Jump to content

U.l.a.ş.


muazzez

Önerilen Mesajlar

İzmir/Karşıyaka doğumlu olan U.L.A.Ş üniversite öğrenimi için İstanbul’a taşınana kadar hep İzmir/Karşıyaka içerisinde ikamet etti. Kendine has bir hayat felsefesi olan U.L.A.Ş’ın müziğe bakış açısıda bu farklılıktan nasibini almış durumda. Hiçbir şeye keskin köşeli inanışlarla bakmıyor. Mantığın ve duyguların alabildiği her şeyin insan hayatı için var olduğunu düşünüyor. Ve bunu başta sözlerine olmak üzere müziğin her noktasına da yansıtıyor.

 

 

 

Müzik (RAP) yaşantısına 1995’de Türkçe olarak CARTEL ve hemen akabinde yabancı olarak dönemin DEATH ROW sanatçıları 2PAC ve SNOOPY DOGGY DOGG’u dinleyerek ve onların işlerinden esinlenerek başladı. 1996 yılında ilk oluşumunu kurdu «RAP IN GANGSTA». Bu oluşumun kısa bir süre sonrasında yine aynı grup arkadaşı ile birlikte «HÜCRE 35½ » olarak isimlerini değiştirdiler ve «Underground için ilk çalışmaları olan «Vazgeç Çocuk» şarkısını internet üzerinden Rap dinleyicilerine sundular. Bu çalışmadan öncede piyasaya sürülmeyen «Olmadı Rap’çi» - «Kara Zindan» gibi çalışmaları da bulunan grup o dönemde kendi yeterli seviyelerine ulaşmayı beklediler. 98 yılında «Demoralizasyon» isimli son çalışmalarını da «Underground» proje olarak piyasaya süren grup 2000 yılında tamamen yollarını solo çalışmalar için ayırdı. O dönemden sonra U.L.A.Ş ilk solo underground albümünü dinleyenlerine sundu. «SENİN DEĞERLERİN…

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...