Jump to content

Korku Filmlerinde Hayatta Kalma El Kitabı - Bayanlar İçin..


raskolnikov

Önerilen Mesajlar

Bakire Olmayan Bayanlar İçin Korku Filmlerinde Hayatta Kalma El Kitabı

 

Bu el kitabı korku filmlerinde hayatta kalmak isteyen bakire olmayan bayanlar için hazırlanmıştır. El kitabındaki tüm maddelere harfiyen uyduğunuz takdirde yaşama olasılığınız %99 olarak tespit edilmiştir. Maddeleri tam olarak uygulamadığınız taktirde müessesemiz, yasal varislerinizin “yok biz bilmiyorduk”, “aman efendim yok biz görmedik” biçimindeki itirazlarını kaile almayacaktır.

 

1.Yaşınızı ya da kilonuzu; hiçbirini göstermeyin. Kesinlikle genç ve güzel olmalısınız. Genç olamıyorsanız ölürsünüz. Sete gelmeden önce kırışık kremi, yüz gerdirme, yağ aldırma, selülit kavurma; siz daha iyi bilirsiniz, artık neyse o. Oldu oldu; olmadı, sete ayağının değdiği yerde öldün.

 

2.Ne olursa olsun, nerden atlarsan atla, nerde yuvarlanırsan yuvarlan, isterse üstündeki elbiseler alev alsın. SAKIN ÜSTÜNÜ BAŞINI ÇIKARMA. Çıkarırsan ölürsün. İç çamaşırlarınla kalabilirsin, buna izin var. Ama göğüslerin görünürse kesin ölürsün. O yüzden kötü olasılıklara karşı kesinlikle iç çamaşırı, ya da atlet vs giy. Giyeceğin iç çamaşırları spor olsun. Jartiyer ya da çok seksi bir çamaşır giyersen ölürsün. Atlet + pazardan alınmış pamuklu don en iyisidir. Atletle uzun süre yaşarsın. Erkekler merak etmek isterler. Göğüslerin görününce bitersin. Diğer yandan seksi olman iyidir ama erkekler aynı zamanda kıskançtırlar. Seksi çamaşırlar ile başkalarının da seni görmesini istemezler.

 

3.Kesinlikle filmin başlarında, daha taşlar yerine oturmadan küfür etme. Eğer hayatta kalırsan filmin sonlarına doğru küfür edebileceğin birkaç satır replik ayarlanır. Sabret. Erkekler küfür eden kızları sevmez.

 

4.Seks yapma. Bu yapabileceğin en kötü şeydir. Seks yaparsan 2 ila 7 dakika içerisinde kesin ölürsün.

 

5.Mutlaka heteroseksüel olmalısın. Aksi bir cinsel eğilim ölmene neden olur. Şayet heteroseksüel değilsen çaktırma.

 

6.Topuklu ayakkabı giyme. Bu iyi değildir. Mutlaka hızlı koşman gereken bir yer olacaktır. Spor ayakkabı giymen yaşama şansını önemli ölçüde artırır. Ama yok ben topukları çıkarır çıplak ayak koşarım diyorsan bu da aslında hayatta kalabilmen için cesaret verici, önemli bir beyandır. Tek bir şartla: Acı eşiğin yüksek olmalı. Çünkü ayaklarını birşeyler kesecektir. Acıya dayanıklı olman erkekler için iyidir.

 

7.İnsanlara iyi davran, nazik ol. Kimseyi sakın ola ki küçümseme. Yukarıdan bakma, alay etme. Bununla birlikte kesinlikle bir melek olma. Herşeyin bir sınırı var. Sınırı zorlayana, terbiyesizlik yapana haddini sözlerle, alay etmeden bildirmekten de geri kalma. Saf olma. Yoksa ölürsün. Snob olma, alaycı olma, leydi ol.

 

8.Şehirli olabilirsin, yaşam standartların çok yüksek, hayatın çok steril olabilir. Ancak kesinlikle ne görürsen gör, hangi iğrenç yüzeye dokunursan dokun burun kıvırma, beğenmezlik etme. Midene hakim ol. Kusmak ve ölmek arasında doğru orantı vardır. Erkekler seni o halde görmek istemez.

 

9.Sakın panik yapma. Oraların sahibiymiş gibi, her yanı, her yönü biliyormuş gibi yapman lazım. Panik yaparsan ölürsün. Panik yapabileceğin tek an, sevgilinin ya da esas erkeğin seni kurtarmaya geldiği andır. Bunun sebebi o anda erkeğin senden daha güçlü görünmesi gerekliliğidir. Uzlaşmacı ol. Tam o anda panik yap ki onun da gönlü olsun.

 

10.Erkek arkadaş olayı oldukça tehlikelidir ve hayatta kalma olasılığın üzerinde en kötü etki eden faktörlerden biridir. Erkek arkadaşın yoksa sakın uyuz ve kendini beğenmiş, uzak ve mesafeli kadın olma. Bir erkeğin seni elde edebilme ihtimali olsun ama o ihtimal %49’dan yüksek olmasın. Ne çok zor, ne de çok kolay olma, erkekler sevmez.

 

11.Erkek arkadaşın ortamdaki iyi kalpli, naif ve hassas, duygulu kişilik olmasın. Yoksa ölürsün. Bu tür tiplerden uzak dur. Erkek arkadaşın olacaksa sert olmalı. Bir ara seni kurtarması gerekebilir. Erkek arkadaşın aynı zamanda hem sert hem hödük olursa bu şansını iki kat artırır. Erkek izleyiciler senin o hödüğün elinden kurtulduğunu görmek isteyeceklerdir. Ancak bu maddenin etkili olabilmesi için senin ilişkinden dolayı mutsuz olman ve bunu çeşitli jest ve mimiklerle belli etmen gereklidir. O bir böcek, sen ise bir çiçek biçiminde uyumsuz olmalısınız.

 

12.Erkek arkadaşın varsa ilişkinde mutsuz olman hayatta kalman için en önemli etkenlerden biridir. Evli isen tam aksi geçerlidir. Kesinlikle mutlu görünmelisin. İhanet etmemeli, bunu düşünmemelisin. Ölürsün.

 

13.Atletik ve güçlü olman yararınadır. Ancak aşırı maskulen bir duruş filmin son çeyreğinden hemen önce ölmene neden olur. Erkekler kendilerinden güçlü görünen kadınlara dayanamazlar. Ölürsün.

 

14.Makyaj yapma. Saçını sarma. Maske sürme. Erkekler makyaj yapan kadınları sevmez. Nasıl yapacaksın bilmiyorum ama hem doğal hem güzel olmalısın. Makyaj yapman ölmene neden olur. Hele ruj tazelemek kesin ölüm sebebidir.

 

15.Silikonların varsa filmden önce çıkartmış olmalısın. Yoksa ölürsün. Aynı şekilde göğüslerin normalden büyükse de ölürsün. Ameliyat olmalısın. Büyük göğüsler seni objeleştirir. Obje olmak ölmek demektir.

 

16.Ağlayıp bağırma. Yaparsan bile asla iki kez yapma ve kısa sürede toparlanmaya bak. Çok fazla ağlarsan ölürsün. Çünkü filmi izleyen erkeklerin sinirlerini bozarsın. Aynı şekilde çok fazla gülersen de ölürsün. Arasını bul.

 

17.Dans etme. Herkes dans ediyor olsa bile sen kazulet gibi bir köşede dur.

 

18.Uyuşturucu öldürür. Ama genel kanının aksine sigara içmen sigara içmemenden iyidir. Seni sert ve yakın gösterir. Bununla birlikte müptela gibi içme. Kibar ol. Hatta dumanı çekerken bir iki kere sanki dokunmuş gibi tıksırırsan hayatta kalma olasılığın önemli ölçüde artar. Bu fırsatı kaçırma. Erkekler sigaralarını yakabilme ihtimallerinden dolayı sigara içen kadınları içmeyenlere oranla daha çok severler. Sigarayı bir erkek ikram ettiğinde içersen daha iyi olur.

 

19.Filmin 10. ve 30. dakikaları arasındaki 20 dakikalık bölüm dışında banyo yapmamaya dikkat et. Zaten banyo yapman göğüslerinin görünmesine ve dolayısıyla ölmene neden olabilir.

 

20.Banyo yapmadığın gibi bu 20 dakika dışında tuvalete de gitme, susama, acıkma, yorul ama belli etme. Erkekler çok şey isteyen kadınları sevmez. Kendi kendine istersen fotosentez yap, ama bunları sakın, asla dile getirme. Yoksa ölürsün.

 

21.Şunu sakın unutma: kadınların korku filmlerinde erkeklere oranla daha çok öldükleri doğrudur ancak filmin sonunda birisi hayatta kalacaksa o kişi mutlaka kadın olmalıdır. Senin amacın hayatta kalmak olduğuna göre rakibin erkekler değil, diğer kadınlardır. Onları kimselere belli etmeden, burada yazılı kuralları ihlal etmeye yönlendirmelisin. Bunu yapabilirsen bakire ya da değil, önünde hiçbir kadın kalmaz. Hem zaten erkekler en çok entrikacı olduklarını anlamadıkları entrikacı kadınları, kendilerinden zeki ya da güçlü olduklarına ihtimal vermedikleri zeki ve güçlü kadınları severler.

 

** Uyarı : Bu elkitabı Amerikan Korku filmleri için hazırlanmıştır. Diğer ülkelerin korku sinemalarında bakire olmamak ve hayatta kalmak arasındaki negatif ilişki eğrisi tam olarak çizilememiştir. Bununla birlikte buradaki kurallara uymanız yine de erkekler her yerde aynıdır prensibinden hareketle hayrınızadır. **

 

alıntı......:D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...