Jump to content

İşte Kayıp Mu Yada Lemuria Kıtası Fotoğraflarıyla Karşınızda


dogon

Önerilen Mesajlar

Hepsi gerçek arkadaşlar bunları japon deli bir bilim adamı araştırmış hatta youtube da görüntüleri de var ama türkçe kaynak bulmaç çok zor oldu. Ama araştırmalarım sürüyor en yakın zamanda hepsinin daha ayrıntılı bilgisini ulaştırıcam. Hepsi gerçek. Dünya televizyonlarında bile ana haberlerde yeri var. Gerekirse kendim çeviririm türkçeye;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Japonya''da, Yonaguni''de denizin derinliklerinde bulunan ve "insan yapısı" oldugu izlenimi veren tapınak benzeri binalar acaba Prof. Hernandez'in teması sırasında anlatılan kıtaları ayrılması ve hareketi ile Atlantisin bugünkü noktasindan uzaklaşmış yine Atlantislilere ait bir baska dev piramit mi? Belkide piramitleri inşa edenler Atlantislilerdi, kimbilir.

 

1985 yılında Japonya’nın Okinawa Adası yakınlarındaki Yonaguni’nin açıklarında dalış yapan bir balıkadam, hiç beklemedigi bir görüntüyle karşılaştı. Suyun metrelerce altında, dipte, derinlere doğru alçalan basamaklarıyla garip bir antik kalıntı uzanıyordu önünde. ilkin göz yanılması sandı, basamaklara yaklaşıp inceledi, yapının çevresini dolaştıkça şaşkınlığı daha da arttı. Bilinmez bir zamandan beri suyun altında yattığı belli olan bu basamaklı yapı, düzenli kıvrımlara, son derece hassas açılara sahipti. Balıkadam, sudan çıkar çıkmaz bildiği her yere bu buluşunu haber verdi. Yonaguni sularının dibindeki bu esrarengiz yapının sırrı henüz tam olarak çözülebilmiş değil. Ama seksenlerden bu yana dalış yapanların olduğu kadar, jeologlarin ve arkeologların da ilgi odağı.

Japonya da, Okinawa ve dolaylarında, zaman zaman 3000 yıllık kalıntılara rastlanıyor. Ama suyun altında bulunan ve yapısı itibariyle bir "basamaklı piramit" izlenimi veren buluntunun ne zaman kimler tarafınan yapılmış olabileceği üzerine kimsenin fikri yok. Aslına bakılacak olursa, bu yapının "insan yapısı" olduğu da şimdiye dek resmen kabul edilmiş değil. işin içinden çıkamayan arkeologlar ve ortodoks jeologlar, bu dümdüz basamaklarin doğal etkilerle oluşmuş olabilecegini belirtiyorlar, ama hiç de inandırıcı değiller. Yonaguni’deki gibi düzgün, şaşırtıcı derecede simetrik ve insan yapısı izlenimi veren bir bulguya Bimini hariç hiç bir yerde rastlanmadı. Sfenks üzerinde çalışmalar yapan Boston Üniversitesi’nden Dr. Robert Schoch ile John Anthony West de çalışmalara katıldı. Dr. Schoch, ilk dalışta uzun uzun Yonaguni kalıntılarını inceledi ve görüşünü net bir biçimde açıkladı: "Bu kayalıklar kesinlikle insan yapısı ve tahmin edebileceğimizden çok çok daha eski. Aşağı yukarı, 10000 yıllık!" Biminideki kalıntılarında en az 10000 yıllık olduğu düşünülüyor. Rastlantımı sizce?

Aynı yorumu, John Anthony West ve Japon uzman jeologlar da yaptılar. Dümdüz, doksan derecelik açılarla inen basamakların yanı sıra, kösegenlerde oyulmus düzgün ve orantılı hendekler, dört ayrı yerdeki sütun yerleştirme yuvaları, bu yapının kesinlikle bir antik kalıntı, bilinmeyen bir dönemden kalma "basamaklı piramit" oldugunu gösteriyordu.

Schoch’un düşüncesiyle birleştirildiginde, Japon sularının dibinde yatan bu çok eski ve bilinmez mimarlarin eseri yapı, İ.Ö 11000 dolaylarındaki buzul erimesi sonucu denizlerin yükselmesiyle derinlere inmiş bir "yitik uygarlık kalıntısı" izlenimi veriyor.

Yonagoni’deki araştırmalar yoğunlaşmış durumda. Eğer çevrede insana ait bir medeniyet izi (yazı vs..) bulunabilirse gerçekten çok önemli bir buluş gerçekleşmiş olacak. Belkide bulunacak şeyler Bimini'deki kalıntılarla örtüşecek ve Atlantis ve Atlantis'in dev pirtamitlerinden biri olabileceği ortaya atılacak veya kayıp kıtalar olan efsanevi Mu ve Lemurya medeniyetleri belkide bulunmus olacak.

Sonuç dünya tarihi yeniden yazılmak durumunda kalınacak, "yazıyı ilk kullanan medeniyet Sümerdi" cümlesini tarih kitaplarımızdan çıkarmak zorunda kalabiliriz.

Alıntıdır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uyuzluk değil mi ilk işim bir yere kayıp kıta gömmek arasın dursunlar nerden biliyorsunuz onlar olduğunu belki başka medeniyet aha bulduk bu mu mu mu kardeş :D ne olduğu önemli değil ne yaptıkları önemli ayrıca bu insanlar gayet akıllı insanlarmış piramitlerin heryerine yazı yazan insanlar değiller ya ona bakın :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir rivayete göre Türkmüş kıta halkı..

 

Yok yanlış anlamışın bildiğim kadarıyla atatürkün bu mu kıtasıyla ilgili araştırmaları vardı türklerin muya dayandığı yönde ama aslında mu'lular butun dunyanın atası butun ınsanlık ordan gocmustur diyor ezotorizmciler hatta arastırmaları yapan kişi tahsin mayatepe olması lazım

 

Bu arada fotoğraflar hiç beklediğim gibi değildi bu kalıntıların mu kıtasına ait olduğunu sanmıyorum çünkü mu'luların bizden çokdaha gelişmiş

bir uygarlık oldğu soyleniyor o şekilde gelişmiş bir ulkede bu kadar basit şeyler olmasını sanmıyorum daha ilginç şeyler bekliyordum açıkçası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mu ya Turk yakistirmasi yapanlar birazcik donup aynaya ve su anki gidisatlari bir gozden gecirsinler

 

Son derece aydinlanmis bir uygarlik Turk soyundan geldigini dusunuyorsaniz kedi kiliginda aslanciklardan farkiniz yok

bilmem anlatabiliyor muyum. Bir kez de oz elestiri yapin yada Aziz Nesin okuyun biraz ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...