Jump to content

sahaja yoga hakkında bilgisi olan?


enisulcelis

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar uzun araştırmalar yaptım ve herkezin ortak sorunu çakralar.Saha yoga ile bütün bunları aşabilirsiniz.Sizlere tavsiye ediyorum kesinlikle işe yarıyor ve aydınlanmanızı aldıtan sonra taç çakranızdan rüzgar çıkıyor bunu elinizi taç çakranızın 5-10 cm üstünde tutarak hissedebiliyorsunuz.Ve ayrıca sahaja yoga ücretsiz bir öğretidir.Kurucusu olan Shri Mataji 7 gezegenin aynı hizada olduğu ve gece ile gündüzün eşit olduğu bir günde doğmuştur.Yani kurucusu dengeyi temsil ediyor.Ayrıca bu sahaja yoga bütün dinler içinde uygun islami olsun hristiyanlık olsun fark etmiyor.Sahaja yoga avrupanın bir çok yerinde kullanılıyor ve kanıtlanmış bir öğreti.Ayrıntılı bilgilere ve eğitim kursları hakkındaki bilgiyi sahaja yoganın Türkiyedeki resmi sitesinden öğrenbilirsiniz...

 

http://www.sahajayogaturkey.f2s.com/

 

Sağlıcakla Kalın...

 

Ayrıca MERSİN'den katılacak olanlar varsa bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 gün önce yaptım bu yogayı. gerçekten etkisini gördüm.sonunda sol elim buz gibiydi sağ elim ise sıcaktı. Parmaklarımız çakraları temsil edio ve yoga sonunda sızlayan parmaklar hangi çakranın kapalı olduğunu size söylüo. Ancak kurucusunun resmi olduğu zaman daha etkili oluyomuş ve eğer resim kırılırsa ya da bi hasar görürse denize atmak lazımmış. bu bana biraz saçma geldi ama orası beni ilgilendirmio :D kendimi iyi hissettim sonuçta. Tavsiye ederim bende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun süre kundalininizi güçlendirmeyince veya düzenli olarak meditasyon yapmayınca gene eski haline dönüyor.Ama meditasyonları zor deil ve bişe imgelemenide gerekmiyor.Ayrıca en fazla 20-30 dakikanızı alıyor.Ama çok yarayışlı ilk günden faydasını aldım...Evet işe yarar resim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hyr çakralarınız hmn açılıyor ama güçlü deiller ve sürekli açık kalmıyorlar.Bu yüzden meditasyonlar yapmanız gerekiyor.Zaten taç çakranız açılında diğer çakralarda otomatik açılıyor.Ama bazı kişilerde aydınlanma yani kundalini taç çakrayı delmesi ve yukarı çıkması biraz zaman alıyormuş.Ama TÜRK'lerin %90'ı ilk seferde kundalinisi uyanıyor ve taç çakrasını deliyor.Namaz kılmak Allaha ibadet v.s kundalininiz dahada yükseliyor ve güçleniyor.Esintiler artıyor.İnanmayan varsa namaz kıldıktan sonra taç çakrasındaki rüzgarları eliniz ile hissedin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahaja yoga'ı daha önce duymuştum. Birkaç arkadaşımda gitti.

 

Sahaja yoga İslam'a uygun değil!

 

Neden?;

 

Sahaja Meditasyonu: "

Her iki elinizi avuç içleriniz yukarıya bakacak şekilde dizlerinizin üzerine koyun, Shri Mataji'nin resmine bakın ve gevşeyin. Kabinizden, tüm saf arzunuzla, "Anne, lütfen bana Aydınlanmamı ver" deyin. Bunu üç kere tekrarlayın."

 

 

Her zaman okuduğunuz Fatiha 2-5.Ayet:

2 Hamt, âlemlerin Rabbi Allah'adır.

3 Rahman'dır, Rahîm'dir O.

4 Din gününün Mâlik'i/ sultanıdır O...

5 Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

 

 

 

Meditasyonu yaparım ama Shri Mataji'den bir şey istemem. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahaja Yoga, Aydınlanma (Kundalini uyanışı) deneyimine dayanan özel bir meditasyon tekniğidir ve bu her insanın içinde gerçekleşebilir. Bu süreç boyunca, içsel bir değişim oluşur ve kişi ahlaklı, birleşik, bütünleşmiş ve dengeli olur. Kişi, dünyanın tüm dinlerinde ve ruhani geleneklerinde anlatıldığı gibi, heryerde olan tanrısal gücü serin bir esinti şeklinde hissedebilir. Yoga kelimesi her yanı saran kutsal güç ile bütünleşmek anlamındadır. 'Sahaja' ise sizinle doğmuş olan, aynı zamanda kolayca, kendiliğinden olan anlamındadır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Dünyaya Teslim Olan İnsanın Karakteristik Durumu

   Sorunu ortaya koymadan, sorunun çözülmesi çok zordur. Gelin şimdi sorunu maddeler halinde bir gözden geçirelim: 1.Duygularının  esiridir. 2.Kalıplar içinde sıkışıp kalmıştır. 3.Gurur-kibir içindedir. 4.Dünya ile özdeşleşmiştir. 5.Gerçek bilgiden uzak, sadece kulaktan dolma bazı dinsel bilgileri ve terkedemedikleri kendisine sürekli olarak engel olmaktadır. 6.Bireysellik içindedir. Dilinden "ben" sözcüğü düşmemektedir. 7.Aç gözlüdür. 8.İç güdüsel yaşar.

   , Yer: Witchcraft

  • Maji Yapımında Etik: Büyüler ve Zihin Kontrolü Hakkında Düşünceler

   Ana fikrimi şudur ki zihni kandırma yeteneği etik olarak kullanılabilir, ama aynı zamanda kişisel özerkliği de tehdit edebilir. Bir kişinin anılarında küçük bir değişiklik bile şiddetli ve müdahaleci bir güven ihlali olabilir. Örneğin, zamanında arkadaşımdan şöyle bir şey duymuştum. "Bak, kavgamızın anılarını elimden alırsam, artık bana kızmayacak! Bu işe yarayacak." Zihinsel büyülerle ile ilgili hikayeler genellikle ya bu kişisel özerkliği kaybetme korkusundan bahseder ya da birbirimizi

   , Yer: Maji ve Türleri

  • Büyü Hakkında Soru - Cevap

   büyü, bir çok insanın ne olduğunu bilmediği, ya da hakkında eksik bilgiye sahip olduğu bir terim. bu konu başlığı altında eskiler ya da yeni başlayanlar fark etmeksizin hep birlikte sorularımızın yanıtlarını arayalım ve bildiklerimizi paylaşalım... bu konu hakkında soruları ya da sorunları olanlar lütfen çekinmeden buraya yazsınlar. ben ve eminim diğer konuya hakim arkadaşlar elimizden geldiğince açıklamaya çalışacağız bu konuyu... sevgi ve ışıkla...

   , Yer: Maji ve Türleri

  • Cadılık büyü ve korunma hakkında.

   Merhaba,9 aya yakın bir süredir araştırmalarımı yapıp kendimi gelşitiriyorum cadılık üzerine.Artık büyü yapmaya başlamam için tek eksiğim olduğunu düşünüyorum.Korunma konusunda yeterli bilgim yok ve bu konu önemli olduğu için es geçmemeliyim diye hissediyorum.Rica etsem bu konunun altına bilgisi olanlar cadılıkta korunma hakkında ne biliyorlarsa yazarlarsa sevinirim.Korunma büyüleri,keseleri,spell jar'lar vb.Korunmak istediğim şey günlük hayatta veya çalışma yaparken bana zarar vermek isteyen va

   , Yer: Witchcraft

  • Bu Taş Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

   Merhabalar öncelikle, Aşağıda paylaştığım fotoğraftaki taş orman benzeri bir yerde bulundu. Ufalanabiliyor biraz kuvvet uyguladığımda ve fotoğraftakinden daha parlak. Çok ilgimi çekti fakat ne olduğu hakkında bir bilgim yok. Bu konu hakkında bir fikri olan var mı acaba?  

   , Yer: Bioenerji

×
×
 • Yeni Oluştur...