Jump to content

sahaja yoga hakkında bilgisi olan?


enisulcelis

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar uzun araştırmalar yaptım ve herkezin ortak sorunu çakralar.Saha yoga ile bütün bunları aşabilirsiniz.Sizlere tavsiye ediyorum kesinlikle işe yarıyor ve aydınlanmanızı aldıtan sonra taç çakranızdan rüzgar çıkıyor bunu elinizi taç çakranızın 5-10 cm üstünde tutarak hissedebiliyorsunuz.Ve ayrıca sahaja yoga ücretsiz bir öğretidir.Kurucusu olan Shri Mataji 7 gezegenin aynı hizada olduğu ve gece ile gündüzün eşit olduğu bir günde doğmuştur.Yani kurucusu dengeyi temsil ediyor.Ayrıca bu sahaja yoga bütün dinler içinde uygun islami olsun hristiyanlık olsun fark etmiyor.Sahaja yoga avrupanın bir çok yerinde kullanılıyor ve kanıtlanmış bir öğreti.Ayrıntılı bilgilere ve eğitim kursları hakkındaki bilgiyi sahaja yoganın Türkiyedeki resmi sitesinden öğrenbilirsiniz...

 

http://www.sahajayogaturkey.f2s.com/

 

Sağlıcakla Kalın...

 

Ayrıca MERSİN'den katılacak olanlar varsa bana özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 gün önce yaptım bu yogayı. gerçekten etkisini gördüm.sonunda sol elim buz gibiydi sağ elim ise sıcaktı. Parmaklarımız çakraları temsil edio ve yoga sonunda sızlayan parmaklar hangi çakranın kapalı olduğunu size söylüo. Ancak kurucusunun resmi olduğu zaman daha etkili oluyomuş ve eğer resim kırılırsa ya da bi hasar görürse denize atmak lazımmış. bu bana biraz saçma geldi ama orası beni ilgilendirmio :D kendimi iyi hissettim sonuçta. Tavsiye ederim bende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun süre kundalininizi güçlendirmeyince veya düzenli olarak meditasyon yapmayınca gene eski haline dönüyor.Ama meditasyonları zor deil ve bişe imgelemenide gerekmiyor.Ayrıca en fazla 20-30 dakikanızı alıyor.Ama çok yarayışlı ilk günden faydasını aldım...Evet işe yarar resim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hyr çakralarınız hmn açılıyor ama güçlü deiller ve sürekli açık kalmıyorlar.Bu yüzden meditasyonlar yapmanız gerekiyor.Zaten taç çakranız açılında diğer çakralarda otomatik açılıyor.Ama bazı kişilerde aydınlanma yani kundalini taç çakrayı delmesi ve yukarı çıkması biraz zaman alıyormuş.Ama TÜRK'lerin %90'ı ilk seferde kundalinisi uyanıyor ve taç çakrasını deliyor.Namaz kılmak Allaha ibadet v.s kundalininiz dahada yükseliyor ve güçleniyor.Esintiler artıyor.İnanmayan varsa namaz kıldıktan sonra taç çakrasındaki rüzgarları eliniz ile hissedin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahaja yoga'ı daha önce duymuştum. Birkaç arkadaşımda gitti.

 

Sahaja yoga İslam'a uygun değil!

 

Neden?;

 

Sahaja Meditasyonu: "

Her iki elinizi avuç içleriniz yukarıya bakacak şekilde dizlerinizin üzerine koyun, Shri Mataji'nin resmine bakın ve gevşeyin. Kabinizden, tüm saf arzunuzla, "Anne, lütfen bana Aydınlanmamı ver" deyin. Bunu üç kere tekrarlayın."

 

 

Her zaman okuduğunuz Fatiha 2-5.Ayet:

2 Hamt, âlemlerin Rabbi Allah'adır.

3 Rahman'dır, Rahîm'dir O.

4 Din gününün Mâlik'i/ sultanıdır O...

5 Yalnız sana ibadet ederiz ve yalnız senden yardım dileriz.

 

 

 

Meditasyonu yaparım ama Shri Mataji'den bir şey istemem. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahaja Yoga, Aydınlanma (Kundalini uyanışı) deneyimine dayanan özel bir meditasyon tekniğidir ve bu her insanın içinde gerçekleşebilir. Bu süreç boyunca, içsel bir değişim oluşur ve kişi ahlaklı, birleşik, bütünleşmiş ve dengeli olur. Kişi, dünyanın tüm dinlerinde ve ruhani geleneklerinde anlatıldığı gibi, heryerde olan tanrısal gücü serin bir esinti şeklinde hissedebilir. Yoga kelimesi her yanı saran kutsal güç ile bütünleşmek anlamındadır. 'Sahaja' ise sizinle doğmuş olan, aynı zamanda kolayca, kendiliğinden olan anlamındadır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...