Jump to content

^^Peyote Kaktüsü^^


holymucus

Önerilen Mesajlar

 

 

Kızılderililerin eski inançlarını koruyarak yeni nesillere aktarılmasını sağlayan etkinlikleri arasında "Pow-wow" adı verilen, genelde bir hafta ya da daha uzun süren toplu kutlamalarda geleneksel kıyafetler eşliğinde şarkı söyleyip dans etmek yer alır. "Pow-wow" terimini incelediğimizde; 'o hayal ediyor, o rüya görüyor' anlamı ile karşılaşırız. İsminden de anlaşıldığı gibi bu törenler esnasında ruhlarla iletişim ve ruhların diyarına doğru bir yakınlaşma söz konusu olur. Müzik ise bunu başarmada en önemli etkendir.

Ruhların insanlara şarkılar öğreterek zorluklara karşı direnç ve dayanma gücü verdikleri düşünülür. Dolayısıyla, şarkıların çoğu dualardan oluşur ve dinsel duyguların derinliğini taşır. Bazı şarkıların anlamı ise çok kutsaldır. Saatlerce süren dinsel dualarda hiç yanlış yapmadan ve tek bir hece bile atlamadan şarkı söylemek gerekir.

Amerikan yerlileri kendi iç benliklerinden çıkan şarkılara inanırlar ve bunlara itaat ederler. Genellikle halüsinasyon görürken özel bir sebeple şarkılar yaratılır. Rüya şarkıları veya halüsinasyon şarkıları "jimson" otu ve 'peyote' kaktüs sularının kullanılmasıyla yaratılır.

 

 

 

Peyote, Kızılderili din adamı ünvanıdır ve aynı zamanda bu din adamının büyü ve tedavi yapmak için kullandığı,

meskalin içeren kaktüsün adıdır.yetisme suresi en az 5 yil olup 15 yila kadar uzamaktadir. Çok etkili ve kafa yapma suresi bir o kadar uzun olan bir de illegal olmasi konusunda karaltilar olan peyotenin; bunyesinde bulundurdugu cok az miktarda meskalin sayesinde, gorulerin yardimiyla manevi guce ulasmaya calismak kizilderili kabilelerinde sikca rastlanan bir durumdur. peyote bitkisi, sioux'lar ve cheyenne'ler tarafindan terleme kulubesi, yalnizlik nobeti ve kurban verme torenleriyle baglantili gorulerde siklikla kullanilir. bitkinin insani bir ruh tasidigi varsayilir. dünya üstündeki en etkili doğal halisülojendir bu kaktüs..

 

Beynini keşfetmene,kendine tapmana neden olur..

düşünmekten hayal kurmakdan başka hiç bişey istemezsin..

uyuşarak elde edilen mutluluğa sahte denir..

ama dünyadaki herşeyin sahte olduğunu bilen insanlar buna aldırmaz..

peyote faydalıdır,sağlıklıdır. peyote muhteva eden bünyenin gözleri sadece kendi gerçeklerini görür..

ve dünyadaki en gerçekler kendi gerçeklerimizdir..

beynimiz bize yeter.. beynini keşfetmek için japonlar farklı yollar,geriye kalanlarsa uyuşturucuları kullanır..

kolay olan ikincisidir..

Meskalin, peyote kaktüsünün düğmeye benzer tepe kısımlarında bulunan temel aktif maddesidir. Peyotenin etkileri genellikle bir dozun alınmasından sonra bir saat içinde başlar ve 12 saate kadar sürer. Aşırı kullanım psikolojik bağımlılık yaratır. Peyote kaktüsü kurutularak yenildiği zaman dalgınlık, hayal ve kâbus yaratır.

 

Bu kaktüs, hala meksika yerlileri tarafından 7 yaşına giren erkek çocuklarına yedirilir. Böylelikle erkek çocugun 3. gözünün (beyin gözünün)açıldıgına inanılır.Bu inanç çok eskilere dayanır.Bütün aile meclisi 7 yaşına giren erkek çocugu peyote bulunan yerlere,topraklara götürür.Bütün aileyle birlikte bu kaktüsü toparlar ve yerler . Bu kaktüsün hikayesini,kültürünü anlatırlar .

Peyotenin hikayesi şöyledir;eskiden avcılıkla geçimini saglayan yerliler bir gün gökyüzü kadar mavi bir ceylan görür bu ceylanı 10 gün boyunca takip ederler.Ceylan yorulmuştur ve biran duraklar ve avcı ona okunu gönderir ve ceylanı vurur.Mavi ceylanın akan kanı topraga değdigi zaman gökgürülder ve kanın döküldüğü yerlerde peyoteler ortaya cıkar.Bu kültür hala günümüzde yaşatılmaktadır hala meksikada birçok yerli kabile 7. yaşına giren erkek çocukları için bu olayı tekrarlar. böylelikle peyotenin kültürü nesillerden nesillere aktarılır ve yaşatılır

 

 

 

Ve son olarak bir dip not; jim morrison the end i lsd aldıktan sonra değil peyote kaktüsü aldıktan sonra yazmıştır ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen yazana kadar ben de yazmış oldum. :)

 

Peyote - mescalito - mescalin deneyimleri hakkında daha fazla bilgi isteyenlerin Carlos Castaneda'nın kitaplarını (Don Juan'ın Öğretileri'nden başlayarak) okumalarını öneririm.

 

Evet, Peyote ayinleri günümüzde hala sürmektedir. Özellikle Yaqui'ler arasında her yıl düzenlenir. (Bu ayinlere isteyen katılabilir, ama iki kez düşünmek gerekir.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu madde bana göre süper birsey, en az 50 kere yaptim, inanilmaz deneyimler yasadim, bu maddeyi sadece daglarda festival veya party yaparken aldim, hicde zararini görmedim. ilk defa bu malzeme ile suyun ,agacin, otun ,cicegin ........... ruhunu hissettim . Amerikanin cikarlarina gelmeyen herseyin yasak oldugu gibi buda yasak maalesef

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakın çağda Huxley'in kitaplarının dışında meskalin kaktüsüne satanizmde de rastlayabiliriz. Ama Türkiye satanizminde çok nadir bilinir. Bazı Satanic ritüellerde kullanılan meskalin ve Ayahuasca iksirini en doğru olarak instada shamanin.gunlugu adındaki sayfadan dinledim. Parapsikolojik anlamda çok bilgili Ayahuascanın daha anlatılmayan gizli yönlerini dinlediğimde şok olmuştum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...