Jump to content

Türk Siyasetçiler Cehheneme Giderse


atiay89

Önerilen Mesajlar

Süleyman Demirel ölmüş. Ahiret kayıt-kabul melekleri karşılayıp günah sevap defterini kontrol etmişler ve ceza çekmek üzere Cehennem zebanilerine teslim etmişler. Zebaniler Demirel'i Cehennemin dibine göndermişler.

 

Bir süre sonra Zebaniler periyodik kontrole geldiklerinde bir de ne görsünler? Demirel mayosunu giymiş* hamağa uzanmış* gözlerinde güneş gözlüğü* elinde minik şemsiyeli bir meyve suyu; keyif çatıyor. Bu

arada Cehennemin çeşitli il* ilçe ve bucaklarından gelen heyetler* sepetlerinde çeşitli sebzeler ve meyveler bulunduğu halde Demirel tarafından kabul edilmeyi bekliyor.

 

Zebanilerden müteşekkil teftiş kurulu derhal incelemeye gelmiş.

 

Bakmışlar ki Demirel Cehennem'deki sıcak lav rezervlerinin üzerine termik santral kurmuş* lav ırmaklarına da barajlar yapmış* onlardan elde ettiği enerji ile cehennemin her yerine klimalar taktırmış*

Kurduğu fabrikalardan taşlar üreterek Cehenneme otoyol ağı yapmış.

 

Hemen onu Cehennem'den çıkartmışlar.

 

Evvelce vefat etmesine rağmen VİP salonunda beklemekte olan Turgut Özal'ı Cehenneme atmışlar.

 

Cehennemi periyodik olarak kontrol eden Teftiş Kurulu Zebanileri Özal'ı Cehennem'in kapısının önünde para sayarken bulmuşlar.

 

- Hey! Sen neden Cehennem'de değilsin? diye çıkışmışlar Özal'a.

 

Özal:

 

- Cehennem'i Fransızlara sattım* artık hem daha fazla lav üretiyor* daha yüksek ısı sağlıyor* kapasitesini de arttırdık* daha çok yerli zebani istihdam ediyor* artık kainat çapında hizmet veriyor* hem de artık ahiret bütçesine yük olmaktan kurtuldu. Biz de bu vesileyle yolumuzu bulduk* demiş.

 

Onu da derhal Cehennem'den çıkartıp yerine Tayyip Erdoğan'ı atmışlar.

 

Bir süre sonra kontrol etmek üzere geldiklerinde Cehennem'e girememişler.

 

Çünkü kapıda tanımadıkları İngilizce* Fransızca ve Flamanca konuşan zebaniler onların girişlerini engelliyor* girmek istiyorlarsa en yakın konsolosluktan Schengen vizesi almaları gerektiğini söyleyip duruyorlarmış. Zavallı Zebaniler ne olduğunu araştırırken karşıdan Günter Verheugen ile Karen Fogg'un geldiğini

görmüşler.

 

Meğerse Cehennem AB'ye girmiş.

 

Hemen Erdoğan'ı da oradan çıkartmışlar ve yerine Bülent Ecevit'i atmışlar.

 

Zebaniler "- Ecevit'i gönderdik ya* artık Cehennem nihayet Cehennem gibi olacak!" diye sevinirlerken bir de bakmışlar ki* Cehennem'de ateş sönmüş. Hatta insanlar üşümeye* soğuktan kürklere sarılmaya başlamışlar.

 

Kontrolör zebaniler kontrole gelmişler ki ne görsünler? Kömür bitmiş. Kömür ve ateş ithal edecek döviz olmadığından kuyruklar oluşmuş. Cehennem çalışanları greve gitmiş. Cehennem mensupları birbirlerine anayasa kitapçıkları fırlatmaya başlamışlar. Bu arada Ecevit ve Rahşan Hanım dizlerine renkli birer battaniye örtmüş* huzur içinde elele* dizdize* gözgöze oturuyorlarmış.

 

Derhal Ecevit'i Cehennemden çıkartıp yerine Baykal'ı koymuşlar.

 

Cehennem bu sefer daha da yaşanılmaz bir yer olmuş. Önce ikiye* sonra

dörde bölünmüş. Yakalayan yakaladığını yumruklar olmuş. Huzur güven kalmamış.

 

Baykal kızgınlıkla "Cehennem bizlerindir! Beğenmeyen çeker gider. Bakın başka yerler de var! Yakınımızda Cennet bulunuyor! Hadi yallah!" diye nutuklar çekerken Sarıgül "-Cehennem babanın malı değil. Bizim yerimiz burasıdır!" diye bağırıyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...