Jump to content

Goblin Nişancı


ensiferum13

Önerilen Mesajlar

http://i33.tinypic.com/spx05g.jpg

 

Hit Die: d8

 

Gereksinimler

Irk: Goblin

Temel Saldırı Bonusu: +4

Featlar: Point Blank Shot, Weapon Focus: light crossbow, Rapid Reload: Light Crossbow

Yetenekler: Hide +6

 

Sınıf Yetenekleri: Craft, Hide, Listen, Move Silently, Survival, Knowledge

Seviye Başına Yetenek Puanı: 4+Int Mod

 

Sınıf Özellikleri:

 

Zehir Kullanma: Goblin Nişancıları zehir kullanım eğitimi almışlardır ve bir oka zehir uygularken asla kendilerini kazara zehirleme ihtimalleri yoktur.

 

Menzilli Sinsi Saldırı: Nişancı'nın hedefi, zırh sınıfına aldığı çeviklik ikramiyesini her kaybedişinde, Nişancı'nın sinsi saldırısı +1d6 fazladan hasar verir. Bu özellik birinci, dördüncü, yedinci ve onuncu seviyede gelir.

 

Keskin (keen) Ok: Goblin Nişancı'nın light crossbow'undan çıkan tüm oklar "keskin" kabul edilir. Goblin Nişancı'nın attığı bir okun kritik aralığı 17-20 arası kabul edilir. Bu etki başka "keskin"lik etkileriyle üst üste binmez.

 

Nişan Alma: Goblin Nişancı sabırlı bir atıcıdır. İkinci seviyede, bir full-round action harcayarak nişan alabilir, ve bir sonraki atışına +2 ikramiye alır. Bu özellik sadece duran hedeflere karşı kullanılabilir. Eğer hedef 5 feetten fazla hareket ederse, bu ikramiye kaybedilir.

 

İkramiye Feat: Goblin Nişancı, üç, altı ve dokuzuncu seviyelerde şu listeden birer feat seçer: Far Shot, Improved Initiative, Improved Precise Shot, Many Shot, Precise Shot, Rapid Shot, Stealthy.

 

Kritik Atış: Goblin Nişancı, light crossbow'la yaptığı atışlarda uzmanlaşmış ve nereye atması gerektiğini öğrenmiştir. Kritik çarpanı 3 kabul edilir.

 

Gelişmiş Kamuflaj: Goblin Nişancı beşinci seviyede gelişmiş kamuflaj tekniklerini kullanmayı öğrenir. Bir alanda kamuflaj yapmak için harcadığı her tur için +1 ikramiye alır (azami 5). Bu ikramiye, saklanma (hide) yeteneğine doğrudan yansıtılır.

 

Ölümcül Ok: Goblin Nişancı, onuncu seviyede ölümcül ok özelliğini kazanır. Hedefin aşırı hasar eşiği, Goblin Nişancı'nın yaptığı bir saldırı ile geçildiğinde, zorluk seviyesi 25 ile fort atışı yapılır (15+goblin nişancı'nın seviyesi). Başarılı olamazsa, hedef ölür.

 

LevelBase Attack BonusFort SaveRef SaveWill SaveÖzel1+0+0+2+0Menzilli Sinsi Saldırı +1d6, Zehir Kullanma2+1+0+3+0Keskin Ok, Nişan Alma3+2+1+3+1İkramiye Feat4+3+1+4+1Menzilli Sinsi Saldırı +2d65+3+1+4+1Gelişmiş Kamuflaj6+4+2+5+2İkramiye Feat7+5+2+5+2Menzilli Sinsi Saldırı +3d68+6+2+6+2Kritik Atış9+6+3+6+3İkramiye Feat10+7+3+7+3Menzilli Sinsi Saldırı +4d6, Ölümcül Ok

 

Frptr.org

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zendor haklı.oyunda cüce ve goblin en iyi direk saldırı yapan ırktır.

 

goblin para evlerinde tünel özelliği olduğundan rakibin kalesinin yakınlarına bir para evi kurarsın.diğer farmerla ilede kendi yerine.sonra askerleri 2 saat yürütmeden kurdugun o iki para evi arasından direk taşırsın.

 

ikincisi ise oyuna başlar başlamaz örümcek binası yapıp küçük örümcekler basarak rakibe yollarsın.çok hızlı olduklarından öldürülmesi zaman alır bu arada sen gelişirsin. bence bir dene.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada bu yazı da bildiğim kadarıyla Frptr.org üyelerinden Occultsearcher'ın hazırlamış olduğu bir PrC idi. Onunda alıntısını belirtirseniz iyi olur. ;) Var olan bir Prestij sınıfının çevriminde alıntı yapmamak sorun olabilir fakat bu kişinin kendi üretimi olan bir PrC olduğu için sorun çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...