Jump to content

En garip çift


Typhon

Önerilen Mesajlar

Mükemmel eş, hizmette kusur etmiyor ve çok güzel. Evlenmeyip kendisine kadın robot yapan bilgisayar uzmanı "Evet karı koca gibi yaşıyoruz ve çok memnunun. O hiç dırdır etmiyor" diyor.

 

http://cdnimages.yonja.com/pics/news/news_51717.jpg

 

Kanadalı bilgisayar uzmanı 33 yaşındaki Lee Trung evlenmedi, ama kendisine robot bir kadın yaptı. Türünün en gelişmiş modellerinden sayılacak özelliklere sahip. Yaklaşık 25 bin dolar harcayarak, 2 yıllık bir çalışma sonunda Lee Trung, "rüyalarının kadını"na kavuştu.

 

KONUŞUYOR, EV İŞİ YAPIYOR

 

Adını Ayko koyduğu "android" robot, 13 bin cümle kurabiliyor. Araba kullanabiliyor. Ev işlerini robot tizizliğiyle yapabiliyor.

 

Lee'nin, kahveyi nasıl içtiğini bile biliyor. Ona göre programlanmış olan Ayko, sabahları saat 6'da ayakta ve Lee'nin kahvesini hazır etmiş durumda.

 

Akşamları en sevdiği içkiyi de o hazırlıyor. Akşamları yemek masasına hep birlikte oturuyorlar. Ayko, elbette yemek yemiyor ama Lee'nin bardağını dolduruyor, tuzluğu uzatıyor ve sohbet bile edebiliyorlar.

 

Tek bir sözlü komutla televizyon kanallarını değiştiriyor.

 

"Star Wars" filmindeki C3PO gibi bir robot yapmak için, 2 yıl önce işe koyulan Lee Trung, birkaç haftalık çalışma sonunda fikrini değiştirip "hayallerinin kadını"nı yapmaya koyulmuş.

 

CİNSEL YAŞAM MÜMKÜN MÜ

 

Herkesin merak ettiği soruya ise Lee açık bir cevap veriyor:

 

"Evet, herkes Ayko ile cinsel ilişkinin mümkün olup olmadığını soruyor. Birkaç değişiklikle olabilir. Bu haliyle kendisine dokunulduğunda iyi ya da kötü tepki vermek üzere programlanmış durumda" diyor.

 

AYKO'YO GÖREN KADINLARIN TEPKİSİ

 

Tatil günlerinde Ayko'ya kullandırdığı arabayla şehir dışına çıktıklarını anlatan Lee "Onu gören kadınlar genellikle onunla konuşmak istiyor. Erkakler ise genellikle dokunmak istiyor. Yanlış bir dokunuşu algılamak üzere programlandı ve tepkisi çığlık atmak oluyor. Bu, bir korku filminden alınıp ona yüklendiği için oldukça korkutucu oluyor. Bu programda kaldığı sürece ben bile ona yanlış bir şekilde dokunamam" diyor.

 

YAKINDA YENİ BİR PROGRAM YÜKLEYECEK

 

24 saat aktif halde olabilen, dinlenme ihtiyacı duymayan, hizmette kusur etmeyen Ayko için Lee "O gerçekten mükemmel eş. Asla dırdır etmiyor" diyor.

 

Tek sorun şimdilik insan gibi tam anlamıyla yürüyememesi. Daha çok ayaklarını sürterek hareket ediyor. Lee ise "Yakında harika bir program daha yükleyeceğim ve eklemlerinde bazı değişiklikler yapacağım. Ayko, Asimo gibi yürüyecek" diyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...