Jump to content

Hz.Mehdi 2015 Yılında Gelecek


psychick

Önerilen Mesajlar

İLAHİ GİZLİ SIRLARIN ORTAYA KURAN MUCİZE AYETLERİ VE HADİSLERLE,KEHANETLERLE AÇIĞA ÇIKMASI

218 YILLIK GELECEĞİN TARİHİ DÖNEMİNİ OLUŞTURAN İP UCU RAKAMLARI ,YANİ MATEMATİKSEL VE TARİHSEL SÜRELERİN KAYNAKLARININ HEPSİ HZ. MUHAMMED (S.A.V)TARAFINDAN 1385 YIL ÖNCE BİLDİRİLMİŞ VE GÜNÜMÜZE KADAR HADİS KİTAPLARI İLE ULAŞTIRILMIŞTIR.

218 RAKAMININ BİLEŞEN VERİLERİ

30 ,33,7,38,40,70=218 YIL EDER.BU RAKAMLARDAN SADECE 70 RAKAMI,PEYGAMBER TARAFINDAN ÖNCEDEN BİLDİRİLMEMİŞTİR.ONU BİZ BULDUK

DİĞER İPUCU RAKAMLARIN TOPLAMI=

30,33,7,38,40=148 YIL,BU RAKAM ANA TOPLAM 218 YILDAN ÇIKARTILIR VE SON 70 YILLIK DÖNEM BULUNUR.BU 70 YILLIK SON DÖNEM BÜYÜK KIYAMETTEN ÖNCEKİ ,PUTPEREST KAFİRLERİN DÜNYADA HAKİM OLACAĞI VE İSLAMİYETİN YOK OLACAĞI,ALTIN ÇAĞIN YAŞANMAYACAĞI,HAK VE ADALETİN OLMAYACAĞI DÖNEMDİR.DİĞER RAKAMLARIN İŞARET ETTİĞİ MANALARA BAKALIM

30 YILLIK DÖNEM=HZ. MEHDİ MUHAMMED'İN 1986 VE 2015 YILLARI ARASINDA BEBEK VE ÇOCUK OLARAK GİZLİ KALACAĞI DÖNEM.09.02.1986 DA DOĞDUĞU İÇİN,1985+30=2015=MEHDİNİN ORTAYA ÇIKACAĞI YIL OLARAK KABUL EDİLİR.(09.11.2015-CUMA).

33 YIL İSE,MEHDİNİN 2015 TEN 2047 SONUNA KADAR ,İSA OLMAKSIZIN KRALLIK YAPACAĞI DÖNEM

7 YIL İSE MEHDİ'NİN İSA MESİH İLE BİRLİKTE İSLAMA HİZMET EDECEKLERİ DÖNEMDİR.

38 YIL İSE,HZ.İSA'NIN 2048-2093 YILLARI ARASINDA MEHDİNİN DEVAMI OLARAK İSLAMA HİZMET EDECEĞİ HAK VE ADALET NİZAMINI SAĞLAYACAĞI DÖNEM.

40 YIL İSE,2093-2203 YILLARI ARASINDA ZAMANIN 12 MİSLİ KISALACAĞI 110 YILLIK DÖNEM İÇİNDE BAŞTAKİ 40 YILIN İÇİNDE TÜM DÜNYA MÜSLÜMANLARININ SON 40 YILINI 2133 E KADAR GÖSTERİR. 7O YIL KAFİRLERİN KIYAMETTEN ÖNCE YAŞAYACAKLARI KISA VE EN SON DÖNEM

 

BÜYÜK KIYAMET ALAMETİ OLAN MEHDİ MUHAMMEDİN 1986 YILINDA DOĞMASI,GELECEĞİN TARİHİ DÖNEMİNE AİT 218 YILLIK SÜRECİN BAŞLAMASI

 

Dünyamız 9.şubat.1986 yılında ,Beklenen İslami Kurtarıcı, Mehdi Muhammedin doğması ile 218 yıllık Geleceğin Tarihi dönemi başladı.Bu durum bizim ispatlanmış tahminimizdir.Yani ispatlandığı için bir bakıma İslami kaynakların doğrulaması ile kesinlik kazanmış olmaktadır.Mahşerin Habercilerinden birisi olan Halley Kuyruklu Yıldızı,9.Şubat 1986 tarihinde Dünyamıza uğradığında ,manevi bakımdan üç şeye müjde işareti vermiştir.

 

1-Beklenen Mehdi Muhammed dünyaya bebek olarak gelmiştir.Şu anda 20 yaşındadır.Kimliği gizlidir.Yeride gizlidir.30 yaşına geldiğinde 9 kasım2015 tarihinde ortaya çıkacaktır.

 

2-Halley Kuyruklu yıldızın gelmesi Kıyamete kadar sürecek olan ,218 yıllık Geleceğin Tarihi sürecini başlatmıştır.Bu süreç aynı zamanda 10 Büyük Kıyamet Alametinin tamamının görülüp yaşanacağı süreç olmaktadır.

 

3-Halley Kuyruklu Yıldızı ,aynı zamanda Gayb Aleminin bilinmez gizli sırlarının ,SIR DEŞİFRE KİTAPLARI olan,(Ruh -Madde Yayınları,Bilgi Kitabı,Ra Bilgileri,Kuranın gizli şifreleri,Mahşerin Habercileri ve Kuranın 7777 Mucizesi,19 Mucizesi gibi kitaplar vasıtası ile ortaya çıkacağını,Yani İncil Tevrat ve Kuran gibi kutsal Din Kitaplarının önceden haber verdiği,gizli sırların açılıp saçılacağını müjdelemiştir.Hepside gerçekleşti.Herkes tamamen duymasada bir kısım insanlar bundan haberdardır.

 

Kuyruklu Yıldız Halley aynı zamanda Yeniden Doğuş yani Reenkarnasyon gerçeğine ait, gizli Dini sırların Melek ve Şeytanlara, Cinlere ait gizli sırlarında deşifre edilip ,herkese açıklanacağını müjdelemiştir.Bu konuda ,özel Araştırması olanlar, birbirlerinden habersiz, bağımsız çalıştıkları için bir fikir uzlaşması resmen yapılamamıştır. Basın -Medyada bu Araştırmacı İnsanların Araştırma sonuçlarına kasıtlı olarak duyarsız davranmaktadır,ilgisiz kalmaktadır.

 

Basın-Medya halkın uyanmasını istemeyenlere hizmet etmektedir.Nice dandik haberler, Tv.de, Gazetelerde boy boy hergün yer alır.Fakat Tanrısal Gaybi sırların deşifre konusu,ilahi boyutta olmalarından dolayı yer almaz bir türlü.Aslında bunu yapanların Tanrıya karşı ,Tanrının Gizli sırlarının ortaya çıkması hususuna karşı,samimiyetsiz ve saygısız olduğunuda göstermektedir. Manevi yönden Toplumun bilinçlenmesini engelledikleri için ,Tanrıya karşı vebalden kurtulamazlar.

 

Yarın çok geç olduğunda İnsanlığın topluca Tanrıya yönelmeleri ve dua etmeleri onları kurtarmıyacaktır.Bu kısır döngü zaten aynı biçimde binlerce yıldır devam etmektedir.Ölüm anında tövbe ve pişmanlık içine girilen ve yaşanan tehlikeyi ,sıkıntıları ortadan kaldırmaz ve herkes hak ettiği belayı ve cezayı bulur.Aslında bu duyarsızlığın temelinde Siyasal Dincilerin, kendi dinleri adına, laikliği , Demokrasiyi ,Cumhuriyeti, Özgürlüğü ve insan Haklarını engellemelerinden dolayı olmaktadır.Bu yüzden herkes, Din kavramlarını açıkça sırları ile beraber tartışmaktan kaçınmaktadırlar.

 

Yani suç Hiç bir Dinde değildir, fakat Dini kendi arzularına göre yönlendiren Siyasal Dincilerindir. İşte bu yüzden Küçük Kıyamet olan yeni Nuh Tufanı ve Büyük Deprem ve Tsunamiler kapımıza dayandı.

 

 

Aşagıda verilen tarihler sadece bir kaç alimin araştırmaları hesaplamaları sayesinde bulunmuş bazı tahminler, bakın tahmin diyorum, ne kadar gerçek oldugunu ALLAH bilir, bizde bekler gerçekligini veya yalan oldugunu zamanla görürüz, verilen tarih bizden çokta uzak degil neticede...

 

 

Ne kadar dogru bilmiyorum ama verilen örnekler ve hesaplamalar dikkatimi çekti, yinede kesin konuşmamak lazım, aslı olmayabilir..

ALINTIDIR

 

 

üstteki yazılı olanlar kehanettir en doğrusunu allah bilir gaybı bilen yalnız odur okuduğum ve ilgimi çeken bu yazıyı sadece yorumunuza açmak istedim sevgiler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben kaynağını bulamadım yani bu kehaneti kimin ileri sürdüğünü

--------------------

kuranda hz mehdinin geliceği bildirilmiştir fakat üstteki idda şeklinde değil elbetteki mehdinin geleceği dönemdeki alametler vardır birde ortaya çıkış dönemindeki bir takım alametler vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben kaynağını bulamadım yani bu kehaneti kimin ileri sürdüğünü

--------------------

kuranda hz mehdinin geliceği bildirilmiştir fakat üstteki idda şeklinde değil elbetteki mehdinin geleceği dönemdeki alametler vardır birde ortaya çıkış dönemindeki bir takım alametler vardır.

 

ne alametler yaw ben izledim baktım saçmalık dünya değişiyor halen farkında değilsiniz kuran ayetlerini bilmeden kehanetleri açıklıyorsunuz, ayetlerden açıklama olmadan nasıl mehdi geleceğine bakıyorsunuz, h.z muhammet böyle açıklama yapmamıştır, kimse aldanmasın :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi Hz. Mehdi'yi daha iyi tanımamız için Ehl-i Sünnet ve Şia alimlerinin kendi kitaplarındaki Hz. Mehdi ile ilgili nakletmiş oldukları hadislere bir göz atalım:

 

Resulullah (s.a.v)'den nakledilen şu iki hadis, Hz. Mehdi ve kıyamını inkar eden kimselerin küfrünü açıkça ortaya koymaktadır:

 

1- "Mehdi'nin çıkışını inkar eden, MUHAMMED'e indirileni inkar etmiştir..."

2- "...Mehdi'yi inkar eden şüphesiz kafirdir."[4]

 

Hz. Peygamberden sonraki İmam ve halifelerin on iki kişi olduğu, Şia ve Ehl-i Sünnet'in birçok kitaplarında nakledilmiştir, biz onlardan sadece iki tanesini Ehl-i Sünnet kitaplarından naklediyoruz:

 

1- Resulullah (s.a.v) buyurmuştur ki:

"Benden sonra on iki halife gelecektir."[5]

 

2- Yine Resulullah (s.a.v) Veda haccında buyurmuştur ki:

"On iki halife oldukça bu din, düşmanlarına karşı hep muzaffer olacak ve hiçbir muhalif ve münafık ona zarar veremeyecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunu ayetlerle değil fakat sahih hadislerle açıklayabilirim araştırıp inkar etmiyorsan zaten inanıyorsun demektir hz mehdinin geleceğine

--------------------

HZ. İSA VE HZ. MEHDİ'NİN GELİŞİ HAKKINDAKİ SAHİH HADİSLERDEN BAZILARI

 

... Vallahi muhakkak ve muhakkak Meryem oğlu İsa inecek, hem adil bir hakem, adaletli bir hükümdar olarak inecek... (Sahih-i Müslim, Bir Şerhin-Nevevi, Cilt II, s. 192; Kitab-ul İman, Bab-u Nuzül-i İsa İbn-i Meryem, Kenzul Ummal, 14/332)

 

İsa bin Meryem (Meryem oğlu İsa) adil bir hakim ve adaletli bir imam olarak inmedikçe kıyamet kopmayacaktır... (Sünen-i İbni Mace, 10/340)

 

Nefsim, kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, Meryem oğlu İsa'nın adalet sahibi olarak inmesi yakındır... (Ebu Hureyre r.a. / Buhari, Büyu 102, Mezalim 31, Enbiya 49; Müslim, İman 242 (155); Ebu Davud, Melahim 14 (4324); Tirmizi, Fiten 54 (2234)

 

Onunla (İsa ile) benim aramda hiçbir peygamber yoktur. O şüphesiz inecektir... (Buhari, Müslim, Ebu Davud ve Tırmizi, Büyük Hadis Külliyatı, Rudani, 5. cilt, s. 380)

 

Hayatım elinde olan Allah'a yemin ederim ki, Meryem oğlu (İsa aleyhisselam)'ın adil bir hakim olarak sizin içinize inmesi muhakkak yakındır... (Sahih-i Müslim, 6/532)

 

... Nihayet Meryem oğlu İsa iner ve Müslümanların emiri (Hz. Mehdi) ona: Gel, bize namaz kıldır, der. Bunun üzerine İsa: Hayır, Allah'ın bu ümmetebir ikramı olarak sizin bir kısmınız diğer bir kısım üzerine emirlersiniz,der. (Sahih-i Müslim, c. 1, s. 209)

 

Nasıl helak olur bir ümmet ki, evvelinde Ben (Hz. Muhammed sav), sonunda Meryem oğlu İsa (a.s.) ve ortasında da Ehli Beytimden (benim soyumdan) Mehdi vardır. (Celaleddin es-Suyuti, "Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman", Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Ali bin Hüsameddin El Muttaki, s.78)

 

Mehdi bu ümmettendir ve Hz. İsa’ya imam olacaktır. (Celaleddin es-Suyuti, “Kitab-ül Burhan fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman”, Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Ali bin Hüsameddin El Muttaki, s.79)

 

...Ümmü seleme (r.a.) şöyle demiştir: Resulullah (s.a.)'i şöyle buyururken işittim: "Mehdi benim ailemden, Fatıma'nın oğullarındandır." (Sünen-i Ebu Davud, Cilt No. 14, Sayfa No. 402, 4284)

 

...Ali (b. Ebi Talib) (r.a.)’dan; Rasulullah (s.a.)’in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir. Dünyanın ömründen sadece bir gün kalsa bile, Allah (c.c.) benim Ehl-i Beyt’imden bir adam (Hz. Mehdi'yi) gönderecektir. O dünyayı, (daha önce) zulümle olduğu gibi, Adaletle dolduracaktır. (SÜNEN-İ EBU DAVUD, Cilt No. 14, Sayfa No. 402, 4283)

 

Mehdi ile müjdelenin. O Kureyş'ten ve Ehl-i Beyt'imden bir kişidir. (Kitab-ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s.13)

 

Dünyanın ömründen sadece bir gün kalsa bile, Allah (c.c.) benim Ehl-i Beyt'imden bir adam (Hz. Mehdi'yi) gönderecektir. O dünyayı, (daha önce) zulümle olduğu gibi, Adaletle dolduracaktır. (Sünen-i Ebu Davud, Cilt No.14, Sayfa No. 402, 4283)

 

Onun (Mehdi'nin) hilafetinden yer ve gök ehli, hatta havadaki kuşlar bile razı olacaktır. (El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 29)

 

... Mehdi, Resulullah'ın bayrağı ile, insanların başarına bela üzerine bela yağdığı ve çıkışından ümit kesildiği bir sırada çıkar... (Kitab-ül Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 55)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben ALLAH'a sordurayım cevabı gelir, halen ayetleri açıklamıyorsunuz veda hutbesinden bahsediyorsunuz, ayetleri açıklayın inkarda etmiyoruz arkadaşım :derisive:

 

kesin bir dille Kuran da yazılmıyor demek yanlış bence. Siz araştırdınız mı acaba burda herkese Kuranda böle bişey yazmıyor inanmayın diyorsunuz?? Arkadaş yukarda gayet güzel açıklamış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

psychick

 

Bu yazi nerden alinti acaba?

 

Kimler yazmis veya hazirlamis?

 

Peki bu yaziyi hazirlayan kisilerin-grubun-gruplarin sence bu tip korkutmalardan bir cikari olabilir mi?

 

Peki baska sorular da sorayim

 

Dünyanin dört bir yaninda cikan yeni dinlerin-mezheplerin-inanc gruplarinin liderlerinin diyeyim bu tip korkutmalar-söylentiler (ki bu mezhepler iddialarini da kendilerine inandirmak üzere sectigi insanlara göre de kanitliyorlar) sayesinde kendilerine inandirdigi insanlardan inanilmaz ölcülerde faydalandigini,

 

Baslarindaki insanlarin kendine inanan kadinlardan haremler kurdugunu , bu insanlari ordulari gibi kullandigini biliyor musun?

 

Neden acaba ben böyle bir benzerlik görüyorum bu yazilarda ve bu yazilarin altindaki insanlarda?

 

Veya neden ben bu gönderdigin yazilarda ;ki seni tenzih ediyorum , iyi niyetli inanan bir insan olduguna eminim, Dinlerin temelindeki baris, kardeslik,dogruluk ,güzellik mesajlarini göremiyorum da art niyet görüyorum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kesin bir dille Kuran da yazılmıyor demek yanlış bence. Siz araştırdınız mı acaba burda herkese Kuranda böle bişey yazmıyor inanmayın diyorsunuz?? Arkadaş yukarda gayet güzel açıklamış.

 

arkadaş gerekli açıklamayı geçte olsa yapmıştır teşekkür ederim verdiği açıklama için

konu hadisi şeriflerde yer alıyor, h.z mehdi gelecektir ama kesin tarih belli değil yanlış olan burasıdır,kesin tarih koymak yanlıştır, geleceği açıklanır ama kesin tarihler olmadan açıklanmamalıdır :ermm:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

psychick

 

Bu yazi nerden alinti acaba?

 

Kimler yazmis veya hazirlamis?

 

Peki bu yaziyi hazirlayan kisilerin-grubun-gruplarin sence bu tip korkutmalardan bir cikari olabilir mi?

 

Peki baska sorular da sorayim

 

Dünyanin dört bir yaninda cikan yeni dinlerin-mezheplerin-inanc gruplarinin liderlerinin diyeyim bu tip korkutmalar-söylentiler (ki bu mezhepler iddialarini da kendilerine inandirmak üzere sectigi insanlara göre de kanitliyorlar) sayesinde kendilerine inandirdigi insanlardan inanilmaz ölcülerde faydalandigini,

 

Baslarindaki insanlarin kendine inanan kadinlardan haremler kurdugunu , bu insanlari ordulari gibi kullandigini biliyor musun?

 

Neden acaba ben böyle bir benzerlik görüyorum bu yazilarda ve bu yazilarin altindaki insanlarda?

 

Veya neden ben bu gönderdigin yazilarda ;ki seni tenzih ediyorum , iyi niyetli inanan bir insan olduguna eminim, Dinlerin temelindeki baris, kardeslik,dogruluk ,güzellik mesajlarini göremiyorum da art niyet görüyorum?

 

:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu başlığı açan arkadaşıma sesleniyorumm jnm arkadaşım benimm mshdi zaten var 2012 de meydana çıkacak kendini göstercek 2015 gelior die bi saçmalık olamazz...heee gerçi ben mehdiye inanmıyorumm o ayrı meselee..burdan şu sonuca çıkıorzz..iki tane saçma bir teori varsada ikisinede inanmamak gerek...asıl kıyamet alametleri budur iştee!!!HER KAFADAN FARKLI SES ÇIKACAK VE HERKEZ DURMADAN BÖLE TERORİ UYDURACAK...HER MEYDANA ÇIKAN BEN HZ.BİLMEMNEYİM DİCEK ASIL KIYAMET ALAMETİ BUDURR!!!!!!

 

 

(bkz:kalk sabah oldu)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...