Jump to content

En garip çift


Typhon

Önerilen Mesajlar

Mükemmel eş, hizmette kusur etmiyor ve çok güzel. Evlenmeyip kendisine kadın robot yapan bilgisayar uzmanı "Evet karı koca gibi yaşıyoruz ve çok memnunun. O hiç dırdır etmiyor" diyor.

 

http://cdnimages.yonja.com/pics/news/news_51717.jpg

 

Kanadalı bilgisayar uzmanı 33 yaşındaki Lee Trung evlenmedi, ama kendisine robot bir kadın yaptı. Türünün en gelişmiş modellerinden sayılacak özelliklere sahip. Yaklaşık 25 bin dolar harcayarak, 2 yıllık bir çalışma sonunda Lee Trung, "rüyalarının kadını"na kavuştu.

 

KONUŞUYOR, EV İŞİ YAPIYOR

 

Adını Ayko koyduğu "android" robot, 13 bin cümle kurabiliyor. Araba kullanabiliyor. Ev işlerini robot tizizliğiyle yapabiliyor.

 

Lee'nin, kahveyi nasıl içtiğini bile biliyor. Ona göre programlanmış olan Ayko, sabahları saat 6'da ayakta ve Lee'nin kahvesini hazır etmiş durumda.

 

Akşamları en sevdiği içkiyi de o hazırlıyor. Akşamları yemek masasına hep birlikte oturuyorlar. Ayko, elbette yemek yemiyor ama Lee'nin bardağını dolduruyor, tuzluğu uzatıyor ve sohbet bile edebiliyorlar.

 

Tek bir sözlü komutla televizyon kanallarını değiştiriyor.

 

"Star Wars" filmindeki C3PO gibi bir robot yapmak için, 2 yıl önce işe koyulan Lee Trung, birkaç haftalık çalışma sonunda fikrini değiştirip "hayallerinin kadını"nı yapmaya koyulmuş.

 

CİNSEL YAŞAM MÜMKÜN MÜ

 

Herkesin merak ettiği soruya ise Lee açık bir cevap veriyor:

 

"Evet, herkes Ayko ile cinsel ilişkinin mümkün olup olmadığını soruyor. Birkaç değişiklikle olabilir. Bu haliyle kendisine dokunulduğunda iyi ya da kötü tepki vermek üzere programlanmış durumda" diyor.

 

AYKO'YO GÖREN KADINLARIN TEPKİSİ

 

Tatil günlerinde Ayko'ya kullandırdığı arabayla şehir dışına çıktıklarını anlatan Lee "Onu gören kadınlar genellikle onunla konuşmak istiyor. Erkakler ise genellikle dokunmak istiyor. Yanlış bir dokunuşu algılamak üzere programlandı ve tepkisi çığlık atmak oluyor. Bu, bir korku filminden alınıp ona yüklendiği için oldukça korkutucu oluyor. Bu programda kaldığı sürece ben bile ona yanlış bir şekilde dokunamam" diyor.

 

YAKINDA YENİ BİR PROGRAM YÜKLEYECEK

 

24 saat aktif halde olabilen, dinlenme ihtiyacı duymayan, hizmette kusur etmeyen Ayko için Lee "O gerçekten mükemmel eş. Asla dırdır etmiyor" diyor.

 

Tek sorun şimdilik insan gibi tam anlamıyla yürüyememesi. Daha çok ayaklarını sürterek hareket ediyor. Lee ise "Yakında harika bir program daha yükleyeceğim ve eklemlerinde bazı değişiklikler yapacağım. Ayko, Asimo gibi yürüyecek" diyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • SXP 1062 Çift Yıldız Sisteminde Büyük Kayma

   Türk bilim insanları, SXP 1062 çift yıldız sisteminde meydana gelen büyük bir kaymanın varlığını gün yüzüne çıkarttılar.     ODTÜ'de görev yapan bir grup fizikçi, evrendeki en yoğun cisimlerden biri olan SXP 1062 isimli çift yıldız sistemindeki nötron yıldızının 18 dakika olan dönme periyodunda, büyük bir kaymanın varlığının keşfettiklerini duyurdu.   Büyük bir kaymanın varlığını keşfeden Türk bilim insanları, literatüre giren bu keşifi ile çift yıldızın hem periyodu hem de yıldız içindeki

   , Yer: Bilim & Teknoloji

  • Duyduğum Garip Fısıltılar

   Merhabalar arkadaşlar bundan 3 sene önce dersaneye giderken matematik dersinde en ön sırada oturuyordum bi an bütün sesler kesildi sağ kulağıma sadece fısıltı sesleri geliyordu 10 saniye falan sürdü hiçbirşeyi duymuyordum çıldıracaktım ama hiç belli etmedim bu fısıltı sesleri tıpkı yüzükler efendisindeki hobitin yüzüğü taktığındaki gelen sesler gibiydi gerçekten çok kortum konu hakkında bilgisi olan varmı ?

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Yaşadığım garip olaylar yardım lütfen !

   4 sene evvel başımdan çok garip olaylar geçti yuzde yüz olmelik olaylar ve hepsinden iç sesim sayesinde kurtuldum.. o iç sesin ne olduğunu bilmiyorum tabikide.. 23 yaşındayım ve acaba kafayı mi yedim düşüncesiyle psikatriye bile gittim ama normal çıktım.. işten cikmistim otobüse bindim herkes on tarafa oturmustu bende gittim en arkaya oturdum 5 koltuk vardı en ortaya oturdum içimdeki ses yana kay dedi sanki kendi sesim gibi bende dinledim kaydim bir yana cam kenarına doğru dedi bende cam kenarın

   , Yer: Paranormal Olaylar

  • Mezar içerisinde bulunan garip şişe.

   Öncelikle herkese merhabalar;   Geçtiğimiz kandil günü akşamı en büyük ablam aradı, garip bir hadise yaşamış. Olayı kısaca anlatıp nacizane fikirlerinizi almak isterim.   2011 yılından bu yana ailemden farklı bir şehirde ikamet ediyorum, geçtiğimiz kandil akşamı öyle eş dost akrabaları ararken birden en büyük ablam aradı, kandil için arıyor herhalde diye açtım haliyle. Az hoş beş sohbet ettik, sonra aynı gün başına gelen hadiseyi anlatı. Olay kısaca şöyle, bizim babamız 91 senesinde vefat

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Yaklaşık 2 ay önce gördüğümde ve unutamadığım garip rüya

   2 ay önce bir rüya gördüm gündüz bu rüyayı görmemde etkisi olacak bir aktivite yapmadım , düşünmedim neyse uyudum gördüğüm şey daha önce de birkaç rüyada gördüğüm bir şehir sessiz bir yer, yol ayrımları var neyse daha önceki rüyalarımda o yol ayrımlarından birine girmedim ama bu seferkinde birine girdim.Girdiğim yol kasvetli karanlık bir yol ilerledikçe köyümsü bir hal aldı bahçeli bir köy evi gördüm bahçeye girdim dolaştım büyüktü garipti arka kapısından çıktım tekrar ön kapısının önünden geçer

   , Yer: Rüyalar

×
×
 • Yeni Oluştur...