Jump to content

Türkiye'de Wicca, Pagan toplulukları hk.

birzamanlar

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

Merak ettiğim bir konu var. Bir Pagan'ın kendini yetiştirmesi için, geliştirmesi için ya da başkalarıyla ritüeller gerçekleştirmesi için Türkiye'de topluluklar var mı? Kendini, hayatını bu yönde ilerletmek isteyenler için onlara yol gösterecek öğreticiler bulunur mu, nerede bulunur? Forumda gerçekten çok iyi bilgiler var ama yine de bir öğreticiye, rehbere ihtiyaç var diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sınırötesi yayınlarının veya kuraldışı yayınlarının İstanbul'da bir derneği varmış. 12 gezegen kitabının arka sayfasında hem adres hem telefon numarası var hatta kroki bile çizmişler derneğin bulunduğu yerin. her salı günü video gösterimi ve söyleşi gibi birseyler olduğu yazıyordu kitap elimde yok şu an ama araştırabilirsin bu bilgilerden de.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya peki antalyada yokmu bunlardan :D ve bişi daha bu paganizm satanizm gibi bişimi anlatırmsınız ?

"paganizm satanizm gibi bir şey mi?" soru cümülcüğü zaten en baştan yanlış bir soru cümülcüğü. seni forumun arama butonuna yönlendiriyoruz. :whistling:

şaka bir yana islam ne kadar hristiyanlık gibi bir şey mi'yse paganizm de o kadar satanizm gibi bir şey mi'dir. :blink: özetle birbirleriyle "din" olmaları, ve "pentagram"ın bir çok yerinde geçmesi dışında pek ortak noktaları yok (ki pentagram da maji çalışmalarının bir parçası, satanizm ve paganizm de büyük ölçüde "maji çalışması" barındırdığından ikisinin de ortak elemanı.) diye biliyorum.

Ama ben paganizm, satanizm konusunda pek otorite olmadığımdan bilen birileri açıklarsa daha iyi olur diye düşünüyorum. Ki sen yine de forumun arama bar'ına paganizm yaz sonra bir de satanizm yaz aradığını bulabileceğine inanıyorum.

not: siz siz olun finaller için sabahlamayın. deymiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çanakkale'nin İntepe Beldesinde her yıl düzenlenen şarap festivali son yıllarda Hektor'u anma ayini olarak düzenlenmeye başlanmıştır. Bu yıl da 18 Eylül'de düzenlenecek olan ayine Yurt dışı ve diğer illerin ilgisi büyüktür. Ayin; tiyatral gösteriler, antik kostümler, şarap ve et sunumu, fener alayı vb etkinlikler çerçevesinde gelişmekte ve büyüleyici bir atmosfer yaratmaktadır. Antik Yunan kenti olan Ofreneion'un kalıntılarının, bir antik tapınak ve Hektor'un mezarının bulunduğu alanda gerçekleşecek...

Bu festival 18 ve 19 eylülde burada her yıl düzenlenmekte. Belediye başkanımızla anlaşmaya çalıştığım bir proje var ki düşüncem şudur : ''bu festivalin beş gün kutlanması antik ofreneion kenti civarında bir kamp yeri belirlenmesi ve bizim 21 eylüldeki MABON (sonbahar ekinoksu) Bayramımızın kutlamalırının da etkinlik içine katılması...'' Bu yüzden Türkiye'deki diğer Pagan kardeşlerimin desteğine ihtiyacım var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...