Jump to content

Ana Rahmindeki Bebeğin Kimyasallardan Etkilenmesi


mistik

Önerilen Mesajlar

WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) ve Greenpeace’in ortak araştırmasına göre, doğmamış çocuklar daha anne rahminde kimyasallardan zehirleniyor. (1)

 

Göbek kordonu hakkında yapılan Yaşamın bir Hediyesi adlı araştırma, günlük yaşamımızda kullandığımız ürünlerde bulunan zararlı kimyasalların, henüz doğmamış bebeklerin yaşamına göbek kordonundan girdiğini ortaya koyuyor. Bebekleri henüz gelişme aşamasında etkileyen kimyasalların arasında hayvanların fiziki ve mental gelişimini etkileyen maddeler de bulunuyor.

 

Göbek kordonuyla beslenen bebekler vinil kaplama, temizlik malzemeleri, elektronik ve parfümlerden gelen kimyasal maddelere maruz kalıyor. Bu kimyasalların yaşamın her anında, hatta anne rahmindeyken yaşamına henüz başlamadan en savunmasız zamanlarında insan bedenine ulaştığını görmek şok edici.

 

Göbek kordonlarından alınan örnekleri inceleyerek yapılan araştırmada ortaya çıkan sonuçlar, endişe verici. Kimyasallar; konserve tenekelerinden elektrikli ev aletlerine, böcek zehirinden deodorantlara ve diş macunlarına kadar geniş yelpazede, günlük kullanımımızın bir parçası olan tüm ürünlerde bulunuyor ve bu yolla kanımıza işliyor. Araştırmada incelenen örneklerde, parfümlerde kullanılan suni kokular, su geçirmeyen kaplamalar, teflon gibi yapışmayan yüzeylerde kullanılan bileşimlerde kullanılan maddelere de rastlandı. Ayrıca yanmayı önleyici maddelerin hayvanlarda davranış ve öğrenme bozukluklarına yol açtığı ortaya koyuldu. İncelenen göbek kordonlarının %50’sinde Avrupa Birliği yasalarına göre su bazlı organizmalar için aşırı derecede zehirli olarak sınıflandırılmış triklosana (antibakteriyel ajanlar) rastlandı. Gelişmekte olan bir bebeğin kimyasal maddelere maruz kalmasının neler getireceği henüz bu konuda yeterli bilimsel araştırma yapılamadığından halen bilinmiyor.

WWF’nin Avrupa çapında yürüttüğü Detox kampanyasının direktörü Karl Wagner, yaptığı açıklamada; “Sanayi dünyasının, insan sağlığını ve doğal yaşamı tehdit eden kimyasalları kullanmasına yol açan yasal boşlukları ortadan kaldırmalıyız. Eğer bu kimyasal maddeler sanayinin söylediği gibi gerekli denetimden geçiyorsa, nasıl bu zararlı kimyasallar anne rahmindeki bebeklerin kanında bulunuyor? “dedi.

 

Avrupa Birliği’nde kimyasal maddelerle ilgili yasa teklifi REACH, zararlı kimyasalların doğal yaşam ve insan sağlığı üzerindeki zararlı etkilerini azaltma konusunda ve bu maddelerin üreticilerini daha sorumlu olmaya davet etme yolunda önemli bir adım. WWF ve Greenpeace, karar mercilerinin

 

öncelikle insan sağlığı ve doğaya önem vermelerini,zararlı kimyasalların bir an önce tanımlanmasını, kaldırılmasını ve zararlı kimyasallar yerine mutlaka başka güvenli alternatifler getirilmesini istiyor.

 

 

(1) Araştırma, Hollanda’da Groningen Üniversitesi’nde yürütüldü. Gönüllü olarak araştırmaya katılan 42 gebe üzerinde, 27 göbek kordonundan alınan kan örneklerinde 8 grup kimyasal araştırıldı.

 

Sony, H&M, Nokia, Ikea ve birçok şirket ürünlerinde zararlı kimyasal maddeleri azaltma konusunda taahhütte bulundular.

 

Alıntıdır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya surelerı karıstırabılırım

ama teratojen denen fetusun gelısımıne zararlı maddeler var

yaklasık sayılarla demek ıstedıgım ılk 30 gun ya hep ya hic yani bebek ya etkılenıyor ya etkılenmıyor

30 ıle 70.gunler arası orgonogenez dönemi fetusun organları gelısıyor...bu dönemde alınan teratojenler bebekte cıddı anomalıler yapıyor

70.gunden sonra alınan teratojenler yasmla bagdaşıyor fakat yıne de zararları oluyor

ama tabı butun bunları sıstemlı ve duzgun sekılde sunarım umarım

 

ılgınc olan DNA yapısı/sayısı teratojenler veya baska sekılde bozulan embıryoların %50 i anne fark etmeden ılk haftada düşüyor ,bu da doğal ve bence cok faydalı bır elımınasyon

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cep telefonu yakın tarıhte cıkan bır alet....etkılerının net olarak gözlenmesı ıcın bence bıraz daha zaman gerek ama tahmınler mutlaka olacaktır

beyın tumoru rıskını artırdıgını duydum özellıkle 20 cm lık mesafede

:p ne ugrasıyoruz mıstık kestırmeden ölelım,kurtulalım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...