Jump to content

Uzaylılar 2012'de dünyaya gelecek?

Mystick

Önerilen Mesajlar

UFO yazarı Daeniken’den şok iddia: “Uzaylılar 6 yıl sonra Almanya'ya inecek !”

Uzaylıların dünyaya geldiği iddiasını dile getirdiği Tanrıların Arabaları adlı kitabıyla satış rekorları kıran İsviçreli yazar Eric Von Daeniken yine gündemde.

Yazara göre uzaylılar 23 Aralık 2012'de Noel gecesi Almanya'daki Köln Katedrali üzerinden dünyaya inecek. Araştırmacı yazar, uzaylıların düşman mı yoksa dost mu olduğunu bilmediğini ancak Eski Mısırlılar'a olduğu gibi bugünün insanına da yeni bilgiler öğretebileceklerini iddia etti.

Daeniken'in varsayımı şöyle:

Dünyanın en ileri medeniyetlerinden Mayalar'ın takvimi 2012'de bitiyor. O yıl Aralık'ta Güneş, Samanyolu Galaksisi'nde 26 bin yılda bir gerçekleşen çok özel bir konuma gelecek. Ayrıca Köln Katedrali Avrupa'da ki Vatikan ve İspanya'daki Santiago del Compostela ile kutsal Hıristiyan üçgenini oluşturuyor. Noel'de uzaylılar işte bu medeniyeti görmeye gelecekler.

32 dile çevrilen ve 64 milyon satan Tanrıların Arabaları'nın 71 yaşındaki yazarı, tüm dünyada UFO ve dünya dışı varlıklarla ilgili otorite olarak gösteriliyor.arkadaşlar bana ilginç geldiği için paylaştım şahsen okudum eserini mantıklı ancak bu yazıyı yazmamdaki amaç sizin görüşlerinizi almak bence biraz abartmış olabilir ama gerçek payıda yüksek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

-

*Maya takviminin 2012'de sonra ermesi,

*Mısır hiyerogliflerinde geleceğe ait ve sahte olmayan çizimlerin çıkması. *Mısırdaki piramitlerin salt insan gücü ile taşınmasının fiziğe aykırı olması.

*Uzaylı tabir ettiklerimiz istemedikçe bizimle irtibat kurmamaları

* insan uygarlığının bir anda hızlı bir teknoloji ile ilerlemesi.

Dünya dışı varlıkların zamanında dünyadaki etkilerini gösterir.

Yani tekrar gelmeleri dünyanın foton kuşağına girmesi ile başlayabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012'de birşey olmıcak bile olsa ööle bi enerji toplandıki üstünde olmaması imkansız yaani.:) şaka bi yana,her konunun başı 2012'ye cıkıyor çoğu medeniyetin kayıtlarında dediğiniz gibi bulunmakta.

Kontrole gelecekler , ödevimizi yapmışmıyız diye.

buarada locked sana bi bakımdan katılıyorum,çünkü örnek olarak,deamonlar yüzyıllar önce aşarı gelişmiş toplumların tapılan tanrılarıdır. ve kutsal kitaplarda geçen meleklerin gökden indiği söylenir zamanın ufolarıyla bi karşılaştırma yaparsak mantıklı gelebilir.bi çok kişi bana karşı çıkacakdır belki ama İsa çarmıha gerilmemişdir dünyada görevi bittiğinde bir uzay aracı tarafından alınmışdır. evren ve boyutları dünya üzerine kurulu değildir bu yüzden bence kutsal varlıkların dünya dışı varlıklar olduğunu söyliyebilirz.

konunun biraz yönünü saptırdım sanırım :) Bnce 2012 kıyamet deil bir boyut atlama yılı olucak..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

buarada locked sana bi bakımdan katılıyorum,çünkü örnek olarak,deamonlar yüzyıllar önce aşarı gelişmiş toplumların tapılan tanrılarıdır. ve kutsal kitaplarda geçen meleklerin gökden indiği söylenir zamanın ufolarıyla bi karşılaştırma yaparsak mantıklı gelebilir.bi çok kişi bana karşı çıkacakdır belki ama İsa çarmıha gerilmemişdir dünyada görevi bittiğinde bir uzay aracı tarafından alınmışdır. evren ve boyutları dünya üzerine kurulu değildir bu yüzden bence kutsal varlıkların dünya dışı varlıklar olduğunu söyliyebilirz.

konunun biraz yönünü saptırdım sanırım :) Bnce 2012 kıyamet deil bir boyut atlama yılı olucak..

Senin dediğin göğe yükselme olayı uzay aracı ile yapılmış olması da muhtemel . Sonuçta hristiyanlık dışındaki semavi dinlerde de Hz. İsa'nın çarmıha gerilmediği , göğe çıkarıldığından bahsedilir.

Michael Baigent'ın araştırmaları sonucu kaleme aldığı İsa yazmaları isimli kitapta'da Hz. İsa'nın ölmeyip sağ kurtulduğuna dair delillere işaret edilmiştir.

İlgilenler için e-kitap linkini de vereyim

http://rapidshare.com/files/45104087...l_BAIGENT_.rar

Bu durumda Hz. İsa'nın uzaya alındığını düşünürsek. Farklı bir boyut ve zamanda halen yaşadığını öne sürebiliriz. Şu anda fantazi'den öteye geçmiyor denilenler ama inanç maddeyle olmuyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende o konuya değinecektim ancak konu farklı yerlere gider diye bahsetmedim

Yeni Ahit'te Hz. İsa'nın yaşamını ve tebliğini anlatan dört ayrı "incil" yer alır. Bu Dört İncil'in ilk üçü-yani Matta, Markos ve Luka-birbirlerine büyük ölçüde paraleldir. Bu nedenle Hıristiyan geleneğinde "Snoptik İnciller" olarak tanımlanırlar. (Snoptik, "aynı gözden" demektir ve üç İncil'in ortak bakış açısını ifade eder). Bunların arasında tarihsel olarak en erken yazılanı, Yeni Ahit'te ikinci sıraya konmuş olmasına rağmen, Markos'un İncilidir. Matta ve Luka'nın kendi İncilleri'ni yazarken Markos'u kaynak olarak kullandıkları ancak bazı eklemeler yaptıkları kabul edilmektedir.

Dördüncü İncil olan Yuhanna ise, Snoptiklerden çok kesin bazı çizgilerle ayrılır. Yuhanna'da anlatılan bazı olaylar Snoptiklerde yer almaz ya da bunun tersi sözkonusudur. Dahası, Yuhanna'nın anlattığı bir olay, Snoptiklerde tamamen farklı bir biçimde anlatılabilmektedir.

Yeni Ahit'in İncilleri ise çarmıha gerilen kişinin Hz. İsa olduğu konusunda ısrarcıdırlar. Ancak, Hz. İsa'nın çarmıha gerilmesi ile ilgili anlatımlarında, başka hiçbir konuda çelişmedikleri kadar birbirleriyle çelişirler.

Bu konuda hem Snoptikler ile Yuhanna İncili arasında hem de Snoptiklerin kendi içlerinde büyük uzlaşmazlıklar vardır. Hz. İsa'nın havarileri ile birlikte yediği söylenen Son Yemekle başlayan, onun tutuklanması, yargılanması ile devam eden anlatım ile ilgili İnciller arasında büyük bir anlaşmazlık konusudur. Bu anlaşmazlıkların önemli noktalarını sırasıyla inceleyelim:

• Snoptikler Hz. İsa ile öğrencilerinin son yemeğinde "ekmek-şarap ayini" yaşandığını ileri sürerler. Oysa Yuhanna'da bu olaya hiç değinilmez. Bunun yerine bu incilde Hz. İsa'nın son yemek sırasında bir saygı ve sevgi ifadesi olarak "öğrencilerinin ayaklarını yıkadığı" gibi apayrı bir iddia yer almaktadır.
  • Hz. İsa'nın Romalılar tarafından tutuklanması konusunda yine kesin bir anlaşmazlık vardır. Snoptikler'in iddiasına göre Yahuda İskaryot Hz. İsa'yı Romalılara göstererek ele vermiş, Yuhanna'ya göre ise Hz. İsa kendisini tanıtarak teslim olmuştur. Hz. İsa'nın Yahuda'ya verdiği cevaplar da çelişkili şekilde anlatılır: Matta'ya göre Hz. İsa "arkadaş, bunun için mi geldin?" demiş, Yuhanna'ya göre ise Yahuda ile Hz. İsa arasında hiçbir konuşma olmamıştır.
  • Hz. İsa'nın tutuklanmasının ardından öğrencilerinin ne yaptığı konusu da anlaşmazlık nedenidir. Matta'ya göre öğrencilerin hepsi kaçmış, bir tek Petrus uzaktan Hz. İsa'yı izlemiştir. Markos ise Hz. İsa'yı sadece "keten beze sarınmış bir gencin" izlediği, bu gencin de yakalandığı ama keten bezin içinden sıyrılıp kaçtığı gibi garip bir detay anlatır. Luka, Matta gibi Hz. İsa'yı sadece Petrus'un izlediğini yazar. Yuhanna ise "Simon Petrus'la başka bir öğrenci İsa'nın ardından gidiyorlardı" diye yazmaktadır.
  • Hz. İsa'nın kimin tarafından yargılandığı sorusunun cevabı da farklıdır. Snoptik İnciller Hz. İsa'nın Yahudi Yüksek Kurulu (Sanhedrin) tarafından yargılandığını anlatırlar. Yuhanna'ya göre ise Hz. İsa Sanhedrin tarafından değil, "o yıl başkahin olan Kayafa" ve onun kayınbabası Hanna tarafından yargılanmıştır.
  • Hz. İsa'nın Roma valisi Pilatus tarafından yargılanması da farklı farklı anlatılır. Snoptikler'e göre Hz. İsa Pilatus'un kendisine yönelttiği suçlamalara hiçbir cevap vermemiş, sadece onun sorduğu "sen Yahudilerin Kralı mısın?" sorusuna "söylediğin gibidir" şeklinde kısa bir karşılık vermiştir. Yuhanna ise Hz. İsa'nın Pilatus'a uzun bir cevap verdiği, "Krallığının" bu dünyada değil, öteki dünyada olduğu konusunda detaylı bir açıklama yaptığı gibi bir iddia içerir.
  • Çarmıhı kimin taşıdığı da tartışmalıdır. Snoptikler, çarmıhı Kireneli Simon adlı bir adamın taşıdığını yazarlar, Yuhanna ise Hz. İsa'nın çarmıhı kendisinin taşıdığını ileri sürer.
  • Hz. İsa'yla birlikte çarmıha gerildiği kabul edilen haydutların tepkileri yine farklı farklı anlatılır. Hz. İsa'nın son sözleri olarak aktarılan ifadeler de çelişkilidir.
  • İnciller çarmıh olayının zamanında da farklı bilgiler verirler. Snoptiklere göre olay Fısıh (Mayasız Ekmek) bayramının ikinci gününde, Yuhanna'ya göre ise Fısıh bayramından bir gün önce yaşanmıştır...

Bu çelişkilerin ortaya oldukça garip bir tablo çıkardıkları ise açıktır.

Çünkü Hz. İsa'nın yaşamının son gününü oluşturduğu söylenen ve Son Yemek'ten çarmıha kadar uzanan bu olaylar, Hıristiyanların kabulüne göre, yüzlerce görgü tanığının önünde gerçekleşmiş olaylardır. Sadece havarilerin katıldığı Son Yemek hariç, hepsi kalabalık önünde yaşanmış olmalıdırlar. İncillere göre Hz. İsa'nın tutuklanması, Yahudiler ve Romalılardan oluşan yüzlerce kişilik bir grubun gözleri önünde gerçekleşmiştir. Yine İncillere göre, çarmıh olayı da Kudüs'te, halkın gözleri önünde yaşanmış olmalıdır.

Peki bu denli çok görgü tanığının önünde yaşandığı söylenen bu olayların anlatımlarında bu denli keskin çelişkiler nasıl olabilir?...

Cevap açıktır: İnciller çarmıh anlatımlarında bu denli belirgin bir biçimde çelişmektedirler, çünkü anlattıkları hikaye, bir yanılgı üzerine kuruludur. Çarmıha gerilen kişi Hz. İsa değildir. Allah, bu mübarek peygamberi kurulan tuzaktan kurtarmıştır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence 12. gezegenin dünyamızın yörüngesine yakın bir hizadan geçeceğinden yola çıkılarak yürütülmüş bir tahmin olabilir. Ama kendi fikrimce;

1. Niye özellikle Almanya'yı tercih etsinler ki?

2. 2012'yi beklemelerine gerek yok, zaten sık sık karşılaşıyoruz kendilerinle. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Almanya iyi bir seçim. Öncelikle vize probleminden kurtulacaklar, sonra da psikolojik etki yapacaklar. Grup kavgasında en güçlü ve sağlam olanı döverek başlarsın ya hani sonrakiler pek uğraştırmaz. İbretlik yani. :)

Gerçekte neden Almanya seçilmiş ben anlayamadım. Bilen varsa paylaşır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zaten ziyaret ediyorlar ancak bana göre tek tür uzaylılar yok

bir kaç tür var.. ufoları gördüğüm kadarıyla farklı.. ben şimdiye bir çok kez ufo gördüm çok net şekilde gördüğüm bir metaldi farklı bir türdür belki metali.. diyeri ise daha çok farklı bir maddeden yapılmaydı ufoların şekilleride farklı belkide yıldız savaşı oluyordur :) neyse anlatmak istediğim kökten geliyor ola bilirler gezegenleri merduk da olabilir ama bu sadece çürütülmeyi bekleyen bir teoride olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

büyük ihtimalle aramızdaki titreşim seviyesi farkından dolayı daha önce inemiyorlar olabilir. belki de foton kuşağı'nın etkisi altına girmemiz ile bu fark azalacak ve uzaylılar bizi açık açık ziyarete gelecekler.

böyle bir şey de olabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bana burda bahsedilen gelme olayı realyanları anımrattı ama tarikat adı yanış olabilir bilen bilir hatta geçen yıllarda çıkan bir haberde Tom Cruise da evinin altına 10 milyon dolar harcayıp uzaylı istilasına karşı sığınak yaptırmış :D bana komik geliyor iyi mi kötü mü bilemeyi ama bizi sürekli kaçırdıklarına inananlardanım ve bence hipnoz yöntemiyle biz4e bişeyler öğretiyorlar mesela 2 kardeş amerikalı kaçırılıyor ve geri geldiklerinde ikisi de çok iyi heykeller yapmaya başlıyorlar bu açıdan bakıldığında kötü olduklarını sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...