Jump to content

Batik kita mu’ nun sakinleri antakya’nin ilk ziyaretçileri mi??

Mystick

MU' yu kabul ediyormusunuz?  

143 üye oy kullandı

1. 1. MU' yu kabul ediyormusunuz?

Önerilen Mesajlar

Tarih, geçmişin olaylarını eldeki kaynak sayılan malzeme ve dokümanları kronolojik sırayla tutarlılıkla irdeleyerek inceleyen, neticelerini, neden ve niçin leri ile ortaya koymaya, açıklamaya çalışan bilim dalıdır. Tarihçi, topladığı bilgi ve belgeleri eksik dahi olsalar bir puzzle ın parçaları gibi akıl yürütme yolu ile birleştiren, yeniden kurgulayan kişidir. Bütün bu çalışmaları yaparken, arkeoloji, bibliyoğrafya, kronoloji, paleografi, mühürbilim, yazıtbilim, soybilim, antropoloji, sosyoloji ve ekonomiden faydalanır.

19. yüzyılda gerçekleşen bilimsel, belgesel tarihçilik devrimine rağmen, bir tarihçi ne kadar titiz olursa olsun içinde yaşadığı toplumun parçasıdır. Bu da geçmişi algılayışını belirleyen belki de en önemli faktördür. Bilgi ve belgeleri seçmesinde, konuyu tanımlamasında, vardığı neticede hep parçası olduğu toplumun izlerini ÖZ BENİN de taşır, taşıyabilir. Belki de bu, tarihi TEK YORUM, TEK SENTEZ dayatmacılığından koruyan ve tarihçileri doğruyu bulmaya yönelten bilimsel evrensel bir emniyet sübabıdır. Hangi konumda olursa olsun İNSANIN / İNSANLARIN doğup büyüdüğü, geçmişten geleceğe bağlandıkları topraklarının, belki de şuuraltındaki meşru müdafaalarıdır. Bu bakımdan tarihçi bütün teknolojik gelişmelere rağmen SÜBJEKTİFTİR. Bu yazının sahibi tarihçi, antropolog, arkeolog değildir. BİR İNSAN olarak önce kendi ÖZ BENİni geliştirmek arzusu ile okumaya, öğrenmeye önem vermektedir.

Burada anlatılanların hayal mahsulü olduğunu düşünenler olabilir. Yazının sonuna konacak kaynakçalara bakıldığında, OKUYUCU merak eder kaynaklara başvurur, olayları kendince irdelerse hayal ile gerçeğin ne kadar ince bir çizgide seyrettiğini hissedecektir. Daha da önemlisi ATATÜRK’Ü, ONUN BİTTİ DENİLEN BİR İMPARATORLUKtan NASIL BİR HALK, BİR MİLLET YARATTIĞINI yalnız ASKERİ DEHASI ile değil, aslında bir an denebilecek zaman aralıklarında GELECEK için, BİZLER için araştırıp sentezlediği belgelerde, ANITKABİR’de bulabilecektir. Tabiidir ki nihai yorum ve sentez her bir okuyucunun BENİNde kendince özümsenecek, şekillenecektir.

Dünyaya gözümüzü açtığımız andan kısa bir süre sonra algılamaya başladığımız ilk seslerle birlikte, hani kendimizi en güvende hissettiğimizde uyumaya çalışırken anlatılan geçmiş zaman hikayeleri var ya... Bir zamanlar Pasifik Okyanusunda, Amerika ile Asya arasında, merkezi ekvatorun biraz güneyinde MU ülkesi denen bir kıtanın varlığından bahseder kitaplar. Ama bu bir geçmiş zaman hikayesi değildir. Bu, İNSAN denilen üstün varlığın yeryüzünde gelişerek devam edecek sonu bilinmez hikayesinin başladığı yerdir!

--------------------

http://www.antakyarehberi.com/mu/sekil1.gif

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mu battıktan sonra atlantise yerleşildi...atlantisin batmasından önce kral atlas oğullarıyla ilgili çıkan sorunlardan dolayı karısı kraliçe mu ve bir grup askerini mayaların yerleşim alanı diye okuduğumuz bölgeye göndermişti... geri kalan tayfa ne mi oldu ? iyonya diye okuduğumuz bölgeye yerleştiler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mu battıktan sonra atlantise yerleşildi...atlantisin batmasından önce kral atlas oğullarıyla ilgili çıkan sorunlardan dolayı karısı kraliçe mu ve bir grup askerini mayaların yerleşim alanı diye okuduğumuz bölgeye göndermişti... geri kalan tayfa ne mi oldu ? iyonya diye okuduğumuz bölgeye yerleştiler.

iyide nerden biliyosun .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araştırırsan görebilirsin arkadaşım ... anadolunun bütün medeniyetlere beşiklik etmiş olduğunu gerek kalıntılar gerekse araştırmalar göstermekte...

bu bahsettigin seyler mutlak dogru olsaydı yukarda ankette " muyu kabul ediomusunz " gibi soru sorulmazdı. harry potter da 3000 yıl sonra gecmisi yansıtan bi kaynak olarak kalacak ;)

bir vardi bir yoktu .. ve sonsuza kadar mutlu yasadı .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayatta ne mutlak doğru ki??

hep bir soru ve hep bir çakışma var :) hiç bir şey kesin değildir herşeyin de bir olasılığı vardır ama aynı zamanda olasılıksızdır da :rolleyes: kısaca 5 duyunun dışında düşünmekte fayda var bence ..

ben bunu buraya yazdım . bu mutlak dogru . gozlerinizi acin .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

senin doğruların bizim doğrularımız olmak zorunda değil senin mutlak doğrun olabilir ancak bizim de bunu kabul etmemizi bekleme.. o yüzden bu mutlak doğru bu mutlak yanlış gibi yorumlarda bulunmazsan sevinirim...

sen varsın . mutlak dogrusun .egon kabul etmeyi istemesede.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya ne saçmalıyorsun ??

nasıl ben varım mutlak doğruyum mutlak kesin bir doğru yok..

ben belki senin beynin yarattığı bir şeyim aslında yokum.. bilemezsin

mutlak doğru yoktur sadece beynimizin algıladığı kendimizin doğruları vardır dünyasal doğrular.. çıkıpta bu mutlak doğru bu mutlak yanlış diyemezsin ve hala devam ediyorsun .. tamam inanmıyorsan inanmıyorum de.. daha fazla uzatmanın gereği olduğunu zannetmiyorum ve konunun içeriğinide aşıyorsun..

eğer bu görüşü savunacaksan başka bir başlık altında devam edebilirsin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya ne saçmalıyorsun ??

nasıl ben varım mutlak doğruyum mutlak kesin bir doğru yok..

ben belki senin beynin yarattığı bir şeyim aslında yokum.. bilemezsin

mutlak doğru yoktur sadece beynimizin algıladığı kendimizin doğruları vardır dünyasal doğrular.. çıkıpta bu mutlak doğru bu mutlak yanlış diyemezsin ve hala devam ediyorsun .. tamam inanmıyorsan inanmıyorum de.. daha fazla uzatmanın gereği olduğunu zannetmiyorum ve konunun içeriğinide aşıyorsun..

eğer bu görüşü savunacaksan başka bir başlık altında devam edebilirsin..

delfi kehanet tapınagı ,thales .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

100 yıl sonra bu site kapandığında bu yazdığın belki yok olacak belki kalacak bu mudur mutlak doğru ? :) Tarihsel tüm kaynaklar değiştirilmiş olabilir, değiştirilebilir mutlak olup olmadığını bilemeyiz sadece inanır veya inanmayız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

100 yıl sonra bu site kapandığında bu yazdığın belki yok olacak belki kalacak bu mudur mutlak doğru ? :) Tarihsel tüm kaynaklar değiştirilmiş olabilir, değiştirilebilir mutlak olup olmadığını bilemeyiz sadece inanır veya inanmayız.

:thumbsup::thumbsup::thumbsup: +++

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamam artık cevabını aldı uzatmaya gerek yok :)

mutlak doğru diye bir şey olmadığını böylece açıklamış olduk ama

bu konu içerisinde uzatmaya gerek yok :)

bu arada fotonkedi atlantis mu kıtasının bir uzantısı mı?

:D nie ezik tavırlar icine giriosan .. yok baskalarının msjlarına ++ lar yok cevabını aldılar :D hic fikrin yoksa otur izle ogren bari guzel bi ogrenme yontemidir :D hayy allah ya :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sürekli akıl verip duruyorsun önce sakinlemelisin bence...

fantastiK dediğin olayları konuyla ilgili araştırma yaparsan sen de göreceksin... ha dersen bunu hükümtler kabul etmiyorsa ben de inanmam ya da gözümle görmeden inanmam o zaman keyfin bilir ama senin mutlakların sana benim mutlaklarım bana "doğru" bu düzlemde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atlantis bana hep kötü enerji vermişir oysaki Mu'nun bir uzantısı. :) Ayrıca kimse kimseye ders vermeye çalışmasın ne demek ezik tavırlar bilmemne ezik gördüğün tavırlara cevap vermek zaman kaybıdır senin için. :) Ezik sözcüğü bana hep "ezik" gelmiştir.. Konu kapansın uzamasın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...