Jump to content

Kayıp Kıta Atlantis Bulundu mu ?


atiay89

Önerilen Mesajlar

http://www.resimupload.org/img/lfhjfx6q62_thumb.jpg

 

 

 

http://www.resimupload.org/img/whnxtupq3z_thumb.jpg

Atlas okyanusunda tespit edilen 'gizemli' şekillerin kayıp kıta Atlantis'e ait harabeler olabileceği belirtildi.İngiliz The Sun Gazetesi'nin haberine göre, ördüğünüz bu fotoğraf, batan efsane şehir Atlantis'in fotoğrafı olabilir. Fotoğraf, Atlas okyanusunun yaklaşık 5,5km derinliğinde, deniz tabanında neredeyse Galler boyutlarındaki mükemmel bir üçgen siteyi gösteriyor. Büyük bir şehir gibi duran site oldukça geniş ve doğal olarak oluşmuş gibi. Üçgen, sınırlarla çevrilmişe benziyor.

Alınan bilgiye göre, geçtiğimiz gece kayıp metropolisin bulunmuş olma olasılığı okyanus bilimcileri ve jeofizikçileri heyecanlandırdı. Site Afrika'nın batı kıyısından yaklaşık 1000km uzaklığında ve Kanarya Adalarına daha yakın.Bu yer, ünlü filozof Plato tarafından kayıp şehir Atlantis'in olduğu yer olarak söylenen bölgeye yakın. Plato, Atlantis'in MÖ9700 yıllarında deprem nedeniyle batan bir ada medeniyeti olduğuna inanıyordu.

Haberin yayıldığı gece Atlantis üzerinde en büyük araştırmayı yapan otoritelerden birisi olan New York State University'den Doktor Charles Orser bu bulguyu ‘büyüleyici' olarak nitelendirdi. Doktor, Orse “Site, Atlantis için önerilen yerlerden en öne çıkanı. Coğrafi bir şekil olsa bile, daha derin bir araştırmayı hak ediyor" dedi.Atlantis'ten bahseden filozof Platon, kıtanın M.Ö 9700'de, yani yaklaşık 12 bin yıl önce sulara gömüldüğünden bahsetmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...