Jump to content

Eric Clapton Videoları


nightmore

Önerilen Mesajlar

a 30 Mart 1945 tarihinde Ripley, ingiltere'de dünyaya geldi. Babası Kanadalı 24 yaşındaki asker Edward Walter Fryer, annesiyse 16 yaşındaki Patricia Molly Clapton'dı. Babasının asker olması ve İngiltere'den kanada 'ya dönmek zorunda olması nedeniyle çift evlenemedi. Clapton, 9 yaşına gelinceye kadar büyükannesi Rose ve onun ikinci eşi Jack'i anne babası, annesi Patricia'yı ise ablası olarak tanıdı. Ancak annesinin Kanadalı bir askerle evlenmesi ve evi terketmesinden yıllar sonra, ziyaret için geldiği İngiltere'de durum ortaya çıkacaktı. Annesinin yeni evliliğinden Cheryl, Heather ve Brian isimlerinde üç çocuğu oldu. Ancak Clapton bu tuhaf durumla başetmekte zorlanmış ve ailesine karşı mesafeli davranmaya başlamıştı.

 

Onüçüncü doğumgününde hediye olarak aldığı Spanish Hoya gitar ve marimba adındaki perküsyon enstrümanını öğrenmek için büyük mücadele vermiş, başaramadığını düşündüğü için vazgeçmişti. Sessiz, utangaç ve içe kapalı olarak tanınıyor ancak espri anlayışıyla dikkat çekiyordu.Surbiton'daki Hollyfield School'a devam ederken blues'a gönül veren Clapton, 1964 yılında, The Yardbirds adlı blues-rock grubunda çalmaya başladı. Ancak bir yıl sonra The Yardbirds'ün pop müziğe ağırlık vermesi nedeniyle gruptan ayrıldı.

1965 yılında John Mayall & Bluesbreakers'da çalmaya başlayan müzisyen bir blues gitaristi olarak oldukça başarılıydı. Kendini kanıtlaması uzun sürmeyecek, büyük bir hayran kitlesi oluşacaktı. Zira dinleyicileri ona God lakabını takmıştı ve duvarlar "Clapton is God." yazılarıyla dolmuştu. 1966 yılının ortalarında Clapton, Jack Bruce ve Ginger Baker'la birlikte Cream adlı grubu kurdu. Grup üç albüm yayınladıktan sonra 1968 yılında dağıldı. 1969'da grubun konser kayıtlarından oluşan "Goodbye" isimli albüm dinleyiciyle buluştu. Aynı yıl, Blind Faith ile birlikte hazırladıkları albümden sonra, Derek and the Dominos adlı grupta Bobby Whitlock, Jim Gordon, Carl Radle ile çalmaya başladı. Birlikte hazırladıkları Layla and Other Assorted Love Songs albümündeki Layla, Clapton'ın en çok bilinen şarkılarından biri olacaktı. 1970 yılının önemli bir bölümünü “Derek and Dominos” grubunun üyesi olarak geçirdi ve aynı yıl kendi adını taşıyan ilk solo albümü müzik marketlerdeki yerini aldı.

1971-1972 yılları arasındaysa eroin sorunuyla uğraşmak zorunda kalan müzisyenin çalışmalarına tekrar başladığı yıl 1973 oldu.13 ocakta Londra'daki Rainbow sahnesinde verdiği konser daha sonra “Eric Clapton's Rainbow Concert” adıyla bir albüm haline getirildi. 1970 yılından sonra ilk solo albüm Temmuz 1974'te hayranlarıyla buluştu: “461 Ocean Boulevard”. Albümden çıkan “I Shot the Sheriff”, Clapton’ı listelerde bir numaraya taşıdı. Sonrasında yayınladığı “One in Every Crowd” (Mayıs 1975), canlı kaydedilen “E.C. Was Here” (Ağustos 1975), ve “No Reason to Cry” (Ağustos 1976) albümleri ise “461 Ocean Boulevard”'ın yanında sönük kalmıştı.

1977 senesi ünlü müzisyenin efsane gitaristliğini hafızalara kazıyan “Slowhand” albümünün çıkış yılı oldu. "Wonderful Tonight”, “Lay Down Sally" ve "Cocaine" gibi klasik parçalarının bulunduğu albüm tüm dünyada büyük başarı kazandı. Ancak 80'li yılların başında ve ortalarında müzik kariyeri biraz düşüşe geçti. Bu dönemde “Money and Cigarettes”, “Behind The Sun” ve “August” isimli albümlerle dinleyicisinin karşısına çıkan müzisyen, Slowhand'den sonra en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilen "Crossroads"u çıkardı. 1988 tarihli bu çalışmasının hemen ardından yine büyük başarı kazanan Journeyman albümü geldi.

Clapton, Pattie Boyd'la yaptığı evlilik sürerken Yvonne Kelly'le birlikte olmaya başladı. 1985 yılında bu birlirtelikten Ruth isminde bir kız çocuğu dünyaya geldi. 1989'da Boyd'dan resmen boşanan müzisyen İtalyan model Lory Del Santo'ya aşık oldu ve çiftin oğulları Conor 1986'da doğdu.

20 mart 1991 günü Clapton'ın hayatındaki en acı verici olay gerçekleşti. Oğlu Conor, annesinin bir arkadaşının New York'ta bulunan apartman dairesinden aşağıya düştü ve hayatı sona erdi. Bu oldukça trajik olaydan sonra müzisyen uzun süre toparlanamadı. Aynı yıl Conor için yazdığı ve Rush filminin soundtrackinde de kullanılan Tears In Heaven isimli şarkıyla 6 dalda Grammy ödülünün sahibi oldu.

1992 yılında müzisyen, MTV için Unplugged bir konser verdi ve bu performansı daha sonra albüm olarak piyasaya sürüldü. 1994'te hem ticari açıdan büyük başarı kazanan hem de müzik otoritelerinden büyük ilgi gören “From The Cradle” dinleyiciyle buluştu. Üç yılın ardından Simon Climie ile bir ortaklık içine giren Clapton, Retail Theraphy albümünü yayınladı ve ikilinin ortaklığı “Pilgrim”de de devam etti. Pilgrim, Clapton'ın “Journeyman” albümünden sonra yeni şarkıların bir araya geldiği ilk albüm olma özelliğini taşıyordu. Albümden çıkan "My Father's Eyes” uzun süre listelerin üst sıralarında kaldı. Eric Clapton 2000 yılında eski arkadaşı BB King ile beraber “Riding With the King” albümünü çıkardıktan sonra, son çalışması “Reptile” 2001'de müzik marketlerdeki yerini aldı.

http://images.google.com.tr/url?q=http://starling.rinet.ru/music/sleeves/zap_clapton.jpg&usg=AFQjCNGQzxc_6nr58R2dXaAf1itmtNav5Q

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
rica ederim bu arada bende boogee ye teşekkür ederim müzik türünü diğerlerinden ayırıp yeni bi başlık oluşturdugu için

 

hehe mes'e tesekkur et sen:):):) bu arada eric candır dinlenince rahatlatandır bayılırım kendilerine tesekkurler paylasımının en derinlerinde:p

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
boynuzsuzgeyikler

I'm gonna love you like nobody's loved you

Kimsenin seni sevmediği gibi, seveceğim seni

Come rain or come shine

Yağsın yağmur ya da parlasın güneş

High as a mountain and deep as a river

Dağ kadar yüksek ve nehir kadar derin

Come rain or come shine.

Yağsın yağmur ya da parlasın güneş

 

Well I guess when you met me

Sanırım sen ve ben tanıştığımızda

That it was just one of those things

Bu sadece normal şeylerden biriydi

But don't you ever bet me

Ama hiç bahse girmedin mi benim üzerime

Cause I'm gonna be true if you let me

Çünkü gerçek olacağım eğer izin verirsen

 

You're gonna love me like nobody's loved me

Kimsenin beni sevmediği gibi seveceksin beni

Come rain or come shine.

Yağsın yağmur ya da parlasın güneş

Happy together, unhappy together

Birlikte mutluyuz, birlikte mutsuz

Won't that be fine

İyiye gitmeyecek mi

 

Day may be cloudy or sunny

Belki bulutlu bir gün olur belki de güneşli

We're either in or we're out of the money

Ya birlikte zenginiz ya birlikte beş parasız

I'm with you always

Her zaman seninleyim

I'm with you rain or shine

Seninle yağacağım ya da parlayacağım

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.youtube.com/watch?v=fC04ZZploBE

 

It's late in the evening

Akşam saatleri

 

She's wondering what clothes to wear

Ne giyeceğini düşünüyor

 

She puts on her make up

Makyajını yapıp

 

And brushes her long blonde hair

Uzun sarı saçlarını tarıyor

 

And then she asks me

Ve sonra bana soruyor

 

Do I look alright

İyi görünüyor muyum

 

And I say yes, you look wonderful tonight

Ve ben evet diyorum, harika görünüyorsun bu gece

 

 

We go a party

Bir partiye gidiyoruz

 

And everyone turns to see

Ve herkes dönüp bakıyor

 

This beautiful lady

Bu güzel kadına

 

That's walking around with me

Benim yanımda yürüyen

 

And then she asks me

Ve sonra bana soruyor

 

Do you feel alright

İyi hissediyor musun

 

And I say yes, I feel wonderful tonight

Ve ben evet diyorum, harika hissediyorum bu gece

 

 

I feel wonderful

Harika hissediyorum

 

Because I see the love light in your eyes

Çünkü gözlerindeki sevgi ışığını görüyorum

 

And the wonder of it all

Ve hepsinden şaşırtıcısı

 

Is that you just don't realize

Hala anlamamış olman

 

How much I love you

Seni ne kadar çok seviyorum

 

 

It's time to go home now

Artık eve gitme vakti

 

And I've got an aching head

Ve başım ağrıyor

 

So I give her the car keys

Bu yüzden araba anahtarını ona veriyorum

 

She helps me to bed

Yatmama yardım ediyor

 

And then I tell her

Ve sonra ona söylüyorum

 

As I turn out the light

Işığı kapatırken

 

I say my darling, you were wonderful tonight

Sevgilim diyorum, harikaydın bu gece

 

Oh my darling, you were wonderful tonight

Sevgilim, harikaydın bu gece

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • ABBA Videoları

   Abba -Lay All Your Love On Me   I wasn't jealous before we met Now every woman I see is a potential threat And I'm possessive, it isn't nice You've heard me saying that smoking was my only vice But now it isn't true Now everything is new And all I've learned has overturned I beg of you... Don't go wasting your emotion Lay all your love on me It was like shooting a sitting duck A little smalltalk, a smile and baby I was stuck I still don't know what you've done with me A grown-up w

   , Yer: Videolar

  • Chris Rea Videoları

   http://www.youtube.com/watch?v=1EBw_da7BZk   Mükemmel bir ses   http://www.youtube.com/watch?v=7pYwZQDQEb4&feature=related  Where have you been? Where are you going to?   C.Rea ve o muhteşem sesinden..

   , Yer: Videolar

  • Manga Videoları

   http://www.dailymotion.com/video/x22bf76_ben-bir-palyacoyum-ozel-video_music

   , Yer: Diğer Müzik Türleri

  • Daft Punk Videoları

   , Yer: Videolar

  • Ogün Şanlısoy Videoları

   Ogün Sanlisoy - Büyüdük Aniden (2009) by Aluxton by Aluxton69     eskiden neşemiz vardı gülümserdik hergün uzaktaydı hüzün hayallerimiz vardı uçurtmalar geçen içinden cumartesi öğlen boyalarımızla oynardık rengarenkti herşey karanlığı boyardık ve birden büyüdük aniden ve birden küçüldü hayaller büyüdükte sanki ne oldu çocukluğu unuttuk yalanlara boğulduk büyüdükte sanki ne oldu umutları kuruttuk savaşta vurulduk büyüdük aniden büyüdük aniden koşardık bayırlarda ağaç evler

   , Yer: Videolar

Arka Oda

Arka Oda

  Chat izniniz bulunmuyor
  ×
  ×
  • Yeni Oluştur...