Jump to content

Dünya Hali


grim

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar doğru yere mi açtım bilmiyorum ama bu konunun açılması lağzımdı.belki başka üyeler açmıştır araştırma yapmadım bu konuyu açmak istiyorum..

 

işte geldik dünyaya bi hiç uğruna.ölmek için mi? savaşlar,ölümler,kıtlık açlık vb. kimse ama kimse dünyaya olumlu bişeyler bırakmaya yanaşmıyo.bizim milletimiz öleki kendi çıkarı için bütün insanlığı yok edebilir.ama diğerlerine saygı ile yaklaşsak,sevgi aşılasak onlara sadece kavga için birleşeceğimize sadece insanlığı dünyayı kurtarmak için birleşsek.ozon tabakası kirleniyo neden biz kokmayalım diye.evet şaka değil biz o deodarantları kullanarak bütün dünyayı etkiliyoruz.sırf o da değil.fabrikalar atıklar dünyamız yok oluyo.hadi bunları bırakın ya sadece su tasarrufu etmekten bile acizis.ya arkadaşım suyu fazla akıtmıcam bu ya sadece bu.bunu yapınca sana altın madalya yada para vermicekler ama sen değilsin bile başkaları yaşıcak.gelecek yaşıcak.şimdi den geleceği köreltmenin ne anlamı var.manyak mısın abi sen.ölcen gidicen ya.biraz kendine bak biraz çevrene bak.bu klasik bişeydir ama sokağınıda değil mahalleyide değil sadece apartmanın,evin yada nerde yaşıyorsan onun önünü temiz tutsan yemin ederim sokağı o kadar temiz olurki bal dök yala ya.bu kadar acizken nasıl yaşıcaz.yeni nesil nasıl yaşıcak.eğer yarın insan olmayı düşünüyosan niye şimdiden başlamıyosun.hayır bizim insan sigarayı bırakırken bile "ya bügün içebildiğim kadar içiyim nasıl olsa yarın bırakıcam" ya böle bir zihniyet yok.he sözümde herkese değil.yine nice insanlar varki bu dünyada onların sayesinde ayakda kalıyor.ya açlık ne olcak.sadece yediğini tam yesen yani yediğini atmasan çöpe bence açlık diye bi şey olmaz.vallahi israf ya.arkadaşlar biraz aktif olalım lütfen.bunu okuyun ve biraz düşünün.lütfen...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...