Jump to content

Rüya Defteri

naturewitch

Önerilen Mesajlar

Öncelikle herkese merhaba! :) Kendi hayatımda rüyalar üzerine uyguladığım bir tekniği sizinle paylaşmak istedim. Görüş, sorun ve sorularınızı bekliyorum...

Birkaç yıl önce rüyalarıma dair bir şey keşfettim. Rüyalarımdaki bazı simgeler bana geleceğe dair bir şeyler anlatmak ister gibiydiler. İleride olacakları ara ara görmekten ziyade (haberci rüyalar) farklı ve çok alakasız şekillerin de aslında aralarında bir anlam bağı oluşturduklarına dikkat ettim. Üşenmeden o gündür bu gündür her rüyamı "Rüya Defteri" adını taktığım defterime saatiyle ve tarihiyle not alıyorum. Vakit buldukça da sayfalara göz gezdiriyorum ve beni ya da çevremi nelerin beklediğini öğreniyorum. Arka sayfaya da sözlük yaptım. Örneğin; rüyamda ne zaman bir çiçek görsem uzaklardan birinden bir haber alıyorum, ya da saç görürsem ertesi gün bana yakın olan bir insan bir sıkıntısıyla geliyor. At gördüğüm zaman da babamla alakalı bir şeye seviniyorum.

Bu şekilde hem rüyalarımdan eğlenceli bir şekilde faydalanıyor, hem de reel hayatımda yeri geldiğinde ciddi önlemler alıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunu bir gazetede okumuştum her insanın gördüğü olaylar ve simgeler bir yorumlanamaz o yüzden kendi defterinizi oluşturup zamanla olayların ve simgelerin ne anlama geldiğini yorumlayabilirsiz yazıyordu. Çok üşendim yapmaya fakat rüyaları yorumlamak için en doğru yöntem de bu gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

be 1 ay falan önce bi hevesle hergün yazmaya başlamıştım ama bırakmışım arkında değilim yeniden başlıyımbari yazmaa başladığım zamanlar sabah uyanır uyanmaz aklıma rüyamın gelmeye başladığını hatırlıyorum ama.sonuçta rüya üzerinde yğunlaşıyoruz bunu yaptığımz sürece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Rüya Günlüğü" rüyaları yorumlamakta kullanılan ciddi bir tekniktir. Ben de tutuyorum rüyalarımın günlüğünü ama genelde benim gördüklerim sembolik olmuyor, birebir görüyorum.

Herkesin farklı bir doğası olduğu için rüyaları ve gördükleri sembollerde farklı anlamlar içerebiliyor. Günlük tutmak önemli bir gereklilik bence, ruhsal gelişim açısından :)

Bir de rüyalar -haberci rüyalar dışında- nasıl yorumlanırsa öyle cereyan eder gerçek hayatta. Rüyalarınızı herkesle paylaşmamanızı öneririm. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet naturewitch haklısın,rüyalarda geleceğe dair simgeler olur bence mesela ben yaşadığım her dkikada geleceğe dair bir simge olduğuna inanıyorum örnek vermek isterdim ama özel hayat sonuçta...=)

evet, özelini kendine saklamalısın... Ben de öyle yapıyorum... Yoksa öteki türlü gördüğümüz haberci rüyaların bir önemi kalmaz, sembollerimiz sıradan kitapçılardaki rüya tabirleri kitaplarında yer alırdı değil mi? ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende alakasız sıradan günlerimi rüyamda görüyordum ama buna ihtimal vermiyordum dejavudur yanılsamadır karmasadır diye savusturuyordum rüya günlügüme ole karmasık rüyalardan cok sıradan gerçekmiş gibi olan rüyalarımı yazdım ve yasamımla rüyalarımım birebir tutarlılık sagladıgını gordum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 2 gündür hep burun ameliyatı görüyorum rüyamda...Güya burun estetiği olmuşum ama eski burnumu nasıl arıyorum var ya...Burnumun ucu çenemin altına kadar uzanmış böyle sivri sivri:DAnam burnumu topluyorum eski haline dönmüyor..Sonra bir kız boşver uğraşma iğne yaparlar burnuna geçer diyor...Yok anam ne estetiği ya aklımdan geçiyorsu velakin bu rüyalardan sonra olmez:p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

paylaşım için sağol...gerçekten gzl bi yöntem..bende rüyalara inanırım...ve genelde rüyalarımda hissettiğim ,gördüğüm şeyler çıkıyo sayılır........aslında rüyalar ,çok özel olaydır insanlar için..ama pek kıymeti anlaşılmaz nedense...arkdşm,bende senin gibi bi defter tutmaya kara verdim..fikir için çok sağol...allah her rüyanızı hayırlara çıkarsın arkdşlr..................

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba sevgili Gnoxis üyeleri. Uzun zamandır bir rüya günlüğü oluşturmak istiyordum. Bugün itibariyle kendime özel güzel bir defter alabildim fakat nasıl bir şekilde rüyalarımı kaydetmeliyim bilmiyorum hiç denemedim bu konuda tecrübeli olanlarınız ve tavsiyede bulunabilcekleriniz var mı aranızda ve bir yararını gördünüz mü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba sevgili Gnoxis üyeleri. Uzun zamandır bir rüya günlüğü oluşturmak istiyordum. Bugün itibariyle kendime özel güzel bir defter alabildim fakat nasıl bir şekilde rüyalarımı kaydetmeliyim bilmiyorum hiç denemedim bu konuda tecrübeli olanlarınız ve tavsiyede bulunabilcekleriniz var mı aranızda ve bir yararını gördünüz mü?

Rüya günlüğü tutmakta da ki en önemli nokta, anında rüyanızı kaydetmenizdir. O yüzden sabah defter hemen yanınızda bulunsun mümkünse. Kalkar kalmaz rüyanızı not edin ki hem rüyayı hatırlayın hemde gün içinde hafızanız sizi kandırmasın.

Eğer o anda yazma olanağı yoksa ses kaydı da yapılabilir ama sıcak sıcağına tutmak önemli. Hafıza, rüyalarda unuttuğu yerlere "uydurmalar" yerleştirerek tamamlar, o yüzden bir gün geçmesi bile rüyanızı hatırlamanızda ve temel sembolleri yitirmenizde sorun olabilir.

İkinci olarak elbett tarih atmak çok önemli. Hislerinizi özellikle yazmanız ve rüyanın netliğiyle ilgili bilgi eklemeniz iyi olacaktır. Rüya karmaşık mı yoksa çok net miydi? O şeyde ne hisssettiniz? Bunlar önemli ipuçları verir.

Zor bir şey değil. Sadece bunlara dikkat etmekte fayda var. Ben şahsi olarak inanılmaz faydasını gördüğüm için herkese tavsiye ediyorum ve hatta ruhsal yolun bir "gerekliliği" olarak görüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...