Jump to content

Bu Zamanda Cennete Gidecek Olan Var Mı?


cigdem001

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar devrimizde insanlar o kadar çıkarcı ki. sizde bu dewirde cennete gitmeyi bırakın kapısından geçebilecek miyiz. örneğin ben!! gönlüm gerçekten iyilikler ile dolu ama birden sinirlenince çok insanı kırıyorum ve üzüyorum başı annem çekiyor çok pişman oluyorum özür diliyorum ama nafile.. yatacak yerim varmı acaba :(:(:confused::confused::confused::nea:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce cennet var mı diye sor bence :) dinsel bilgi yani dogmatik bilgilere sadece sıradan insanlar inanır,kanıtı,bilimsel açıklaması var mı hayır ? Bu demek değildir ki cennet yok,ama var olup olmadığını bilemeyiz.

 

şimdi, başta üstteki arkadaşın yorumuna bir bakalım...

diyor ki arkadaşımız; dinsel bilgilere sıradan insanlar inanır. ben başta söylemek gerekir mi bilmiyorum ama - sitede hemen hemen herkes biliyor- ateist'im ancak, kendimi özel biri olarak hiç görmedim ve görmek gibi bir derdim olmadı. Ki, ilginçtir, arkadaşımız bilmiyor olabilir ama felsefe, astroloji, sosyoloji, hatta materyalizmin kurucuları arasında din bilginleri sayılır.

 

şimdi, arkadaşımız diyor ki, cennet yok ama var olup olmadığını bilemeyiz...olmayan bir nesnenin varlığını tartışmak gibi ulvi bir konuma nasıl ulaştı bilmiyorum ama ben yazılan cümleninn saçmalığını bu kıt aklımla hemen buldum...

 

........................

 

konuyu açan arkadaşımız ise, yeni üye - ki yeni eski ayrımı yapmak değil derdim- ölüm ve ötesi gibi bir bölüme, böyle bir konu açmış. eger öğrenmek istediği vicdan azablarımızsa, sitede başka bölüm var...yok, ölüm ötesi ile, cennete gidip bir tur atıp geri gelen birini arıyosa ona bişey diyemem...

 

............................

 

neyse, konuyu uzatmaya gerek yok...

daha yeni dışarıdan geldim, hava güzel...valla....:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Satanistim (Enkiyanım. Laveyan Degilim!!)

Cennet'in olmadıgına eminim kuranda yazanlara ve islamcıların anlattıklarını okuduktan sonra cennetten nefret etmeye basladım.. İstediginiz hersey olacak sonsuz ve rahat bi yasam Peki kimse sormuyomu nerye kadar ?... Şahsen Cennet veya cehennem varsa cehenneme gitmeyi isterim cennet İnancı bana cok sacma geliyo acıkcası Huriler falan Afedersiniz ama bazı insanlar Abaza gibi Hurilerden falan bahsederler kurandada yazar erkekler icin Huriler butun gun sevişip istedigini yapacaksın Çok sıkıcı... Türk satanist grubun internet sitesinde kendi cıkardıkları Cennet gazetesi var bu gazete tamamen hayal ürünü o gazetenin kose yazısında yazanları aktarıyorum..

Hz.İsa ile yapılan röportaj:

Cennetçe Bıktık!

Bin yıllardır havuzlarla, Hurilerle kandırılıyoruz.Kimsede cıkıp demiyorki bu tekduze yasam daha ne kadar surecek ? İnsanlarımız tembellikten ne yapacaklarını sasırmıs haldeler. Bütün gün uçup yemek yiyen, saatlerce sevisen insanları görmekten ben sahsen bıkmıs bulunmaktayım.Peki ya siz? Bence artık kıyamet kopmalıdır. Durumu yetkililere ilettigimde ne oldu dersiniz? Bir dilekce bırakmamı istediler ama kimbilir ne zaman sonuclanır. Bazen cehennemdeki o hareketli hayata özeniyorum.Dünyada öektigim bunca eziyet bosa gitmemeliydi.Tevrat'tı, İncil'di, Kuran'da hepside mutluluk vadediyordu. Bu mu mutluluk anasını satayım..

 

Bu yazı komik belki ama biraz dusununce gerceklik payı var..

Dinlerdeki cennet anlayısı BENCE cok sacma.. Örn..(Lutfen yazdıklarımı İslama salldırı olarak algılamayın)

islam arapların dinidir..Dinleride kendi kultur ve anlayıslarına goredır.Bu ilkel dinin cennetide dinin kurulusu sırasındakı insanlar gibi ilkeldir.Çölde yaşayan bir Arap. Bütün dünyası develer, çölde karşılaştığı bir, iki

ağaçtan oluşan vahalar ve benzeri önemsiz fakat onlara göre önemi şeylerdir.

Çöldeki o dönemin Arabı için, kafasının üzerine tesadüfen gelen ve gölge

yapan bir bulut bile Allah'ın büyük bir lutfuydu. Bu insanların

düşünebilecekleri en büyük mutluluk istedikleri kadar kadınla yatmak, dünyada

yasaklanmış olan şarabı içip keyiflenmek, akar su kenarında oturup onu

seyretmek ve öyle miskin miskin vakit geçirmektir. Kendilerine verileceği

söylenen ödül de onların ilkel kafalarındaki olabilmesi mümkün olan en çılgın

hayallere göre şekillenmiştir.Yukardaki Cennet tariflerine bakmak bile Arapların ilkelliğini anlamaya

yeterlidir. Sizi bilemem ama yukarda anlatılan cennet bana göre... Eh yorgun

bir zamanda bir süre dinlenmek için iyi fakat içinde ebediyen kalmak en büyük

Cehennemdir.Cennet anlayıslarına bakın. Duvarlar altından, inciden, zebercedden,

mercandan. Yani böyle bir hapishane yapsak da idam mahkumunu içine

koysak mutlu mu olur. Altın, gümüş, elmaslar içinde olmak çok önemli bir

olay. Hiç bir Arap sormuyor, "Bu kadar servet iyi güzel ama bunları nerede

harcıyacağız ve de duvar olmuş olan altın, gümüş, inci neye yarar?"

Bana kalsa insanın kıçına batmayan yumuşak kadife veya benzeri bir

maddeden duvar veya tabanı tercih ederdim ama Cennet onların anlayış ve

isteklerine göre döşenmiş.

Tabii ki, Bu ödül yerini Araplar uydurdu demiyorum. Bu tarif onları elde

edebilmek için, onların anlayışlarına göre yapıldı...

Yani kısaca Cenneti dusunmeyı bırakın Tanrının sıze verecegı herhangı bır oduldende bahsetmenın anlamı yok hayatınızı İbadetle falan gecirmeniz mantıksız yasamanın hıcbı anlamı kalmaz o zaman..Kafanızı daha onemlı seylere yorun bence bu isin icinden cıkılmaz Dogru bilgi imkansızdır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

raskolnikov.. bu zaten ölüm ve ÖTESİNE giriyor.. senin inancına saygım var.. aslında hiç bi tarafın bile bi kanıtı yok kii. her inancın altında bi soru işateri yatıyor:S ben kuranı okumadım. ancak şöyle bi durum var ben bana kötü davranılmasını istemiyorsam karşımdakine de davranmam. benim canımın yakılmasını istemiyorsam bende yakmam..!!! ee zaten bunlar bildiğim kadarı ile kuranda var.. insanlar bi nevi kabullenmesede tanıdığı birini gördüğünde slm vermekle bile kuranın içindeki şeyleri uyguluyor:S hayatta yaşama döngüsü var istekler ve istenmeyenler diye. buda bi kitapta yazıyor:S işte eyer bunlar yazıyorsa cennet cehennemde yazıyor acaba diyor insan :S bu konu hakkında kafam karışık.. ölüm var ve ötesi ne derece diye sizin fikrinizi almak istedim yanlış yaptıysam özüür...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cennet varsa bile yapılan iyiliklerin oraya girmek için yapıldığı düşüncesi bile bence mide bulandırıcı. İyilikleri cennet için değil, insan olduğumuz için yaparız. 'varsa ben kendimi garantiye alim' gibi bir felsefe çok insancıl değil bence. Olmasa kendimizi garantiye almak için yapıcaklarımızı yapmıyacak mıyız ? Açıkçası hiç cennete gidip gitmiyeceğimi düşünme ihtiyacı duymadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biraz önceki yorumumda da belirttim zaten. içinde yazanlar günlük hayatta yapılanlardan ibaret. zaten yapıyoruz. ee yapılmasını istenmeyen şeyleride biz yapmak istemiyoruz kaçıyorum:S nasıl bi döngü anlamadım:S vede ben kendimi ifade edemedim :S

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar devrimizde insanlar o kadar çıkarcı ki. sizde bu dewirde cennete gitmeyi bırakın kapısından geçebilecek miyiz. örneğin ben!! gönlüm gerçekten iyilikler ile dolu ama birden sinirlenince çok insanı kırıyorum ve üzüyorum başı annem çekiyor çok pişman oluyorum özür diliyorum ama nafile.. yatacak yerim varmı acaba :(:(:confused::confused::confused::nea:

 

Bundan hiç bir zaman emin olamayız ki vardır elbette neden olmasın herkes de çıkarcı değil, herkes ailesine saygısızlık yapmıyor doğru dürüst insanlarda var.. Önemli olan hatalarını farkedip düzeltmeye çalışman anne babaya saygısızlık günahtan öte bir evladın görevidir dinsel açıdan bakmıyorum buna ailene saygı göstermeye mecbursun çünkü seni onlar kadar seven 2. bir kişi daha yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cennet islamda serin,gölgeler altında,çeşitli içecek ve yiyeceklerin olduğu şekilde tasvir edilmiş.bilin bakalım kuzey avrupa'da yaşayan insanlara göre nasıl bi yermiş?sıcak:)sımsıcak ve çok rahat bir yer.cehennem ise buzlarla kaplı.incil tercümelerinde hala ateşli tartışmalar yaşanmaktaymış bu ülkelerde.hatta bununla ilgili bir haberi de buldum sizin için:

http://www.uzmanhaber.com/Yasam/1393-Cennet-sicak-cehennem-sogukmus.html

cenneti ve cehennemi topluluklar kendi hayallerine göre idealize etmişlerdir.erkek egemen arap toplumunda cennet her daim bakire kalan göğüsleri yeni tomurcuklanmış hurilerle doludur.tarih boyunca dinsiz hemen hiçbir toplum olmamıştır,her toplumun bir inanç sistemi vardır ve bunlar bulundukları topluma ve toplumun ihtiyaç duyduğu kurallara göre şekillenmişlerdir.

ve evet,cennet kısmı bir muamma ama insanların çıkarcılığına ben de katılıyorum.çıkar için herşeyi yapar bu insanlar:(önemli olan bazı durumlarda sinirlerimize hakim olmak,insanları kırmamaya,üzmemeye çalışmak.ve bunları bazı hesaplar olmadan yapmak daha güzel bişey bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yukardaki arkadaş kuranda erkeklerin sürekli sevişip istediğini yapacağını söylemiş. acaba hangi surede yazıyo bu. ben ilk defa böyle bişey duyuyorum.

ayrıca hz.İsa ile röpörtaja inanmadığını söyle bana lütfen.

herkesin inancına saygım vardır ama araplara cahil diyerek bana da cahil dersin. çünkü bende müslümanım. tamam müslümanlığın gerektrdiği bişey yapmıyorum belki ama önemli olan senin niyetindir. hristiyanlarda cennette arsa satıyolar. onlara birisi çıkıpta cahil demedi nedense.

cennet ve cehennem kavramına deyincek olursak kuranda yazılanları olduğu gibi kabul etmeyin. Allah hiçbir kulunu ateşe atmaz.... nasıl bi anne çocuğunu uyarıyo (eğer eve geç gelirsen bacaklarını kırarım gibi..) ama sonuçta hiç bir şey olmuyor. benim düşüncemde bu. tabii buna güvenerek kötülük yapacağım diye bişey yok. zaten burdaki amaçta bu. bazı şeyleri korkutarak engellemek.

size nekadar yakın gelir,nekadar inanırsınız,saçma mı gelir onu bilmem ama ben kendi düşüncemi söyledim. artık şu din kavgası bitsin.. sırf bu yüzden milyonlarca insan ölüyo..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yukardaki arkadaş kuranda erkeklerin sürekli sevişip istediğini yapacağını söylemiş. acaba hangi surede yazıyo bu. ben ilk defa böyle bişey duyuyorum.

ayrıca hz.İsa ile röpörtaja inanmadığını söyle bana lütfen.

herkesin inancına saygım vardır ama araplara cahil diyerek bana da cahil dersin. çünkü bende müslümanım. tamam müslümanlığın gerektrdiği bişey yapmıyorum belki ama önemli olan senin niyetindir. hristiyanlarda cennette arsa satıyolar. onlara birisi çıkıpta cahil demedi nedense.

cennet ve cehennem kavramına deyincek olursak kuranda yazılanları olduğu gibi kabul etmeyin. Allah hiçbir kulunu ateşe atmaz.... nasıl bi anne çocuğunu uyarıyo (eğer eve geç gelirsen bacaklarını kırarım gibi..) ama sonuçta hiç bir şey olmuyor. benim düşüncemde bu. tabii buna güvenerek kötülük yapacağım diye bişey yok. zaten burdaki amaçta bu. bazı şeyleri korkutarak engellemek.

size nekadar yakın gelir,nekadar inanırsınız,saçma mı gelir onu bilmem ama ben kendi düşüncemi söyledim. artık şu din kavgası bitsin.. sırf bu yüzden milyonlarca insan ölüyo..

 

yazılanlar arasında en mantıklı gelen ve zihnimi rahatlatan şey seninki oldu!! teşekkür ederim. tabi diyerleride emek ve düşünce onlara da saygım var ancak bana en yakın olan belkide düşündüklerimi dile getiremediğim cümlelerdi. tekrar sağıol:derisive::)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

 

şimdi, başta üstteki arkadaşın yorumuna bir bakalım...

diyor ki arkadaşımız; dinsel bilgilere sıradan insanlar inanır. ben başta söylemek gerekir mi bilmiyorum ama - sitede hemen hemen herkes biliyor- ateist'im ancak, kendimi özel biri olarak hiç görmedim ve görmek gibi bir derdim olmadı. Ki, ilginçtir, arkadaşımız bilmiyor olabilir ama felsefe, astroloji, sosyoloji, hatta materyalizmin kurucuları arasında din bilginleri sayılır.

 

şimdi, arkadaşımız diyor ki, cennet yok ama var olup olmadığını bilemeyiz...olmayan bir nesnenin varlığını tartışmak gibi ulvi bir konuma nasıl ulaştı bilmiyorum ama ben yazılan cümleninn saçmalığını bu kıt aklımla hemen buldum...

 

........................

 

konuyu açan arkadaşımız ise, yeni üye - ki yeni eski ayrımı yapmak değil derdim- ölüm ve ötesi gibi bir bölüme, böyle bir konu açmış. eger öğrenmek istediği vicdan azablarımızsa, sitede başka bölüm var...yok, ölüm ötesi ile, cennete gidip bir tur atıp geri gelen birini arıyosa ona bişey diyemem...

 

............................

 

neyse, konuyu uzatmaya gerek yok...

daha yeni dışarıdan geldim, hava güzel...valla....:D

 

Yarım yamalak felsefi bilginle felsefe konusunda konuşma bence.

1.İlkçağda filozofların aynı zamanda din adamı sayılma nedeni teolojik evrenin yaşanmış olmasıdır,din ile uğraştıklarından değil.

2.Sıradan olmayan insan demek özel insan demek ya da ayrımcılık yapmak anlamına gelmez,bilirsiniz ki Türk toplumunda parapsikoloj,metafizik gelişmemiştir ve parapsikolojiyle ilgilenmek sıradanlığın dışına çıkmak demektir.

3.Sosyolojinin kurucusu Auguste Comte'tur ki din adamı sayılmaz,sadece üç hal yasasını açıklarken ilk evrenin teolojik evre olduğunu söyler.Sadece böyle söylediği için din adamı diyemezsin.

4.Materyalizm bir bilim değildir,metafiziğin tartıştığı başlıca sorunlardan biridir.Ki kurucusu yoktur,her filozof kendine göre cevap verir.Varlıkla ilgili sorunlardandır.Yani varlık felsefesinin içine girer ki ilk çağ filozofları genellikle varlık felsefesiyle uğraşır.Materyalizme bilim demişsin ya,bilim değil.

5.Mantık açısından değerlendirirsen cennet kavram olarak var ama gerçek değil.Yani sadece kavram olarak var ama doğru değil.O zaman yoktur.Ama kavram olarak vardır.

6.Olmayan nesnenin varlığını tartışmak ulvi bir konum değildir bütün filozoflar olup olmadığını bilmedikleri bir nesnenin varlığını tartışırlar ki felsefe de başta varlık felsefesi olarak doğmuştur.Olmayan nesnenin varlığını tartışmaya ulvi bir mesele gözüyle bakanlar olduğu için Türkiyede filozoflara ''deli,kafayı yemiş'' tabiri yakıştırılmıştır.

7.Bu arada sıradan insanlar ayrımını yapan ben değilim felsefe bilimidir.Ki felsefeye başlarken işlenen ilk konu da filozoflarla sıradan insanlar arasındaki farktır.Yani sıradan insan diyen ben değilim,bir sorunun varsa felsefe bilimiyle var,benle değil.

Bilmem anlatabildim mi ?Bilmiyor olabilirsin demişsin ya,ben geçen sene seçmeli ders olarak sosyoloji,bu sene de felsefe görüyorum.O yüzden bilmediği konuda yorum yapan ben değilim sensin.

--------------------

zaten bir çok şeyi yaşamadan bilemeyiz değilmi.. ancak olmasa da belki var kuruntusu ile yaşamaktan sa var deyipte 'varsa ben kendimi garantiye alim' demek daha mantıklı

 

Varsa ben kendimi garantiye alayım demek ilk bakışta mantıklı gibi görünüyor değil mi ?

Ancak biraz düşününce anlıyorsun yanlış olduğunu.Çünkü düşün 3 büyük din var değil mi ? Eğer bu mantıkla yaklaşırsak Hristiyanlıktaki kilise ibadetini de,Musevilikteki sinagog ibadetini de İslamiyetteki cami ibadetini de 3yapman gerekir.Bu dinlerdeki bütün ibadetleri yapman gerekir çünkü bu mantık,ya Hristiyanlık doğruysa,ya Musevilik doğruysa gibi cevapları doğuruyor.Anlatabildim mi ? :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yukardaki arkadaş kuranda erkeklerin sürekli sevişip istediğini yapacağını söylemiş. acaba hangi surede yazıyo bu. ben ilk defa böyle bişey duyuyorum.

ayrıca hz.İsa ile röpörtaja inanmadığını söyle bana lütfen.

herkesin inancına saygım vardır ama araplara cahil diyerek bana da cahil dersin. çünkü bende müslümanım. tamam müslümanlığın gerektrdiği bişey yapmıyorum belki ama önemli olan senin niyetindir. hristiyanlarda cennette arsa satıyolar. onlara birisi çıkıpta cahil demedi nedense.

cennet ve cehennem kavramına deyincek olursak kuranda yazılanları olduğu gibi kabul etmeyin. Allah hiçbir kulunu ateşe atmaz.... nasıl bi anne çocuğunu uyarıyo (eğer eve geç gelirsen bacaklarını kırarım gibi..) ama sonuçta hiç bir şey olmuyor. benim düşüncemde bu. tabii buna güvenerek kötülük yapacağım diye bişey yok. zaten burdaki amaçta bu. bazı şeyleri korkutarak engellemek.

size nekadar yakın gelir,nekadar inanırsınız,saçma mı gelir onu bilmem ama ben kendi düşüncemi söyledim. artık şu din kavgası bitsin.. sırf bu yüzden milyonlarca insan ölüyo..

Bak Ortak..

Hz.İsa ile yapılan roportaj tamamen hayal urunu yukardada yazmıstım zaten oyle oldugunu. sen sadece ısıne gelenı anlıyosan veya o yazanların mantıklı olmadıgını dusunmuyosan dıyecek bıseyım yok.. Cennette arsa satanlar cahil degil alanlar cahil ve ben araplara cahil diyorum evet bu dogru üstün bir guc tarafından gudulmek isteyen insana diyebilecegim en uygun kelime bu.. Allah hicbi kulunu atese atmaz diyosun evet atmaz atamaz zaten ne haddine.. ateslerle dolu olan cehennem insanları korkutarak kendi inancına cekme amacıyla Hz.muhammed isimli sahıs tarafından uydurulmustur Cehennem tam aksine yasanılası bir yerdir..Ama cennet yoktur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bak Ortak..

Hz.İsa ile yapılan roportaj tamamen hayal urunu yukardada yazmıstım zaten oyle oldugunu. sen sadece ısıne gelenı anlıyosan veya o yazanların mantıklı olmadıgını dusunmuyosan dıyecek bıseyım yok.. Cennette arsa satanlar cahil degil alanlar cahil ve ben araplara cahil diyorum evet bu dogru üstün bir guc tarafından gudulmek isteyen insana diyebilecegim en uygun kelime bu.. Allah hicbi kulunu atese atmaz diyosun evet atmaz atamaz zaten ne haddine.. ateslerle dolu olan cehennem insanları korkutarak kendi inancına cekme amacıyla Hz.muhammed isimli sahıs tarafından uydurulmustur Cehennem tam aksine yasanılası bir yerdir..Ama cennet yoktur..

 

Nacizane düşüncelerine mümkünse Hz Muhammedi karıştırma hele hele haddin olmayarak uydurmuş deme gafletinde bir daha bulunma.. Dikkat çekmek için iyi bir malzeme değil ...Düşüncelerini dile getirirken daha dikkatli yazmanı tavsiye ediyorum en az üç kez oku ondan sonra gönder.. böyle pek bir cahil duruyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yaaaa var yaa gülüyorum. şu zihinyete gülüyorum. inanmıyorsan inanmazsın arkadaşım. senin kimseye hakaret etmeye hakkın yok. haddini biliceksin.. senin yaptığın cahilliğin önde gideni. cehennemi yaşanası bi yer olarak tanımlıyorsan sana dicek hiç bişeyim yok. eğer inançsızsan cehenneme neden ve nasıl inanıyorsun. çelişkili konuşmalar.

ayrıca gerçek olmayan bir şeyi (hz.İsa ile röprtaj) buraya neyi kanıtlamak amaçlı koyuyorsun. kendi düşüncelerini kanıtlamak amaçlı koyuyorsan dediğin gibi hayal ürünü bişey :D sadece gülüyorum..

hiç bir araştırma yapmadan ordan burdan duyduğun saçma sapan şeylere inanmışsın ve gelmiş burda millete hakaret ediyosun.önce sağlam yerlerde araştırma yap.sonra gel buraya savun. okey??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nacizane düşüncelerine mümkünse Hz Muhammedi karıştırma hele hele haddin olmayarak uydurmuş deme gafletinde bir daha bulunma.. Dikkat çekmek için iyi bir malzeme değil ...Düşüncelerini dile getirirken daha dikkatli yazmanı tavsiye ediyorum en az üç kez oku ondan sonra gönder.. böyle pek bir cahil duruyor..

 

Bak Ortak..

Uydurmus kelımesınden baska hangi kelimeyi kullanmam hosuna gider? Bidahaki sefere onu kullanırım..Kimsenin dikkatini cekmeyede calısmıyorum ihtiyacım yok buna..Dusuncelerim cahil duruyosa o senin problemin Aslen cahilim kim oldugunu İnancını tam anlamına arastırıp ondan sonra secen insanlar bilir Aileden gelen dine inananlar diil ee Nede olsa din bu Oyuncak diil...

 

yaaaa var yaa gülüyorum. şu zihinyete gülüyorum. inanmıyorsan inanmazsın arkadaşım. senin kimseye hakaret etmeye hakkın yok. haddini biliceksin.. senin yaptığın cahilliğin önde gideni. cehennemi yaşanası bi yer olarak tanımlıyorsan sana dicek hiç bişeyim yok. eğer inançsızsan cehenneme neden ve nasıl inanıyorsun. çelişkili konuşmalar.

ayrıca gerçek olmayan bir şeyi (hz.İsa ile röprtaj) buraya neyi kanıtlamak amaçlı koyuyorsun. kendi düşüncelerini kanıtlamak amaçlı koyuyorsan dediğin gibi hayal ürünü bişey :D sadece gülüyorum..

hiç bir araştırma yapmadan ordan burdan duyduğun saçma sapan şeylere inanmışsın ve gelmiş burda millete hakaret ediyosun.önce sağlam yerlerde araştırma yap.sonra gel buraya savun. okey??

 

Sende bak Ortak..

Mümkünse bu sefer yazdıklarımı tam olarak okumadan ve akıl yurutmeden cevap yazma...Ben kimseye hakaret etmedim kullandıgım kelimeler oldukca hafif kalır yapılanlar karsısında ama siz nerden bilirsinizki Allahı sorgulamak Günahtır (Yazık...).... Cehennemi yasanası bi yer olarak tanımlıyorum evet ama en azından islamiyette cehennemin ne oldugunuda biliyorum sen benim inancımdakı cehennemin ne oldugunu hakkında en ufak bı fıkre sahıp degilken bana cahil demeye hakkın varmı sence? Acaba Hangimiz hakaret ediyoruz tartısma konusu...Hz.isa ile roportaj'da kanıtlamak istenilen seyi anlamaman ya senin akılsız oldugunu(cok afedersin ) veya okumadan yorum yaptıgını gosterir..Hic bir arastırma yapmadıgımı benden daha iyi bilemezsin at Gözlüğü kullanan biri sanki kendi inancını kendisi secmis gibi sanki diger inanclardan haberi varmıs gibi ve ona ogretilenlerin dısına cıkmamayı ogrenmıs sadece Yıllardır surup giden Bilime ters dusen ve kendi icerisinde Çelişen bi inanca sahip birisi bana bunlar soylemekte ne kadar haklı acaba? bana saglam yerlerden arastır demişsin sen öylemi yaptın ?? yoksa Dogustan Musluman dogup Cevrendekilerden, okullardaki DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ adı altında yapılan beyın yıkama seanslarından, Kuran isimli Çelişkili ve bilime ters dusen kitaptan veya Cami isimli mekanlardaki cahil imamlardanmı ogrendin inancını..Ben senin inancını senden cok daha iyi biliyorum bu yuzden kendi inancımıda cok rahat savunurum ama sen benim inancımı bilmedigin icin benim inancım hakkında yorum yapmaya hakkın yok..Burada Asıl dogru yerleden arastırıpta yorum yapması gereken kişi Sensin.. Satanizm hakkında bildiginiz en saglam sey kedi Kesip Kanlı Ayinler yaptıgımız birde kalkıp bana dersiniz arastırmadan yazma ne kadar yazık oysaki bizler ne kedi keseriz nede kanlı ayinler yaparız.. Bize bunları soyleyenler kendilerine baksınlar bence...Tekrar söylemek istiyorum malum anlamamıssındır buyuk ıhtımal.Lütfen okumadan, birazcık akıl yurutmeden yorum yapma...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sinirlenmek,hırçın davranmak insanın doğasında var olan şeyler. Zaman zaman hepimiz hatalar yapıyoruz Eğer Allah bizi cehenneme atmak için bahane yaratmak isteseydi bizi farklı yaratmazdı. Cenneti amaç olarak görmek yanlış olur,Cehennemide sadece korku düşü olarak algılamakta yanlış. Rabbimizin ne ima ettiğini anlamak esas olandır. Yani özünüzde iyi insansınızdır ama birine kızdınız küfür ettiniz yada kendinizi korumak için birini yaraladınız! Bütün yaptığınız iyilikler yok mu olacak? Günah işlememe mantığı polyannacılık değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bana ortak deme bu birinci. ikincisi ben müslümanlığı ve hristiyanlığı araştırmış birisi olarak (yahudiliği araştırmadım) aklıma yatan dini kabul ediyorum. yani din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde öğrendiğim şeylerle sınırlı değilim. bunu yazdıklarımda görebilirdin. ve ben senin yazdıklarını çok iyi anlıyorum. her kelimende de hakaret görüyorum. sen nasıl oluyoda hakaret etmiyorum diyosun anlamadım.ozaman senin kelimelere kattığın anlamlarda da bi bozukluk var. kuran dan bilim dışı olarak bahsediyorsun. gelmiş bana araştırma yapmadan buraya yazıyosun demişsin. kuranda bilim üzerine okadar şey varki. bunu bilmemen çok acı. açıp okudun mu acaba. senin inancını bilmiyorum evet cehennemi nasıl görüyosun onuda bilmiyorum. ozaman burdaki insanlara kendi cehenneminden söz ette boşuna burda ağzımızı yormayalım.

beyin yıkama seansı derken ne demek bu anlamadım.(yine hakaret) gerçekten çok ciddiyim ve şuanda sinirden titriyorum. kurduğun cümlelere dikkat et. ben burda hiç bizaman çıkıpta satanistler cahil. aptal demedim. herkesin inancına hep saygı duydum. aynı şeyi sende yapmak zorundasın. saygısızca yazdığın cümlelerden kendi karakterinide ortaya koymuşsun ne diim.

ben 19 yaşındayım, koyun değilim,cahil değilim bazı şeylerin bilincindeyim.kimse bana zorla müslüman olacaksın demedi.kendim araştırdım. hristiyanlığı da araştırdım. tamamen tarafsız. ve benim aklıma yatan dini seçtim. benim inancıma laf etme. benden daha iyi bildiğinide iddia etme sakın.o hataya düşme. durmuş özür dileyeceğine hala ordan laf yetişriyorsun..ayıp yaptığın ayıp!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bana ortak deme bu birinci. ikincisi ben müslümanlığı ve hristiyanlığı araştırmış birisi olarak (yahudiliği araştırmadım) aklıma yatan dini kabul ediyorum. yani din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde öğrendiğim şeylerle sınırlı değilim. bunu yazdıklarımda görebilirdin. ve ben senin yazdıklarını çok iyi anlıyorum. her kelimende de hakaret görüyorum. sen nasıl oluyoda hakaret etmiyorum diyosun anlamadım.ozaman senin kelimelere kattığın anlamlarda da bi bozukluk var. kuran dan bilim dışı olarak bahsediyorsun. gelmiş bana araştırma yapmadan buraya yazıyosun demişsin. kuranda bilim üzerine okadar şey varki. bunu bilmemen çok acı. açıp okudun mu acaba. senin inancını bilmiyorum evet cehennemi nasıl görüyosun onuda bilmiyorum. ozaman burdaki insanlara kendi cehenneminden söz ette boşuna burda ağzımızı yormayalım.

beyin yıkama seansı derken ne demek bu anlamadım.(yine hakaret) gerçekten çok ciddiyim ve şuanda sinirden titriyorum. kurduğun cümlelere dikkat et. ben burda hiç bizaman çıkıpta satanistler cahil. aptal demedim. herkesin inancına hep saygı duydum. aynı şeyi sende yapmak zorundasın. saygısızca yazdığın cümlelerden kendi karakterinide ortaya koymuşsun ne diim.

ben 19 yaşındayım, koyun değilim,cahil değilim bazı şeylerin bilincindeyim.kimse bana zorla müslüman olacaksın demedi.kendim araştırdım. hristiyanlığı da araştırdım. tamamen tarafsız. ve benim aklıma yatan dini seçtim. benim inancıma laf etme. benden daha iyi bildiğinide iddia etme sakın.o hataya düşme. durmuş özür dileyeceğine hala ordan laf yetişriyorsun..ayıp yaptığın ayıp!!

 

Bak Ortak.. Sadece Hristiyanlık ve muslumanlık yok dunyada Hristiyanlıgı arastırmıssın ama o daha beter.. felc olmsu 600 kitaptan 4 unu secip bunlar bizi baglar diyolar daha ne beklersinki hristiyanlıktan..benim yazdıklarıma hakaret diyosun ama bu yazdıklarım sizin bizlere soylediklerinizin yanında hicbisey!! kuranı okudum sanada tavsiye ederim komedi turunde guzel bi yapıt.. Kurandaki celiskilerle ilgilide en ufak bi fikrin yok ne yazıkki sadece isinize gelenleri gormekte üzerinize yok..Ben burada kendi cehennemimde soz etmem biliyorumki size hicbi faydası olmaz ama ben ogrenmek isterim sacma yorumlar yapmak istemem dersen*********bir göz atmanı öneririm..Kimse sana musluman olacaksın demedi zaten musluman dogdun cevrendekiler neyse o oluyosun aklın basına gelene kadar boylesin veya dinin onemini anlayana kadar..Ve sana bi tavsiyem inancını secerken islamdan onceki inanclarada bakmanı siddetle oneririm nede olsa insanlıgın ilk inancları eminim cok daha saglamdır su andakilerden..Senin inancını senden daha iyi bildigimede eminim senelerce arastırdım senelerce dinsiz dolastım.. Ben hata yapmıyorum yapmayıda dusunmuyorum ve son bisey daha senden asla özur dilemem bunu gerektırecek bısey yapmadım yaptıgımı dusunuyosan senin sorunun ben bisey diyemem... Ortak!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ortak kısmını geçiyorum.. bana çelişkili bulduğun bi kısmı söyle ozaman.... ona göre cvp vericem.

daha neyi araştırmam gerekiyo pardon. ateşe tapmam.puta tapmam. şeytana asla tapmam.birden fazla tanrıya tapmam. benim kafama yatan bu arkadaşım. bana neyi araştırmam gerektiğini söyleyemezsin. artık söylemekten dilimde tüğ bitti.ben kimsenin söylemesine göre müslüman diilim. salak da değilim.Ve Allaha inanıyorsam da bu seni ilgilendirmez. Kuranda da çelişki görmüyorum.çevrendekilerden gördüğün için müslüman oluyosun demişsin.ama bak sen satanist olmasını bilmişsin.aynı şekilde bende araştırdım ve müslümalıkta dvm etmeye karar kıldım.benim bilgimede laf edemezsin.ne olursa olsun. sen neye inanıyorsun umrumda diil. ama çıkıpta burda müslümanlara cahil,koyun demeye hakkın yok. özür dilenecek bişey yok demeki.bence özür dilenecek çok şey var. msj larını daha dikkatli yaz.. insan gibi yaz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ortak kısmını geçiyorum.. bana çelişkili bulduğun bi kısmı söyle ozaman.... ona göre cvp vericem.

daha neyi araştırmam gerekiyo pardon. ateşe tapmam.puta tapmam. şeytana asla tapmam.birden fazla tanrıya tapmam. benim kafama yatan bu arkadaşım. bana neyi araştırmam gerektiğini söyleyemezsin. artık söylemekten dilimde tüğ bitti.ben kimsenin söylemesine göre müslüman diilim. salak da değilim.Ve Allaha inanıyorsam da bu seni ilgilendirmez. Kuranda da çelişki görmüyorum.çevrendekilerden gördüğün için müslüman oluyosun demişsin.ama bak sen satanist olmasını bilmişsin.aynı şekilde bende araştırdım ve müslümalıkta dvm etmeye karar kıldım.benim bilgimede laf edemezsin.ne olursa olsun. sen neye inanıyorsun umrumda diil. ama çıkıpta burda müslümanlara cahil,koyun demeye hakkın yok. özür dilenecek bişey yok demeki.bence özür dilenecek çok şey var. msj larını daha dikkatli yaz.. insan gibi yaz..

 

Bak Ortak..

Sana burada satanizmi anlatmaya niyetim yok okumayı arastırmayı bilmek gerek.. Çelişkileri gormek istiyosan sana bi kitap oneriyim TURAN DURSUN - Din Bu isimli kitabı internetten rahatca bulabilirsin bi zahmet oku.. Satanizmle ilgili hicbisey bilmedigini soylemistim bunu kanıtladın sadece etraftan duydugun bilgiler satanizmi din oalrak bile gormuyosun eminim.. Satanizmde kimse kimseye tapmaz o kadar aciz degiliz bizler Seytanı senin tanıdıgından cok daha farklı tanırız ama yinede kim olursa olsun kimseye tapmayız oda tapmamızı istemez ibadet istemez Kurban istemez.. Çok tanrılı bir dinim var evet ama onlara tapıyorum demedim demem.. Soyledigin gibi iki dini arastırmıssın cunku digerleri hakkında duydukların onları gormemezlikten gelmene yeterli ama senin sucun yok digerleride senin gibiler sizi boyle yapanda suc...Koyun dememin sebebi Sizleri kısıtlayan kuralların dısına cıkmamanız özgurlugunuzu kısıtlamanız birinin sizi gütmesine izin vermeniz hayatınızı onlar icin harcıyosunuz size hicbisey vermeyecek olan sadece bir puttan ibaret olan tanrınıza inanmanız.. soylediklerimin cogu sacma gelıo belkı ama bılgı eksıklıgınden kaynaklanıyo ortak.. Bence geriye kalan butun dinleri biraz arastır digerlerininde ne oldugunu bilki musluman olurken icin rahat olsun..

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iki sayfa açıpta kuran incil tevrat herneyse okumamışlar burda debeleniyorlar.. aç kuranı bak bakalım Hz.Muhammedin dini yazıyormu bir yerde..Hz.Muhammed demen de hoşuma gitti..bu cehaletinin tastiki oldu.bu sözüm kişiye değildir ortaya söylüyorum ORTAK...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çakal Ortak..

Kuranı okudum sen okumamıssın okumussanda sadece okumussun buradada yaptıgın gıbı anlamaya calısmamıssın acıkca ortada.. Muhammedin kitabı dıye yazarmı muhammed kendı yazdıgını bellı edermı ? Ama etmiş akıllı insanlar yakalıyolar bunları ama Gözler baglanınca sadece hakaret ettigimi dusunur bazı insanlar ne yazık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...