Jump to content

Atatürk dememişti


theangelofdeath

Önerilen Mesajlar

“Türk Aleminin en büyük düşmanı komünistliktir. Her görüldüğü yerde başı ezilmelidir.” Sözüne ” masonizm” i de ekleyerek, Atatürk’ün “Türk Aleminin en büyük düşmanı masonluk ve komünistliktir. Her görüldüğü yerde başı ezilmelidir.” Şeklinde bir sözü olduğunu, katılımcılara hatırlatma amaçlı olarak kullandığınız, katılımcılarca bizlere iletilmiş, ayrıca TV çekimleri izlemesinde de görülmüştü. Sn. Balaman; Atatürk’ün el yazsıyla yazılı olduğu ileri sürülen bu uydurma sözü; ilk kez Münir HAYRİ Taha AKYOL “ ortaya atmış ve kullanmıştır. Daha sonra 1964 yılında Adalet Partili Senatör, Dr Fethi Tevetoğlu “Toprak Dergisi”nde bu yazıyı kullanmıştır. Söz konusu dönemde Gazeteci ve yazar olan Çetin ALTAN; “Bu El yazısı Atatürk’e Ait değil” diyerek, İsveç’te kaligrafi konusunda uzman ve uluslararası düzeyde bilirkişi niteliği taşıyan bir kuruluşa yaptırdığı inceleme sonucunda, Bu yazı ile ilgili olarak “yazının Atatürk’e ait olduğunu söylemenin mümkün olmadığı, uydurma olduğu” Gerçeği ortaya çıkarılmıştır…

 

Ayrıca Çetin Altan, bu nedenle yazıyı yazan kişiyi de Mahkemeye vermiştir… İsveç’e Gönderilen söz konusu yazının “Atatürk’e ait olmadığına karar verilmiş” ve Mahkeme Çetin Altan’ı haklı bulmuştur..Yazıyı yazan Münir HAYRİ, olayı Yurt Dışı Mahkemelere Taşımıştır.Uluslararası Mahkemede;“O yazının sonradan ekleme olduğuna ve Atatürk’e ait olmadığına” karar verilmiştir. Daha sonra Münir Hayri o yazıyı “Cam üzerinden kopya ettiğini itiraf etmiştir”.. Konu ile ilgili belge ve bilgiler, ATATÜRK VE KOMÜNİZİM ( Rasih Nuri ileri TTK yayını ) , Prof. Dr. Alpaslan Işıklı ve eski milliyet gazetesi yazarı tarafından kamu oyuna duyurulmuştur.

 

Sn. Başkan; Atatürk’e ait olmadığı kesin delillerle kanıtlanmış bir sözü, ona aitmiş gibi ulu orta, daha’da acı olanı bir toplantıda kullanması yadırgatıcıdır. Bu bilgisizlik kaynaklı değilse, (Sn.başkandan öğrenmek isteriz.) Kurtarıcımız ve kurucumuz yüce Atatürk’e değişik cepheden bir saldırıdır. Hatırlatırız‘ki; Atatürk’ü sevmeyebilirisiniz, fikirlerini benimsemeyebilirsiniz. Ama ona asla saldıramazsınız . Sn. Başkan sizi; Atatürk’e saldıranların safında görmek istemiyoruz. Çünkü o saflarda olanların taşıdıklarını sandıkları kanlarından kuşku duyuyoruz. Bilnmesini isteriz’ki; ülkemizin bu gün içine sürüklendiği durumdan birinci derecede, Atatürk’e ve kurduğu cumhuriyete her fırsatı değerlendirerek saldıranlar sorumludurlar. Bu düşüncelerimizi sizlerle de paylaşmak istedik.

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En güzel cevabı verdin ve noktayı koydun. Araştırma için teşekkürler.

Bazıları umarım Atatürk ü bahane ederek karşıt siyasi görüşleri yıpratmaktan vazgeçerler artık!!! Siyasete dini bile karıştırdınız; bari Atatürk ü karıştırmayın!!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...