Jump to content

Pratik Astral Seyahat Teknikleri


kaan

Önerilen Mesajlar

1. Vücudunuzu rahatsiz eden ve hissettiginiz tüm aksesuarlari çikartin. (saat, yüzük, kolye)

2. Göz kapaklariniza direkt isik gelmeyecek sekilde odayi karartin.

3. Basiniz kuzeye gelecek sekilde kuzey-güney aksisine göre sirt üstü yatin.

4. Tüm elbiselerinizi çikartin, fakat vücut isinizi normal seviyede tutacak sekilde ayarlayin.

5. Nerede ve hangi zamanda olursa olsun mutlaka rahatsiz edilmeyeceginizi bildiginiz bir yerde olun.

6. Rahatlama durumuna geçin.

7. Nefesinizi yarim açik dudaklarinizdan alip verin.

 

KLASiK YÖNTEM : Rahatlama ve Uçma istegi 1. Ayaginizdan alniniza kadar vücudunuzu nokta olarak düsün ve zihinsen gücünüzle bedeninizin 1 metre yukarida olduguna odaklanin.

2. Astral bedeninizin alin kismini vücudunuzun ayak hizasina gelecek sekilde ileriye gittigine odaklanin.

3. Ayaklariniz sabit bir noktada kalacak ve yüzünüz 90 derece dik gelecek sekilde yukari ve ileri dogru kalktiginizi ve ayaklarinizin üzerinde dogruldugunuzu düsünün ve buna odaklanin.

 

TERS DÜŞÜNME: Beyin Aldatmacasi 1. Hazirlik bölümündeki asamalarin tümü gerçeklestirilir.

2. Kuzeye dogru yatis pozisyonunuzu, güneye dogru yatmis gibi düsünerek beyninizi aldatmaya çalisin.

3. Beyniniz devamli kuzeye dogru oldugunuzu ispatlamaya çalisacaktir. Beyninizi inandirdiginiz anda titresimlerle birlikte yükselmeyi gerçeklestirin

4. Yükselmede zorluk çekiliyorsa her nefes verisinizde biraz daha hafifleyip yükseldiginize odaklanin.

5. Yükselmenin diger yolu ise yukarida asili bir ipi çektiginizi düsünmektir.

6. Eger titresimler halen olusmamissa ipi her çektiginizde belli bir rahatlama ve titresimler meydana gelecektir.

7. Ugrasilar sirasinda birden fazla teknigi kullanmaktansa her adima tam konsantre olmak akla baska seyleri getirmeyeceginden mutlak basariya kolayca gitmenizi saglayacaktir.

8. Ayrilma tam olarak gerçeklestiginde görüntüler ve ugultular baslayacaktir. (herkes için ayni olmayabilir)

9. Artik yapmaniz gereken tek sey düsüncelerinize hakimiyet ve uçus provalaridir.

 

KENDiLiĞiNDEN VE ŞOK ETKi iLE : Yan Etkenler ve Beyin Gücü Bayilma, agir hastalik, agir uyku hali, ani soklar ve trafik kazasi gibi etkiler sonucunda istem disi olan astral ayrilmalardir. Kisiler genelde bu durumlarda bir anda kendilerini beden disinda bulurlar fakat durumun farkina varamadan bedenlerine geri dönerler. Normal uyku halinde de bu ayrilma yasanmasi sonucunda rüyalar görülür. Uyku sirasinda düsme, uçma gibi etkiler istem disi yapilan astral seyahatlerin belirtisidir.

BiLGiSAYAR YAZILIMLARI : Yardimci Etkenler

Brain wave generator adli program beyin dalgalarinizi yavaslatarak gevsemenizi saglayip ve gerekli beyin dalga konumuna getirerek denemelerinizde size yardimci olur.Program 1.2MB olup buradan indirebilirsiniz.Ayrintili bilgiyi programi çalistirdiktan sonra görebilirsiniz..

GRUP ASTRAL SEYAHAT : ileri Teknikler ve Grup Çalismalari Her ne kadar gerçekligi tartisilsada bazi gruplarin aynalara bakarak tam konsantre yoluyla grup olarak astral seyahate çiktiklari öne sürülmektedir. Okudugum bir yazida dört kisinin bunu yaptigini ve gördüklerini ortak olarak anlattiklarina bir kez rastlamama ragmen çok fazla üstünde durulmamistir. Fakat astral seyahat beyinin bir oyunu degilse, grup astral ayrilma tartisilmaz bir gerçekliktir.

HiPNOZ YOLUYLA : Etki Altinda Kalmak Hipnoz kisa bir tabir ile, denegin hipnozitörün etkisiyle bazi asamalardan geçirilerek etki altina alinmasi ve belirli sinirlar ve çerçeveler içerisinde eskiye dönüs yada bilinç altini ortaya çikartmaktir. Kisiye gerçek hayatinda yapmayacagi bir eylemi hipnoz sirasinda yaptiramayacagimiz gibi, tek tarafli hipnoz ile astral seyahati de gerçeklestiremeyiz. Bunu yapabilmenin tek sarti, her iki tarafinda bu konuda bilinçli ve istekli olmasidir. Eger bu kosullar saglanirsa astral ayrilmanin en kolay yöntemi bilinçli hipnozitörler tarafindan hipnoz ile yapilabilir. Fakat hipnoz sirasinda bilinç alti ortaya çikacagindan sonucun gerçekten astral ayrilmami yoksa beyinin bir oyunumu oldugu kesinlik kazanmaz.

BiLiMSEL iNCELEME : Robert MONROE Robert A. Monroe, kitle haberlesmesi üzerine çalisan bir is adami, kendisi, gazete ve derilere makaleler yazmis; televizyon ve elektronik alanlarinda da çalismalari var. Bu alanlarda çalismalar yapan iki sirketi yönetiyor, ailesiyle birlikte, Virginia ` da, Blue Ridge de yasamakta.

MONROE 1958 yilinda ilk Astral Seyahatini bilinçsiz olarak gerçeklestirmis, daha sonra arastirmalar yaparak bu konu ile ilgili deneyimlerini bir kitapta anlatmis, ayrica Amerika da Monroe enstitüsü adi altinda astral seyahatla ilgili arastirmalar yapan bir merkez kurmustur.

1958 yilinda geçirdigi ilk astral seyahat deneyiminden bu yana, MONROE, binden fazla beden disi yolculuk yapmistir. Fiziksel bedenden ayrilabilen ikinci bir bedene, bu konularla ugrasanlar astral beden diyorlar. Bu beden duvarlardan, kati maddelerden kolaylikla geçebilmekte, ancak elektrik alanlari tarafindan bir ölçüde durdurulmaktadir. Düsünülen, istenilen sekli alabilmektedir. Bazi yetenekli kisiler, bu bedeni görebilmektedirler. Beden disi yolculuklar hakkinda ayrintili bilgi edinmek ilk kez Monroe`nun arastirmalari sayesinde mümkün olmustur.

SU ALTI YÖNTEMi : Eger yeterli konsantre haline girmenize ragmen bedeninize sikisip kalmis ve Astral çikis yasamakta zorlaniyorsaniz, kendinizi su altinda düsünün, yavas yavas nefesiniz azaliyor ve mutlaka yukari çikmaniz gerek, ayaginiza dolanan yosunlaridan kurtulabilmek için çabaliyorsunuz, bir yandan azalan nefesiniz ve yukari çikma isteginiz sizi birden vücudunuzdan disari dogru firlamaniza sebep olacaktir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam astral seyahat ilgimi çekiyor. içinizde deneyen ve sonuca ulaşan varmı ben birkez denedim çok kısa sürdü 1 kaç saniye kadar ama müthiş bir rahatlama ve mutluluk hissettim tekrar deniyorum ama olmuyor. Birde bugün biryerde okudum astral seyahatle zamanda geçmişe yolculuk olabilir diyordu sizcede mümkün olabilir mi? :wallbash:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben nefes alma egzersizi ile denedim. Önce rahat bir şekilde uzanıyorsunuz sonra içinizden 10a kadar sayarak nefes alıyorsunuz 3 ekadar sayıp nefesi tutuyorsunuz sonra 7ye kadar sayarak bırakıyorsunuz. Gevşedikten sonra karıncalanma başlıyor ve hafifçe yükselmeye başlıyorsunuz tırnaklarınızın ucundan ayrılmaya başladığınızı hissetmek çok ilginç. Fakat ben biraz paniğe kapıldım çünkü bunu sadece meditasyon amaçlı denemiştim ama bedenimi terk etmeye başlayınca feci korktum. Uğultular rahatsız etti. sonrası sonsuz mutluluk gibi birşeydi. Ama şu çok önemli ! aklınızdan geçenleri engellemek imkansız gibi ancak aklınızdan geçenleri önemsemezseniz kafada hiçbir düşünce kalmıyor. Akıldan geçenleri kovmaya çalışmak yanlış sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

astral seyehat gerçekten var mı diye şüphe yaşıyorsanız benim bildiğim yapan biri vardı.. hatta yaptını bilmeden yapıyordu ne olduğunu, uyku bozukluu falan gösteriyordu,, uyunca ölüyorum bedenimi görüyorum vs,, gözlerinin altı mor gezerdi sonra bir arkadaş biliyor bu konularla ilgili olduğumu, bana getirmişti, kız kitaplarda ne yazıyorsa eksisksiz anlattı olanları ve daha önce duymamış bile böyle birşey,, sonra kitaplar verdim oku bunları korkma diye sonra ne oldu bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

valla açıkçası korkmamak endişe etmemek imkansız gibi, bilmediğimizden korkuyoruz sürekli,, benim de denemeye çalışmamamın sebebi belki tedirginliktir,, artık sen yapıp anlatırsan bizi de rahatlatırsın,, hatta gnosis ailesini gelip çıkarsan toptan astral seyahate süper olurdu:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ALINTI(mescalin @ 1 08 2006, 03:37 ) 1657[/snapback]

bulunmadığın mekanlara kesinlikle gidebiliyorsun, hatta özellikle bilinçaltı mı gerçek mi diye anlamak için bir yere bırakılan notu gece astral seyahate çıkıp okuyup okuyamadığınıza bakılıyor..
[/b]

oo iyiymis bunu bilmiyodm sadece biyerden oyle okumustum. bildiim iyi oldu (:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Pratik Maji Kılavuzu, Samael Aun Weor

   Victor Manuel Gomez Rodriguez veya bilinen adıyla Samael Aun Weor, öğrencilerinin ve muhtemelen kendi anlatımına göre ilk 12 yaşında ilginç okült deneyimler yaşamaya başlamıştı. Doğum tarihi konusunda bildiğim kadarıyla belirsizlik var. Kendisi bir Teozofist, bir Gül Haçlı, Majisyen, Simyager yani pek çok alanda ilgili birisiydi. Döneminin en önemli Okültistlerinden Arnold Krumm Heller’ın kurduğu Gülhaç ve Gnostik kilise soylarını da barındıran FRA oluşumunun bir üyesiydi. Krumm Heller

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

  • İsteğim Dışı Yaşadığım Astral Seyahatimsi ''Olaylar''

   Merhaba güzel insanlar! Ben Meredith Vasilissa  Sizleri benim için büyük önem arz eden bir konuyu danışmak için davet ediyorum.. Konu şu ; Yaklaşık 6 yıl kadar önce başlayan korku dolu uykudan uyanışlarım.  Baştan belirtmek isterim ki gördüklerim kesinlikle kabus ,rüya vs. değil. Uzatmadan anlatmaya başlıyorum. Her gece yaptığım gibi uyumak için yatağıma yöneliyorum, uykuya dalmama ramak kala yavaş yavaş sesler yükselmeye başlıyor. ( Saat sesi, cızırtılar, sokaktan gelen sesler )

   , Yer: Deneyimler

  • Astral seyahat

   Astral seyahat yapmak istiyorum.  Hiç bir deneyimim yok. Oturduğum  şehirde veya yakınlarında bir uzman arıyorum bana yardımcı olabilecek. Balıkesir'de ikamet ediyorum. Kendi başınma yapabilirmiyim bilmiyorum. Yardım edebileseniz çok tşk ederim 

   , Yer: Astral Seyahat

  • Pratik Bitki Simyası

   Bu yazının İngilizce'sini Mark Stavish'in web sitesinde birçok ilginç yazıyla birlikte bulmak mümkündür. Ayrıca Mark Stavish'in "Gizli Ateş: Kundalini, Kabala ve Simyanın İlişkileri yayınlanmıştır.  Çeviren Kemal Menemencioğlu   Simya veya "İlahi Kimya" yüzlerce yıldır gerek uygulayıcıları, gerekse de koltuk başı meraklıları fazlasıyla ilgilendirmiştir. Basit bir metali altına çevirme, uzun ve sağlıklı yaşam, hatta ölümsüzlüğe kavuşma olasılığı, Felsefe Taşını arayan başarılı simy

   , Yer: Simya

  • Rüya, Uyku Felci ve Astral? Ben Ne Yaşadım?

   Herkese Merhaba! Fazlasıyla yorgun olduğum bir zaman dilimindeyken gece vakti her şeyi boş vermiş bir kafayla kendimi yatağa atmış ve neredeyse hiç vakit geçirmeden o anda uykuya dalmıştım. Bir süre sonra (belki 1-2 saat) sadece sesler duymaya başladım. Ya da ses demeyelim şöyle düşünün; rüya gördüğünüz zaman bir görüntü olur, ben hiçbir görüntü görmeden rüyanın içeriğini duyuyor gibiydim yani senaryosu kafamda ama görüntüsü yok. Hala uyku halindeyken bu durum beni rahatsız etti ve kendi ke

   , Yer: Deneyimler

×
×
 • Yeni Oluştur...