Jump to content

Chaos Lord


ensiferum13

Önerilen Mesajlar

http://i38.tinypic.com/30sww83.jpg

 

Kargaşa, yıkım, hastalık, telaş ve gürültü; böyle felaketler kaos tanrılarını her zaman memnun eder. Sadece birkaç ölümlü deliliğin hakikatini adamakıllı kucaklar, kendilerini yalnızca hayattaki tüm beklentileri ve güvenceleri yok etmeye adar. Bu kaos şampiyonları yasanın (law) ve düzenin her şekline karşıdır ve varoluşun gerçekte ne kadar rasgele olduğunu göstermek için fırsat kollarlar. Kaos Efendileri kurallar tarafından engellenemezler ve genellikle halk tararın havai bulunurlar, eğer

düpedüz deli oldukları düşünülmüyorsa. Yine de kimse Kaos Efendilerinin gücüne karşı çıkmaz, görünen o ki kaderin kendisinin bile Kaos Efendilerinin iradesine aklı yatar ve onlara düşünülemeyenden kurtulmak için şans ihsan eder. Ve bir gün daha yaşamayı... Tıpkı rasgele dolanan bir hortum gibi.

 

Oyun Bilgisi:

Can Zarı: d10

 

Gereklilikler:

Kaos Efendisi olmak için bir karakter aşağıdaki niteliklere vakıf olmalıdır.

 

Yönelim: Herhangi Kaotik

Temel Saldırı Bonusu: +6

Yetenekler: Blöf -5 rütbe

Özel: Karakter belli prensiplere sadık kalmalıdır (aşağıda yazıyor). Karakter ayrıca Kaos domain'i öneren kaotik bir tanrıya tapmalıdır, diğer türlü kendini "kaotik" amaca adamalıdır.

 

Sınıf Yetenekleri:

Kaos Efendisi'nin sınıf yetenekleri (ve her yetenek için anahtar özellikler) Denge (Çev), Blöf (Kar), Tırnmanma (Güç), Zanaat (Zek), İyileştirme (Bil), Sİndirme (Kar), Zıplama (Güç), Bilgi (din) (Zek), Uzmanlık (İra), Binek Sürme (Çev) ve Yüzme (Güç)'dir.

 

Tablo 1-1: Chaos Efendisi

SeviyeTemel Saldırı BonusuMetanetRefleksİradeÖzel1st+1+2+0+0Düzen Sez, Kaos Dokunuşu2nd+2+3+0+0Düzen Ez -günde 1 kere, Kaotik Talih3rd+3+3+1+1Özgürlük Aurası, Kaosun Şansı -günde 1 kere4th+4+4+1+1Kural Direnci5th+5+4+1+1Düzen Ez -günde 2 kere6th+6+5+2+2Kaosun Şansı -günde 2 kere7th+7+5+2+28th+8+6+2+2Düzen Ez - günde 3 kere9th+9+6+3+3Kaosun Şansı - günde 3 kere10th+10+7+3+3Kaypak Zihin

Sınıf Özellikleri:

 

Silah ve Zırh Yeterliliği: Kaos Efendisi bütün basit ve askeri silahlarda, her tür zırh (hafif, orta, ağır) ve kalkanda (kule kalkan hariç) yeterlidir.

 

Düzen Sez: Kaos Efendisi iradesini kullanarak tıpkı aynı büyüde olduğu gibi kural/düzen (law) saptayabilir. (Yönelimi law/düzen olan insanları mesela).

 

Kaos Dokunuşu: Birinci seviyede kaosun dokunuşu hedef üzerinde kafa karıştırıcı bir etki yapar. Başarılı bir dokunma saldırısıyla, Kaos Efendisi aynı isimli büyüde de olduğu gibi düşmanına kafa karışıklığını yavaş yavaş aşılar (İrade Zorluk derecesi: 15 + sınıf seviyesi + Kaos Efendisinin Karizma bonusu) 3 tur + Kaos Efendisinin Karizma Bonusu süresince devam eder. Günde 3 + Karizma bonusu kadar yapabilir.

 

Düzen Ez: Bir Kaos Efendisi 2. seviyede Günde 1 kere, 1 normal arbede saldırısıyla Düzen Ezme (smite law) denemesi yapabilir. Karizma bonusunu (eğer varsa) saldırı zarına ekler ve her Kaos Efendisi seviyesi için fazladan 1 hasar puanı ekler. Eğer Kaos Efendisi kazara kuralcı (lawful) olmayan bir yaratığı ezmeye kalkarsa, hiçbir etki olmaz ama özellik o gün için kullanılmış sayılır.

 

Kaotik Talih: Bir Kaos Efendisi 2. seviyede bütün kurtarma atışlarına bonus kazanır. Bu bonusun miktarı günlük olarak z6 (6lık zar) atılarak ve çıkan sayı bütün kurtarma atışlarına eklenerek belirlenir. Etki süresi 24 saattir ve zaman bittiğinde, Kaos Efendisi tekrar zar atıp çıkan sayıyı yeni bonus miktarı olarak kurtarma atışlarına ekler. Kaos güçleri değişkendir ve lütufları bir gün azken diğer gün çok olabilir. [not: gözlerim yaşardı yahu, bir özellik bu kadar mı güzel olur]

 

Özgürlük Aurası: Bir Kaos Efendisi 3. seviyede, bir günde (sınıf seviyesine eşit sayıda) tur için sanki “Freedom of Movement” büyüsünün etkisindeymiş gibi davranır. Bu etki, Kaos Efendisi ihtiyaç duyduğunda otomatik olarak kullanılır ve ihtiyaç olmadığındaysa deaktive edilir. Kaos Efendisi’nin 30 feet civarındaki bütün müttefikler, entangle ya da web (kısaca freedom of movement büyüsünün tersişne çevirebileceği) gibi etkilere karşı kurtarma atışlarına +2 moral bonusu alır.

 

Kaosun Şansı: Bir Kaos Efendisi 3. seviyede günde 1 defa, daha önce attığı herhangi bir zarı tekrar atabilir. Yeni atılan zarın sonucu ilkinden daha kötüyse bile kabul edilmelidir. 6. seviyede ve sonra 9. seviyede, Kaos Efendisi bu özelliği günde 1 kere daha kullanabilir, maksimum 9. seviyede günde 3 kere olmak üzere.

 

Kural Direnci: 4. seviyeden itibaren bir Kaos Efendisi bütün düzen (law) etiketli büyülere ya da büyümsü özelliklere ve Düzen Domain’inden büyülere karşı +4 bonus kazanır.

 

Kaypak Zihin: Bu özellik Kaos Efendisine normalde kendisini kontrol edecek (zihin kontrolü vs) büyülü etkilerden kurtulma yeteneği verir. Eğer bir Kaos Efendisi bir enchantment büyüsünden ya da etkisinden etkilenirse ve kurtarma atışını tutturamazsa, bir tur sonra aynı DC ile tekrar deneyebilir. Kurtarma atışında başarılı olmak içim sadece bu ekstra şansı alır.

 

Düstur: Bir Kaos Efendisi kaotik yönelimden olmalıdır ve eğer kendi isteğiyle kuralcı bir tutumda bulunursa bütün sınıf özelliklerini kaybeder. Bir Kaos Efendisi kuralcı karakterlerle asla bilerek arkadaşlık etmez, ya da onun “düstur”una mütemadiyen aykırı davranan biriyle arkadaşlığını sürdürmez. Bir Kaos Efendisi sadece ve sadece kaotik yönelimli yardımcı, takipçi ya da yandaş kabul edebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...