Jump to content

Pratik Astral Seyahat Teknikleri


kaan

Önerilen Mesajlar

1. Vücudunuzu rahatsiz eden ve hissettiginiz tüm aksesuarlari çikartin. (saat, yüzük, kolye)

2. Göz kapaklariniza direkt isik gelmeyecek sekilde odayi karartin.

3. Basiniz kuzeye gelecek sekilde kuzey-güney aksisine göre sirt üstü yatin.

4. Tüm elbiselerinizi çikartin, fakat vücut isinizi normal seviyede tutacak sekilde ayarlayin.

5. Nerede ve hangi zamanda olursa olsun mutlaka rahatsiz edilmeyeceginizi bildiginiz bir yerde olun.

6. Rahatlama durumuna geçin.

7. Nefesinizi yarim açik dudaklarinizdan alip verin.

 

KLASiK YÖNTEM : Rahatlama ve Uçma istegi 1. Ayaginizdan alniniza kadar vücudunuzu nokta olarak düsün ve zihinsen gücünüzle bedeninizin 1 metre yukarida olduguna odaklanin.

2. Astral bedeninizin alin kismini vücudunuzun ayak hizasina gelecek sekilde ileriye gittigine odaklanin.

3. Ayaklariniz sabit bir noktada kalacak ve yüzünüz 90 derece dik gelecek sekilde yukari ve ileri dogru kalktiginizi ve ayaklarinizin üzerinde dogruldugunuzu düsünün ve buna odaklanin.

 

TERS DÜŞÜNME: Beyin Aldatmacasi 1. Hazirlik bölümündeki asamalarin tümü gerçeklestirilir.

2. Kuzeye dogru yatis pozisyonunuzu, güneye dogru yatmis gibi düsünerek beyninizi aldatmaya çalisin.

3. Beyniniz devamli kuzeye dogru oldugunuzu ispatlamaya çalisacaktir. Beyninizi inandirdiginiz anda titresimlerle birlikte yükselmeyi gerçeklestirin

4. Yükselmede zorluk çekiliyorsa her nefes verisinizde biraz daha hafifleyip yükseldiginize odaklanin.

5. Yükselmenin diger yolu ise yukarida asili bir ipi çektiginizi düsünmektir.

6. Eger titresimler halen olusmamissa ipi her çektiginizde belli bir rahatlama ve titresimler meydana gelecektir.

7. Ugrasilar sirasinda birden fazla teknigi kullanmaktansa her adima tam konsantre olmak akla baska seyleri getirmeyeceginden mutlak basariya kolayca gitmenizi saglayacaktir.

8. Ayrilma tam olarak gerçeklestiginde görüntüler ve ugultular baslayacaktir. (herkes için ayni olmayabilir)

9. Artik yapmaniz gereken tek sey düsüncelerinize hakimiyet ve uçus provalaridir.

 

KENDiLiĞiNDEN VE ŞOK ETKi iLE : Yan Etkenler ve Beyin Gücü Bayilma, agir hastalik, agir uyku hali, ani soklar ve trafik kazasi gibi etkiler sonucunda istem disi olan astral ayrilmalardir. Kisiler genelde bu durumlarda bir anda kendilerini beden disinda bulurlar fakat durumun farkina varamadan bedenlerine geri dönerler. Normal uyku halinde de bu ayrilma yasanmasi sonucunda rüyalar görülür. Uyku sirasinda düsme, uçma gibi etkiler istem disi yapilan astral seyahatlerin belirtisidir.

BiLGiSAYAR YAZILIMLARI : Yardimci Etkenler

Brain wave generator adli program beyin dalgalarinizi yavaslatarak gevsemenizi saglayip ve gerekli beyin dalga konumuna getirerek denemelerinizde size yardimci olur.Program 1.2MB olup buradan indirebilirsiniz.Ayrintili bilgiyi programi çalistirdiktan sonra görebilirsiniz..

GRUP ASTRAL SEYAHAT : ileri Teknikler ve Grup Çalismalari Her ne kadar gerçekligi tartisilsada bazi gruplarin aynalara bakarak tam konsantre yoluyla grup olarak astral seyahate çiktiklari öne sürülmektedir. Okudugum bir yazida dört kisinin bunu yaptigini ve gördüklerini ortak olarak anlattiklarina bir kez rastlamama ragmen çok fazla üstünde durulmamistir. Fakat astral seyahat beyinin bir oyunu degilse, grup astral ayrilma tartisilmaz bir gerçekliktir.

HiPNOZ YOLUYLA : Etki Altinda Kalmak Hipnoz kisa bir tabir ile, denegin hipnozitörün etkisiyle bazi asamalardan geçirilerek etki altina alinmasi ve belirli sinirlar ve çerçeveler içerisinde eskiye dönüs yada bilinç altini ortaya çikartmaktir. Kisiye gerçek hayatinda yapmayacagi bir eylemi hipnoz sirasinda yaptiramayacagimiz gibi, tek tarafli hipnoz ile astral seyahati de gerçeklestiremeyiz. Bunu yapabilmenin tek sarti, her iki tarafinda bu konuda bilinçli ve istekli olmasidir. Eger bu kosullar saglanirsa astral ayrilmanin en kolay yöntemi bilinçli hipnozitörler tarafindan hipnoz ile yapilabilir. Fakat hipnoz sirasinda bilinç alti ortaya çikacagindan sonucun gerçekten astral ayrilmami yoksa beyinin bir oyunumu oldugu kesinlik kazanmaz.

BiLiMSEL iNCELEME : Robert MONROE Robert A. Monroe, kitle haberlesmesi üzerine çalisan bir is adami, kendisi, gazete ve derilere makaleler yazmis; televizyon ve elektronik alanlarinda da çalismalari var. Bu alanlarda çalismalar yapan iki sirketi yönetiyor, ailesiyle birlikte, Virginia ` da, Blue Ridge de yasamakta.

MONROE 1958 yilinda ilk Astral Seyahatini bilinçsiz olarak gerçeklestirmis, daha sonra arastirmalar yaparak bu konu ile ilgili deneyimlerini bir kitapta anlatmis, ayrica Amerika da Monroe enstitüsü adi altinda astral seyahatla ilgili arastirmalar yapan bir merkez kurmustur.

1958 yilinda geçirdigi ilk astral seyahat deneyiminden bu yana, MONROE, binden fazla beden disi yolculuk yapmistir. Fiziksel bedenden ayrilabilen ikinci bir bedene, bu konularla ugrasanlar astral beden diyorlar. Bu beden duvarlardan, kati maddelerden kolaylikla geçebilmekte, ancak elektrik alanlari tarafindan bir ölçüde durdurulmaktadir. Düsünülen, istenilen sekli alabilmektedir. Bazi yetenekli kisiler, bu bedeni görebilmektedirler. Beden disi yolculuklar hakkinda ayrintili bilgi edinmek ilk kez Monroe`nun arastirmalari sayesinde mümkün olmustur.

SU ALTI YÖNTEMi : Eger yeterli konsantre haline girmenize ragmen bedeninize sikisip kalmis ve Astral çikis yasamakta zorlaniyorsaniz, kendinizi su altinda düsünün, yavas yavas nefesiniz azaliyor ve mutlaka yukari çikmaniz gerek, ayaginiza dolanan yosunlaridan kurtulabilmek için çabaliyorsunuz, bir yandan azalan nefesiniz ve yukari çikma isteginiz sizi birden vücudunuzdan disari dogru firlamaniza sebep olacaktir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam astral seyahat ilgimi çekiyor. içinizde deneyen ve sonuca ulaşan varmı ben birkez denedim çok kısa sürdü 1 kaç saniye kadar ama müthiş bir rahatlama ve mutluluk hissettim tekrar deniyorum ama olmuyor. Birde bugün biryerde okudum astral seyahatle zamanda geçmişe yolculuk olabilir diyordu sizcede mümkün olabilir mi? :wallbash:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben nefes alma egzersizi ile denedim. Önce rahat bir şekilde uzanıyorsunuz sonra içinizden 10a kadar sayarak nefes alıyorsunuz 3 ekadar sayıp nefesi tutuyorsunuz sonra 7ye kadar sayarak bırakıyorsunuz. Gevşedikten sonra karıncalanma başlıyor ve hafifçe yükselmeye başlıyorsunuz tırnaklarınızın ucundan ayrılmaya başladığınızı hissetmek çok ilginç. Fakat ben biraz paniğe kapıldım çünkü bunu sadece meditasyon amaçlı denemiştim ama bedenimi terk etmeye başlayınca feci korktum. Uğultular rahatsız etti. sonrası sonsuz mutluluk gibi birşeydi. Ama şu çok önemli ! aklınızdan geçenleri engellemek imkansız gibi ancak aklınızdan geçenleri önemsemezseniz kafada hiçbir düşünce kalmıyor. Akıldan geçenleri kovmaya çalışmak yanlış sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

astral seyehat gerçekten var mı diye şüphe yaşıyorsanız benim bildiğim yapan biri vardı.. hatta yaptını bilmeden yapıyordu ne olduğunu, uyku bozukluu falan gösteriyordu,, uyunca ölüyorum bedenimi görüyorum vs,, gözlerinin altı mor gezerdi sonra bir arkadaş biliyor bu konularla ilgili olduğumu, bana getirmişti, kız kitaplarda ne yazıyorsa eksisksiz anlattı olanları ve daha önce duymamış bile böyle birşey,, sonra kitaplar verdim oku bunları korkma diye sonra ne oldu bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla açıkçası korkmamak endişe etmemek imkansız gibi, bilmediğimizden korkuyoruz sürekli,, benim de denemeye çalışmamamın sebebi belki tedirginliktir,, artık sen yapıp anlatırsan bizi de rahatlatırsın,, hatta gnosis ailesini gelip çıkarsan toptan astral seyahate süper olurdu:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALINTI(mescalin @ 1 08 2006, 03:37 ) 1657[/snapback]

bulunmadığın mekanlara kesinlikle gidebiliyorsun, hatta özellikle bilinçaltı mı gerçek mi diye anlamak için bir yere bırakılan notu gece astral seyahate çıkıp okuyup okuyamadığınıza bakılıyor..
[/b]

oo iyiymis bunu bilmiyodm sadece biyerden oyle okumustum. bildiim iyi oldu (:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...