönetilen The Spirit filminin gişede tam anlamıyla hezimete uğraması ve izleyiciler tarafından yerden yere vurulması Miller’ın yönetmenlik hayallerine kısa sürede son noktayı koymuş gibi gözüküyor. Yapım firması Odd Lot Entertainment tarafından film hakları satın alınmış olan Buck Rogers‘ın Miller tarafından yönetilecek bir filmle sinemaya uyarlanacağını daha önce belirtmiştik. Odd Lot aynı zamanda The Spirit filminin de yapımcılarından biriydi ve o filmin yapımcılığını sağlayan firma yetkililerinden Deborah Del Prete görevinden istifa etti. Odd Lot’un genel müdürü Gigi Pritzker tarafından bu istifanın tek sebebinin The Spirit filminin başarısızlığı olduğu inkar edilse de filmin Pritzker’e onlarca milyon dolar kaybettirmiş olduğu tahmin edilmekte.

Del Prete aynı zamanda Buck Rogers filminin de yapımından sorumlu olacaktı. Fakat hem istifası hem de The Spirit’in muazzam başarısızlığı sebebiyle Frank Miller tarafından yönetilecek Buck Rogers projesi tamamen rafa kaldırıldı.

 

THOR’U CANLANDIRACAK AKTÖR BELİRLENDİ!

 

 

http://img34.imageshack.us/img34/2622/chrishemsworth.jpg

 

 

Marvel Studios tarafından çekilecek Thor filminin başrol oyuncusunu belirlemek için filmin yapım ekibi ve yönetmeni Kenneth Branagh epey uzun süren bir arayışa girmişlerdi. Yıldırım Tanrısı’nı hem fiziksel olarak çizgi roman sayfalarındaki ihtişamıyla beyazperdeye taşıyacak ve aynı zamanda karaktere uygun rol yapabilecek birini belirlemek kolay değildi. Aylar süren arayışa ve rol için adı geçen adaylara sitemizde de yer vermiştik.

Nihayet arayış sonuçlandı ve Thor’u canlandırması için seçilen aktör duyuruldu. Thor’un beyazperdedeki yüzü Chris Hemsworth olacak. 1.91′lik boyuyla rol için yeterince uzun olan 25 yaşındaki Hemsworth henüz kısa süre önce gösterime girmiş olan Star Trek filmindeki açılış sahnesinde James T. Kirk’ün babası George Kirk’ü canlandırmıştı.

Söylenenlere göre Chris Hemsworth rol için senaryo okumasında bulundu, fakat deneme çekimi yapılmadan oyuncu seçim yönetmeni tarafından elendi. Chris’in daha genç yaştaki erkek kardeşi Liam da rol için deneme çekimi yaptı, fakat Marvel’dan Kevin Feige eledi. Chris Hemsworth’ün menejeri ısrarcı davranınca Feige aktörün bir kere daha senaryo okuması yapmasını kabul etmiş ve bunu kaydetmiş. Bu kaydı yönetmen Kenneth Branagh dinleyince epey etkilenerek geçtiğimiz hafta deneme çekimine almış ve 16 Mayıs Cumartesi günü itibariyle de kesin karar verilmiş.

Başrol oyuncusu seçildiğine göre kısa süre içinde geri kalan rol dağılımları da açıklanmaya başlayacaktır. Çekimleri Ocak 2010′da başlayacak filmin planlanan gösterim tarihi 17 Haziran 2011.

Kaynak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[h=1]Immortel (ad vitam) ENKİ BİLAL [/h]00789478-photo-affiche-immortel-ad-vitam.jpgimmortel-ad-vitam.jpg

23'üncü yüzyılın başları...New York şehrinin üçüncü seviye bölgelerinden birinde mavi saçlı, mavi gözyaşı ile ağlayan bir kadın yaşamaktadır. Adı Jill Bioskop'tur. Horus ; şahin başlı tanrı, evrenin diğer ucundan onunla buluşmaya gelecektir... Fakat onun bundan henüz haberi yoktur. Lordlar Horus'u ölüme mahkum etmişlerdir. Yaşayacak sadece 7 günü kalan Horus, bu zaman içinde Jill'i şehrin labirentlerinde bulup baştan çıkarmalıdır. Bunu gerçekleştirebilmek için bir insan bedenine ihtiyacı olan Horus, eski bir politik suçlu olan Alcide Nikopol'ü seçer.Nikopol 30 yıl önce New York'un segmentlerine ayrılması ile ilgili detaylı bilgiye sahip olduğu için dondurularak cezalandırılmıştır. Horus, Nikopol ve Jill Bioskop ... Bedenleri, sesleri ve hatıraları birbirine karışmış garip bir üçlü...Beklenmeyen ve ortaya çıkan tek şey ise aşk olacaktır. Bu arada tanrıların piramidi Manhattan'ın gökyüzüne varmıştır, bu arada uzaylılar gökdelenlerin tepesinde gizli bir plan yapmakta ve birinci seviyede insan olmayan bir seri katil sokaklarda dolaşmaktadır. Tüm bun olaylar seçimlerin yaklaşmakta olduğu şehrin senatörü Kyle Allgood Jr. ve yarı hayatlı polis Jonathan Froebe'yi korkutmak ve harekete geçirmek için yeterli olmuştur...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

V for vendetta

V for Vendetta, 2005 yılı ABD - Almanya ortak yapımı olup 2006'da gösterime giren film. Wachowski biraderlerin sinemaya uyarlayıp yapımcılığını üstlendiği filmi, daha önce Matrix üçlemesinde yardımcı yönetmenlik yapan James McTeigue yönetti. V for Vendetta, Alan Moore'un yazıp David Lloyd'un çizdiği aynı isimli çizgi romandan beyaz perdeye uyarlandı.

Filmin başrollerini HugoWeaving ("V") ve NataliePortman ("Evey Hammond") paylaşır. Hikâye; geleceğin İngiltere'sinde (2020) geçmektedir. Diktatör bir rejime bireysel bir başkaldırının nasıl toplumsal hale geldiğini gösterir. Ağustos 2006 itibarıyla V for Vendetta ABD'de 70,511,035 $ gişe yapmış; uluslararası olarak 60,900,000 $ hasılat ile toplam kazancı 131,411,035 $'a ulaşmıştır. Film ABD'de gösterime girdiği gün 8,742,504 $, ilk hafta 25,642,340 $ gelir elde etmiştir

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTOvTic_sB0cHZzMuIHxkwftoWSmCqMDsXgNd5Xe4gLIIshJKnKRwKIF5Q6CQ

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...