Jump to content

Bir Küçük Çocuk


phobosORbia

Önerilen Mesajlar

Bir küçücük oglancik, bir gün okula baslamis. Pek mi pek akilliymis. Okulu da pek büyükmüs. Ama akilli çocuk, sinifina disaridan kestirme bir yol bulmus. Buna çok sevinmis. Artik okulu ona kocaman görünmüyormus.

 

Bir zaman sonra, bir sabah ögretmen demis ki;

 

- "Bugün resim yapacagiz."

 

"Ne güzel! " demis çocuk. Resim yapmasini pek severmis. Her türlüsünü de yaparmis. Aslanlar, kaplanlar, tavuklar, inekler, trenler, gemiler ... Mum boyasini çikarmis ve çizmeye baslamis.

 

Ama ögretmen "Durun!" demis. "Henüz baslamayin." Ve çocuk herkes hazir olana kadar beklemis.

 

"Simdi" demis ögretmen, "Çiçek çizmesini ögrenecegiz."

 

"Iyi demis" çocuk. Çiçek çizmesini çok severmis ve pek güzellerini yapmaya

baslamis pembe, mavi, turuncu mum boyalariyla..

 

Ama ögretmen, "durun" demis, "size nasil yapacaginizi gösterecegim." Yesil sapli kirmizi bir çiçek çizmis."Iste" demis ögretmen, "Böyle çizeceksiniz. Simdi baslayabilirsiniz."

 

Küçük çocuk bir ögretmenin resmine bakmis, bir de kendininkine... Kendininkini daha bir sevmis ama bunu söyleyememis. Kagidi çevirip ögretmeninki gibi yesil sapli kirmizi bir çiçek çizmis.

 

Bir baska gün küçük oglancik, sinifa çikan kapiyi tek basina açmayi becerdiginde, söyle demis ögretmen."Bu gün çamurdan bir sey yapacagiz."

 

"Iyi" demis çocuk. Çamurla oynamayi pek severmis. Her seyi yapabilirmis onunla. Yilanlar, kardan adamlar, filler, fareler, arabalar... Baslamis çamuru yogurup sikistirmaya..

 

Ama ögretmen "Durun, daha baslamayin!" ve beklemis hazir olmasini herkesin. "Simdi" demis ögretmen, "Bir çanak yapacagiz."

 

"Güzel" demis çocuk. Çanak yapmasini da pek severmis ve baslamis yapmaya boy boy, sekil sekil çanaklari.

Ama ögretmen "Durun!" demis, "Size nasil yapilacagini gösterecegim." Ve de göstermis herkese bir büyük çanagin nasil yapilacagini. "Iste" demis ögretmen "Artik baslayabilirsiz." Küçük çocuk bir ögretmenin çanagina bakmis, bir de kendininkine. Kendininkini daha çok sevmis, ama bunu söyleyememis. Topragini yuvarlayip yeniden yapmis ögretmeninki gibi derin bir çanak.

 

Ve çok geçmeden küçük çocuk ögrenmis beklemeyi, izlemeyi ve her seyi ögretmen gibi yapmayi. Ve çok geçmeden baslamis kendiliginden hiçbir sey yapmamaya. Ama birdenbire küçük çoçuk ve ailesi tasinivermis baska bir eve, baska bir sehire ve çocuk gitmis baska bir okula...

 

Bu okul daha da büyükmüs öbüründen. Kestirme yolu da yokmus disaridan.Büyük basamaklari çikmak ve uzun koridorlari geçmek gerekiyormus sinifa kadar.

 

Ve daha ilk gün demis ki ögretmen: "Simdi resim yapacagiz!" "Güzel" demis çocuk ve beklemis ögretmenin ne yapacagini söylemesini. Ancak ögretmen bir sey söylemeden baslamis dolasmaya.

 

Küçük çocugun yanina gelince sormus:

 

- "Resim yapmak istemiyor musun?"

 

- "Istiyorum" demis çocuk. "Ne yapacagiz?"

 

- "Ne istersen" demis ögretmen.

 

- "Her kes ayni resmi yaparsa ve ayni renkleri kullanirsa, kimin ne yaptigini ve neyin ne oldugunu nasil anlarim ben?"

 

- "Bilmem" demis çocuk ve baslamis "YESIL SAPLI KIRMIZI ÇIÇEGI" çizmeye...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Şu An Ne Dinliyorsun? Yorum Yap, Bir Dizesini Yaz, Paylaş!

   nightwish the pharoah saıls to orıon cok saglamdır tavsıye ederım

   , Yer: Diğer Müzik Türleri

  • Şu Sıralar Okuduğunuz Bir Kitap Var mı ?

   Okumakta olduğumuz kitapları burada paylaşalım   Çalışkan yazar Enis Batur'un Nil, İblise Göre İncil,Kandil, Sarnıç isimli kitabını okuyorum.

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

  • Majikal bir uygulamaya başlamadan önce

   Güç arttıran bitki kavanozu     Bitki kavanozu sizi fiziksel, psikolojik ve psişik açıdan canlı tutar ve gücünüz artırır. Kehanet aynası çalışmaları, rüya çalışmaları veya ritüellerden önce kullanılabilir.   Kavanozu aşağıdaki bitkilerle doldurun;     Tarçın (rüya çalışmaları ve para büyüleri için) Nutmeg(küçük hindistancevizi)(şans için) Zencefil (ay büyüleri ve enerji artışı için) Fesleğen (korunma ve mutlu yuva) Rezene tohumları (ruhani sağlık ve psişik güçler) Sarımsak (ruhani ar

   , Yer: Witchcraft

  • Tanrısal Enerjiler Ve Bir Cadının İzlemesi Gereken Adımlar

   Öncelikle bu çalışmalar ve bilgiler sadece tecrübe odaklı bilgilerdir ve sürekli olarak güncellenecek bir konu başlığı olduğu için takipte kalmanızı öneririm.  Öncelikle her insanda ve varlıkta olduğu gibi tüm varlıklar birbirine ve kendisine karşı uyguladığı bir enerji çekimi vardır. Kimileri buna sihir ,enerji alanı , aura veya kütlesel çekim alanı gibi bir çok isim kullanılmaktadır. Şahsen ben sadece enerji diyorum ve bu enerjiyi görmeye başladıktan sonra her yerimizi kuşattığını fark et

   , Yer: Witchcraft

  • Buğulu Bir Cama Ne Yazarsın?

   Ben genelde ismimi ya da nickimi yazıyorum ama burdan alıştım Gnoxis falanda yazmaya başladım   Siz neler yazarsınız?

   , Yer: Forum Oyunları

×
×
 • Yeni Oluştur...