Jump to content

Kullancı adı değişikliği?

akrep_ve_su

Önerilen Mesajlar

Teknik olarak mümkün ama tercih ettiğimiz bir yöntem değil çünkü insanlar birbirlerini nicklerinden tanıyorlar ve değiştirildiği zaman bu problem oluyor.

Nick değişikliği ile ilgili ayrıca sistemde ufak bir değişiklik yapmam gerekiyor ve final dönemi olduğu için buna zaman bulamıyorum ama bazı arkadaşlara sözüm var zaten bu değişiklikleri çok abartmadan yapacağım. Ama öncelikle kullanmak istediğiniz nickten emin olun sonra :) sistem hazır olduğunda yine buradan haber veririm dileyen arkadaşlar mesaj atarak diledikleri nickleri eğer boşsa alabilirler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mescalin'in açıklaması hala geçerli. Çok kritik bir sebep olmadığı sürece nick değişimine sıcak bakmıyoruz. Bu isteklerin sonu yok çünkü. Forum içi stabil olmalı, o kimdi bu kimdi olayları söz konusu. Burada dileyenlerin dşında bir o kadar da özel mesajlardan boogeeye veya bana nick değişimi talebi geliyor. Nick alırken iyice düşünerek almak gerektiğinin herkes farkında sanırım. O yüzden sürekli bir değişim söz konusu olmayacaktır. Yine de belki bir kereliğine toplu bir değişim günü yapabiliriz, bu konuyu yönetimle konuşacağız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En azından bir kereliğine olsun böyle bir hak tanınması herkes için güzel olacaktır, eminim. Fakat bu uygulamadan sonrasında gelebilecek -ki gelecek talepleri engellemek için de öncesinde sıkı bir algı rejimi yapmak gerekecektir.

Uygulama öncesi kararlaştırılan tarih hakkında tüm site kullanıcılarını bilgilendirmeye yönelik bir duyuru ve "ama ben bilmiyordum" vaziyetinin önüne geçilmesi için de bu bildiriyi duyanların duymayanlara duyurması halinde gayet olumlu bir sonuç alınabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir seferliğine böyle bir hak olmalı bence. Ama üye için bir seferliğine, sitede tek seferlik genel bir nick değişim günü yoğunluk yaratmaz mı?

Üye için tek seferlik hak olmalı diyorum çünkü bazen insan bir foruma üye olurken nasılsa yazmam takip edeyim yeter diyerek üye oluyor, sonra forum ortamı sarıyor. İsmini de öylesine seçtiyse ya da sıkıntılı bir isimse değiştirmek isteyebilir.

Ben memnunum tabi orası ayrı :D

Yeni kayıt olacaklara veya nick değiştirmek isteyenlere tavsiyem; yabancı insan ismi seçin, fantastik bir isim olabilir, fazla bilinmeyen bir dile ait olabilir. Fantasy name generators diye bir site var, acayip isimler bulabilirsiniz, çoğu uydurma zaten ama güzel olan da o. Hem sadece size ait olur hem de sıkılmazsınız. :thumbsup:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mescalin'in açıklaması hala geçerli. Çok kritik bir sebep olmadığı sürece nick değişimine sıcak bakmıyoruz. Bu isteklerin sonu yok çünkü. Forum içi stabil olmalı, o kimdi bu kimdi olayları söz konusu. Burada dileyenlerin dşında bir o kadar da özel mesajlardan boogeeye veya bana nick değişimi talebi geliyor. Nick alırken iyice düşünerek almak gerektiğinin herkes farkında sanırım. O yüzden sürekli bir değişim söz konusu olmayacaktır. Yine de belki bir kereliğine toplu bir değişim günü yapabiliriz, bu konuyu yönetimle konuşacağız.

Değişikliğin ardından, bir kaç günlüğüne ve ya haftalığına değiştirilmiş nickin altında, parantez içinde eski nick görünürse, o zaman o kimdi?- sen kimsin? gibi sorunların önüne geçilebilir bence. Yani yapılabilir mi bilmiyorum ama fikir işte.. Şahsen ben nickimden memnunum zaten :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu açıklama da hala geçerli...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...